Jump to content

ekologinis ukis


vitalija

Recommended Posts

Čia tik naujiems ir pratęsiantiems tas galioja? Nes jei tarkim man dar 2 metai liko ekologinio, tai biškį nesąmonė gausis. Negi gali vidury laikotarpio keistis taisyklės?

Tavo atveju lieka viskas pagal sena programa bet ir pinigai lieka senieji.Taipogi tau leidzia pasirinkti, uzbaigti tuos 2 metus su senais, nusinulinti ir pasirasyti nauja 5 isipareigojimu sutarti pagal naujas taisykles ir pinigus bet taip galima daryti tik su visu plotu, arba pasitraukti su visu plotu is ekoogijos jau dabar nelaukiant isipareigojimu pabaigos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kaip tada su įsipaireigojimu išlaikyti ekologinį plotą nesumažintą 5 metus ? sankcijos tos pačios, paramos grąžinimas ? nežinau kaip Jums, bet man niekaip nepavyktų viso ūkio ploto išlaikyt nepasikeitusio 5 metus. Dabar buvo ekologiškai ukininkaujama, tik tuose plotuose, kuriuose buvau garantuotas, dėl tų 5 metų.

 

P.S kada čia tos taisyklės turėtų pasirodyt? nes jau ne tik, kad nebe už kalnų sėja, bet pasėlių struktūrą tūrėtų seniai jau būti sugalvota, o čia neaišku dar vapšie niekas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Va va, man irgi įdomu ar taip lengvai paleis iš ekologinio, jei esi įsipareigojęs ūkininkauti ekologiškai dar 2 metus ar nelieps už praėjusius 8 metus grąžinti eko išmokas :D Jei leistų nutraukti be jokių sankcijų, tai būtų idealus variantas, bet nesitiki kaip taip gali būti. Kestoxs, kur tu šitą informaciją gavai? Būtų įdomu pasigilinti.

Dėl ūkio skėlimo tai neturiu kam atskelti jo dalį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiandien gavau atsakymą iš "Ekoagros" apie 2013m. ir 2014m. deklaruotas ekologines daugiametes žoles ir ekologinius SG.

       2013m. deklaruota 48600ha, o SG-26543, išeina 1SG prie 1,83 ha.

       2014m. deklaruota 48641 ha, o SG -27365, išeina 1SG prie 1,78 ha.

 

    Iš savo patirties galiu pasakyti, kad gyvulių tankumą vienam hektarui labai didina stambūs pienininkystės ekologiniai ūkiai. Pažystu viena pienininkystės ūkį, pas kurį 1SG tenka tik 0,4 ha pievos. Visi žieminiai pašarai yra pagaminami iš kukurūzų, grūdinių mišinių ir šiaudų. Net vasarą karvės papildomai buvo šeriamos tvarte, nes neužteko pievų. TAip pat nemažą dalį šieno, šiaudų dar perka.

     Bet šiuo atveju tai yra intensyvus ūkis ir jame nebėra ekologinio ūkio esmės. Tokiam ūkiui ir kitiems pieniniams ūkiams, kurie laiko virš 100 pieninių karvių naujieji apribojimai gal ir nebus baisūs, kadangi jie pašarus pasigamina pagrindinai iš kukurūzų ir javų mišinių siloso bei šiaudų. Tačiau paprastam nedideliam ūkiui išsiganyti ir pasiruošti žolinių pašarų iš žolės, kai 1ha turi dengti 1 SG, yra neįmanoma. Todėl turim dėti visas įmanomas pastangas, kad patvirtintų tai, kad 2ha padengtų 1SG.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaiptik skaičiau naujas taisykles, nežinau ar tokie reikalavimai buvo ir anksčiau šaltalankių augintojams, bet dabar jie išties rimti, turi ir atsodinti nudziuvusius irapseti žolė kurios sudety 50% ankštinių būtų ir šienauti.Manau tai yra rimti reikalavimai, beto nma buvo isreiskusi norą juos braukti iš remtinų sąrašo, bet aš manau kad to nereikėtų daryti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip, sudauze kaip reikiant visus uogu augintojus ne uogoms :) Iterpti meslo daugiau nei daug du kartus per 5 metus..Sienauti po 5 kartus per metus, o saltalnkiams tai isvis padare graziai grazu paziureti-leksciuoti po 5 kartus per sezona, sodinti tik motininius veislinius augalus ir t.t.  Raveti aplink uogakrumius.Vienu zodziu norinciu auginti uogas bus maksimimum 5 proc. tu kurie iki siandien norejo. Dabar jau normaliai atrodys uogynai. Manau, kad gerai, kad taip pasielge, nes drausti apskritai kazka auginti yra netoleruotina, o reikia reguliuoti per prieziura. Ir tada augina tie kurimes isties rupi..

