Jump to content

Derliaus nuėmimo dienoraštis


vrimvydas

Recommended Posts

esame seni kariai toje srityje ,todėl manyčiau kam kam o mum tai senai turėtu būt aišku pagrindines rugiapiūtės taisyklės, skaičiuoju stažą ,apie 35rugiapiūtė

1.Normali rugiapiūtė turi baigtis iki žolinės.

2.Pradedu kulimus nuo 18 drėgmės, baigiu 21, kaip siemet, mačiau kad ateina lietus

3.Norint kad rugiapiūtė ateitu laiku reikia protingai issimėtit kultūras ir protingai vartot fungicidus ypač strobulurinu klase.nereikia pamirsti kokioj zonoj gyvenam, augalo vegetacijos pratesimas mums kartais apsisuka antru galu.

4.Man nesuprantamas dalykas kai grudininkas vazinėja nauju džipu, bet neturi pinigu dziovyklai, patikekit jin atperka ne viena dzipa, bet cia velgi, kas kaip gyvenime susidelioja prireotetus.

5. kad ir koks alkanas bebutum kai nueini i restorana uzsisakyk tiek kiek suvalgai, bet ne tiek kiek akys mato

6. jei matai kad nesusitvarkai su derlium ,o kaimynas baigė, perlyp per save ir paprasyk pagalbos, patikek bus pigiau nei sudygę grudai.

P.S. Čia pagyvenusio seneliuko pamastymai, kam netinka nekreipkit dėmesio., bet sis sezonas ne pats baisiausias is mano stazo

Apie tą žolinę tai gal per daug seni duomenys iš Smetonos laikų. Tada buvo kitokios veislės ir fungicidų nebuvo, tad nelabai tinka šiai dienai. Juo lab kai yra tokios kultūros kaip vasariniai rapsai, grikiai, pupos. Aišku galima tuos rapsus nuglyfosuoti, bet tektų matyt glyfosuoti dar tebežydinčius. :)

O šiaip abiem rankom pritariu kolegos pasisakymui, taikliau ir nepasakysi. :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip pageidavai taip ir parašau. Būsiu ne visai nuspėjęs. Glitimas ir baltymai kažko nebenukrito ir kaip ir eitų į extra vis dar ir po lietų, bet užtat kritimo skaičius nukrito gal 2,5 karto o ir sudygusių yra, tad kaip ir prognozuota vis tiek tik pašariakas iš extros liko. Gerai kad kiekis nedidelis, bet vis tiek gaila kad taip gavos dėl padarytų kūlimo klaidų.

Žodžiu moralas toks: jei kulti tai kulti, nėr ko žaisti laukiant kada ant lauko pradžius iki 17 drėgmės, nėr ko matuoti saulės aukščio virš horizonto ir skaičiuoti kiekvieno išpūsto grūdo. Būtų gerai kitais metais vėl neužminti ant to paties grėblio. :)

Vakar baigiau kulimus. Gal dar kam į talką teks palėkt. :)

Taigi, uosvis 30+ metu dirvas tripia ir iskart pasake, kad su baltymai nelabai kas bus pasikeite po lietu, bet kritimai bus mazi. Visgi buvo visaip ir antros buvo ir trecios ir pasariako. O sudygusiu tik poroj masinu rado bet tik po 1 procenta. Zodziu viskas panasiai kaip pas tamsta, gal tik siek tiek maziau dramos :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As asmeniskai sudygusiu daug isveziau. Dabar galvoju kokia cia kalte. Ar tai kad labai anksti viska pasejau nepagalvojes kad nespesiu su vienu kombainu 2 kulturu tuo paciu metu nukulti ar kaip. Realiai situacija tokia kad turejau 36 ha sudygusiu kur nuejo i pasara. Ir vat pastebejau kad sudyge ten kur uzuoveja t.y aplink miskai ir laukas tarp ju, kur faktiskai jokio vejo. O kur atvira vieta veziau 2 klase. Nors seta tapacia diena ir taspata sudeta. Lietaus net tiekpat gave. Skyresi 2 milimetrais tik. Nemanau kad tai galejo itakoti sudygima. Nu bet javapjute baigta, be vargu ir be gedimu. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taigi, uosvis 30+ metu dirvas tripia ir iskart pasake, kad su baltymai nelabai kas bus pasikeite po lietu, bet kritimai bus mazi. Visgi buvo visaip ir antros buvo ir trecios ir pasariako. O sudygusiu tik poroj masinu rado bet tik po 1 procenta. Zodziu viskas panasiai kaip pas tamsta, gal tik siek tiek maziau dramos :)

