Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

479 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      142
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      238


Recommended Posts

Prieš 18 valandų, linas78s pranešimas:

Nesuprasi kur čia ta problema,nori ari nori neari visiška laisvė,ar čia iš tos serijos žiauriai nervina kad kaimynas nearia o aš ariu?

Kas aria tas ir nesupras kaip daugiau sutaupyti pinigų, kaip sumažinti kaštus, kaip dirvos struktūrą gerinti  bei siekti aukštesnių derlių be papildomu investicijų.

Kaip vienas agronomas pasakė plugas yra naujas lapas tavo ūkininkavime, kiekvienais metais ari vis plėši naują lapą knygoje, o tai reiškia tūštuma. Tuštuma dirvai ir nieko daugiau.

Kas dėl manttys minčių tai žmogau labai klysti prie ko čia technikos pardavėjų brukama technika ir ūkiai. Sakyčiau reikia tik džiaugtis kad nereikia sukti galvą kaip parsigabenti sėjamają už jūrų marių. Tiesa kaip tarkim strip till technologika išnaudoti teisingai jie patys nelabai žino, čia ūkininko agronomo darbas siekt su tinkamu yrankiu aukštesnių tikslų.

Ir Voras čia tikrai nereklamuoja kad pirkit focus ir būsit turtingi, reikia didelio įdirbio ir žinot kaip dirbti. Ir tada bus rezultatai. Manau reikia tik padėkoti , kad bent kažkiek dalinasi  įspūdžiais šia technologija o ne užsidaręs tykei džiaugiasi rezultatais vienas.

Vorai gal buvai pas Aurima kedainiuos prie claydono ? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, manttys pranešimas:

vakar šitą straipsniuką skaičiau, visai įdomus

 

 

to-plough-or-not-to-plough-policy-briefing.pdf 659 kB · 22 atsisiuntimai

Nu tai art ar ne art?

Ar vistiek savo laikysiesi ne pabandęs savo kailiu. Pabandėm prieš 3 metus ir atgal nenorim. Pora metu stebėjo aplinkiniai šiemet masiškai patys daryt pradėjo.

Tiesa jeigu kas bisky prie mižnių, tai visada gali rinktis strip-tiza tas paprasčiau daugiau klaidų atleidžia artimesnis arimui.

Pas mane dalinai laukuose no-till kita dalis min-till, chemijos daugiau nereik, nebent tik mažiau, žolių žymiai mažiau rapse garstuku praktiškai nebūna. Salerkos likutis beveik 50% traktoriaus valandos neskaičiavau bet pagal salerka galima spręst kiek mažiau, ir pats stuburą laužai.

kažkiek kainuoja dengiantys augalai bet aš tai dariau ir min-tile tai čia papildomų kaštų neskaitau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Lietuvių mokslininkai per daug parsidavę firmom ir panašiai o ir patys iniciatyvos kokią technologija naudot nelabai ir bando arba yra nesidalina informacija o nauda tik tokia, kad lietuvių kalba.

Pilna moksliniu bandymu, straipsniu anglų rusu kalba, tad dviračio išradinėt nereik, pasiskaitai pasidomi pasikonsultuoji kas supranta ir bandai savo ūkyje ;) o praktika geriausias mokytojas ;) svarbu daryt kažką jei to nori ir matai, kad bus geriau. Arba sėdi forume  ir lazdavoji notilini kus striptilininkus ir koks gėris yra plugas ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 14 valandų, dzipas pranešimas:

Nu tai iterpimas sioks toks buvo reiskias, tik su kratytuvu per arimus vaziuoti.... Keistai cia bet.. Beje, nuo meslo efektas i antrus metus, nebent perpuves triju metu buvo.

Kiek procentaliai nuo bendro dirbamo žemės kiekio su turimu mėšlo kiekiu būtų galima aptręšti ploto? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, MBLORINSER pranešimas:

Technikos pardavėjai ir gamintojai . Kaip tik turi būti prieš šituos reikalus kur viską beveik viena sėjamoji padaro. Jiems nuo to tik pelnas mažėja.

Buvau Kėdainiuose.

buvau ir pas Venclova

 

Kardinaliai mažėja, ir jie tikrai prieš. Ne tik technikos vienetų mažiau nuperkama, bet ir kuo traktorius mažiau  laiko praleidžia laukuose, tuo mažiau kaštų tenka aptarnavimams, servisui, dylančioms dalims ir t.t.

Įmonėje geras vadybininkas tas, kuris parduoda daugiausiai plūgų. Čia jau sena paslaptis. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, MBLORINSER pranešimas:

Technikos pardavėjai ir gamintojai . Kaip tik turi būti prieš šituos reikalus kur viską beveik viena sėjamoji padaro. Jiems nuo to tik pelnas mažėja.

Buvau Kėdainiuose.

buvau ir pas Venclova

 

Su pardaveju ir gamintoju pelnu  mano nuomone atvirkščiai yra   šios sėjamos kainuoja kaip visas komplektas ariminiu padargu   Per kura  mažesnį darbuotoju ir traktoriu skaičių galima sutaupyt Kada buvot pas Venslovą?  Ne jo sėjama autpliuse pardavinėjama

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, dumoju pranešimas:

Kardinaliai mažėja, ir jie tikrai prieš. Ne tik technikos vienetų mažiau nuperkama, bet ir kuo traktorius mažiau  laiko praleidžia laukuose, tuo mažiau kaštų tenka aptarnavimams, servisui, dylančioms dalims ir t.t.

