Jump to content

Šilauogės


Ekologinis131

Recommended Posts

Prieš 8 valandas, vk_ pranešimas:

Manau, kad net patį viršutinį durpių sluoksnį galima, o gal net verta truputį pamaišyti su pjuvenomis. O patį apatinį sluoksnį galima pilti iš vienų pjuvenų nemaišant durpių. Bet tavo planas taip pat visai geras. Čia nėra griežtų taisyklių. Dar klausimas - mulčiuoti kuo nors planuoji? Laistymą įrenginėsi?

Tai as cia tik savo reikmems bent 14 krumeliu pasodinsiu. Na nebent uzkabins tos silauoges. Tai mulciuoti galima pjuvenomis,tomis paciomis durpemis. Dar kiek skaiciau labai gerai susmulkintomis pusies zievėmis. Salia tvenkinys 5a. tai laistyma bet kada galiu daryti,elektra ir yra.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 8 valandas, ARUNASAS0 pranešimas:

Dabar dar yra vienas klausimas iskiles. Ar duobes krastus ar ir dugna kloti(polietilenine plievele ar geriau juoda geotekstile). Aisku plieveleje dugne reiktu skyliu kad neuzsilaikytu vanduo.

Aš polietileno plėvele klodavau tik duobės šonus, o dugno neklodavau. Gali nuotraukas pažiūrėti šioje žinutėje ir dar šioje.

Manau, kad atskyrimui gerai tinka tiek plėvelė, tiek geotekstilė. Jų spalva nesvarbi, nes jos bus po žeme.

Kokias veisles planuoji sodinti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 8 valandas, ARUNASAS0 pranešimas:

Tai as cia tik savo reikmems bent 14 krumeliu pasodinsiu. Na nebent uzkabins tos silauoges. Tai mulciuoti galima pjuvenomis,tomis paciomis durpemis. Dar kiek skaiciau labai gerai susmulkintomis pusies zievėmis. Salia tvenkinys 5a. tai laistyma bet kada galiu daryti,elektra ir yra.

Pamulčiuoti yra labai svarbu, kad mažiau perdžiūvinėtų durpės. Jei būtų laistymo sistema, kuri kasdien kapsėtų, tada mulčiavimas būtų mažiau svarbus. Jei durpėm pamulčiuoti, tai ir toliau lengvai perdžiūvinės. Todėl geriau būtų pamulčiuoti pjuvenomis, žievėmis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 15 valandų, vk_ pranešimas:

Aš polietileno plėvele klodavau tik duobės šonus, o dugno neklodavau. Gali nuotraukas pažiūrėti šioje žinutėje ir dar šioje.

Manau, kad atskyrimui gerai tinka tiek plėvelė, tiek geotekstilė. Jų spalva nesvarbi, nes jos bus po žeme.

Kokias veisles planuoji sodinti?

Vieta paruosta 14 vnt. sodinimui. Galvoju kokius 3 krumus ankstyvu ir gal bandyti pora velyvu ir likusius vidutinio sirpimo. Pavadinimai Reka,Patriot,Toro,Bluecrop,Bluegold,Sierra,nezinau ar Chandler sodinti. Nezinau kurios patiks,tada galbut ateity praplesiu susiaurindamas silauogiu rusis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 9 valandas, ARUNASAS0 pranešimas:

Vieta paruosta 14 vnt. sodinimui. Galvoju kokius 3 krumus ankstyvu ir gal bandyti pora velyvu ir likusius vidutinio sirpimo. Pavadinimai Reka,Patriot,Toro,Bluecrop,Bluegold,Sierra,nezinau ar Chandler sodinti. Nezinau kurios patiks,tada galbut ateity praplesiu susiaurindamas silauogiu rusis.

Mano nuomone, jei sodini 14 krūmų, tai bent vieną Chandler tikrai verta pasodinti, nes jo uogos didelės, gražios, laikomos desertinėmis, jos ilgai po truputį noksta. Iš šio tavo sąrašo man mažiausiai vertinga atrodo Bluegold - krūmas lyginant su kitais išvardintais bus mažesnio augumo ir uogos gana mažos. Kokią vieną Bluegold irgi galima sodinti dėl įvairovės, bet didesnį kiekį geriau būtų sodinti kitų veislių.

