Jump to content

Supaprastinta ES parama


alkapone

Recommended Posts

Gal jau yra turinčiųjų patirties, kiek iš tiesų realiai lieka iš max paramos sumos (150 tūkst.), kai vienu kartu yra naudojamąsi ir parama ir "palengvinta" paskola, jei paskola imama eurais. Pagal teorinius aiškinimus lyg ir nemažėja, bet gal yra kokių užslėptų "povandeninių rifų"

Dabar galite ir pasiskaičiuoti patys.:)http://kristijonas.garfondas.kryptis.lt/lt/skaiciuokle

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 1.8k
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

  • po 2 savaičių...
Klausimas - noriu renovuoti pastata ir tam reikalui gauti supaprastinta parama. Jei darbus man atliks asmuo turintis verslo liudijima ir esantis PVM moketoju as galesiu atgauti dali sumoketos jam sumos ar nelabai?

Skaitau aš klausimą ir kažkaip šviečiasi, kad kažkur jau atsakiau :eusa-think: Pradėsim iš naujo.

O koks skirtumas kas darbus atliks (nebent renovavimas toks, kad reiks sertifikuotų kokių įmonių). Bet pirmiausia jis tau turės parašyt komercinį su visa sąmata. O po darbų jau ir PVM sąskaitą, ir darbų perdavimo aktą, t.y. viską kas priklauso po tokių darbų. Jei jis žino kaip viską teisingai padaryt, tai paramą gausi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Klausimas - noriu renovuoti pastata ir tam reikalui gauti supaprastinta parama. Jei darbus man atliks asmuo turintis verslo liudijima ir esantis PVM moketoju as galesiu atgauti dali sumoketos jam sumos ar nelabai?

Skaitau aš klausimą ir kažkaip šviečiasi, kad kažkur jau atsakiau :eusa-think: Pradėsim iš naujo.

O koks skirtumas kas darbus atliks (nebent renovavimas toks, kad reiks sertifikuotų kokių įmonių). Bet pirmiausia jis tau turės parašyt komercinį su visa sąmata. O po darbų jau ir PVM sąskaitą, ir darbų perdavimo aktą, t.y. viską kas priklauso po tokių darbų. Jei jis žino kaip viską teisingai padaryt, tai paramą gausi.

uzduosiu klausima , norim pastatyti ukini , svogeris pasiima patenta , o vienas is konsultantu sutvarko popierius , darbu kaina darom didesne , statom patys , pasiimam parama , parodom vmi kad pervedem svogeriui , jis nusiima ir grazina man , ukinio medziagos nekainuoja nieko , kaip jums konsultantai mano planas? ir kaip bus tokiu atveju su pvm,u?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

uzduosiu klausima , norim pastatyti ukini , svogeris pasiima patenta , o vienas is konsultantu sutvarko popierius , darbu kaina darom didesne , statom patys , pasiimam parama , parodom vmi kad pervedem svogeriui , jis nusiima ir grazina man , ukinio medziagos nekainuoja nieko , kaip jums konsultantai mano planas? ir kaip bus tokiu atveju su pvm,u?

Liaudiškai tariant - sukčiavimas. Jei pasisavinta suma viršys 32500 Lt tai baudžiamo kodekso 182 str. 2d. iki 8 metų. Draugiškai nepatariu :icon-smile:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai ka niekas taip nedaret ? dzukija uztark :eusa-pray:

iki savaitgalio visi padarot sarasiuka: kas, ka, kur, kaip ir kada, po savaites visus aplanko STT ir VMI torpedos, ivertinus tai, kad visi prisipazinot savo noru ir sumazinot tyrimo islaidas galbut leis kaleti vienoj kameroj :lol:

STT cia ne prie ko, ir VMI jiems visiskai vienodai na jei ne tai lygtai galima patept, siaip siaip klausimais rupinasi FNTT , bet pagal tokia kaip bileviciute tai jai reikejo tik patept ir nebutu buve problemu kaip dabar, tai kad cia mes dar rytu europoje gyvename, dar mus toli iki vakaru

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

bijom? :lol:

Čia jau ne aš turiu bijot. Bet apskritai, tai apie tokius planus kalbėt viešai .... :eusa-think: Žinai prie ko labiausiai kabinasi mokesčiai patikrinimo metu? Tai sandoriai su susijusiais asmenimis.

O tavo atveju dėl PVM tai labai paprasta. Jei švogeris bus PVM mokėtojas (kuo aš labai abejoju), tai PVM susigrąžinsi. Bet jis jį turės sumokėti. :icon-exclaim: Jei nebus PVM mokėtojas, tai gali gauti paramą nuo visos sumos. Juk tada jis tau negalės išrašyti PVM sąskaitos. Kiek atsimenu, tai dirbantys pagal verslo liudijimą tik kvitukus išrašinėja. Bet 100 proc. neesu tikra, nes kol su tokiais nedirbi, tol ir nesidomi niuansais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tikiuosi nesikartosiu, nes kiek įstengiau, tiek perskaičiau, tačiau atsakymo neradau:

Ruošiamės duoti paraišką dėl "Supaprastintos ES paramos" (žiūrim kainas, renkam komercinius). Pirksim daug įvairios smulkmės pieno ūkiui. Ar galime paraiškoje nurodyti didesnes investicijas (nei kad dabar galime apžioti), t.y. dabar perkam smulkmę, o paskutiniame punkte prirašom pvz. traktorių, su ta nuostata, kad galbūt po pusmečio galėsim jį įsigyti, arba ne. Taip sakant ar leis projektą užbaigti ir duos paramą už išpirktą smulkmę, jei mes to įrašyto traktoriaus nebenupirksim?

Čia klausiu todėl, kad jei paraiška teikiama vieną kartą, dabar nupirksim smulkmę, išnaudosim galbūt tik kokį 30-50 tūkst paramos, o paskui griaušimės nagus, kodėl dar nedarašėm kokio traktoriaus, kurį galėtume su parama nusipirkti.

Na painiai išdėsčiau, bet gal suprasite. Gal kas 2009 jau naudojo panašų modelį?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Projekta turi ivykdyt per du metus nuo pateikimo, todel traktoriu gali numatyt antriems metams.

O mokejimo prasymus gali teikt ir kelis, pvz. nuperki viena daikta, teiki mokejimo prasyma - gauni parama uz ta dali, po to tais paciais pinigais perki jau kita daikta ir vel gali teikt mokejimo prasyma.

Tik visi sitie etapai jau turi buti numatyti rasant paraiska ir isdestyti su datom ir sumom, kad paskui galetai tiksliai to laikytis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai čia kaip ir aišku, tik va - jeigu aš to traktoriaus ir nebenuperku, nors paramoje parašau dabar. Tai prieš tai perku inventorių dalimis, man gražina dalimis, o kaip tada su traktoriumi, kad ir sekančiais metais - nebepirksiu, o mane NMA prievartaus vistiek jį nupirkti, antraip reiks gražinti visus paramos pinigus???

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...