Įmonėje geras vadybininkas tas, kuris parduoda daugiausiai plūgų. Čia jau sena paslaptis. 

Teorinė situacija: visi apsirūpinę technika ir atnaujina tik nusidėvėjusią. Staiga keičia technologiją, sena technika nelikvidi,  dėvėtų sėjamųjų pasiūlos nėra, visi perką naujas sėjamąsias. Kas dirba tik ties tuo, tai išvis aukso amžius. buvo gi forume kažkoks sėjalkų pardavėjas, kuris labai šitą reikalą reklamavo. Visiems vieno kurpalio neužmausi, bet kad čia naujas impulsas beišsikvepenčiai naujos technikos prekybai tai neturiu abejonių

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, MBLORINSER pranešimas:

Nu tai art ar ne art?

 

Pacituosiu straipsnį:

 

Sweeping generalisations about soil health are hard to make. There is no ‘silver bullet solution’ for soil health and there is no short cut for building soil carbon.

<...>

and whether using inversion tillage, min or no-till systems, all farmers should take special care to disturb as little of the top layer of their soils as possible

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, Vilius pranešimas:

70-80k nebūtinai dviejų skirtingų. Su tokiom sėjamosiom gali sėt ir tradiciniu žemės dirbimu 

Viliau pagal tave kiek reik turet dirbamos žemės kad galėtum už tokia suma pirkt sejamaja ,aš dirbdamas 150ha tik svajoju apie tokia .nors ši rudeni kaimynas pirks analoga fokuso ,tai liktais iki 50000 pašiurėsiu kaip dirba ,tai gal susigundisiu ,bent dėvėta

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, voras pranešimas:

Viliau, taip, buvau pas Aurimą. Gailiuos, kad ilgai laužiaus. Šaunuolis jis vyras, tikras ūkininkas, gilios ir teisingos žinios, protingi sprendimai, daugiau tokių žmonių.

Čia apie Aurimą iš Kalnaberžes, kuris claidoną berods pirma ant LT pirko? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, dvidas pranešimas:

Viliau pagal tave kiek reik turet dirbamos žemės kad galėtum už tokia suma pirkt sejamaja ,aš dirbdamas 150ha tik svajoju apie tokia .nors ši rudeni kaimynas pirks analoga fokuso ,tai liktais iki 50000 pašiurėsiu kaip dirba ,tai gal susigundisiu ,bent dėvėta

Tik įvertinus technologijų savikainas, eksploataciją gali atsakyti brangu ar ne. Sėjamosios kaina tikrai to neparodo. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , dzipas pranešimas:

Ateityje (pagal plana) butu apie 50 proc ariamos.

Gyvulininkystė - specifinis reikalas, tačiau visada įmanoma prisitaikyti. Pvz. pas mane skystas mėšlas, tai didelės problemos su tuo nėra. Reiktų primontuoti įterpimo įrangą ir visos bėdos išspręstos. 50 proc. ploto aptręšti yra reikalų, ypač turint srutas ir kietą mėšlą. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , dumoju pranešimas:

Gyvulininkystė - specifinis reikalas, tačiau visada įmanoma prisitaikyti. Pvz. pas mane skystas mėšlas, tai didelės problemos su tuo nėra. Reiktų primontuoti įterpimo įrangą ir visos bėdos išspręstos. 50 proc. ploto aptręšti yra reikalų, ypač turint srutas ir kietą mėšlą. 

Pas mane tik tirstas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 8 valandas, dvidas pranešimas:

Viliau pagal tave kiek reik turet dirbamos žemės kad galėtum už tokia suma pirkt sejamaja ,aš dirbdamas 150ha tik svajoju apie tokia .nors ši rudeni kaimynas pirks analoga fokuso ,tai liktais iki 50000 pašiurėsiu kaip dirba ,tai gal susigundisiu ,bent dėvėta

Aš irgi dirbu tiek hektarų ir žadu pirkt už brangiai, bet yra niuansai... ir žiūri kad per kita galą daug su taupai ir ta suma nebeatrodo didelė. Bet tai yra visos ūkio agronomijos sistema, o sėjamoji tik dalis to. Jei galvoti, kad sėjamoji išgelbės ar atsipirs tai einama ne tuo keliu..... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 

prieš 39 minutes , Vilius pranešimas:

Aš irgi dirbu tiek hektarų ir žadu pirkt už brangiai, bet yra niuansai... ir žiūri kad per kita galą daug su taupai ir ta suma nebeatrodo didelė. Bet tai yra visos ūkio agronomijos sistema, o sėjamoji tik dalis to. Jei galvoti, kad sėjamoji išgelbės ar atsipirs tai einama ne tuo keliu..... 

sejamoji turi pgreitint  darbus ,o ta viso ukio agronomijos sistema pagal paskutinius tris metus gali nieko ir nepadeti ,sprendimus prijami pagal esamas qamtos salygas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...