Jump to content

Grūdų kainos?


Jenisej

Recommended Posts

Jis dar turejo pasiskusti ir zmoniu tupumu :icon-wink: Taigi jei manysim, kad naujieji Ukrainos zemvaldziai paspaus gaza iki dugno + Kazachstanas kur irgi buvo nerealiai daug investuota i ZU lieka klaustukas del oru na ir del politikos. TVF zada Islandijos varijanta Pabaltijui Ukrainai ir Kazachstanui (ir sutapk tu man taip) aisku Pabaltijis turi dideli pivaluma naryste ES. Sajunga tikrai neleis mum subankrutuoti kaip Islandijai uz ausu istrauks.

taigi dar keli nezinomieji lygtyje :icon-confused: Ar turit kokiu minciu?

Aš skeptiškai vertinčiau ES pagalbą mum bėdos atveju. Tai matos ir dėl Ignalinos AE klausimo reikalų. Man rodos ES nusi.... ant vos vieną proc. ES gyventojų ir visa kita turinčios LT. Visiškai sužlugti neleistų, bet ir labai nepadėtų. Ūkininkų išmokų skirtumas ir kt rodo, kad ES senbuvėm labiau rūpi jų pačių reikalai, o ne mes. :icon-evil: Dėl Kazachstano, tai nieko ten gero nebus, tiek kiek man teko matyt. Vat Ukraina atsigauna ir dar stiprės, o jei atsigaus ir Rusijos ŽŪ (kas labai tikėtina), tai padėtis mūsų turėtų tik blogėti. Gerai tas, kad grūdų vartojimas irgi stipriai auga ir svarbiausias klausimas,kažin kas labiau augs: gamyba ar vartojimas. Nuo to ir priklausys mūsų ateitis. Kadangi dėl šiltėjančio klimato vis mažiau plotų tinka javams auginti, ir biotechnologijų plėtra, tai aš linkęs manyti, kad gamyba nebesuspės su poreikiu. Čia mano tiek pamąstymų, nei perdaug liūdnų, nei per daug linksmų. :icon-rolleyes:

del ismoku tikrai ne es reikia kaltinti :D

buvo laikas kai buvo derybos. dabar turim ka turim

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jis dar turejo pasiskusti ir zmoniu tupumu :icon-wink: Taigi jei manysim, kad naujieji Ukrainos zemvaldziai paspaus gaza iki dugno + Kazachstanas kur irgi buvo nerealiai daug investuota i ZU lieka klaustukas del oru na ir del politikos. TVF zada Islandijos varijanta Pabaltijui Ukrainai ir Kazachstanui (ir sutapk tu man taip) aisku Pabaltijis turi dideli pivaluma naryste ES. Sajunga tikrai neleis mum subankrutuoti kaip Islandijai uz ausu istrauks.

taigi dar keli nezinomieji lygtyje :icon-confused: Ar turit kokiu minciu?

Aš skeptiškai vertinčiau ES pagalbą mum bėdos atveju. Tai matos ir dėl Ignalinos AE klausimo reikalų. Man rodos ES nusi.... ant vos vieną proc. ES gyventojų ir visa kita turinčios LT. Visiškai sužlugti neleistų, bet ir labai nepadėtų. Ūkininkų išmokų skirtumas ir kt rodo, kad ES senbuvėm labiau rūpi jų pačių reikalai, o ne mes. :icon-evil: Dėl Kazachstano, tai nieko ten gero nebus, tiek kiek man teko matyt. Vat Ukraina atsigauna ir dar stiprės, o jei atsigaus ir Rusijos ŽŪ (kas labai tikėtina), tai padėtis mūsų turėtų tik blogėti. Gerai tas, kad grūdų vartojimas irgi stipriai auga ir svarbiausias klausimas,kažin kas labiau augs: gamyba ar vartojimas. Nuo to ir priklausys mūsų ateitis. Kadangi dėl šiltėjančio klimato vis mažiau plotų tinka javams auginti, ir biotechnologijų plėtra, tai aš linkęs manyti, kad gamyba nebesuspės su poreikiu. Čia mano tiek pamąstymų, nei perdaug liūdnų, nei per daug linksmų. :icon-rolleyes:

del ismoku tikrai ne es reikia kaltinti :D

buvo laikas kai buvo derybos. dabar turim ka turim

Taip, bet gi nemanai, kad jie būt sutikę priimt mus į ES kaip lygius su lygiais. Reikėjo tik didesnės rinkos jų ŽŪ produkcijai, o mes jiem kaip šuniui penkta koja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi dėl šiltėjančio klimato vis mažiau plotų tinka javams auginti, ir biotechnologijų plėtra, tai aš linkęs manyti, kad gamyba nebesuspės su poreikiu. Čia mano tiek pamąstymų, nei perdaug liūdnų, nei per daug linksmų. :icon-rolleyes:

Del to klimato siltejimo nereiktu dar taip dziaugtis (man irgi labiau patinka kai silta), bet kiek teko girdeti tai per pastaraji desimtmeti berots klimatas atsilo 0,75 C (cia visame pasaulyje imant) o per praejusius metus atsalo 0,74, ir visas sitas burbulas sprogo kaip pirdis vandeny. Ir dar vienas toks dalykas, klimatas silteja pagrinde ne del zmogaus veiklos o del vandenynu temperaturos, ko pasekoje pasikeicia CO2 kiekis atmosferoje ir taip silteja arba salteja klimatas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

trokshtu visa esybe isivezti ar kaip nors kitaip gauti gmo rapso, zinau, kad tai kol kas nusikaltimas, bet manau musu zemese kitaip su jais nesukonkuruosime. teko dometis kaip amerikoje auginami gmo kvieciai, pasirodo derlius nera super didelis, bet jie neserga ir pagrindiis herbicidas, nezinau kiek tame tiesos, ra glifosatai, neva gmo kvieciu jis neima. zodziu auginimo technologija labai supaprasteja, taigi savikaina mazeja

O kodel tavo manymu taip pabrango glifosatai paskutiniu metu, butent del GMO, tiek JAV tiek Kinijoje. Monsanto nebespejo gaminti glifoso rugsties ir turim tokia situacija kad litras virs 30LTL kainuoja.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

vienaip ar kitaip grudu kainos fantastiskai krenta ....

gal dabar kas lapkricio pirmos sindroma izvelgs ? :D :D

ne as vis dar izvelgiu "naftos" sindroma. Klausimas ar ir grudai kris tiek kiek nafta (netgi zemiau savikainos)

Naftai iki savikainos reikia dar per pus nukristi, ir tai bus tik savikaina sunkaus isgavimo, kokiam kuveite ar irake naftos savikaina nesiekia keliu $ centu uz bareli.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

po naujų metų maistinių grūdų paklausa tikrai bus, bet ne pašarinių, kurių šiemet daugiausia

Susirgo berniukas. Ateina pas daktarą. Tas apžiūri ir sako: berniuk kiek gi tau metukų. Po Naujų Metų bus šeši atsako berniukas. Oi kokie mes optimistai, oi kokie mes optimistai - taria gydytojas.

Labai jau tas optimizmas šiuo atveju panašus pasirodė. :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Beje vakar EU komisija nusprendė gražinti importo muitus grūdams, nes kainos smuko žemiau 180 proc. intervencinių kainų. Tik bijau, kad įpatingos naudos tai neduos. Beje iš Ukrainos per vasarą į Lietuvą įvežta virš 17000 t kviečių vidutine kaina 235 dol/t.

bet ar tebeveš dar klausimas, nes baksas kolei kas sunkiai, bet lipa į viršų

o dėl naftos , tai patys siurbėjai prisidirbo, būtų nekėlę kainų, tai dabar nereiktų mažinti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vėl griuvo žaliavų rinkos. Grūdai mažiau, bet rapsas žemyn 16 ir daugiau Eurų/t. Čikaga krito max kiek gali per dieną. Aiškėja, kad paklausa Kinijoj, Indijoj ir kitose Azijos šalyse buvo gerokai pervertinta. Dabar jau pasigirsta kalbų, jog kainos mažės dar ir kitais metais.

ka tik baigiau skaityt straipsni, kur sakoma, kad strategija siais laikais nieko neverta globalus pokyciai per daug greiti. Dabar taktikos o ne strategijos metas

Tai kolega pakomentuokit placiau del grudu kainu ka daryt ar laukt ar kraut ir vezt?

