Jump to content

Naminio tabako auginimas


Traktorius

Recommended Posts

Labas visiems . Turiu aparata gera , tos masineles kur kur aptarinejate , po 5 kg subires guoliai . Metosi ant auksto , smulkintuvas , galiu atiduoti uz puse kainos , nes vistiek nenaudoju 

 

https://www.trezo.com.pl/en/tobacco-cutting-machines-180-series/14-trezo-180-08-hv-electric-machine-for-cutting-tobacco.html

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2020-11-12 at 12:16, Tom Cat pranešimas:

Labas visiems . Turiu aparata gera , tos masineles kur kur aptarinejate , po 5 kg subires guoliai . Metosi ant auksto , smulkintuvas , galiu atiduoti uz puse kainos , nes vistiek nenaudoju 

 

https://www.trezo.com.pl/en/tobacco-cutting-machines-180-series/14-trezo-180-08-hv-electric-machine-for-cutting-tobacco.html

Labas. Gal galėtum įdėti keletą nuotraukų mašinėlės ir trumpai aprašyti. Man kažko mandro nereikia, todėl galėtum ir orientacinę kainą parašyt. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, Mifas pranešimas:

Labas. Gal galėtum įdėti keletą nuotraukų mašinėlės ir trumpai aprašyti. Man kažko mandro nereikia, todėl galėtum ir orientacinę kainą parašyt. 

Sveiki . Cia  kur 5 kg sumale . Reikia guoliuku . Tie goliukai , plius siuntima , puse  masineles kainos . Galiu parduoti ir gi . Nufotkinau dabar nakti ant auksto , jei reikia galesiu nukelti nuo auksto ir paleisti . Del TREZO 180 0.8 HV . Yra virsus pagamintas is nerudijancios skardos , dar pleveleje , nenujimta . Veikia viskas 100 procentu . Pirkta is lenku . Del darbo , jei tabakas sausas smulkina i dulkes , jei dregnas veliasi , reikia kad butu dregnas 25-35% . Turi reversa . Gal sumalta 20 kg tabako . Del aptarnavimo , atsarginiu daliu ar suku stambesniu , galima uzsakyti is saito , siuncia viska be problemu savaites begi . Kaina kaip pas lenkus , tik puse kainos , nes stovi pas mane nenaudojama .  https://www.trezo.com.pl/en/tobacco-cutting-machines-180-series/14-trezo-180-08-hv-electric-machine-for-cutting-tobacco.html

20201114_220706.jpg

20201114_220317.jpg

20201114_220338.jpg

20201114_220402.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Aš naudoju paprasčiasią Trezo 100 1,1mm. Originalia ipirkau kaip 0,8mm, bet greitai sugedo, pasmulkinau kokia 3kg tabako. Tada parsisiunčiau 100 1,1 velenėlius ir šukas ir be problemų naudoju 2 metus ir sumaliau kokia 25kg tabako.

Gaila, kad neturi 1,3 ar 1,5mm manau dar geriau smulkintu.

Mačiau Dūmialis turi galinga fermentatoriu; tačiau turiu keletą pastabų. Maišuose fermentuojant sunku sureguliuot drėgnumą tabako, tai per drėgna tai per sausa. Maišuose fermentuojasi mažas kiekis gal 200g gal 300 maksimum 500g.

Rekomenduočiau fermentuot jau supiaustytą stiklainuose, tai tilptų 1-2 ar 3 kg tabako. Visai nepasišalina drėgmė. Labai sutaupoma elektros.

Dar fermentacijos temperatūrą reiktų pasitikrinti tikru termometru, nes pasitikėdamas išoriniu kur rodo drėgmę ir temp. sugadinau kruvą tabako, tapo šlykstus, nerūkomas, prastai degė. Maniau kaltos tabako veislės, išsigimusios sėklos, neteisingas auginimas.

Sėkmes

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vyručiai, logiškai pasvarstikim.

Jeigu tabakas nesuspaustas lieka tuščiu oro tarpu ir tabakas negaudamas oro judejimo pradeda tiesiog peliti, žinoma, jeigu temperatura aukšta tada pelėsis nesiveisia bet prie aukštos temperaturos ty fermentacijos ir tabako dregmes tabakas nesifermentuoja o tiesiog iššusta o tai du skirtingi dalikai.

Labai svarbu atitaikiti tabako dregni , temperatura ir suslėgimą tabako . 

Be to, kiekviena tabako rušis reikalauja kitokios fermentacijos . 

Dėl jotube, kiek bandžiau pagal ju video dariti , nieko gero nesigauna , nebent , kaip jau rašiau, viskas priklauso nuo tabako rušies .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip man ir gavosi. Reali temp. buvo 55-58 laipsniai. Tai aisku, kad jokia fermentacija nevyko, jis nei šuto nei gedo tiesiog tapo negyvas.