Dėl šilauogių vėlyvumo gera tema, kurią dabar pats laikas apsvarstyti pasidalinant informacija pas ką kokios veislės vėliausiai dera. Pas mane situacija dvejopa:

1) dabar natūraliai noksta Chandler ir Patriot;

2) taip pat dabar vis dar po truputį noksta krūmai, kurie buvo persikrovę uogomis, tai yra atskiri Reka, Northland ir Hardyblue krūmai. Ant nepersikrovusių uogomis Reka ir Northland krūmų uogos prinoko seniai, jau gal prieš 3 savaites baigėme jas skinti, o ant persikrovusių jos vis dar noksta. Reiks nufotkinti, kaip jos dabar atrodo.

Dar vienas video apie veisles: 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, vk_ pranešimas:

Mano nuomone, jei sodini 14 krūmų, tai bent vieną Chandler tikrai verta pasodinti, nes jo uogos didelės, gražios, laikomos desertinėmis, jos ilgai po truputį noksta. Iš šio tavo sąrašo man mažiausiai vertinga atrodo Bluegold - krūmas lyginant su kitais išvardintais bus mažesnio augumo ir uogos gana mažos. Kokią vieną Bluegold irgi galima sodinti dėl įvairovės, bet didesnį kiekį geriau būtų sodinti kitų veislių.

Dėl šilauogių vėlyvumo gera tema, kurią dabar pats laikas apsvarstyti pasidalinant informacija pas ką kokios veislės vėliausiai dera. Pas mane situacija dvejopa:

1) dabar natūraliai noksta Chandler ir Patriot;

2) taip pat dabar vis dar po truputį noksta krūmai, kurie buvo persikrovę uogomis, tai yra atskiri Reka, Northland ir Hardyblue krūmai. Ant nepersikrovusių uogomis Reka ir Northland krūmų uogos prinoko seniai, jau gal prieš 3 savaites baigėme jas skinti, o ant persikrovusių jos vis dar noksta. Reiks nufotkinti, kaip jos dabar atrodo.

Dar vienas video apie veisles: 

 

Bluegold nėra didelio augumo krūmas, bet uogos labai didelės,jei tinkamai išgenėta.Truputį anksčiau buvau įdėjus foto

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2019-08-21 at 07:38, vk_ pranešimas:

Aš polietileno plėvele klodavau tik duobės šonus, o dugno neklodavau. Gali nuotraukas pažiūrėti šioje žinutėje ir dar šioje.

Manau, kad atskyrimui gerai tinka tiek plėvelė, tiek geotekstilė. Jų spalva nesvarbi, nes jos bus po žeme.

Kokias veisles planuoji sodinti?

Jei pas jus sunkus molis ar priemolis, tai jokių plėvelių nereikia, drėgmė ir taip laikysis, o dėl rūgštingumo palaikymo juk yra visokių priemonių. Jei sodinat į tokią vietą, kur priesmėlis ir viskas greit išsiplauna  tada sutinku, kad šonus atskirti yra gerai. Bet čia tik mano nuomonė ir ji nebūtinai yra teisinga :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, Linuxx pranešimas:

Bluegold nėra didelio augumo krūmas, bet uogos labai didelės,jei tinkamai išgenėta.Truputį anksčiau buvau įdėjus foto

Va Linux minėta graži Bluegold nuotrauka. :)

Pažiūrim Bluegold veislės aprašymą:

BLUEGOLD - krūmo aukštis apie 1,2 m., uogos vidutinio skonio rūgštesnės, vidutinio dydžio, sirpti pradeda rugsėjo pradžioje, atsparios šalčiui apie -30°C.

Bluegold uogos lyginant su Arūno minėtomis Patriot, Toro, Bluecrop ir Chandler bus mažesnės, už Sierrą turbūt kiek mažesnės ir panašios į Reką. Be abejo, uogų dydis priklauso nuo užuomazgų kiekio, bet kalbame apie vidutinį atvejį, kurį galime lyginti su kitų veislių savybėmis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, Linuxx pranešimas:

Jei pas jus sunkus molis ar priemolis, tai jokių plėvelių nereikia, drėgmė ir taip laikysis, o dėl rūgštingumo palaikymo juk yra visokių priemonių. Jei sodinat į tokią vietą, kur priesmėlis ir viskas greit išsiplauna  tada sutinku, kad šonus atskirti yra gerai. Bet čia tik mano nuomonė ir ji nebūtinai yra teisinga :D

