Jump to content

Naminio tabako auginimas


Traktorius

Recommended Posts

On 2020-09-15 at 01:15, ricardasd pranešimas:

Dūmialis, kai turėsite sėklų paskambinkit man 860054509 Ričardas.

Sveiki,eilinė partija išdziovinto tabako keliauja į saugyklą.Trumpi pastebėjimai apie šių metų tabako auginimą.Pirma pusė -tiesiog nepavydėtina-lietūs ,ledai ,smarkios vėtros.Bet išgyvenome.Tabakas augo puikiai ir subrendo laiku-paskutinį skynimą padariau rugpiūčio pabaigoje.Aišku,kad tam įtakos turėjo rupiūčio karštis ir sausra.O ir dabar jo dziovinimui idealios sąlygos-sausa ir šilta.Pas mane jau apie trisdešimt procentų pilnai išdziūvo.Tabaką auginau dirvoje,kuri apie trejetą metų dirvonavo-tai nereiškia,kad sodinau į pievą-ji buvo apdirbama[apariama,kultivuojama,kovojant su piktzolėmis].Zemė gana derlinga.Išauginau trylikos rūšių tabaką.[Čia ypač turiu padėkoti Dūmeliui,kuris man padovanojo visą krūvą ,,rasodos''.]Visiškai netrešiau-ir taip aukštaūgės veislės išaugo iki trijų metrų.Jau spėjau visas pradegustuoti ir likau labai patenkintas.Netgi be fermentacijos ir išlaikymo tai su parduotuviniu tabaku neįmanoma palyginti.Jau nekalbant apie šviesias veisles-netgi tamsiai zalios jau rūkosi gana smagiai,gal tik Havana gold nori fermentacijos-kazkokia prėskoka.Netgi tamsaus Bravyj ir Americian ,Hercegovina skonis labai geras.O kas dėl stiprumo,tai daugelio rūšių netgi pirmų skynimų tabakas turi beveik reikiama nikotino kiekį.Gal tik Virginia,Ternopolskyj,gal dar Burley kiek silpnesni[nekalbu apie aromatiką Yenidjie,kuris nikotino turi labai mazai].Gal dar įtakos turi stiprumui ir dirvos derlingumas.O šiaip tai iš stipresnių ,aukštaūgių ir su didziuliais lapais rekomenduočiau auginti ir šiek tiek Sektro-puikiai tinka maišymui su silpnesniu tabaku.Pradėjau ir aš nuiminėti sėklas,tik noksta nevienodai.Kol kas ,,nukūliau'' Maryland catterton,Burley ir Hercegovina flor.Galima jau ir kitų parankioti,bet gal dar truputį palauksiu.Taip,kad be sėklų neliksime.Galima pajuokauti,kad jeigu nurinkčiau visas sėklas,ko gero,galima būtų apsėti pusę Lietuvos laukų.Sėkmės.

Rugsėjo šešiolikta 003.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sveiki,kolegos.Vasaros pabaiga ir ruduo labai palankus tabako skynimui ir dziovinimui-šilta ir sausa.Atrodo,kad nuo rytdienos viskas gali šiek tiek pasikeisti.Mano paskutinis derlius nuskintas rugpiūčio pabaigoje ir praktiškai visas jau išdziūvęs.Kadangi nuskynus visus lapus ūglių daugiau nebenaikinau-uzaugo naujas derlius.Dar mėnesis vasaros ir galima būtų skinti antrą derlių.Zinoma,man jis nebereikalingas,bet atsirado norinčių .Tai ir puiku.Linkiu visiems sėkmes.

