Jump to content

Angusų veislės galvijai


Aidas007

Recommended Posts

Kaip yra po apsiversiavimo ar buna, kad pieno pertekliu tenka numelzineti? Ar cia tokiu problemu neiskyla?

Ir taip suprantu, kad laikant lauke tai bulius negali buti istisus metus su banda nes nebus galima tokiu atveju sureguliuoti versiavimosi laiko ir jei atsitiktu taip , kad versiuotusi ziema tai jauniklis zutu. Ar as teisus?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siaip tai nereikia numelsti, bet tai gyvunai ir visko gali buti. Pas mus buve taip kad atsiveda negyva ir tada jau melzi kol randi kur nupirkt jaunikli, ir pratini kad leistusi zysti. tikrai geriau laikyti neistisus metus, nes buna juk ju ir nevaisingu, paskui laikysi tris metus belaugdamas teliukio... :D

O kada geriausia kad teliuotusi tai manau paimk pavizdi is laukines gamtos ir supras(stirnos neveda jaunikliu sausi, manau nebereikalo)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pieno perteklių numelžinėti tenka kai žindenės yra I ir II kartos mišrūnės, III kartos kažkaip neteko sutikti tokių, kurios turėtų daug pieno po apsiveršiavimo. Kai apsiveršiuoja karvė ir po 3-4 dienų pamatai, kad tešmuo tinsta, o veršelis nenori imti to ketvirčio ar net visos tos pusės, tada jau aišku kad "užsidegė" pienas. Jei tau negaila karvės ir nebijai kad veršelis prisižys perdegusio pieno ko pasekoje gali nusividuriuoti ir žūti, tai nekreip į tai dėmesio. ..... :icon-twisted:

Bulių laikyti geriau ne ištisus metus bandoje, o įleisti į bandą birželį o iš bandos išimti rugsėjį. Pliusai : žinosi kada turi prasidėti veršiavimasis, nesukergs jaunų telyčių o jos rujoja nuo 8 savo gyvenimo mėnesio, čia jums ne limuzinai ar šarole.

Aptvaras geriausiai yra stacionarus su mediniais kuolais ir 2.5 mm storio viela, Visi kiti variantai irgi gerai bet man arba per brangūs arba reikalauja daug laiko aptarnavimui.

Nepatariu el. aptvaram naudoti rusiškų ar lenkiškų AIG(el piemenų) silpni ir nepatikimi, nuo žaibo užsilenkia. Jau geriau Taragės gamybos tai po žaibo dar kas nors suremontuos.

Plotas reikalingas aptvarui: 1 gyvuliui -1 ha vasaros antroje pusėje. Rodiklis ar užtenka žolės yra nugriaužta žolė po aptvaro laidais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siaip tai nereikia numelsti, bet tai gyvunai ir visko gali buti. Pas mus buve taip kad atsiveda negyva ir tada jau melzi kol randi kur nupirkt jaunikli, ir pratini kad leistusi zysti.

Cia kalbejai apie angus veisle? Ir daug negyvu yra pasitaike? Del kokiu priezaciu taip ivyksta?

Aptvaras geriausiai yra stacionarus su mediniais kuolais ir 2.5 mm storio viela, Visi kiti variantai irgi gerai bet man arba per brangūs arba reikalauja daug laiko aptarnavimui.

Usurinis, viela cia turi omeny dygliuota?

Tai buliu laikyti feromoje likusi laika? Ar patariat daryt atskira aptvara jam? Lauke kal geriau jaustusi... Jis visa siltaji sezona matytu ir salia besiganancias pienines karves ir del to itariu gali but neramus ar visgi ir jam uztektu poros eiliu dygliuotos vielos aptvaro? Kad netektu po to gaudyt laukuose... :icon-rolleyes:

Niekada su mesinem ir buliais neturejau nieko bendro tai daug tokiu neaiskumu kyla,o norisi viska iskart tvarkingai padaryt.

Ir dar, ar turite ar mate kur ir aplamai ar daro kas gaudyklas? Esu mates elniu-danieliu ukiuose yrengtas tai gal ir cia butu galima kazka panasaus ismastyt. Ir streso maziau ir darbas paprastesnis tik kaip suprojektuot protingai ir patogiai... :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Siaip tai nereikia numelsti, bet tai gyvunai ir visko gali buti. Pas mus buve taip kad atsiveda negyva ir tada jau melzi kol randi kur nupirkt jaunikli, ir pratini kad leistusi zysti.

Cia kalbejai apie angus veisle? Ir daug negyvu yra pasitaike? Del kokiu priezaciu taip ivyksta?

Pas mane apskritai nera dar daug zindeniu ir visos misrunes, bet buvo viena kuri atsivede telyciuke kuri negalejo issitustinti, to pasakoje isgaiso. O del ko atsiveda negyvus manau Usurinis geriau tau atsakys, jis daugiau patirties turi...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jei nereikės numelžinėti tai bus laimė, o jei teks tai tapsite III laipsnio kaubojiško sporto meistrai, beliks tik ant buliaus išmokti joti :lol: .

