Jump to content

Vasariniu kvieciu auginimas


diler

Recommended Posts

Ruošiuos šiemet pamėginti pasėti 5 ha vasarinių kviečių normaliai prižiūrint (iki šiol trašų nelabai matydavo, nes augindavome tik pašarui kiek reikia). Reikia pradėti nuo geros sėklos įsigijimo. galvoju reikia nusipirkti apie 1.1 t (kažkur apie 220 kg į hektarą).

 

Kur patartumėte pirkti sėklą? Iš ūkininko, ar geriau sertifikuotą ir t.t. Gal ką nors rekomenduotumėte?

Nusipirk didmaisi sertifikuotos, ir didmaisi is ukininko tos pacios veisles. na ir galesi pats pasizet ar verta tavo ukyje sertifikuota pirkt ar ne.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ruošiuos šiemet pamėginti pasėti 5 ha vasarinių kviečių normaliai prižiūrint (iki šiol trašų nelabai matydavo, nes augindavome tik pašarui kiek reikia). Reikia pradėti nuo geros sėklos įsigijimo. galvoju reikia nusipirkti apie 1.1 t (kažkur apie 220 kg į hektarą).

 

Kur patartumėte pirkti sėklą? Iš ūkininko, ar geriau sertifikuotą ir t.t. Gal ką nors rekomenduotumėte?

bent jau aš norma sėju didesnę 280kg...nesikrumija jie..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Geriausiai tai yra is ukininko, kuris buvo pirkes sertifikuota ir sjas vienus ar du metus, riek ziuret, kad nebutu fuzarium, del to galbut ramiau perkant sertifikuota, bet ir brangiau dvigubai

O kaip nustatyti, ar grūdai turi tokią ligą?

 

Iš kokios firmos perkat sertifikuotas sėklas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Auginot gal kas 

KWS COLLADA

 

symet noriu kanors naujo pamegint

kaimynas turejo dotnuva bandymus dare. Tai seip tankus paselis buvo, bet siaudu daugiau nei grudu... varpos trumputes, grudai vidutinio stambumo.. labai ligoms neatspari veisle. dare viska ka imanoma, bet miltlige vistiek pakirto neblogai. Sake nebeses sitos. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Grudai stambus, tamsus. Siemet visa collada suejo i extra klase. Netgi 3 dienos lietaus rugiapjutes metu nepakenke.

Lyginant su Hamletu, collada sakyciau netgi labiau atspari ligoms, ir byrejo geriau nei hamletas, o technologija kaip ir tapati .

zodziu matyt kaip kam, kaip kuriais metais. As auginu Triso, tai visad man jin puikiai pasirodo (pagal mano auginima)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...
  • po 2 savaičių...
  • po 4 savaičių...

Sveiki. Gal kas savo ukyje augino Vanek ir Hamlet veisles vasarinius kviecius? Gal galit palygint, kuri turi daugiau pliusu?

Abi veislės yra geros, stambūs grūdai abiejų, branda panaši. Pernai abi veisles buvau pasėjas gretimuose laukuose, tai Hamletas buvo mažiau jautresnis ligom.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki, 

tikrai zinau kad yra cia bandziusiu ethos navros, taigi klokit kaip sekesi, ypac idomi ethos. 

buvau nuziurejes navra, nes ankstyva, bet ziu retai kam pavyksta 2-1 klase isspaust.

o kaip su ethos :sejos laikas, salnos, krumijimasis, ligos lapu varpu, derliaus emimo laikas, kokybe?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Kolegos, noriu pasitikslinti dėl tręšimo. Noriu pasisėti bandomąjį laukelį kvietukų. Pirksiu normalią sėklą. Dirva yra buvusi pieva, bet sulėkščiavom, iš rudens suarėm, manau normaliai išsidirbs, nes gana lengva žemė. Galvoju kartą prakultivuoti kai tik eis įvažiuoti, po to užvežti šiek tiek srutų ir tada duoti po 400 kg NPK 16 16 16 su barstyvu ir tada prakultivavus kartą sėti.

 

Krūmijimosi pradžioje tada papildomi reiktų užberti 250 kg salietros. Kaip sakot, bus normaliai?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...