Tabakas Rugsėjo 27 002.JPG

Tabakas Rugsėjo 27 003.JPG

Tabakas Rugsėjo 27 001.JPG

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki!!! Viskas panašiai, tik aš jau išroviau ir sukroviau į stirtas, pavasarį sudeginsiu ir tuo pačiu dirvą patręšiu...                                    O šiaip, tai šviežias tabakas džiugina, net išlaikyti nebūtina, tai vieną tai kitą pasipjaustau, visi neblogi kuriuos rūkiau. Ypač geri B 46, T 14, Spektr, Bravyj 200, W. G.  Aišku, kad skirtumai auginant kitokioj dirvoj, kitokiom oro sąlygom gali būti, bet manau, kad būtent šitos rūšys tikrai vertos auginti...   Lengvo dūmo Visiems!!!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 54 minutes , dūmialis pranešimas:

Sveiki!!! Viskas panašiai, tik aš jau išroviau ir sukroviau į stirtas, pavasarį sudeginsiu ir tuo pačiu dirvą patręšiu...                                    O šiaip, tai šviežias tabakas džiugina, net išlaikyti nebūtina, tai vieną tai kitą pasipjaustau, visi neblogi kuriuos rūkiau. Ypač geri B 46, T 14, Spektr, Bravyj 200, W. G.  Aišku, kad skirtumai auginant kitokioj dirvoj, kitokiom oro sąlygom gali būti, bet manau, kad būtent šitos rūšys tikrai vertos auginti...   Lengvo dūmo Visiems!!!

Sveikas,aš dar nenuroviau ,nes laukiu kol vyriokas iš kaimo nusiskins lapelius.Tavo minėtos rūšys rūkosi skaniai,jas galima netgi nemaišyti su kitomis.Bet aš eksperimentuoju-čia tarsi gaminant maistą-procesas labai įdomus.Man dar labai imponuoja Mryland catterton,geras cigarinis aromatas.Ir nors nelabai tikėjausi-Americian man visai smagiai rūkosi.Ir B 46 labai puikus tabakas,gerai augo ,neligotas,išnoko ir iš gelsvėjo puikiai.Nors Hercegovina buvo šiek tiek ligota,bet uzaugino gana daug ir didelių lapų.Ir skonis jos gana įdomus .Apibendrinant šių metų derlių,aš auginčiau dešimt tavo dovanotų rūšių,išskyrus Yenidje ir Walkers broad leaf.Reikia ir nors trupučio Havan gold ir šiek tiek Havana 608.Na ir tada sėkmės darant įvairius miksus.Linkiu gero derliaus ir skaniai jį rūkyti.

 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2020-09-27 at 20:36, Gromas pranešimas:

Sveikas,aš dar nenuroviau ,nes laukiu kol vyriokas iš kaimo nusiskins lapelius.Tavo minėtos rūšys rūkosi skaniai,jas galima netgi nemaišyti su kitomis.Bet aš eksperimentuoju-čia tarsi gaminant maistą-procesas labai įdomus.Man dar labai imponuoja Mryland catterton,geras cigarinis aromatas.Ir nors nelabai tikėjausi-Americian man visai smagiai rūkosi.Ir B 46 labai puikus tabakas,gerai augo ,neligotas,išnoko ir iš gelsvėjo puikiai.Nors Hercegovina buvo šiek tiek ligota,bet uzaugino gana daug ir didelių lapų.Ir skonis jos gana įdomus .Apibendrinant šių metų derlių,aš auginčiau dešimt tavo dovanotų rūšių,išskyrus Yenidje ir Walkers broad leaf.Reikia ir nors trupučio Havan gold ir šiek tiek Havana 608.Na ir tada sėkmės darant įvairius miksus.Linkiu gero derliaus ir skaniai jį rūkyti.

 

 

Sveiki vyručiai. Kadangi mano tabakas nenoriai brendo tai nuskines sudėjau į dėžes ir suspaudžiau, po kelių dienų beveik visi lapai pagelto . Šiuometinio dar nerukiau , nes turiu dar praitų metų tabako.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 8 valandas, ricardasd pranešimas:

Sveiki vyručiai. Kadangi mano tabakas nenoriai brendo tai nuskines sudėjau į dėžes ir suspaudžiau, po kelių dienų beveik visi lapai pagelto . Šiuometinio dar nerukiau , nes turiu dar praitų metų tabako.

 

Tikėkimės, kad ir skonis bus geras.Sėkmės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sveiki!!! Šiandien tabaką sukišau į dukofkę pasišildyt, nes labai drėgni orai, ir ant centrinės gyslos kai kurių lapų pradėjo rodytis pelėsiukas. Pora trejetą savaičių tegul pasišildo, gal atsiskleis tikras skonis ir kvapas. Šildymui panaudojau karboninį kabelį, galingumas apie 250w. Gal ubagais nepaleis...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, dūmialis pranešimas:

Po kelių valandų atjungiau pusę šildymo, naudoja tik apie 140w. 