Dygliuota viela yra nepageidaujama dėl gyvūnų žalojimosi, bet ES direktyvos nieko geriau nesugalvojo. Naudoju 2,5 mm HT viela pirkau GRENE, ten buvo pigiausiai, bet daba nežinau kur pigiai gauti.

Naudoju ir spygliuota 1,7 mm dviejų gijų ispanišką smulki bet problema kai reikia uždėti ant izoliatorių, ryte uždėjai o po pietų girdi kad pramuša, tenka dantukus lankstyti. Labai gerai atbaido norą landžioti prie vielos.

Mėsiniai buliai ramesni nei pieniniai, kol nėra šalia rujojančios karvės, kaimynas buvo įsigudrines savo rujojančias karves ganyti šalia mano buliaus aptvaro, tvoros aukštis 1,3 m srovės stiprumas 3,6 J tai toninis bulius peršokdavo neliesdamas tvoros.

Gaudyklės yra gerai, bet yra niekšybės kai ją turi jos nereikia, man užtenka ir laso.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

Sveiki, perskaičiau šitą temą, truputi sudomino, gal kas patars kaip yra su šių gyvūnų, jei galima taip sakyti, atsiperkamumu, Na tarkim kiek kainuoja išlaikyti vieną žindyvę(?), šeriant šienainiu, tikslesnis klausimas būtų, kiek žindyvių(?) gali pamaitinti per dieną su vienu rulonu? nes teko skaityti straipsnį, kad veislinė karvė per dieną suėda 100 kg žolės, bet man kažkaip čia labiau panašu į dramblį, o ne karvę.. Nesmerkit už nelabai kokybišką klausimą :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
  • po 4 mėnesių...
  • po 2 savaičių...

Angusų yra trys rūšys : Aberdino, Vokiečių ir Kanados. Apie kuriuos eina kalba? Man teko susidurti tik su Kanados ir Vokiečių angusais. Man labiau patiko Kanados angusai: stambesni 10-15 %, ramesni, geresnis prieaugis, bet visa tai reproduktoriaus genuose. Lietuvoje siūloma sperma nėra aukštos klasės, pigena veža o parduoda kaip elitą. Jei gautum Kanados angusų spermos geros (kaina nuo 50$ už vienetą) gali tikėtis panašių į limuzinus dydžiu prieauglio.

Atskiriam 7 mėnesių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vat racionai gyvuliam tai žiuriu vos ne valstybinė paslaptis.Jei tik užduodi apie tai klausima iškart tylu nieks nieko nerašo. Mes gi visi vienose vežėčiose sėdim tai būtų pravartu kažka ir naujo sužinot ,kas pasiteisino kas nelabai.

Dar idomu būtų skerdimu rezultatai suzinot kiek skerdenos buna, kelintos kartos galvijuose

Sorry kad čia aš ne i tema parašiau bet jau ir pikta daros čia daugumoj tik Ričardas ką nors ikelia, o kiti gan retai ką nors parašo ar pasidalina :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mes parsivezem is danijos kanados angusu, tai karves labai stambios, (bent jau sake ,kad kanados), koks bus prieauglis dar nelabai aisku, nes versiukai dar nedideli, bet auga neblogai.turim ir lt pirktu telyciu, bezaro, tik nezinau, kokios jos skaitosi, bet smulkesnes.

pas mane tai racionas paprastas, ruliai, ir siaudai, jokiu papildu, jokiu miltu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labai atsiprašau visų, kad neoperatyviai atsakinėju, bet pasistengsiu bent per šventes ilgiau pabendrauti su kolegom.

Racionas- pats pigiausias visom prasmėm. Tiek pašaro kokybės, tiek ir pateikimo savikaina. Duodama sveikais rulonais, gyvuliai palaidi, jei pailgėja rulono sunaudojimas 20% tai yra jei suėda ne per dieną, o lieka dar ir ryte, keičiam šienainį į šiaudus, o kai atsibosta šiaudai, kaip taisyklė jau antras rulonas sulaukia ryto kečiam į šieną. Po šieno vėl šienainis. Šieną kartais vartoja net iki savaitės. Jokių miltų, kukurūzų siloso, melasos ar kombikormo. Tik žolė ir šiaudai. Dar įtakos turi kokie metai buvo, jei drėgni tai daugiau bus pagaminto šienainio mažiau šieno, jei sausi priešingai. Žinai prieš sezono pradžią kiek turi šienainio, šiaudų ir šieno. pagal tai ir planuoji.

Skerdenos išeiga, žiūrint kada pjausi, mano rekordas 9 mėnesių buliukų buvo virš 68%, vyresni tokios išeigos jau neduoda. Skaniausia mėsa būna tik baigus žindyti vėliau suprastėja.

Vokiečių angusus turi A. Bezaras ir Karalius, kas turi Kanados nežinau, bet žinau, kad artimiausias ūkis nuo Lietuvos kur 2008 Kanados angusų augintojų sąjunga vykdė embrionų platinimo programą buvo Danijoje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...