Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

481 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      143
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      239


Recommended Posts

Ištirpęs karbamidas nesidalija į jonus arba, kitaip tariant, nepasidalija į daleles su krūviais, todėl augalas labai gerai pasisavina palyginti dideles jo dozes (pavyzdžiui, ištirpusi salietra tirpale pasidalija į NO3- ir NH4+ daleles su krūviais, todėl augalai nepakenčia didelės salietros tirpalo koncentracijos). Didžiausias tręšimo per lapus pliusas yra tas, kad visos ant augalo lapų patekusios medžiagos į augalo vidų patenka jau po kelių valandų ir iki pat šaknų galiukų jos pasklinda greičiau negu per 48 valandas. Vadinasi, nupurškus pasėlį, rezultatai gali būti pastebimi jau kitą dieną. Tačiau šis metodas turi ir minusų – šitaip galima įtręšti tik ribotus maisto medžiagų kiekius – iki 1–2 kg/ha. Vienintelė išimtis – jau minėtas karbamidas, iš kurio azoto augalas gali įsisavinti labai daug (javai pakenčia vidutiniškai iki 15 procentų koncentraciją). Didesnė koncentracija gali augalus nudeginti. Nudegimus lengva atskirti nuo kitų pažeidimų: jie iš pradžių atsiranda lapų galiukuose. Pirmiausia lapų galiukai, o vėliau ir didesnė lapo dalis pagelsta ir žūsta.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 9 minutes , gerasukis pranešimas:

Ištirpęs karbamidas nesidalija į jonus arba, kitaip tariant, nepasidalija į daleles su krūviais, todėl augalas labai gerai pasisavina palyginti dideles jo dozes (pavyzdžiui, ištirpusi salietra tirpale pasidalija į NO3- ir NH4+ daleles su krūviais, todėl augalai nepakenčia didelės salietros tirpalo koncentracijos). Didžiausias tręšimo per lapus pliusas yra tas, kad visos ant augalo lapų patekusios medžiagos į augalo vidų patenka jau po kelių valandų ir iki pat šaknų galiukų jos pasklinda greičiau negu per 48 valandas. Vadinasi, nupurškus pasėlį, rezultatai gali būti pastebimi jau kitą dieną. Tačiau šis metodas turi ir minusų – šitaip galima įtręšti tik ribotus maisto medžiagų kiekius – iki 1–2 kg/ha. Vienintelė išimtis – jau minėtas karbamidas, iš kurio azoto augalas gali įsisavinti labai daug (javai pakenčia vidutiniškai iki 15 procentų koncentraciją). Didesnė koncentracija gali augalus nudeginti. Nudegimus lengva atskirti nuo kitų pažeidimų: jie iš pradžių atsiranda lapų galiukuose. Pirmiausia lapų galiukai, o vėliau ir didesnė lapo dalis pagelsta ir žūsta.

gali būti tik laiko klausimas ar žus nuo sausros ar nuo karbamido jei tęsis sausra

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Saknu zona kvieciuose sausa, augala issikasus visos zemes labai graziai nubyra, tai jei trest dabar salietra niekaio neisivaizduoju kaip man atsipirktu darbas, o apie pelna jau nebekalbu isvis.

Galvoju daryt su mikro magnio sulfatu bei karbamidu viena lauka vaziuot kas 3 dienas pabandymui, tik vel kad nebutu tik vardan tam kad dirbt kazka, o or pakenkt kiek suprantu su karbamidu galina. Nors kita savaite siek tiek rodo atvesima tai ir rasos gal atsiras. Tai va taip ie gyvenam mastydami ir dvejodami ka daryt. 2 metai is eiles nusimato idomesni nors visi sauke kad nebus kur det grudu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, tadasjo pranešimas:

Saknu zona kvieciuose sausa, augala issikasus visos zemes labai graziai nubyra, tai jei trest dabar salietra niekaio neisivaizduoju kaip man atsipirktu darbas, o apie pelna jau nebekalbu isvis.