Tai kad nelabai ir pas mane kas dramatiško, tik 60 t kviečių pašariako, kiti per 700 t visi extra, žirniai nusikūlė sausi, miežiai irgi apysausiai ir laiku. Žodžiu viskas kaip ir OK kol nekalbam apie kainas. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Su 18 dregme anksciau ir javapjute prasideda nei su 14:) Bet cia tik is linksmosios puses. O siaip tai stengiuosi iki Zolines, kaip ir arimas sake sudoroti kuo daugiau, nors jau ir norisi poilsio. Bet po Zolines gamta duoda pailseti, nors kartais jis ir pabosta. Siais metais dar laukia soja manes. Pirmi metai per mano kai javapjute bus baigta gal net ne rugseji:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Savaitgali buvau iki zarasu nusibeldes tai apie rokiski zmones jau grikius kulia, nusistebejau truputi, nes pas mane jie dar labai gausiai zydi, teks zudyt turbut, nors paprastai salnos labai gerai sutvarko sita reikala, tik tiek, kad dabar sukas visokiu minciu, jie jau nukule o as dar ne negalvojau to daryti :)

perkulimas mandresnis, nes zalios spalvos, elementarno, Vatson :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Su grikiais patirties visai neturiu, tik šymet pasėjau sėklai pasidauginti. Dalį jau užlėkščiavau, nes piktžolėti ir nėra vilčių kad ir iki kalėdų prieis. Kitą laukelį dar bandau laukti, nors sėklai turėčiau, bet vilčių nedaug. Pagal viską kur sausiau sunoko, o kur drėgniau, kaip pas mane drėgnas durpynas nelabai ir besunoks ko gero, nes nesiliauja žydėti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

is mano menkos patirties, tai grikiai pilnai ir neprinoksta, apacia buna prinokusi, o virsus zydi iki pat salnu, o tada palieka tik kas prinoke. ir lengviau kulti.

Kas del grikiu zydejimo , tai literaturoj rusu kalba buvau rades, potencialiai butu imanomas derlingumas 22 t/ha jei visi ziedai duotu vaisiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Gerb. Voras,

o minčių nekyla kukurūzų grūdams, o gal net sėklai pradėti auginti. Jėgos turi, tik pjaunamosios betrūksta. Kaškur skaičiau, kad sėklininkyste nori užsiimti, tai gera niša būtų. Kukurūzų plotai ženkliai didėja, tai realizacija garantuota. :):)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

manau kukuruzu pagrindine problema dregnumas, dziovinimas dideliu islaidu reikalauja. mano kraste jie arba silosui, arba spirito gamybai kur dregnumas nesvarbus, bet siemet kazka girdejau jog nesupirkines nzn kokia situacia sio metu
bet realiai siai dienai beveik visi ukiai turi dziovykla. Tad si problema atkrenta .
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na kai derliaus dorojimas? dabar dar grikių kažkiek likę. Kaip su kukurūzais ar auginat kas grūdams?

pas ką tu grikių likę. apie save kalbi ar aplamai?

Aplamai :) kitą savaitę dar tiriu grikių kūlimo užsakytų, po to kukurūzai.

Mes luktelsim šalnų, bus visi grikiai sunokę, mažiau žalios mases :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...