Jump to content

Mėsinių galvijų šėrimo ypatumai


giedrazaz

Recommended Posts

Aisku. Kam tu profesoriu, mokslininku klausyt, Pienmegys geriau viska zino.

Jei ziuresi vien tik i pelna, tai gana greitu laiku bus tokia situacija kaip Argentinoje, Brazilijoje ar panasiose Valstijose. Atvezi sojos fura, isverti. Gyvuliai ryja apsiputoje, auga kaip ant mieliu.

Gal ir neblogas pelnas butu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 70
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

Aisku. Kam tu profesoriu, mokslininku klausyt, Pienmegys geriau viska zino.

Jei ziuresi vien tik i pelna, tai gana greitu laiku bus tokia situacija kaip Argentinoje, Brazilijoje ar panasiose Valstijose. Atvezi sojos fura, isverti. Gyvuliai ryja apsiputoje, auga kaip ant mieliu.

Gal ir neblogas pelnas butu...

Tik viena nežymi smulkmenėlė. Tas neblogas pelnas Lietuvoje būna pridėtas prie sojos kainos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aisku. Kam tu profesoriu, mokslininku klausyt, Pienmegys geriau viska zino.

Jei ziuresi vien tik i pelna, tai gana greitu laiku bus tokia situacija kaip Argentinoje, Brazilijoje ar panasiose Valstijose. Atvezi sojos fura, isverti. Gyvuliai ryja apsiputoje, auga kaip ant mieliu.

Gal ir neblogas pelnas butu...

Zombis, o jūs maitinatės šventa dvasia, dirbate labdarai?? Iš ko gyvenate?? Kodėl tai, kad žmogaus tikslas uždirbti jums iš karto įgauna neigiamą atspalvį??

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aisku. Kam tu profesoriu, mokslininku klausyt, Pienmegys geriau viska zino.

Jei ziuresi vien tik i pelna, tai gana greitu laiku bus tokia situacija kaip Argentinoje, Brazilijoje ar panasiose Valstijose. Atvezi sojos fura, isverti. Gyvuliai ryja apsiputoje, auga kaip ant mieliu.

Gal ir neblogas pelnas butu...

Jei taip būtų, dvėstų tie gyvuliai apsiputoję, o ne augtų... Baltymų perteklius irgi žudantis.... Jei toks patyręs ir geras ūkininkas turėtumėt žinoti, kad karvė ne kiaulė, jai ir angliavandenių ir baltymų per daug būti negali... o dar tokios koncentracijos, kaip sojos rupiniuose.. (tiesa, grynos sojos kaip ir sojos išspaudų lygiai toks pat galas, tik nuo riebalų, ..)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As maitinuosi ne sventa dvasia, bet produktais, kuriuos issiauginu daugiausiai pats, be hormonu, modifikuotu produktu, sintetiniu trasu ir panasiai.

Mano tikslas taip pat uzdirbti, bet ne krastutiniais budais. Turi buti pusiausvyra tarp uzdarbio ir gamtos saugojimo, sveiko naturalaus maisto, kuri vartojame, bei maitiname kitus ir panasiu dalyku.

Mano toks poziuris, o Jus turit savaji.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As maitinuosi ne sventa dvasia, bet produktais, kuriuos issiauginu daugiausiai pats, be hormonu, modifikuotu produktu, sintetiniu trasu ir panasiai.

Mano tikslas taip pat uzdirbti, bet ne krastutiniais budais. Turi buti pusiausvyra tarp uzdarbio ir gamtos saugojimo, sveiko naturalaus maisto, kuri vartojame, bei maitiname kitus ir panasiu dalyku.

Mano toks poziuris, o Jus turit savaji.

O kur Europos Sąjungoje leidžiama naudoti hormonus pašaruose??? Ir negi jūs visiškai nenaudojate salietros???

