Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

479 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      142
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      238


Recommended Posts

prieš valandą, Duncia pranešimas:

Kokie to pliusai minusai? Po pievos rapsas?

Isinaikinsi visas vienskiltes žoles ir greičiau sukultūrinsi dirvą, bus puiku po to kviečiams. Aš ir gavau pievos tai du kart diskiniu, po to kultivatorium ir juodas laukas, be piktžolių, neglifosavau, o sėsiu rapsą, na vienam plotelį ir kviečius pabandysiu dar.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , Mantas2342 pranešimas:

Isinaikinsi visas vienskiltes žoles ir greičiau sukultūrinsi dirvą, bus puiku po to kviečiams. Aš ir gavau pievos tai du kart diskiniu, po to kultivatorium ir juodas laukas, be piktžolių, neglifosavau, o sėsiu rapsą, na vienam plotelį ir kviečius pabandysiu dar.

Pernai pievos kampą atmatavo, tai teko prijungti prie rapso ražienos. O ražieną lėkščiavom, tuo pačiu ir tą kampą kokius penkis kartus perlėkščiavo. Šiai dienai, na gal kažkiek kviečių yra tam kampe. :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , JCB pranešimas:

Pernai pievos kampą atmatavo, tai teko prijungti prie rapso ražienos. O ražieną lėkščiavom, tuo pačiu ir tą kampą kokius penkis kartus perlėkščiavo. Šiai dienai, na gal kažkiek kviečių yra tam kampe. :) 

nu ten buvus kultūrinė pieva kur pas mane žinai, tai aš taip esu jau daręs ir gerai gavosi. Jei būtų šabakštynas tai būčiau tikrai purškęs.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 11 minutes , Minduksx pranešimas:

Na gal kas turi atsakymą kodėl pas kai kuriuos ūkininkus gelsta kviečiai? Varpos panašu bus tuščios, lammc Semaškieniai nusiunčiau foto, jokio atsakymo, nebežinau kur kreiptis, čia kur senelis buvo idėjas lyg ta liga, bet kai lapus geriau pažiūri atrodo kad kažkas kito

IMG_20210628_092412.jpg

dryžligė ir septorija gal būt

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , ūk.Dainius pranešimas:

Pas mane tokių yra daugiausia kur atsėliuoti  .Dar yra 20 ha laukas 3 metai kviečiai  ten dar daugiau tokių veislė skagenas .tie požymiai atsirado žydėjimo metu ,purškiant paskutiny lapą nebuvo  purkšta fevytrex  apdegint negalėjo .a.k. vadyba aiškina kad mangano kalio trūkumas

durnina tave vadyba

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , Mantas2342 pranešimas:

Yra pas daug ką pavienių lapų tokių, taip pat ir pas mane

Kai purškiau ant vėliavos dar galvojau gal nepurkst nors lapai svaruteliai buvo visi, bet ai.. galvoju dėl šventos ramybės ir tik pyst po kelių dienų kai kurie laukai pradėjo gelsti tiesiog vėliava džiūti. Paprastai ligos lipa iš apačios į viršų, bet šį kart atvirkščiai. Pasitariau su savimi, kad nieko daugiau nedarysiu iki kulimo. Nes manau purškimas tik pinigai į balą, jei laiku purksta ant sveiku ir nepadėjo, tai dziustanciu tikrai niekas nebepades. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, Minduksx pranešimas:

Na gal kas turi atsakymą kodėl pas kai kuriuos ūkininkus gelsta kviečiai? Varpos panašu bus tuščios, lammc Semaškieniai nusiunčiau foto, jokio atsakymo, nebežinau kur kreiptis, čia kur senelis buvo idėjas lyg ta liga, bet kai lapus geriau pažiūri atrodo kad kažkas kito

IMG_20210628_092412.jpg

Ar tikrai varpų nepildo? Nezydejo? Pas mane irgi tokių laukų yra bet nesuku galvos...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Du metus stebiu šitą bybienę. Naudoju priaxor ir curbatura iki varpos. Varpa apipurškiu Juventus ir Curbatūru. Kol nenaudojau šitų fungicidų, tol šio reiškinio nebuvo. Tai išvadas pasidariau tokias, kad panaudojus curbatūra su praxoru iki vėliavos laiko idealiai ligas. O apipurškiant varpa aukščiau minėtais, niekas nesigauna. Pirmi fungiai paleidžia, o antri lapus nepajėgia apsaugot. 

Tai čia viena. O antra. Nežinau, kaip kituose regionuose, Suvalkijoje dvi žiemos be įšalo. Neatskuria žemėje kapiliarai, nevyksta medžiagų apykaitą, silpnos šaknys. Tai dar sakykim savo laukuose naudoju mikro, bio produktus, griežtą sėjomaina, tai šis reiškinys silpnesnis, bet pas kitus liūdna. 

Ir dar, du metai iš eilės smailėja kviečių varpos. Praktiškai mėnesį važinėjau po laukus, lyginau, ieškojau atsakymų ir išvada, ta pati... Nevyksta medžiagų apykaita. Nes vietos kurios negavę traktoriaus ratų, šis reiškinys mažesnis, nors ariu kas metais 27 cm gyliu, bet to maža. 

Žodžiu broliai artojai, pamatysim dar tokių fintų, kad oj... jei ir toliau tęsis mūsų kraštams nebūdingas klimatas. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...