Jump to content

Už kiek perkate žemę?


trifke

Recommended Posts

Na ir ką būtum daręs? Gi pinigų niekas tada neturėjo. Tiksliau neturėjo paprasti piliečiai, pirmininkai, sekretoriai ir partiniai viską išsigraibstė, o apsukresni papigiai išpirko pajus, apie kuriuos tūlas kaimo žmogus nieko nesuprato. Todėl ir turim tai ką turim.

Pala pala trrrrrr.... Kaimo zmogeliai aisku nesuprato, bent jau dauguma, mano vienas darbuotojas yra puikus tam pvz. Ka as zinau- sako jis- kazkokie pajai, kurious pardaviau ir gavau pinigu is niekur. Jis nesuprato. 

Tie kas suprato kazkuom kalti del to? As suprantu, kad paskutinius metus begyvuojantis kolukis ar bendrove jau dirbo grinai pirmininkui, kaupianciam startini savarankisko ukininkavimo pradzios kapitala, bet gi ne visi sekmingi ukininkai yra buve pirmininkai. 

Senoji sekmingu ukininku karta aisku turejo geresne startine pozicija, bet cia daug svarbiau, kad jie zinojo ka reikia daryt, kad reikia kazka daryt. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na ir ką būtum daręs? Gi pinigų niekas tada neturėjo. Tiksliau neturėjo paprasti piliečiai, pirmininkai, sekretoriai ir partiniai viską išsigraibstė, o apsukresni papigiai išpirko pajus, apie kuriuos tūlas kaimo žmogus nieko nesuprato. Todėl ir turim tai ką turim.

Reikejo pradeti ukininkauti tada , o ne uzsiimti kitais reikalais.

Zeme buvo pigi ir pradziai butu buve uz ka jos nusipirkti .As pradejau ukininkauti jau tada kai zemiu laisvu nebelabai buvo, po 2005-uju metu., o kad zinant jog taip bus tai ir 1992 galima buvo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Namuku pristatysi, traktoriu prigaminsi, o žemės nedaugės, todėl vienintelė reali investicija yra į žemę jeigu  galvojate apie  plėtra ūkio. Isigijes maza sklypa ateityje per projektus juos susistambinsi nes neužilgo prasides reali žemės reforma ir sklypus stambins per žėmėtvarkos projektus valstybes saskaita. Pas mus krašte tai kainos nuo 1000 eur už mažus sklypukus  ir  iki 2-3 už didelius.

Na jo, žemės nedaugėja, bet tik įdirbinėja nedirbamą visas pasaulis. Gamyba didėja, nes našumas didėja. o kaip pradės Rusija, Ukraina ir t.t. našumą diinti..Va tada tai buuus. Juk grūdų kainos parodo perteklių. Na, o pasaulyje burnų juk nesumažėjo, o atvirkščiai.Net nepaisant tokių dalykų kaip gmo. Ir t.t. pasauliui nėra problemos išmatinti papigiai visus iš turimos žemės. Tiesą pasakius aš tai matau žemės rinką didėjančią dėl pinigų nuvertėjimo, mažų palūkanų ir t.t  Na, ar racionalu pirkti kai kuriuos sklypus reikėtų skaičiuoti. Dažniausia perkama, nes tam žmogui atrodo, kad apsimoka. Tačiau jei skaičiuoti gaunamą naudą, dažniausia tos kainos nevertos tos žemės. Na, bet jeigu mieliau būti žemės savininku, kodėl ne...Mano nuomone reikia skaičiuoti. O kartais ir pasitraukti iš žemės ūkio apsimoka, jeigu parduodant sklypus gali gauti po 7000 eurų/ha. Tikrai yra didesnės grąžos su mažesne rizika :)..Tiesa, pamiršau gyvenimo būdą :)..Kai kuriem tai tiesiog gyvenimo būdas. Man tai verslas, ir skaičiuoji ar mažas sklypukas vertas didelių pinigų, kad galėtum didinti savo 25 ha sklypą į 26 ha. Dažniausia jeigu vienoje vietoje 25 ha sklypas, tada aplink visi dideli. Mažiukų mažai. Jeigu perki mažus sklypus, vadinasi ten dauguma mažų. Nebent formuoji sklypą iš daug mažiukų. Tačiau mano logika neneša ir tiek. Aš tikriausia niekada nebūsiu toks didelis kaip kai kurie čia pasisakantys (žemės ploto dydžiu), tai užtat mane tie maži sklypukai nervuoja  :)..Neteiskit, pasisakiau ir tiek :)

P.s žemės konsolidacija įdomus reikalas, kaži ar taip paprastai mainysi savo sklypą 26 našumo į 46 našumo Jono :)..Lygių nieakda nebuvo, kažkas turės pralošti..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As taip pat, laikausi tokios pat nuomones.Ir dar , galiu nepirkti siaip is principo , jei per daug uzsipraso.

Nnuomavo zmogus zeme daug metu , savininkas uzsiprase nenormalios nuomos kainos (paskaites laikrasciuose iki kiek kai kur GALI moketi) ir zmogus atsisake ...

Tas pats ir del pirkimo.

PS. Sis zmogus tikrai skaisiuojantis kas jam apsimoka(aplinkui visi zino)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kekvienam savo galimybes, noretumem kad butu kokia 91m kaina kai 1ha kaina masyve tokiam kip 50 ar 100 ha perspektyvo,o kina buvo 500-1000lt o nuomuot nereikejo nes dave uz dyka naudotis

91metais negalėjai nupirkti nei vieno ha.Veiksmas žemės pirkimu tiksliau dovanojimu prasidėjo apie 2000 metus.pas mus tada darant dovanojima buvo galima nusipirkti ha už 500 litu.2003 jau 1500 litu vidutiniškai kainavo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 pasauliui nėra problemos išmatinti papigiai visus iš turimos žemės. 

