Jump to content

Grūdų kainos?


Jenisej

Recommended Posts

Na kagi naftos kainos ir toliau krenta. OPEC sumazino gavyba iki 28 Mdarel per diena (toks lygis buvo pries metus) ir vistiek pergyvena, kad ir toliau kris. Tai aiskiausiai rodo pasaulines ekonomikos suletejima, Europa prognozuoje kietesni nusileidima nei tikejosi. Kas darosi su gudu kainom patys zinot.... Is kitos puses Kinija dziaugiasi letejancia infliacija tai gal dirzu perdaug neverz :lol: Is primcipo gal ir gerai jei nesugalvos intensyvint savo zu ir dar daugiau trasu pirkt. Kas bus artimiausioj ateiti su kainom hm nesiimu speti. Kai kukruzai bus nuimti ar artes prie pabaigos gal bus lengviau

nors geriau pagalvojus galiu drasiai sakyt, kad artimiausias pora savaiciu Lietuvoje gudu kainos nekils, cia kaip su benzinu ir nafta kai pabrangsta nafta ta pati vakara degalinese pabrangsta benzinas kai nafte krenta degalinese kuras atpinga gal po savites gal po dvieju

Sveiki,

pora pastebejimu:

dauguma is cia esanciu dairotes po pasauliniu birzu lenteles. kaip zinia birzos situacija neformuoja paklausos. birzoje pinigai daro pinigus o gamyboje produktas daro pinigus.

siulyciau per daug demesio neteikti birzoms.

kazkas beveik tiksliai pasake, kad nori zinoti kas bus - stebek naftos kainas. tiesa ta, kad produkto savikaina susidaro is kintamu ir pastoviu kastu. degalai - kintami kastai. tai ti vienas rodiklis nustatyti marzos judejima. situaciaj as planuoju labai optimistiska.

kaina zemiau savikainos pasaulineje rinkoje kristi negali ( o lietuvos ir bent jau eoropos savikaina yra toli grazu ne ta pati ) tad mes dar turime kelis procentus savo naudai. dideliu pelnu tiketis nereikia. pasilikti kaina apie 180 - 190 eur/t ir laikyti sandelius.

galop kalbant ukiskai ekonomikoje kaip ir rinkoje vyrauja pusiausvyros desnis. krastutinumu buti negali. o laimi tik kantriausias ir ramiausias. svarbu dar yra tai, kad tiekejai, siuo atveju mes islaikytume stubura pries supirkejus. ( kazkada pries pora metu rasiau apie kooperacija globaliu mastu, siandien tai butu velniskai i nauda )

Del birzu- tai atskaitos taskas, pagal kuriu kainas "gimsta" supirkimo kainos(atemus logistine grandine) is ukininku ir kitu grudu rinkos dalyviu. Birzose vyrauja paprastas ekonomikos desnis- pasiulos ir paklausos santykis, o ju susikirtimo taskas yra kaina. Niekas birzoje neskaiciuoja kiek kainavo isauginti gruda, o parduoda uz kiek perka. Siuo metu maistiniai grudai MATIF'e kainuoja 168Eur/t ir niekam neidomu kiek kainavo juos isauginti.

2007 metais kainos neadekvaciai kilo del spekuliantu, kurie "issitrauke" pinigus is krentanciu akciju ir sudejo i zaliavas(viena is tu ZU produkcija). Dirbtinai sukeltos kainos ilgai negali laikytis, kadangi "spekuliantai" turi parduoti produkcija galutiniam vartotojui, o ten anksciau ar veliau isgalioja pasiulos ir paklausos desnis. Didejanti pasiula ir pastovi arba mazesne paklausa stumia kaina zemyn. Grudu atsargos 2008metu pabaigoje prognozuojamos didziausios nuo 2005 metu, o pasaulinio derliaus prognoze vis didinama(paskutiniais duomenimis ji bus 18% didesne nei 2007metais). JAV ukininkai nemazina zieminiu kvieciu plotu siemet, nors kaina ir kritusi- reiskia pasiula isliks didele, jei gamta nepakoreguos derliaus.

Lietuva yra grudu eksportuotoja- tai reiskia kaina viduje priklauso nuo birzos kainos, kadangi grudu pertiekliu reikia iseksportuoti. Siais metais didmeninkai neatspejo tendenciju pasaulinese birzose, todel pradzioje pirko grudus zymiai brangiau nei galima eksportuojant uzdirbti- to pasekme pilni elevatoriai grudu ir neaisku, ka su jais daryti. Elevatorius nenesa iprasto pelno- nes grudai neapsisuka(nera pakrovimo, iskrovimo, valymo pajamu), pasiskolinti pinigai is banko kainuoja palukanas. Siais metais teks perpardavinetojams(supirkejams)eksportuojant parduoti ir i minusa.

160-170Eur/t vakaru europoje buvo prognozuojama jau rugpjucio men, taip ir atsitiko. Ateities sandoriu kainos taip ne ka didesnes 2009 kovas 169Eur/t, 2009 geguze 170Eur/t, 2009 lapkritis 175Eur/t.

