Jump to content

Trašu barstytuvai


Recommended Posts

prieš 53 minutes , Minduksx pranešimas:

Gal kas mate kur koki tyrimą, ar skaičiave, ar iš praktikos galit pasakyt kiek galima sutaupyt purškiamo tirpalo purškiant kai sekcijos valdomos rankiniu būdu ir kai uždaromas kiekvienas purkštukas gps? 

nežinau kaip tu purški, bet manau, kad turedamas 5 ha, užsitaisai 1000 ltr tirpalo ir daugmaz uztenki, kažkur gal daugiau kliūna, kažkur mažiau, bet sutaupymo su gps negauni jokio. Gauni patogumą ir efektyvumą. t.y. tavo chemija max efektyviai padengiama, nėra kur persipurškia ir kur biški pamažini normikę, nes baigias :)  bet vien patogumas yra žiauriai geras dalykas. Žymiai maloniau dirbti. Kažkada gps dingo, tai labai nervai ėmė :)

pas mane sekcijos  po 2 metrus, mažiau nereik, bent jau efektyvumo prasme nieko nebesutaupysi, nes ir tai vos spėja trikampiuose junginėtis :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, Minduksx pranešimas:

Gal kas mate kur koki tyrimą, ar skaičiave, ar iš praktikos galit pasakyt kiek galima sutaupyt purškiamo tirpalo purškiant kai sekcijos valdomos rankiniu būdu ir kai uždaromas kiekvienas purkštukas gps? 

aš pavagiu 5 ltr nuo ha ir gaunas gerai ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 10 minutes , ceck pranešimas:

aš pavagiu 5 ltr nuo ha ir gaunas gerai ;)

Tai nuo 200 l gaunasi 2,5%, 

 

prieš 33 minutes , manttys pranešimas:

nežinau kaip tu purški, bet manau, kad turedamas 5 ha, užsitaisai 1000 ltr tirpalo ir daugmaz uztenki, kažkur gal daugiau kliūna, kažkur mažiau, bet sutaupymo su gps negauni jokio. Gauni patogumą ir efektyvumą. t.y. tavo chemija max efektyviai padengiama, nėra kur persipurškia ir kur biški pamažini normikę, nes baigias :)  bet vien patogumas yra žiauriai geras dalykas. Žymiai maloniau dirbti. Kažkada gps dingo, tai labai nervai ėmė :)

pas mane sekcijos  po 2 metrus, mažiau nereik, bent jau efektyvumo prasme nieko nebesutaupysi, nes ir tai vos spėja trikampiuose junginėtis :)

Taip gali buti idealiam lauke, netikiu kad tu sekcijas igudes rankiniu budu  jungineti taip pat kaip gps. Man pačiam junginejant sekcijas 45 ha lauke reikia tirpalo ant 48ha tai speju  pavasari purksdamas su gps tureciau sutaupyt 3ha chemija, o tokiu lauku daug. Kaip bus ištikruju galesiu paskyt išbandes.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , caper pranešimas:

 

Taip gali buti idealiam lauke, netikiu kad tu sekcijas igudes rankiniu budu  jungineti taip pat kaip gps.

geriau tu man papasakok kaip tu purški be gps (jei be gps). Tipo užsimaišai bačką tirpalo ir po to varai užmetęs 200 ltr ant kompo ir po pirmo rato žiūri, kad viršijai normas 10 proc?

Aš tai manau, kad žmones nusiperka chemiją ant savo turimų hektarų ir su ja apsieina. Tai kur tas mistinis sutaupymas? nėra jo, yra tik geresnis padengimas tokia norma, kokia reikia

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , manttys pranešimas:

geriau tu man papasakok kaip tu purški be gps (jei be gps). Tipo užsimaišai bačką tirpalo ir po to varai užmetęs 200 ltr ant kompo ir po pirmo rato žiūri, kad viršijai normas 10 proc?

Aš tai manau, kad žmones nusiperka chemiją ant savo turimų hektarų ir su ja apsieina. Tai kur tas mistinis sutaupymas? nėra jo, yra tik geresnis padengimas tokia norma, kokia reikia

Aš chemijos normu nemažinu, paskui skundziasi ūkininkai, kad smilguole tapo atspari herbicidam, insekticidai nebeveikia ir panasiai. Taip ir darau chemijos perku truputi daugiau. O tu speju beveik ekstrasensas ir chemijos nusiperki ir uzsitaisai neturedamas gps kad nei lieka nei truksta. Nieko nesakau jei purskimo koki 50 ha isviso.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 2 minutes , caper pranešimas:

Aš chemijos normu nemažinu, paskui skundziasi ūkininkai, kad smilguole tapo atspari herbicidam, insekticidai nebeveikia ir panasiai. Taip ir darau chemijos perku truputi daugiau. O tu speju beveik ekstrasensas ir chemijos nusiperki ir uzsitaisai neturedamas gps kad nei lieka nei truksta. Nieko nesakau jei purskimo koki 50 ha isviso.

tokiu atveju tada jo, chemijos sutaupysi priklausomai nuo lauku bjaurumo. Aš ne ektrasensas, perku tiek kiek reikia mano hektaram, dėl veikimo neturiu priekaištų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 1 minutę , Minduksx pranešimas:

Pas mane laukai gan dideli ir taisyklingi, tai galvoju ar verta investuot, manau kad daugiausiai prarandu galulaukese įjungiant išjungiant. Jei nupurskiu 190ha tai dabar tiksliai neatsimenu bet berods kokiem 5 ha trūksta chemijos kai lygiai 190 būna nupirkta. Dėl patogumo tai taip, dabar kai 20m tai nesunku pajunginet, bet kai būtų kokie 30 ar 36 tai nelabai imanoma

atkiri purkštukai gal visai gerai kai persidengimas yra tarp technologinių. Aš kažkaip vis nepasidarau vieno purkštuko sekcijos šone, arba bent metro, nes būna, kad kompe matai ta mažyti pesidengima. Jeigu 5 ha trūksta, tai čia koks 70 eur * 5 per metus. Nėra super sutaupymas. Bet jei pasidarysi, galvosi, kaip aš iki šiol taip nepadariau :) gal trimble turi ekrana? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 7 minutes , Minduksx pranešimas:

Turiu ezguide 250, dėl suvažiavimo tai stengiuosi sejant tarp važiavimų kad liktų tarpas. O dėl kiekvieno purkštuko tai tikrai nemanau kad verta investuot, užtenka kaip sakai po 2 metrus. Beja gal žinot koks skirtumas komplektuojama nauja purkstuva dėl sekcijų ir kiekvieno purkštuko uždarymo galimybes? 

Dar niuansas, ka uzdarymas vis tiek turi buti ant purkstuku. Pas mane pneumatika uzdaro ir atidaro per sekundes dali. Nezinau kas dar daro pneumatika be berthoudo. Kitas vatiantas elektra, tiek irgi tikriausiai staigus.

Nes visgi, jeigu tavo sekcija bus per zarnos ilgi, tai apie ijungimo  ir isjungimo tikslumus nera tikslo kalbeti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 4 minutes , Minduksx pranešimas:

Agrio pneumatika pvz, Ignas galėtų papasakot kaip ten veikia ir kaip tikslumas 

jo staigiai ten atidaro, nes cirkuliacija vyksta stangoje, o kada reikia voztuviuka atidaro ir purskiam :D del tikslumo vel, galvojau bus tiksliau, kaip ant traktoriaus stoves antena ( kompai skaiciuoja visus atstumus ir pasisukimo laipsnius) bet labiau patiko, kai ant purkstuvo prie stangu stovejo, sukantis atrodo kad nesupurksta ir purskia krastiniai. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, Minduksx pranešimas:

Pas mane laukai gan dideli ir taisyklingi, tai galvoju ar verta investuot, manau kad daugiausiai prarandu galulaukese įjungiant išjungiant. Jei nupurskiu 190ha tai dabar tiksliai neatsimenu bet berods kokiem 5 ha trūksta chemijos kai lygiai 190 būna nupirkta. Dėl patogumo tai taip, dabar kai 20m tai nesunku pajunginet, bet kai būtų kokie 30 ar 36 tai nelabai imanoma

Kažkaip daugokai trūkumo, tuo labiau jei laukai normalūs.

Skilą tobulint turit. Šiaip galima pamatyt tam tikrom sąlygom, kur ir kiek persipurškia. Geriausiai matėsi, kai teko rapsą purkšti ryte per šalną, tai ir matai kada išjungti, kada įjungti, per tiek purškimų, jau beveik atmintinai žinai kas ir kaip. Galulaukėse irgi, įvažiuoji į technologinę, išsitiesini, skaičiuoji vienas du ir jungi :)

Pagrinde tai persėjimai bėda, juos išsprendus, tada jau ir purkštuvas neperpurškia ir barstyklė nepertręšia, bent jau tiesiojoj. Aišku norėtųsi, kad už tave kas pajunginėtų, kol viskas veikia, smagu būtų. Tik kaip ir sakau, pirma pasėjimas turi būti tikslus, o jei ne, kaip minėjo, jei uždarymas sekcijoms, tai dar ant sijų galų turi būti išjungiama po purkštuką.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 8 minutes , JCB pranešimas:

Kažkaip daugokai trūkumo, tuo labiau jei laukai normalūs.

Skilą tobulint turit. Šiaip galima pamatyt tam tikrom sąlygom, kur ir kiek persipurškia. Geriausiai matėsi, kai teko rapsą purkšti ryte per šalną, tai ir matai kada išjungti, kada įjungti, per tiek purškimų, jau beveik atmintinai žinai kas ir kaip. Galulaukėse irgi, įvažiuoji į technologinę, išsitiesini, skaičiuoji vienas du ir jungi :)

Pagrinde tai persėjimai bėda, juos išsprendus, tada jau ir purkštuvas neperpurškia ir barstyklė nepertręšia, bent jau tiesiojoj. Aišku norėtųsi, kad už tave kas pajunginėtų, kol viskas veikia, smagu būtų. Tik kaip ir sakau, pirma pasėjimas turi būti tikslus, o jei ne, kaip minėjo, jei uždarymas sekcijoms, tai dar ant sijų galų turi būti išjungiama po purkštuką.

persėjimus sprendžia rtk,o toliau kaip pats sugebi,man irgi buvo didelė problema su persejimu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...