Papigiai išmaitinti pasauli yra problema.Kainos krenta grūdų ne todėl kad jų yra perteklius bet todėl kad jie per

 

brangus šiuo metu yra nes galutinis vartotojas dėl pinigu nuvertėjimo,neatsakingo vyriausybiu skolinimosi - vaikšto tuščiomis kišenėmis.

 

 Na, ar racionalu pirkti kai kuriuos sklypus reikėtų skaičiuoti. Dažniausia perkama, nes tam žmogui atrodo, kad apsimoka. Tačiau jei skaičiuoti gaunamą naudą, dažniausia tos kainos nevertos tos žemės. 

Tokie skaičiuotojai pamiršta kad žemė ne taip kaip likusis nekilnojamas turtas visada turi išliekamaja verte.Vat turi nuosava sklypa jo nuomos kainos nereikia dalintis su nieku pasitrauki iš gamybos paimi ir parduodi na tarkim už ta pačia kaina kuria įsigyjai . Kaip tam anekdote :maišą bulvių pasodinau maišą prikasiau nei viena ne prapuolė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

91metais negalėjai nupirkti nei vieno ha.Veiksmas žemės pirkimu tiksliau dovanojimu prasidėjo apie 2000 metus.pas mus tada darant dovanojima buvo galima nusipirkti ha už 500 litu.2003 jau 1500 litu vidutiniškai kainavo.

Buvo kazi koks valstiecio ukio kurimo istatymas apie 91 metus , pagal kuri galejai gauti zemes siaip . Ar as kaika ne taip prisimenu ?
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Man atrodo, tada tik nuomai ar laikinam naudojimui duodavo kiek nori, kol nebuvo įsibėgėjęs žemės grąžinimas ir daugumoje žemė dar buvo niekieno. O kai pradėjo atstatinėt nuosavybę, atimdavo iš laikinu naudotoju  :eusa-think:

Atsiminiau, kad pats pirmas etapas buvo pavadintas "šeimynine ranga", tai man atrodo kažkas tokio, kad buvo galima įsteigti savo šeimos kolūkį kolūkyje :D Ar valstybė, ar kolūkis žemės ir daugiau ko duodavo, neatsimenu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Buvo kazi koks valstiecio ukio kurimo istatymas apie 91 metus , pagal kuri galejai gauti zemes siaip . Ar as kaika ne taip prisimenu ?

Buvo ir galėjai gauti iš kolūkio ar bendrovės savo pajų dar geriausia technika tai reiktu seneliui V.Lansbergiui padėkoti.Aš net galėčiau parodyti mūsų rajono pirmajį ūkininką tada ir dabar.Ir ne tik mūsų bet ir kaimyninio Pakruojo rajono pirmajį ūkiniką tada ką laikraščiai rašė ir dabar kaip atrodo vieno ir kito ūkis.Taigi gyvenkime geriau šiandiena nei jei jau gyvename praeitim vadinasi jau laikas keisti profesija.Žemes nusipirkti tvarkingai paprastai forminant pas notara galima buvo panašiai nuo kokiu 2002 metu pabaigos.Kai jau įsibėgėjo gražinimai juk negalutinius matavimus žemės ypač tie kurie gavo dovanu iš valstybės sužinojo kur ji randasi tik 2003metais kai buvo pradėti preliminarus matavimai apie kadastrinius matavimus tada dar reikėjo pasvajoti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 4 savaičių...

Perskaicau tema beveik nuo pradziu, tai nei verkti nei juoktis... vieni uz nuoma 400 pasiryze moketi, kiti pirkdami 6000eur uz ha atiduoti... turiu 110 ha, imkit uz tuos 400 eur.metams.... Uz 400 eur, reikia 4 t/ha kulti kad uz nuoma sumoketi. Kas toliau? 12t/ha kvieciu gal kuliate kad atsiperka?:)) klausimas paprastas, kodel niekas nesilaiko zemes pirkimo 'saugikliu".? Lietuvoje yra 6 zmones kurie valdo 30 % dirbamos zemes, -o cia jau problema....taip, jie moka daug, tiksliau 'daugiau' nei kas kitas gali pasiulyti...stai ir burbulo priezastis... pagal zenes kaina, Lietuvos ukininkai tureetu visoje ES zemes suoirkineti, nes Lietuvoje per brangu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O ko tu stebiesi jei zmogus turi laisvu pinigu tai ir moka tuos sesis tukstančius.pvz. Vakar kaimynas perka 95penkis arus lengvo smeliuko moka 5,7nauju lietuvisku.aplinkui penkiadesimt ha priklauso bendrovei nuosavybės teise.Argumentas jojo paprastas jei aš jo nenuperku tai jo ir nedirbu vadinasi ir pajamu negaunu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal dar pries dvidesimt metu senelis man porino - galvojo ir jie kad viskas bus gerai, galvojo - pirko plugelius, kuliamas, sienapjoves ir t.t. state kluonus, tvartus, rankom kase melioracija ir tik pyst... nereikia nieko. Nesakau kad vel i kolhozus suvarys, nu bet yra simtai budu nuvaryti nuo zemes - gyvuliu ir augalu ligos, produkcijos pasiula ir paklausa, politines pertvarkos ir visa kita. Zeme perku labai atsargiai ir realiai tik ta kuria dirbu. Kaina moku max 3000.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...