Kol kas nesimato fundamentaliu priezasciu, kodel kaina turi kilti. O del pasariniu kvieciu kainu- tai Europje ju pertieklius ir kainos dar gali sumazeti iki intervenciniu kainu ribos ~100Eur/t.

Zinoma, kiekvieno asmeninis reikalas yra apsispresti, ar laikyti ar parduoti dabar, taciau del kainu pakilimo reikia tiketis ir laukti kazkokiu didziuliu anomaliju ar gamtos katastrofu Australijoje arba Indijoje. Jeigu ju nebus, teks parduoti dar pigiau nei dabar, o laikaint skaiciuoti kiek kainuoja negauti pinigai(palukanos mokamos arba negautos), saugojimo islaidos ir kt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

arba laukti kol vėl Amerikoje subankrutuos koks superbankas ir vėl biržose kils panika ir vėl bus ieškoma išsigelbėjimo kitose rinkose (pvz žaliavų ir tų pačių grūdų) ir vėl susiformuos kainų burbulas. Didžiausiais biržų maklerių talentas ne patenkinti paklausą bet ją sukurti. Vienas iš galimų arkliukų vėlgi tie patys biokuro gamintojai kurie suaktyvėjo atpigus žaliavai. Primityvu, banalu, bet veikia, tereikia paskleist pletkų sukelt susidomėjimą. Tai žinoma tik vienas iš n galimų scenarijų. O didelių bankų griūtys daugiau nei realios.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kaip ten bebus, bet dabar grudu tikrai nebeapsimoka parduoti. as geriau palauksiu po nauju metu.taip ar taip susandeliuoti. juk negali ilgai testis tokia nesamone kad pardavinet grudus be pelno. pas mane tokie pigus grudai neauga :) o ten tos birzos tai neprognozuojamos jau po savaites gali visi ateities sandoriai apsiversti aukstyn kojomis. as jomis visiskai netikiu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na ta trumpalaikė suirutė tęsiasi jau kiek daugiau nei metai. Prasidėjo pernai rugpjūtį. Dabar žlugo stambus investicijų bankas. Ir visiem smulkiem investuotojams į fondus ir fondų fondus žodžiu visokius bankinius investicinius produktus užsidegė raudona lemputė. Jau visi metai kaip jų nervai įtempti kaip stygos ir tokia griūtis rodo, kad tai dar ne pabaiga ir jų investicijoms tikrai gresia rimtas pavojus. Taigi pernai tokiu laiku net ir Lietuvos bankai (SEB) pasiūlė "išsigelbėjimą" Žaliavų fondai pakete buvo nafta metalai medvilnė kukurūzai na ir truputis kviečių bei kitų grūdų. Sausio mėnesį kaip patys suprantat tokie fondai turėjo būti įtin paklausūs. Netgi liepą atpigus kai kuriems grūdam nafta pakilo iki 147 už bačka. Kaip dabar tie fondai laikosi nesidomėjau, bet atrodytu gan logiška jei būtu pabandyta juos reanimuot.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o kas neaiskaus? set reikia.... bet kokiu atveju...

bet vat zieminio rapso, tai tikrai priseta... kapitaliai...

Pagal tavę ar moki plaukt ar ne visvien reikia šokt į vandenį. :lol: Aš taip nemanau. Reikia viską gerai apgalvot ir paskaičiuot, kaip sakant bent 7 kartus, o tada jau daryti. Kažkiek žieminių pasėsim nuo bado, o žiema bus skaičiavimų metas dėl visa kita.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu, trumpalaikė suirutė. Kolkas bent.

Laimi kantriausi, kurie siūlo savo prekę kada jos reikia, o ne kada jos nereikia. Jei siūlai kada nereik, tai yra išpardavimas. Dabar išpardavimas masinis, jik spalio 1 artėja. Va ji ir ... ne pirmi metai.

blogiausia kad retai kada nutinka taip, jog grudu aiskus trukumas butu... dazniausiai ju labiau nereikia nei reikia....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie grūdų deginimą gražu būt sukurti kitą tema. (dega jie paprasčiausioj krosnyje, gal kiek didesnė degimo kameros temperatūra turi būt nei malkoms) Kas nemėginot, nugi sudeginkit kokių bent jau nekondicinių maišioką. Oras atvėso, namuose jaukiau bus. Šiukšlino rapso degimu būsit sužavėti.

Kalbos apie biokurą labai pasitarnavo maisto produktų kainų kilimui. Nors maisto jau seniai betrūko,gamintojai, o ypač pardavėjai suvaldo kainas.