Maksimali fermentacijos temp. yra 53 laipsniai. Prie 54 jau neaktyvūs pasidaro fermentai, ir paskui nors ir laikyk prie 48 jis nesikeis ir liks koks buves- tai yra sugedęs.

Mano fermentatorius irgi dviejų aukštų, tai apatnėje dalyje kur temp. laikosi 47-50 laipsnių laikau Virginijos, Burley tipo tabakus. Virsutinėje lentynoje kur temp. 42-45 laikau kvepenčiusius, konkrečiai Xanti.

Kas fermentuoja panašiai kaip aš tikrai užtikrins , kad efektas akivaizdus. Pirmiausiai atsiranda svaiginantis kiekvienai rūšiai atitinkantis kvapas. Dūmas tampa švelnus, jei tabakas stiprus, bet nera pašaliniu efektų, tiesiog tampa neutralus.

Fermentuojant net antrarūšių ar trečiarūšių lapų galima išgauti pakankamai rūkomą tabaką, neblogesnį nei valdiškas.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Fermentacija. 

Natūrali. Dažniausi naudoja: Balkanų šalys, Pietų Italija, pietų Prancūzijoj, Turkijoj. Prie jūros ar vandenyno kur yra drėgnas klimatas. Suneria tabaką ant sniurų ir kabina iš pietų pusės, kad apšviestų saulė.

Koks efektas per mėn. ar 1,5; diena kepina saulė ir įkaitina iki 45 laipsnių ir džiūsta, naktį kadangi drėgna , sudrėgsta. Diena vėl džiūsta, ir tt. Tokiu metodu džiovina ir gaunasi natūrali fermentacija.

Lietuvoje taip pat galima taikyti šį metodą- vasarą, birželio , liepos, rugpiučio mėnesiais. Jei per šalta ar per sausa; pagaliau šiltnamyje  yra tikrai geros sąlygos natūraliai pasiekti kokybiško tabako kondiciją.

Kalbant apie dirbtinę fermentaciją, neturi reikšmės nei suslėgimas nei kiekis. Ar tona ar 1 ant 1 cm lapo dalis fermentuosis jei bus temp. 40-53laipsniai ir drėgmė 65-75 proc. Šis procesas vyksta mikro- mikro pasaulyje, su mikroskopu neįžvelgiamame pasaulyje. Fermentai veikia lapo lastelių esančius baltymus, riebalus, angliavandenius. Veikia sudėtingiausi procesai. Mums svarbiausi, kad iš krakmolo virstų ivairūs cukrai, suirtų ir pasišalintu amoniakas.

Amerikoje prieškaryje ir šiek tiek po karo, pastebėjo, kad amerikiečiai serga apie 10 kart dažniau už europiečius,plaučių vėžiu vien dėlto, kad rūkė nefermentuotą tabaką. Šiuo metu niekur pasaulyje neprekiaujama nefermentuotu tabaku, ta prasme nesuperka rinkos ir fabrikai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2020-11-23 at 15:32, padrė pranešimas:

Fermentacija. 

Natūrali. Dažniausi naudoja: Balkanų šalys, Pietų Italija, pietų Prancūzijoj, Turkijoj. Prie jūros ar vandenyno kur yra drėgnas klimatas. Suneria tabaką ant sniurų ir kabina iš pietų pusės, kad apšviestų saulė.

Koks efektas per mėn. ar 1,5; diena kepina saulė ir įkaitina iki 45 laipsnių ir džiūsta, naktį kadangi drėgna , sudrėgsta. Diena vėl džiūsta, ir tt. Tokiu metodu džiovina ir gaunasi natūrali fermentacija.

Lietuvoje taip pat galima taikyti šį metodą- vasarą, birželio , liepos, rugpiučio mėnesiais. Jei per šalta ar per sausa; pagaliau šiltnamyje  yra tikrai geros sąlygos natūraliai pasiekti kokybiško tabako kondiciją.

Kalbant apie dirbtinę fermentaciją, neturi reikšmės nei suslėgimas nei kiekis. Ar tona ar 1 ant 1 cm lapo dalis fermentuosis jei bus temp. 40-53laipsniai ir drėgmė 65-75 proc. Šis procesas vyksta mikro- mikro pasaulyje, su mikroskopu neįžvelgiamame pasaulyje. Fermentai veikia lapo lastelių esančius baltymus, riebalus, angliavandenius. Veikia sudėtingiausi procesai. Mums svarbiausi, kad iš krakmolo virstų ivairūs cukrai, suirtų ir pasišalintu amoniakas.