Aš atskyrimo plėvele tikslu suprantu tik rūgštaus substrato atskyrimą nuo nerūgščios žemės. O molis yra pati blogiausia žemė šilauogėms, todėl sakyčiau, kad kaip tik molyje yra visų svarbiausia atskirti substratą plėvele. O smėlynuose galima neatskyrinėti, nes ir taip jie beveik tinkami šilauogėms. Niekad neteko girdėti versijos, kad plėvelę dėtų šone, kad būtų drėgniau.

Jei žemėje labai daug molio, tai rekomenduojama sodinti pakeltoje lysvėje arba ant suformuoto kauburėlio, kad neužmirkinėtų šaknys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 8 valandas, Linuxx pranešimas:

Jei pas jus sunkus molis ar priemolis, tai jokių plėvelių nereikia, drėgmė ir taip laikysis, o dėl rūgštingumo palaikymo juk yra visokių priemonių. Jei sodinat į tokią vietą, kur priesmėlis ir viskas greit išsiplauna  tada sutinku, kad šonus atskirti yra gerai. Bet čia tik mano nuomonė ir ji nebūtinai yra teisinga :D

Aplamai gruntas laidus vandeniui(zvyras),aišku viršutinis sluoksnis juodžemis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 8 valandas, vk_ pranešimas:

Va Linux minėta graži Bluegold nuotrauka. :)

Pažiūrim Bluegold veislės aprašymą:

BLUEGOLD - krūmo aukštis apie 1,2 m., uogos vidutinio skonio rūgštesnės, vidutinio dydžio, sirpti pradeda rugsėjo pradžioje, atsparios šalčiui apie -30°C.

Bluegold uogos lyginant su Arūno minėtomis Patriot, Toro, Bluecrop ir Chandler bus mažesnės, už Sierrą turbūt kiek mažesnės ir panašios į Reką. Be abejo, uogų dydis priklauso nuo užuomazgų kiekio, bet kalbame apie vidutinį atvejį, kurį galime lyginti su kitų veislių savybėmis.

Pas mane Bluegod jau seniai nuskinta ir suvalgyta :angry-nono: mano turimai labiau tiktų toks aprašymas :Vidutinio ankstyvumo, derlinga veislė, sukurta JAV. Krūmas vidutinio augumo (iki 1,2 m.). Uogos vidutinio dydžio, mėlynos su stipria vaškine apnaša, odelė labai tvirta, skanios.
Minkštimas žalsvas, skanus, aromatas nestiprus. Uogos nuskintos labai gerai laikosi, tinka realizuoti šviežias ir ilgam laikymui. Uogos nuskinamos per du kartus, sirpti pradeda rugpjūčio viduryje. Veislė atspari šalčiui iki -30°C.  :rolleyes: 

Bet jei tektų plėsti plantaciją šių daugiau nebesodinčiau, man labiausiai patiko Bluecrop :romance-hearteyes:. Bet sodinant dėl savęs tikrai verta pasisodinti įvairių veislių, tik labai vėlyvų veislių nesirinkčiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 8 valandas, vk_ pranešimas:

Aš atskyrimo plėvele tikslu suprantu tik rūgštaus substrato atskyrimą nuo nerūgščios žemės. O molis yra pati blogiausia žemė šilauogėms, todėl sakyčiau, kad kaip tik molyje yra visų svarbiausia atskirti substratą plėvele. O smėlynuose galima neatskyrinėti, nes ir taip jie beveik tinkami šilauogėms. Niekad neteko girdėti versijos, kad plėvelę dėtų šone, kad būtų drėgniau.

Jei žemėje labai daug molio, tai rekomenduojama sodinti pakeltoje lysvėje arba ant suformuoto kauburėlio, kad neužmirkinėtų šaknys.