Manau vezt, prognozuojamas kvieciu kainu kritimas dar 10-15Eur/t Europoje, pagal importo pariteta is Amerikos(siuo metu amerijoje175Eur/t ir krenta toliau- prognozes 150-160Eur/t). Treciuju saliu poreikis yra mazesnis nei prognozuota ir derliai zymiai didesni nei praeitais metais. Lietuviai reaguos atatinkamai ir kvieciai gali pigti iki 135-145Eur/t.

o vis dėlto žmogus teisus buvo :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Teisingai ir tas pakilimas mizernas tik pats sutapimas pasirode keistas

Jūs ponai kiba iš medžio iškritot neseniai, kad stebitės tuo. Kai pradėjom iš grūdų gaminti ir kurą, šios pozicijos susirišo. Bendru atveju tai yra žaliavos ir vertinant dabartinę padėtį, panašu, kad jų vartotojai turės mažiau pinigų, todėl kainos ir krenta. Tas pakilimas buvo tik pirmadienio nesusipratimas, nes kainos labiausiai pakilo per paskutines 20 min prieš uždarant biržą. Pats žiūrėjau. O nuo tada krentam toliau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Teisingai ir tas pakilimas mizernas tik pats sutapimas pasirode keistas

Jūs ponai kiba iš medžio iškritot neseniai, kad stebitės tuo. Kai pradėjom iš grūdų gaminti ir kurą, šios pozicijos susirišo. Bendru atveju tai yra žaliavos ir vertinant dabartinę padėtį, panašu, kad jų vartotojai turės mažiau pinigų, todėl kainos ir krenta. Tas pakilimas buvo tik pirmadienio nesusipratimas, nes kainos labiausiai pakilo per paskutines 20 min prieš uždarant biržą. Pats žiūrėjau. O nuo tada krentam toliau.

Na apie tai jau anksčiau kalbėjom man keistas toks sakyčiau glaudus ryšys tarp tų pozicijų pats kadaise sakiau, kad norint spėti grūdų kainas reikia sekti naftos kainas bet ir pats nesitikėjau, kad tas ryšys bus toks tamprus :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turime dar vieną grūdų kainų kritima nuo šiandien :icon-confused:

Litagros grūdų kainos nuo siandien:

Kviečiai I kl. Pagal LST 450

Kviečiai II kl. Pagal LST 400

Kviečiai III kl. Pagal LST 360

Kviečiai IV kl. Pagal LST 310

Miežiai I ir II kl. Pagal LST 360

Rugiai I kl. Pagal LST 280

Rugiai II kl. Pagal LST 210

Kvietrugiai** Pagal LST 260

Avižos Pagal LST 240

Lubinai sald. Pagal susitarimą 450

Žirniai Pagal LST 450

Rapsai Pagal LST 940

Sakyčiau pradeda kvepėti ūkių bankrotais....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turime dar vieną grūdų kainų kritima nuo šiandien :icon-confused:

Litagros grūdų kainos nuo siandien:

Kviečiai I kl. Pagal LST 450

Kviečiai II kl. Pagal LST 400

Kviečiai III kl. Pagal LST 360

Kviečiai IV kl. Pagal LST 310

Miežiai I ir II kl. Pagal LST 360

Rugiai I kl. Pagal LST 280

Rugiai II kl. Pagal LST 210

Kvietrugiai** Pagal LST 260

Avižos Pagal LST 240

Lubinai sald. Pagal susitarimą 450

Žirniai Pagal LST 450

Rapsai Pagal LST 940

Sakyčiau pradeda kvepėti ūkių bankrotais....

Ot, juoko bus kai rugiai nebekainuos nė 200 lt/t :) O jei rimtai tai kainos ziaurios, idomu kiek dar jos gali krist...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...