Maisto kainos nepriklauso nuo žaliavos kainos, kurią valdo pirkėjai labiau, nei pieno, mėsos ar grūdų (pagrindiniės maisto žaliavos Lietuvoj) kainas jų gamintojai. Logiška, kas valdo srautą (kiek perka, tiek parduodam, o ne atvikščiai), tas valdo ir kainas. Kartas pasakėm, mano miežiai 600? Mažuma. Jei taip nesakom, tai galim sakyt, kad ir tie mieziai ne mano. Supirkėjas tą jau žino, sukontraktuodamas trąšų ir pesticidų (kur kis dėsis, vistiek atveš) O kiek už tai mokėti, kažkodėl nustato birža kitam pasaulio krašte, kur net nežino ape tuos lietuviškus grūdus.

O perteklius todėl, kad jei jau pripirkom technikos su "parama", dabar, kad ji atsipirktų turim gamint daug. Kiekvienam paskolos akmuo po kaklu, reiškia turim parduot. Ir kaip minėjo Raimis X, ko čia dar galvot, sėt reik. Sėti galima, tik nepamirškime, grūdai ne bulvės, jie ilgai negenda. Gendam mes, nes gręsia neatsipirkimas investicijoms. Reiškia, gal jos neefektyvios, ir vietoj naujo kombaino ooohooo koks sandėlys su džiovykla išeina!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gendam mes, nes gręsia neatsipirkimas investicijoms. Reiškia, gal jos neefektyvios, ir vietoj naujo kombaino ooohooo koks sandėlys su džiovykla išeina!

Tikrai verti dėmesio žodžiai :icon-exclaim: Manau daug kas ant to "pasimovė" nes nenorėjo terliotis su ES parama statyboms,tai ir nuėjo "lengviausiu" tuo metu atrodžiusiu keliu ir pirko techniką,o ji be gerų sandėlių nėra pilnai išnaudojama...na o antra-litas išleistas sandėlio statybai ko gero daugiau pelno atneštų nei kombaino pirkimui...nors yra ūkininkų,turinčių ir tai ir tai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

JAV valdžia, kad išgelbėtų kelių nevykėlių maklerių kailį, praskolino savo tautą turbūt keliom kartom į priekį. Dar negimusiom irgi. Kitų šalių CB irgi elgiasi panašiai. Mokesčių mokėtojai sumokės, kur jie dėsis. Tokiais laikais geriau neturėt nieko, tada nieko ir neprarasi. Grūdų neturim, ir gerai, nes darbar jie 170lt/t ir 110lt/t pigesni nei tada kai pardavėm. Dabar turim naują bėdą - belekokį bulvių derlių. Jei šalia Kauno yra medžiotojų, norinčių pašert šerniokus - kreipkitės. Nekonicinės šiais laikais nieko nekainuoja, kad tik iš kiemo pasiimtumėt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kol kas nepanašu kad išlošė tie, kurie visus grūdus susipylė į sandėlius. Labiausiai turbūt tiem pasisekė kas vežė kiek pajėgdamas parduot grūdus nuo javapjūtės pradžios. Juk per tą laiką grūdai atpigo nemažiau kaip 100 Lt. Kur dar visos pekrovimo, sandėliavimo išlaidos.

..sutinku ..pralošėm...bet ..tikimės:?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kol kas nepanašu kad išlošė tie, kurie visus grūdus susipylė į sandėlius. Labiausiai turbūt tiem pasisekė kas vežė kiek pajėgdamas parduot grūdus nuo javapjūtės pradžios. Juk per tą laiką grūdai atpigo nemažiau kaip 100 Lt. Kur dar visos pekrovimo, sandėliavimo išlaidos.

na pagyvensim pamatysim. Dabar tik laikyt ir belieka. Prie to pacio Augytojas tiesiai i desimtuka pataikei, bet jei visi taip mastytu, ka birza beveiktu :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kol kas nepanašu kad išlošė tie, kurie visus grūdus susipylė į sandėlius. Labiausiai turbūt tiem pasisekė kas vežė kiek pajėgdamas parduot grūdus nuo javapjūtės pradžios. Juk per tą laiką grūdai atpigo nemažiau kaip 100 Lt. Kur dar visos pekrovimo, sandėliavimo išlaidos.

Dažniausiai tokiems vežantiems iš karto nuo kombainų nepasiseka išlošti :) Bet jie neturi kitos išeities ir pastoviai pralošinėti sutikit gan skaudu, tai nors dabar tegul šiek tiek pasidžiaugia :) Deja esu optimistas ir po kurio laiko manyčiau, kad galėsime sakyti, kad ir vėl išlošė tie, kurie savo grūdus sėkmingai susisandėliavo ir nepuolė išsipardavinėti, o dar tiksliau atidavinėti :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kol kas nepanašu kad išlošė tie, kurie visus grūdus susipylė į sandėlius. Labiausiai turbūt tiem pasisekė kas vežė kiek pajėgdamas parduot grūdus nuo javapjūtės pradžios. Juk per tą laiką grūdai atpigo nemažiau kaip 100 Lt. Kur dar visos pekrovimo, sandėliavimo išlaidos.

kaip sakoma visciukus skaiciuosim pavasari :) tegu pastovi tie grudai, juk kaip minejo ne bulves nesupus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...