Amerikoje prieškaryje ir šiek tiek po karo, pastebėjo, kad amerikiečiai serga apie 10 kart dažniau už europiečius,plaučių vėžiu vien dėlto, kad rūkė nefermentuotą tabaką. Šiuo metu niekur pasaulyje neprekiaujama nefermentuotu tabaku, ta prasme nesuperka rinkos ir fabrikai.

Wow,tu mane išgąsdinai-man teks numirti gerokai anksčiau...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 5 valandas, Gromas pranešimas:

Tiesa,aš maniau,kad fermentuoti galima tik neiš gyslintą tabaką

Aplamai, pripažinta, kad rūkymas nėra gėris, bet nefermentuotas tabakas tikra šlikštynė. Pilna organiniu medžiagų, kurios degant išskiria ir azoto junginius ir amoniaką ir kitus kenksmingus junginius.

Pradedant auginti tabaką kokiais 2014 metai, pirmiausiai dariau fermentatorių kokia 2m*2m ant 2,5 . Šildymas 300wat el. gyvatuku. Truko drėgmės tai virdavau puodą su vandeniu. Tai už elektra sumokėjau tiek kiek už 1kg tabako iš parduotuvės. Nepasiteisino, nors gerai fermentavosi ir lapų spalva buvo gera.

Dabar turiu nedideli. Šildymo grindų kabelis 125wat plius termostatas. Kadangi dirba su pertraukom už el. moku gal 7-8 eurus, max 10. Stiklainiuose 1,75 ar 2 litru, tabakas piaustytas. 3 litru didoki, centre neprikaista iki geros temp. rizika , kad supelis.

Rašiau anksčiau, vasarą gerai fermentuoti pernykštį tabaką ant pietinės sienos, arba dar geriau šiltnamyje.

Galima fermentuoti lapais,  dvigubuose ar trigubuose maišuose ant radiatoriu, tik vos drėgną ir vartyti. 30-35-40 laipsnių užteks, tik užtrus ne 1 mėn. gal 2. 

Galima ir ant krosnies svarbu temp neaukštesnė 50 ir drėgmė geriau mažesnė. 

 

 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...
On 2020-12-27 at 17:58, ricardasd pranešimas:

Man rodo . Gera mašinka .

Sveikas,Ričardai,mašinėlė jau susmulkino gerus dešimt kg tabako ir dar nesulūžo.Reikia nepatingėti išplauti,valyti šukas.Sutepiau krumpliaračius,kurie buvo pradėję įtartinai braškėti.Manau,kad dar kažkiek tarnaus.Ačiū Padrei už naudingą patarimą,kad galima fermentuoti smulkintą tabaką.Jau dvi partijas patvarkiau ir likau labai patenkintas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Sveikas Gromas. Aš tabaka per armavimo tinkleli pertriniau, labai greitai ir gislos lieka ant tinklelio . 10 litru kibira pritriniau maždaug per 30-40 minučiu.

Fermentavau taip pat pertrinta 15 dienų , gan geras gavosi bet truputi kerta i liezuvi bet kiek žinau jis po fermentacijos turi pora menesiu išgulėti. Tabako Virginia gold kvapas labai malonus ir labai lengvas .

Nuotraukose mano fermentatorius .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2021-01-16 at 21:33, ricardasd pranešimas:

Screenshot_20210116-212859.png

IMG_20210116_213057_942.JPG

IMG_20210116_213114_556.JPG

Screenshot_20210116-212934.png

IMG_20210116_213019_634.JPG

IMG_20210116_213005_112.JPG

 

 

Sveikas,Ričardai,puikiai pritaikei tą putplasčio dėžę.Ir sandaru ir temperatūrą laiko puikiai.Atrodo,kad ir su sietelio pagalba galima cigaretėms išgauti gerą tabako frakciją-atrodo labai gerai.Man anksčiau panašiai gaudavosi su būgniniu smulkintuvu.Linkiu sėkmės.P.S.Tiesa,Feisbuke tavo įkurto puslapio aš neradau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
Prieš 22 valandas, dūmialis pranešimas:

Gana įdomu-tokia tabako apdirbimo technika prieš kokį šimtą metų buvo gan progresyvi.O kas apie motobloką-tai prancūzas geriau būtų nusipirkęs mini japonišką traktoriuką.Aš su savo Yanmar šešiolikos arklių viską atlieku be didesnių pastangų.Agregatai-freza,plūgas,bulviasodė,bulviakasė,bulvių vagotuvas,labai greitai transformuojamas įkultivatorių plius dar gale ant hidraulikos pakabinama dėžė-sniego valytuvas.Su ja labai lengvai susemiu ir išvežu kompostą.

093.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...
  • po 3 mėnesių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...