Man plėvelės dėjimas iš tikrųjų atrodo visai nereikalingas pinigų mėtymas ir papildomos darbo sąnaudos, vis tiek per laiką substrakto ph pasikeis. Be to gaunasi taip kad šilauogė augs kaip ir vazone,tik laaabai dideliam, o kam to reikia? Dėl rūgštumo palaikymo nėra brangu naudoti sierą ir mulčiuoti ant viršaus durpe, pjuvenom, spygliais. Sodinant keletą krūmų gal ir galima taip žaisti, bet jei didesnis plotas...:eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 27 minutes , Linuxx pranešimas:

Pas mane Bluegod jau seniai nuskinta ir suvalgyta :angry-nono: mano turimai labiau tiktų toks aprašymas :Vidutinio ankstyvumo, derlinga veislė, sukurta JAV. Krūmas vidutinio augumo (iki 1,2 m.). Uogos vidutinio dydžio, mėlynos su stipria vaškine apnaša, odelė labai tvirta, skanios.
Minkštimas žalsvas, skanus, aromatas nestiprus. Uogos nuskintos labai gerai laikosi, tinka realizuoti šviežias ir ilgam laikymui. Uogos nuskinamos per du kartus, sirpti pradeda rugpjūčio viduryje. Veislė atspari šalčiui iki -30°C.  :rolleyes: 

Bet jei tektų plėsti plantaciją šių daugiau nebesodinčiau, man labiausiai patiko Bluecrop :romance-hearteyes:. Bet sodinant dėl savęs tikrai verta pasisodinti įvairių veislių, tik labai vėlyvų veislių nesirinkčiau.

Zinoma Bluegold noksta rugpjuti, ten klaida, kur parasyta, kad rugseji. :)

Siemet kai zmona nunesdavo i baliu silauogiu, tai visiems pirmiausia ispudi padarydavo dideles kaip vysnios Toro. O man skaniausios tos, kurios saldziausios. Turbut saldziausios-skaniausios siemet buvo Rekos, bet ne is pat pradziu, kai pradejo melynuoti, bet ilgiau davus joms ant krumu panokti. Dar Bluecrop skanios. Toro berods buvo kiek rugstesnes. "Velyvieji Patriotai" dabar dar rugstus, todel ju neskinu, o Chandler neseniai pradejo nokti, tai irgi dar nokinu ir kol kas negaliu pasakyti, kuri is ju bus skanesne. Turiu saldytuve kibiriuka prisiskynes, tai dalis labai skanios (speju Bluecrop), o dalis kiek rugstokos.

Tiesa, pernai sodinau dvimecius Reka krumelius ir keturmecius Bluecrop bei Patriot. Tai ant keturmeciu Bluecropu siemet mazdaug toks pats derlius kaip ant dvimeciu Reku... Ant Patriotu didesnis. Veliau tokiu skirtumu nebeliks, bet pradziai velgi turiu Rekai pliusa parasyti. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 44 minutes , Linuxx pranešimas:

Man plėvelės dėjimas iš tikrųjų atrodo visai nereikalingas pinigų mėtymas ir papildomos darbo sąnaudos, vis tiek per laiką substrakto ph pasikeis. Be to gaunasi taip kad šilauogė augs kaip ir vazone,tik laaabai dideliam, o kam to reikia? Dėl rūgštumo palaikymo nėra brangu naudoti sierą ir mulčiuoti ant viršaus durpe, pjuvenom, spygliais. Sodinant keletą krūmų gal ir galima taip žaisti, bet jei didesnis plotas...:eusa-think:

Sutinku, kad versliniame auginime truputi kiti kriterijai.

Substrato pH pasikeis, jei nieko nedarysi. Bet reikia ji palaikyti tinkamame diapazone, o ne laukti, kol taps blogu.

Mano supratimu ir kiek as maciau kasinedamas apie seniau savo sodintas silauoges, tai silauogiu saknys vistiek neaugs i paprasta zeme, jei ten juodzemis ar priemolis, o ne koks nors smeliukas. Todel plevele nesudarys jokios papildomos kliuties, galima istraukti plevele, bet saknys neaugs, o va blogo poveikio galima patirti.

Del rugstumo palaikymo ir auginimo dideliame plote Linux teisi. :) Galima daryti kaip siulo Linux, sutaupysi darbo pasodinime, bet gali veliau tekti daugiau jo skirti prieziurai.