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

Čia mano šiumetinis darbas.Gegužės 23d. sėtas avižų-vikių mišinys,sėta su Vederiu kartu išberta ir NPK 8-19-29-3s 200kg/ha.Mišinio reikėjo sėt 75kg avižų ir 25kg vikių,bet vikų gavos truputėlį permažai,apie 17-18kg.Kartu sėtas ir žolių mišinys svidrių 10%,eraičinų 15%,eraičinsvidrių 20.baltų dobilų 15,raudonų dobilų 15,motiejukų 10,miglių 10.Vikių sėkla labai prastą nupirkau silpnai atrodo.Dar tiesa vienmečių svidrių įmaišiau 6kg/ha.Manau bus neblogo pašaro,niekada mišinio dar nesukau į baltus rulonus.Matysim kaip gausis.

post-11562-141521839724_thumb.jpg

post-11562-141521839732_thumb.jpg

post-11562-14152183974_thumb.jpg

post-11562-141521839749_thumb.jpg

post-11562-141521839757_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 mėnesių...

Čia mano šiumetinis darbas.Gegužės 23d. sėtas avižų-vikių mišinys,sėta su Vederiu kartu išberta ir NPK 8-19-29-3s 200kg/ha.Mišinio reikėjo sėt 75kg avižų ir 25kg vikių,bet vikų gavos truputėlį permažai,apie 17-18kg.Kartu sėtas ir žolių mišinys svidrių 10%,eraičinų 15%,eraičinsvidrių 20.baltų dobilų 15,raudonų dobilų 15,motiejukų 10,miglių 10.Vikių sėkla labai prastą nupirkau silpnai atrodo.Dar tiesa vienmečių svidrių įmaišiau 6kg/ha.Manau bus neblogo pašaro,niekada mišinio dar nesukau į baltus rulonus.Matysim kaip gausis.

Na ką galiu pasakyt,geras pašaras gavos.Avižas kai sukau iš ha gavosi apie 22-25 baltus rulius,atolo jau žolių mišinio 12.Mišinį manau truputėli suvėlavau pjaut kokią savaitėlę,su atolo pjovimu pataikiau kaip reikia.Atolą kaip ėda tai net ėdžios braška,padedi atolo ir avižų tai avižas palieka vėlesniam naudojimui pirma taršo žoles.Nežinau tik kur vežt ištirt pašaro kokybę įdomumo dėlei tikrai išsitirčiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na ką galiu pasakyt,geras pašaras gavos.Avižas kai sukau iš ha gavosi apie 22-25 baltus rulius,atolo jau žolių mišinio 12.Mišinį manau truputėli suvėlavau pjaut kokią savaitėlę,su atolo pjovimu pataikiau kaip reikia.Atolą kaip ėda tai net ėdžios braška,padedi atolo ir avižų tai avižas palieka vėlesniam naudojimui pirma taršo žoles.Nežinau tik kur vežt ištirt pašaro kokybę įdomumo dėlei tikrai išsitirčiau. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 2 savaičių...

Palauk pavasario, jei reikės padidinti kreikiamų šaudų kiekį ir pradėsi ieškoti kuo "užkišti" karvių subines, nes bus palei rūrą kaip siūlas, o toliau kaip paklodė, tada ir pasakysiu kuo yra "gerai" >20 rulonų iš ha. 

Gal isversi i zmoniu kalba ka parasei, nes kaip pradedantis nieko nesupratau...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal isversi i zmoniu kalba ka parasei, nes kaip pradedantis nieko nesupratau...

Na Usurinis norėjo paskyt kad mano karvytės pavasarį bus tik kaulai ir skūra ir gerai bus jei dar kuri išvis bepaeis :icon-geek: .Na bet aš ir rašiau kad truputį suvėlinau pjūtį o užmetus trašų kaip rekomenduoja mokslas tai čia gerame nesename žolyne gausis tiek rulonų ir neperaugusių ir maistingų.Šiumetis rekordas 35t/ha žalios masės iš pirmos žolės,bet deja ne pasmane.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na Usurinis norėjo paskyt kad mano karvytės pavasarį bus tik kaulai ir skūra ir gerai bus jei dar kuri išvis bepaeis :icon-geek: .Na bet aš ir rašiau kad truputį suvėlinau pjūtį o užmetus trašų kaip rekomenduoja mokslas tai čia gerame nesename žolyne gausis tiek rulonų ir neperaugusių ir maistingų.Šiumetis rekordas 35t/ha žalios masės iš pirmos žolės,bet deja ne pasmane.