Labas,šiandien patikrinau tabaką ir radau tik vieną lapų virtinę,kurioje aptikau šiek tiek papelijusių gyslų[gal dvidešimt procentų].Čia buvo Spektr antro skynimo.Lapai didziuliai ,o ir gyslos galingos.Kaip pastebėjau,geltonos veisles lapai dziūva lėčiau,negu tamsiai zalio.Bet lapai atrodo puikiai ir tas menkas pelėsiukas kol kas nepqavojingas.Zinoma,aš juos nukabinau ir bandau ,,termiškai'' apdoroti.Šiaip tai didziausia derlaus dalis sukabinta namo palėpėje[pilnai išdziovinto],manau,kad ten sausiau,nors atmosferos drėgmė prasiskverbia.Bet ten dziovintos ir laikomos įvairios ,,zolės''-mėtos,liepziedziai ir t.t.niekada nesupelijo.Kodėl gi tabakas sausas turėtų pelyti.Na,bet rytoj ir ten padarysiu ,,reviziją''.Daryčiau tokią išvadą,kad pelyja lapai,kurių pagrindinė gysla nėra išdziūvusi pilnai,kitiems toks pavojus negresia.Linkiu visiems sėkmės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiek metu auginu ir dziovinu bet tik praitais metais nesubrendes tabakas papelijo bet idomiausia tai kad tuo pačiu metu rišau su visais kotais po 5-6 kotus ir jie graziai išdžiuvo, subrendo ir nepapelijo. Mano nuomonė, tie kurie lapai nuskinti nesubrende jie linke peliti o kotais su lapais brandinosi ir greičiausiai nepasidavė pelesiui.

Rudeni geriau kad butu oro judejimas ir tarpai tarp lapu didesni , tada ir džiusta greičiau ir pelesis nepuola.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Palėpėj, kur kabojo lapai, iš abiejų galų atdari langai skersvėjis garantuotas. Prieš porą savaičių, neimanoma buvo prisiliest, net trupėjo. Pastovūs lietūs, rytiniai rūkai ir rasa daro savo. Pelėsio kol kas labai nedaug, bet jeigu dar kokia sąvaitė, tokių orų, tai galėjo baigtis nekaip. Prieš porą metų buvo lygiai ta pati situacija, tai keletą šniūrų teko išmesti. Lengvo dūmo visiems....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Sveiki,kolegos,kaip jums sekasi? Kazkaip visi pritilome-net neramu darosi.Pas mane namo palėpėje tabakas sandėliuojasi gerai,nepelyja,ūkinio pastato palėpėje truputį bandė,bet aš jį išdziovinau.Liko tik keletas šniūrų,kurie atrodo gerai.Sutinku su Ričardo pastebėjimu,kad daugiausia pelyti linkę neišnokę lapai.Dūmeli,pradegustavau visas rūšis jau ne vieną kartą-visos savotiškai geros.Man labai patinka Bravyj,jo galima nemaišyti su kitais,ir skonis ir stiprumas labai tenkina[antro skynimo].Trumpai tiek.Linkiu visiems skaniai rūkyti ir nesirgti.Tiesa,pagal oficialiai neskelbiamus tyrimus,rūkantieji corona serga rečiau:icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki! Jau ištraukiau iš fermentatoriaus, kelios dienos kvapas patalpoj net kojos linksta, bet apie skonį dar anksti kalbėt. Ragavau dar ne visas rūšis, bet viskas į gerą pusę, daug švelnesnis dūmas, net salstelna kai kuris tabakas. Reiktų dar palaukt keletą savaičių, kol atsikvėpuos. Sutinku, kad Bravyj geras, bet man labiau Spektr - labai tinka pamaišyt su wirga ar t-14 , na ir visi kiti savaip skanūs. Man labiausiai patinka mišinukai, kas kelios dienos vis kažką naujo atrandu, jaučiu kad taip ir toliau išradinėsiu...... tiesiog yra tam sąlygos.....   Lengvo dūmo, ir Sveikatos!!!!!!!!!!!!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 22 valandas, dūmialis pranešimas:

Sveiki! Jau ištraukiau iš fermentatoriaus, kelios dienos kvapas patalpoj net kojos linksta, bet apie skonį dar anksti kalbėt. Ragavau dar ne visas rūšis, bet viskas į gerą pusę, daug švelnesnis dūmas, net salstelna kai kuris tabakas. Reiktų dar palaukt keletą savaičių, kol atsikvėpuos. Sutinku, kad Bravyj geras, bet man labiau Spektr - labai tinka pamaišyt su wirga ar t-14 , na ir visi kiti savaip skanūs. Man labiausiai patinka mišinukai, kas kelios dienos vis kažką naujo atrandu, jaučiu kad taip ir toliau išradinėsiu...... tiesiog yra tam sąlygos.....   Lengvo dūmo, ir Sveikatos!!!!!!!!!!!!

Labas,pilnai su tavimi sutinku,kad mišinukai yra labai įdomu ir skanu.Aš kartais sumaišau net keturias-penkias rūšis,labai įdomu ekspermentuoti.Turbūt,vieną rūšį rūkyti nusibostų.Jau dabar man tabako skonis atrodo labai neblogas,o su laiku jis turėtų dar pagerėti.Sėkmės!!!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,pasidalinkime patirtimi,kaip smulkinate tabaką.Aš naudoju iš internetinės pard.,,Medėja'' parsisiųstu būgniniu smulkintuvu.Juo galima gana greitai apdoroti gan nemazą kiekį lapų.Bet reikia smulkinti pakankamai sausą tabaką,todėl atsiranda ir labai smulkios frakcijos.Sumaltą tabaką persijoju per tankų sietelį,taip atskirdamas smėlį ir visa smulkmę,kurios gaunasi apie gerų dešimt procentų.Jeigu naudoti smulkintuvą,kuris pjausto juostelėmis-nuostoliai ,aišku,būtų gerokai mazesni.Norėjau uzsisakyti tokį smulkintuvą iš ,,Medėjos'',bet jie yra gana mazoki[plotis tik apie dešimt cm],o ir kaina prasideda nuo pusantro šimto eurų.Be to dar reikia palaukti ,kol jie uzsakys iš tiekėjo.Jeigu kas matėte ,,Dačnyj kolorit''-kolega iš Rusijos naudoja gana galingas stakles.Gal kas naudojatės kuo nors panašiai-pasidalinkite patirtimi.Zinoma ,ir su peiliu galima puikiai supjaustyti,bet tai gana nelengvas darbas.

Lapkr.devinta 002.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 28 minutes , dūmialis pranešimas:

Ir dabar naudoju lenkišką, iš tobaccoandmchines , bet maža ir prastos kokybės. išklero nuo kelių kilogramų. be guolių, krumpliai skardiniai, šukos ir velenai nepreciziški. rytoj paskambinsiu, gal ką kartu sumastysim...

Paskambink,,Medėjoj'' gerkai mazesnis aparatas su guoliais kainuoja apie tris šimtus dvidešimt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Laba visiems. Pakaičiau jūsų kalbas apie tabalo lapu pjaustymo mašinas ir manau kad Medėjai nereikėtų duoti uždirbti du ar net tris kartu daugiau nei jos kainuoja. Panaršykit Lenku puslapiuose ten rasit ko tik norit. Yra svetaine kaip ,, Primpol.pl,, toliau yra OLX.pl, ,,Allegro.pl,, ir daug kitu. Visi jie siunčia ir i Lietuvą. Aš susiradau visai neblogą už 200 zl. ar pln ape 44 eurus kainuoja, bet pirksiu vėliau nes dar turiu kuo pjausto. Atsiuntimas irgi svyruoja. Nuo 20 iki 40 euru. Tiesa jos jau profesionalios ir visokiu diametru , tekintos lazeriu. Sėkmės. Tiesa, jei ieškosit pas Lenkus tai išsiverskit goglėse Lenkiškai o tai ju tinklapiai nelabai supranta automatinių vertimų.    

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...