Galvoju daryt su mikro magnio sulfatu bei karbamidu viena lauka vaziuot kas 3 dienas pabandymui, tik vel kad nebutu tik vardan tam kad dirbt kazka, o or pakenkt kiek suprantu su karbamidu galina. Nors kita savaite siek tiek rodo atvesima tai ir rasos gal atsiras. Tai va taip ie gyvenam mastydami ir dvejodami ka daryt. 2 metai is eiles nusimato idomesni nors visi sauke kad nebus kur det grudu

       Tie kurie šaukė,kad nebus kur grūdų dėt tebegyvena senais gerais laikais,kai žiemos buvo kaip žiemos,o vasaros kaip vasaros.Ar kas beatsimenat tokius metus kad balandžio mėnesį būtų sausra? o dar visa vasara prieš akis,tad grūdus kur dėt reiks galvot kai jie bus jau aruode,jei iš vis jų bus.Mano manymu greit bus nebeįmanoma iš vis ką nors augint,nes kuo toliau tuo gražiau daros su gamta.    

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 7 valandas, tadasjo pranešimas:

Saknu zona kvieciuose sausa, augala issikasus visos zemes labai graziai nubyra, tai jei trest dabar salietra niekaio neisivaizduoju kaip man atsipirktu darbas, o apie pelna jau nebekalbu isvis.

Galvoju daryt su mikro magnio sulfatu bei karbamidu viena lauka vaziuot kas 3 dienas pabandymui, tik vel kad nebutu tik vardan tam kad dirbt kazka, o or pakenkt kiek suprantu su karbamidu galina. Nors kita savaite siek tiek rodo atvesima tai ir rasos gal atsiras. Tai va taip ie gyvenam mastydami ir dvejodami ka daryt. 2 metai is eiles nusimato idomesni nors visi sauke kad nebus kur det grudu

Šiandien ryre žiūrėjau rasa gan didelė net buvo. Ai jau aš nieko turbūt nebelauksiu ir praleksiu vakare su salietra, gal nors kiek pagelbės o savvaitės gale gal ateis jau tas lietus,  o jei ne tai .... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 16 valandų, gerasukis pranešimas:

Ištirpęs karbamidas nesidalija į jonus arba, kitaip tariant, nepasidalija į daleles su krūviais, todėl augalas labai gerai pasisavina palyginti dideles jo dozes (pavyzdžiui, ištirpusi salietra tirpale pasidalija į NO3- ir NH4+ daleles su krūviais, todėl augalai nepakenčia didelės salietros tirpalo koncentracijos). Didžiausias tręšimo per lapus pliusas yra tas, kad visos ant augalo lapų patekusios medžiagos į augalo vidų patenka jau po kelių valandų ir iki pat šaknų galiukų jos pasklinda greičiau negu per 48 valandas. Vadinasi, nupurškus pasėlį, rezultatai gali būti pastebimi jau kitą dieną. Tačiau šis metodas turi ir minusų – šitaip galima įtręšti tik ribotus maisto medžiagų kiekius – iki 1–2 kg/ha. Vienintelė išimtis – jau minėtas karbamidas, iš kurio azoto augalas gali įsisavinti labai daug (javai pakenčia vidutiniškai iki 15 procentų koncentraciją). Didesnė koncentracija gali augalus nudeginti. Nudegimus lengva atskirti nuo kitų pažeidimų: jie iš pradžių atsiranda lapų galiukuose. Pirmiausia lapų galiukai, o vėliau ir didesnė lapo dalis pagelsta ir žūsta.

o kas darosi su amonio sulfatu? :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, Jaguar08 pranešimas:

Šiandien ryre žiūrėjau rasa gan didelė net buvo. Ai jau aš nieko turbūt nebelauksiu ir praleksiu vakare su salietra, gal nors kiek pagelbės o savvaitės gale gal ateis jau tas lietus,  o jei ne tai .... 

Na as palauksiu savaites galo. Jai nepasikeis tai reiks berti 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , ramunas.s pranešimas:

O ka darysit su zolem? Svarus siaip laukai, tik vienur kitur smilguoles yra, rudeni buvo su aratu nupusta. Dabar kol nelis mano galva neverta tu euru metyt, bus poto antra banga. Bet poto gali but per dideli kvieciai. Nesumastau ka daryti...