O kas ten buvo per žolė?? Mišinys žolių koksai?? Kada ta pirma žolė pjauta??

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Planuoju pavasari isirengti kulturine ganykla, apie 4ha. Ruosti pasarus, bei ganyti. Gal galetumete patarti kokiu zoliu seklu misini pasirinkti, kokiu santykiu.

Zeme - molis, priemolis. Turbut reiktu issitirti zemes PH, bei dar kazka?

Dar gerai butu suzinoti kaip tinkamiausiai isdirbti zeme tam zoliu misiniui. Ta prasme kokiais padargais, kokiu gyliu seti, sejos laikas.

Aciu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Planuoju pavasari isirengti kulturine ganykla, apie 4ha. Ruosti pasarus, bei ganyti. Gal galetumete patarti kokiu zoliu seklu misini pasirinkti, kokiu santykiu.

Zeme - molis, priemolis. Turbut reiktu issitirti zemes PH, bei dar kazka?

Dar gerai butu suzinoti kaip tinkamiausiai isdirbti zeme tam zoliu misiniui. Ta prasme kokiais padargais, kokiu gyliu seti, sejos laikas.

Aciu

Na geriausia rugsėjo pradžioj apie vidurį nupurkšt glifosatais tą plotą,jei ūkis eko reikia pradėt anksčiau.Suskuti pirmakart palauki pora savaičių kartoji antrakart dar po poros savaičių veži mėšą ir suari.Tas pats darbas ir chemizuotam ūkyje.Po poros savaitėlių skutimas,mėšlo vežimas ir arimas.Pavasarį dirvos lyginimas kuom turi,galima su balkiu ir akėčiom,turi kultivatorių dirbk su juo.Akmenus nurinkai ir sėji,pageidautina mišinys pasėt jei nori pirmais metais du derlius imt.Jei sėsi ansėlį tai žolyną sėk statmenai antsėlio sėjimo krypčiai.Ansėlį sėji 3-4cm gyliu o žoles 0,5-1,5cm gar kiti teigia iki2cm gyliu.Aš paprastai varau pakrikai,jei sėsi pakrikai tada sėjimo krypties gali nežiūrėt.Po sėjos voluoji ir lauki lietaus :icon-neutral: Mišinio sudėtį čia jau sunkiau patart,vėlgi ko iš tų žolių nori.Jei vien tik šienausi vienoks jei šienausi ir ganysi kitoks.Aišku viena santykis žolyno turėtų but 40 proc.ankštinių ir 60 proc.varpinių žolių.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aciu. Laukas, kuriame sesiu zole, pries kelis metus buvo naudojamas javams auginti(kvieciai, avizos). Paskutinius pora metu jame nieko nedariau, tik gyvulius ganiau. Zole jame tik per sprindi te uzauga, be to labai reta. Tai ar butina purksti?  Kaip suprantu trasu vistiek reiktu uzvezt? Planuoju ir sienauti ir ganyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aciu. Laukas, kuriame sesiu zole, pries kelis metus buvo naudojamas javams auginti(kvieciai, avizos). Paskutinius pora metu jame nieko nedariau, tik gyvulius ganiau. Zole jame tik per sprindi te uzauga, be to labai reta. Tai ar butina purksti?  Kaip suprantu trasu vistiek reiktu uzvezt? Planuoju ir sienauti ir ganyti.

