Jump to content

žiemkenčių buklė


Aloyzas

Sėjos terminų nesilaikau nes:  

482 nariai balsavo

  1. 1. Sėjos terminų nesilaikau nes:

    • Manau jie nebeatitinka nūdienos klimato sąlygų
      144
    • Tiesiog nespėju pasėti laiku
      99
    • Sėju laiku
      239


Recommended Posts

va va, manau čia pofka arčiausiai teisybės parašė, ne taip kaip kiti, tipo viskas trąšos griovy jau :) pvz pas mane žieminiai sukišti į 5-6cm gyli, kai kur šaknys siekia ir 15cm tai kol nueis tas azotas į 20cm gyli kad jo nepaimtu tai manau daug vandens turi nutekėt :)

o zinojai,kad kvieciu saknys siekia ir metra? kaip vilius pasakytu :eusa-whistle::eusa-whistle::eusa-whistle: ne sejos gylis priklauso kokiame gylyje bus saknys, gali sukisti ir i 10cm gyli,bet vistiek kvietys iskels krumyjimosi mazga i 2-3cm gyli ir ten prades krumytis ir pagrindines kvieciu saknu mase randasi tarp 6-12cm gylio.... :eusa-whistle::eusa-whistle::eusa-whistle:

idomu pasejus tarkim 10 cm, koks krumijimosi koeficiantas bus?:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Esu Mindaugai i moli juos taip sukises, per klaida 9cm su vederiu skagena. Tai paselis nors ir buvo setas 4,5mln/ha rugsejo pradzioj bet isdygo reti kaip.... nedaug truko, kad laukas atrodytu kaip kuruzai. (tiesa matesi kad daigai sunkesnej zemej dauguma neprasimuso ir neislindes lapelis nugelto-zuvo puse pasetos seklos tikrai zuvo ) Nu nieko issikrumyjo pavasari 500-600 vnt ir prikulem solidu derliu. Manau tokie gilus pasejimai atima daug augimo energijos dygsta kaip minimum savaite ilgiau... turetu ir ziemojimas prastent po tokiu cirku

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nuo daug ko priklauso: dirvozemio sudeties,maistinguma,dregmes,grudo "stiprumo" zodziu daug nezinomuju kaip ir visas zemes ukis.

tiesiog tarkim lyginant sejos gyli: 3cm ir 7-10cm. salygos vienodos, laukas pusiau padalintas. gal kas esat tureje panasiu eksperimentu?

as asmeniskai seju i 4-5cm gyli, ir duodu augalui paciam apsispresti, kuriam gylyje sudaryti krumyjimosi mazga....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

įdomu kiek bus nuostolio jaigu salietra išberta sniego nemažai ir šaltis dar didės

Ko gero kad nuplaus salietrą į griovius kai sniegas tirps, nėra ko Dievo į medį vyti pažiūrėk į kalendorių.

Kažkiek nuplaus, kažkiek nenuplaus, kaip ir visada. Šaknys jau buvo ir už kelių dienų atšilus galės augalai normaliai maitintis tol kol pradžius iki sekančio tręšimo. O kuo maitinsis augalai kur nepatręšta ir labai gali būt kad neis patręšti dar bent 3 savaites? Pati didžiausia kvailystė yra žiūrėti į kalendorių. Tai visai neūkiška. Kiekvieni metai skirtingi ir reikia žiūrėti situaciją kiekvienų metų kas darosi gamtoj ir su augalais, o ne vien į kalendorių. Labai abejoju, kad pas vokiečius irgi nepasitaiko sniego vasario-kovo mėnesį, bet pamenu gerai iš DLG lauko dienos, kad pirmas tręšimas N buvo atliktas vasario 15d. :icon-exclaim: Matyt to reikėjo augalų vegetacijai.

Kaip minėjau aš šiemet neutralus šiuo klausimu esu, nes neturiu ką tręšti, tiesiog nieko neliko. Bet pritarčiau tiems kurie pasitręšė bent 30 VM azoto. Jie turi daugiau šansų atgaivinti ir taip silpnus pasėlius ir sulaukti geresnio tankumo pavasarį.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aišku kalendorius gal ir nebe taip svarbus yra kai gamtoje tokie dalykai vyksta, bet nematau tikslo trešti pasėlių pamačius vos vieną kitą šių metų šaknelę.Aišku ir aš jei turėjęs bučiau stipraus pasėlio tai ko gero būčiau pralėkęs su barstytuvu, bet kai buvo numatomi tokie orai ir dar neaišku ką paliksiu ką atsėsiu tręšti susilaikiau.