Tai tiek ziniu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaiptik skaičiau naujas taisykles, nežinau ar tokie reikalavimai buvo ir anksčiau šaltalankių augintojams, bet dabar jie išties rimti, turi ir atsodinti nudziuvusius irapseti žolė kurios sudety 50% ankštinių būtų ir šienauti.Manau tai yra rimti reikalavimai, beto nma buvo isreiskusi norą juos braukti iš remtinų sąrašo, bet aš manau kad to nereikėtų daryti

o kur čia tas taisykles galima rasti? čia kaip suprantu projektas, nes ekologinės taisyklės dar nepatvirtintos?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vat įdomu, ar bus surinkta ta darbo grupė ir ar pirmadienį jiem pavyks susirinkti ir aptarti bent kokias korekcijas ir kas iš leua bus ten nusiųsti.Manau kad tai būtų teigiamas poslinkis aišku jei dalyviai bus gerai parinkti.Po šiandien du valdybos nariai dar labiau pablogino savo įvaizdį bent jau mano akyse.Nors aš jų jau senokai nevengiau kritikuotį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vat įdomu, ar bus surinkta ta darbo grupė ir ar pirmadienį jiem pavyks susirinkti ir aptarti bent kokias korekcijas ir kas iš leua bus ten nusiųsti.Manau kad tai būtų teigiamas poslinkis aišku jei dalyviai bus gerai parinkti.Po šiandien du valdybos nariai dar labiau pablogino savo įvaizdį bent jau mano akyse.Nors aš jų jau senokai nevengiau kritikuotį.

Čia ką Tamsta turi omenyje?p.Daniulį ir p.Genį?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Čia ką Tamsta turi omenyje?p.Daniulį ir p.Genį?

O tu turi kitų pretendentų šitai nominacijai?Aš matau kad jie netik neturi pasitikėjimo iš gyvulininku, darzininku ar sodininkų, bet ir praranda tu pačiu augalininku pasitikėjimą, ir tada natūraliai kyla klausimas kokia leua ateitis?

Dėl sg niekas kolkas nejuda 1sg-1ha

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O tu turi kitų pretendentų šitai nominacijai?Aš matau kad jie netik neturi pasitikėjimo iš gyvulininku, darzininku ar sodininkų, bet ir praranda tu pačiu augalininku pasitikėjimą, ir tada natūraliai kyla klausimas kokia leua ateitis?

Dėl sg niekas kolkas nejuda 1sg-1ha

Ateitis rinkimai! Bus ataskaitinis ir berods rinkiminis. Kelkit kandidaturas ir pirmyn. Genys siandien siek tiek ne i tema pavare ir net neaisku ka tuo norejo pasakyti. Jis gal ir stiprus agronomas, bet matyt labai stiprus ir filosofas:) Po pertraukos buvo sutarta gyvuliams bandyti apginti 2 ha pievu ir 1 ha gyvuliu. Bet net ir gyvulininkai isreiske nepasitikejima, jag tai imanoma apginti, nes sako kazkur yra paskaiciuota tai kas dabar patvirtinta 1 ha pievu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...