Aš visgi rekomenduočiau nupurkšt apsivalysi nuo varpučio jo manau vistiek ten turėtų but.Pats esu sėjas nemažai skirtingų mišinių tai Dotnuva 21 ir 24,agro 3 dar agro 3 pagrindas buvo svidrės sumažinau ir pridėjau 15 proc. raudonų dobilų,Dotnuva L2 sumažinau liucernos ir idėjau šunažolės 10proc.,paskutinis mišinys aprašytas anksčiau.Mano reziumė butų tokia: nereikia labai žavėtis svidre,taip ji labai maistinga ir derlinga bet ir labai lepi.Jos kritinė temperatūra yra -15 laipsnių.Taip kad ir šios žiemos pradžia jau gali but pražutinga sniego nėr o šaltis spaudžia.Jos visiškai atsisakyt nereikia bet ir nepersistengt na manau nedaugiau 20proc,yra dabar eraičinsvidrė arba kiti vadina tarpgentiniu hibridu,ji ne tokia maistinga bet atspari .Dar iš patirties galiu paskyt baltų dobilų ne daugiau 10proc.,jei idėsi daugiau pradeda užgožt kitas žoles ne piktžoles bet kitas kultūrines žoles.Kas dar dėl svidrės tai ji be trašų prastai auga,jei neplanuoji ilgai laikyt  žolyno nedėk miglės nes ji normaliai pradeda derėt tik trečiais metais.Tai tiek mano pastebėjimų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Čia mano šiumetinis darbas.Gegužės 23d. sėtas avižų-vikių mišinys,sėta su Vederiu kartu išberta ir NPK 8-19-29-3s 200kg/ha.Mišinio reikėjo sėt 75kg avižų ir 25kg vikių,bet vikų gavos truputėlį permažai,apie 17-18kg.Kartu sėtas ir žolių mišinys svidrių 10%,eraičinų 15%,eraičinsvidrių 20.baltų dobilų 15,raudonų dobilų 15,motiejukų 10,miglių 10.Vikių sėkla labai prastą nupirkau silpnai atrodo.Dar tiesa vienmečių svidrių įmaišiau 6kg/ha.Manau bus neblogo pašaro,niekada mišinio dar nesukau į baltus rulonus.Matysim kaip gausis.

Aiko noriu pasiteirauti, kokia norma sėjei avižų - vikių mišinį? Kad nespelgtų įsėlio. Mes šiemet kažką panašaus planuojam sėti. ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...

Sveiki,

 

 

Aišku, šėrimas yra komercinė paslaptis, nes tai atsiliepia tiek svoriui, tiek tiek mėsos kokybei, tiek reprodukcijai, todėl gal ne visi norės dalintis, bet gal kas galės bendrai pagelbėt:)

 

Taigi... Parsivežiau Angusus.

Kiek domėjausi, kiek bandžiau skaityti apie šėrimą, tai viskas labai skaičiais aprašyta ir nelabai aš kol kas gaudausi.

 

Ūkyje turiu šieno, šienainio, avižų, miežių, pupų. Galvijai kol kas iki ganiavos stovi fermoje.

 

Veršingas telyčias dabar šeriu tik šienu ir mineraline druska laižymui, nes greit veršiuosis. O kaip šerti jas apsiveršiavus? Grūdus galėčiau sumalti į miltus, bet kiek žinau, geriau būtų skaldyti arba traiškyti grūdai, tačiau kol kas neturiu galimybės tam. Kokius ir kiek grūdų galėčiu duot?

 

Ką daryt su bulium reproduktorium, kol jis nedirba dabar? Jis stovi atskirai, irgi šieno daviau ir druskos. Šienainio neduosiu, nes jis sugęs kol suės vienas. Buliui vis tiek ir grūdų reikia. Sakė, kad 4 kg per dieną. Bet klausimas, kokių, kiek, su kuo ir kokiom proporcijom?

 

Gal kas gali patarti? Galima ir į PM. Būčiau labai dėkingas už patarimus.

Redaguota aidukas
Yra sukurta tema "Mėsinių galvijų šėrimo ypatumai".Nebūtina kiekvienam iškilusiam klausimui kurti naują temą.Pasinaudokite paieška,ir jei nerasite diskutuota apie tai-tik tada galite kurti naują temą.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

su apsiversiavusiom gerai, apsiversiavusios jei atskirai galima duoti ir grudu traiskyti geriau, bei sienainio, reproduktoriui irgi duok grudu ir sienainio, ant sieno vien jegu netures paskui ant mergu uzlipt. jei neturi trasikytu tai maltu duok, apsiversiavusioms reikia energijos po apsivedimo tai logiska duoti pasaro kuris turi tos energijos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 8 mėnesių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...