Aišku tik tai kad kiekvienas iš mūsų turi nemažai savo patirties ir dirba pagal tai. Bet lėkti į laukus pirmam neatsižvelgiant į sąlygas neturėtų tapti mada. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dėl ko skirtingai gyvenam? del to kad skirtingai mastom .Gyvenime vieni laksto skuba blaskosi ir niekur nespėja, o kitas niekur neskuba ir visur spėja,kodėl? amžiams neatsakytas klausimas.

Aš asmeniškai vadovaujuos kalendorium ir......... turiu ką kult turiu ką kast, yra agroterminai i kuriuos telpant gauni ekonomonį rezultatą. Skersi žiurim i širvinta kai kviečiai gerai peržemoja ir keikiam save kai viskas išąla ir lieka tik gyvenimo patikrintos veisles. Nesistenkim kurt "protingu" trešimo madų, nes mados ateina ir nueina o rašant komentarus nebūtina kvailint tu kurie masto ir daro truputi kitaip nei Jus pone drapoxs. Tai yra papraščiausiai skirtinga nuomonė tuo klausimu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Senai jau tas buvo, ramiai vaikinai.

Be to asmeniskai as neizvelgiu tame nei konspiracijos, nei kazko blogo.

Tresiau, nes galejau ir maniau, o ir tebemanau, kad reikejo.

Sniegas nutirps ir ivaziuosim dar negreitai.

Reikejo gelbet paseli tai ir padariau, po sniego bent aiskiai zinosiu ka kabintis pirma, purkstuva ar kultivatoriu :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dėl ko skirtingai gyvenam? del to kad skirtingai mastom .Gyvenime vieni laksto skuba blaskosi ir niekur nespėja, o kitas niekur neskuba ir visur spėja,kodėl? amžiams neatsakytas klausimas.

Aš asmeniškai vadovaujuos kalendorium ir......... turiu ką kult turiu ką kast, yra agroterminai i kuriuos telpant gauni ekonomonį rezultatą. Skersi žiurim i širvinta kai kviečiai gerai peržemoja ir keikiam save kai viskas išąla ir lieka tik gyvenimo patikrintos veisles. Nesistenkim kurt "protingu" trešimo madų, nes mados ateina ir nueina o rašant komentarus nebūtina kvailint tu kurie masto ir daro truputi kitaip nei Jus pone drapoxs. Tai yra papraščiausiai skirtinga nuomonė tuo klausimu.

Kolega arimas labai jau mėgsta man įgelti, bet gal čia tik skirtinga nuomonė ir tiek. Tai kalbėdamas apie kalendorių netaikiau tų žodžių konkrečiai kolegai kaip asmeniui. Sorry jei kažkas suprato kaip įžeidimą, jokių asmeniškumų, nes neaišku kas kada galim likti kvailio vietoj tokiam versle. Tiesiog išreiškiau nuomonę visumoj, kad kalendorius tikrai ne visada geras patarėjas ką kada daryti, nes gamta deja nėra labai stabili ir kalendoriaus nelabai pažįsta. Tarp tų pačių gamtos reiškinių, vegetacijos tarpsnių ir tt. kartais skirtumas būna net ne dienom bet savaitėm. Ypač pavasarį. Į rudenį dažniausiai viskas pamažu labiau išsilygina ir branda ateina panašesniu laiku, nei kad prasideda vegetacija.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiek zmoniu tiek nuomoniu.Nemanau kad klaida padare tie kurie trese pries sniega,gal kiek issiplaus,bet augalas atsilus orams tures maisto.Kita vertus jeigu kvietys neissales, tai taip pat atsigaus ir bus galima is kart duot didesne norma.As taip pat buvau pasiruoses tresimui bet kazkaip susilaikiau isgirdes prognozes.Pas mus to sniego perdaug ir nebuvo.Labjau gasdina prognozes kai rodo iki -10 balandy.Tada jau turbut busim visi pasitrese.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...