As tai purskiu, tik gaila kur nesusikrumije jau ir liks reti del karštų ir sausų orų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 13 minutes , ramunas.s pranešimas:

O ka darysit su zolem? Svarus siaip laukai, tik vienur kitur smilguoles yra, rudeni buvo su aratu nupusta. Dabar kol nelis mano galva neverta tu euru metyt, bus poto antra banga. Bet poto gali but per dideli kvieciai. Nesumastau ka daryti...

Aš tai purškiu saviškius, pernai ir sako per anksti purški sudigs antra banga nu ir ką nieks nedygo, nes kviečiai tankūs ir negavo tos žolės šviesos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 6 minutes , Daidas pranešimas:

Dar ne siaudams,bet bent aš jau galvoju pasidėti kitiems metams salietra nes nematau šansų kad ją augalas pasiims...dar ši savaitė ir jei vėl tik kitam savaitgaliui pradės rodyti lietų tai kaip ir aišku viskas siais metais

Salietros beveik nenaudojam, tik pirmam tręsimui kur slapesniu laukai, tik kasas, kolkas nenusivylem

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ankstyvas tręšimas su salietra vis tiek pats svarbiausias (kai su purkštuvu neįvažiuoji). Per kliurką antras tręšimas su 200 ltr kaso baigėsi keliasdešimt metų prieš galulaukę ir nelabai eina pasakyti, kur to kaso negavo. O va kur negavo salietros pirmo bėrimo, tai matosi labai akivaizdžiai, kaip šoninis diskas nedameta :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Raimis45 pranešimas:

Kaip su salietra, ar beverta berti ja antra kartą? Jei lis tai tik savaites gale. 

Tokiam berimo laike išberus tik į šiaudų augima įšeis? 

Ar klystu? 

aš bėriau praeitą sav , granulių jau nėra , bet aišku iki šaknų dar toli , bet jei užeitų pagaliau šitą savaitgalį kažkiek lietaus tai manau būtų dar visai neblogai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 10 valandų, Mantas2342 pranešimas:

aš bėriau praeitą sav , granulių jau nėra , bet aišku iki šaknų dar toli , bet jei užeitų pagaliau šitą savaitgalį kažkiek lietaus tai manau būtų dar visai neblogai.

As matyt treciadieni isbersiu salietra ir lauksiu savaitgalines loterijos..ar palis, ar ne. Sakiau laukt lietaus ir po jo bert. Bet kazkokiu stebuklu nesitikiu, kad gausiai tu krituliu bus. Tad pries juos isberus butu didesne tikimybe, kad dalis azoto dar duos naudos. Neberciau visai, bet pirma tresima po 250 kg gavo tik. Antram lietaus vis laukiau.. Siaip gal ir be lietaus pas man paims azota :D nes ziuriu kai kuriuos laukuos zeme jau suaizejus visa. Tai i tarpus granules sukris, kvietys is karto ir maitinas :D :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, gbandinis pranešimas:

As matyt treciadieni isbersiu salietra ir lauksiu savaitgalines loterijos..ar palis, ar ne. Sakiau laukt lietaus ir po jo bert. Bet kazkokiu stebuklu nesitikiu, kad gausiai tu krituliu bus. Tad pries juos isberus butu didesne tikimybe, kad dalis azoto dar duos naudos. Neberciau visai, bet pirma tresima po 250 kg gavo tik. Antram lietaus vis laukiau.. Siaip gal ir be lietaus pas man paims azota :D nes ziuriu kai kuriuos laukuos zeme jau suaizejus visa. Tai i tarpus granules sukris, kvietys is karto ir maitinas :D :D

Pas mane irgi paplysus zeme bet bersiu ir treciadieni ar ketvirtadieni irgi laukiau lietaus :) rapsuij dar barsciau biski penktadieni tai siandien jau aptirpus buvo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...