Dar is savo megejiskos patirties prideciau, kad man labai pasiteisino sodinimas transejomis ir atskyrimas vejos borteliais, nes tai labai palengvina zoles pjovima aplinkui ir i transejas is sono nelenda jokios piktzoles. Labai lengva vejos pjovimo traktoriuku pravaziuoti isilgai transejos. O su vejo atpuciamomis piktzolemis kovoti labai padeda storesnis mulcio sluoksnis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 7 valandas, ARUNASAS0 pranešimas:

Kazkaip esu nusistates sodinti dvimecius krumelius,bet is vieno zmogaus gauciau keturmeciu. Prisibijau keturmeciu-gal be reikalo?

Esu čia rašęs anksčiau, kad aš pasisakau už tai, kad sodinti kuo didesnius sodinukus. Nes visi sodinukai iš vazonėlių gerai prigyja, o kuo didesnį pasodini - tuo greičiau gauni gerą derlių. Keturmetis jau pirmais pasodinimo metais gali duoti truputį derliaus ir gerai derėti jau nuo antrų metų. Jei tik gaučiau norimas veisles, tai aš sodinčiau tik keturmečius sodinukus. :) 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 13 valandų, ARUNASAS0 pranešimas:

Šios dienos darbai.

Na puiku, sunkiausia dalis padaryta. :)

Transeja pildant substratu reikia gerai ji sutankinti per ji pavaikstant. Dabar virsuje irgi dar reikia gerai ji sumindyti, nes kitaip veliau jis gali stipriai sukristi. Va video.

Sodinant siulyciau sodinuko saknu nekedenti arba tai daryti atsargiai, kad ju nepazeisti. Ir sodinant vel labai svarbu gerai apspausti substrata aplink ideta sodinuka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Linuxx prašymu paragavau Chandler ir Patriot, tai Chandler mažiau rūgštus nei Patriot, palikau juos toliau nokti. Per savaitę ir Patriot panoko, jau mažiau rūgštus nei buvo prieš savaitę, bet vistiek norisi saldesnio. Šiandien Bluecropo, Toro ir Reka uogos buvo skaniausios.

Beje, įdedu žadėtas persikrovusių krūmų nuotraukas. Reka:

EFFECTS.jpg

IMG_20190824_141032.jpg

IMG_20190824_141230.jpg

IMG_20190824_141054.jpg

Uogos nusmulkėjusios ir vėluoja prinokti, bet prinokusios visai (labai) skanios. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 12 valandų, vk_ pranešimas:

Na puiku, sunkiausia dalis padaryta. :)

Transeja pildant substratu reikia gerai ji sutankinti per ji pavaikstant. Dabar virsuje irgi dar reikia gerai ji sumindyti, nes kitaip veliau jis gali stipriai sukristi. Va video.

Sodinant siulyciau sodinuko saknu nekedenti arba tai daryti atsargiai, kad ju nepazeisti. Ir sodinant vel labai svarbu gerai apspausti substrata aplink ideta sodinuka.

Na jo nemalonus darbas jau atliktas,dabar tik uzpildant vieni juokai. Dekui tau uz patarimus. Kaimyne pamate kokie grioviai,sako kam tokiu reikia. Sakiau silauoges sodinu ilgam laikui. Pas ja auga mazesnese duobese ir gan neblogai,bet po kokiu 10 metu turetu saknims nebeuztekti vietos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Praejo dar viena silta savaite ir dabar jau man skanios tiek Patriot, tiek Chandler uogos. Chandler uogos mazdaug pusantro karto didesnes/sunkesnes nei Patriot. Kurios is ju skanesnes - vel negaliu pasakyti, abi pakankamai skanios, nusiskini viena uoga - atrodo viena veisle skanesne, nusiskini kita uoga - jau kita atrodo skanesne. :) Iki siandien pas mane like virs 90% Patriot ir Chandler uogu, nes uzdejau tinklus ir nokinau. Be tinklu manau, kad dauguma uogu butu pauksciai nulese.

Dabar tas laikas, kai silauoges krauna ziedinius pumpurus kitiems metams, ir orai dabar joms tiesiog idealus - ir silta, ir dregmes uztenka. Dabar geresni orai, nei buvo liepos menesi.

Beje, velyvos veisles dar turi toki trukuma, kad jei ruduo saltas, tai po uogu prinokimo velyvos veisles gali nespeti sukrauti ziedu ir todel kita vasara prasciau deres. Ankstyvos ir vidutinio ankstyvumo veisles siuo atzvilgiu dera stabiliau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...