Jump to content

Grikiai


Jonas2

Recommended Posts

prieš 58 minutes , Grikis1 pranešimas:

O kokia drėgmė buvo penktadienį kultų? Aš prieš savaitę kūliau, tai 21,2 drėgmė. 

O tai kokios drėgmės tu tikiesi jei tikėtina sėjai birželį? Pasėk iki gegužės vidurio - kulsi rugsėjo viduryje. Man grikių normali drėgmė ~18-20%, jei gaunasi paimti sausesnius tuomet labai pasisekė.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, gerasukis pranešimas:

O tai kokios drėgmės tu tikiesi jei tikėtina sėjai birželį? Pasėk iki gegužės vidurio - kulsi rugsėjo viduryje. Man grikių normali drėgmė ~18-20%, jei gaunasi paimti sausesnius tuomet labai pasisekė.

Nebūtinai, pernai sėjau gegužės 20, kaimynas birželio 15 abu kūlėm vienu metu, rugsėjo vidurį

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 3 valandas, gerasukis pranešimas:

O tai kokios drėgmės tu tikiesi jei tikėtina sėjai birželį? Pasėk iki gegužės vidurio - kulsi rugsėjo viduryje. Man grikių normali drėgmė ~18-20%, jei gaunasi paimti sausesnius tuomet labai pasisekė.

Gegužės 22d baigta sėja. Rugsėjo viduryje vien žiedai ir pienas iš grūdų bėga. Nebent smėliai pas tave,tai čia kita kalba tada.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 34 minutes , Grikis1 pranešimas:

Gegužės 22d baigta sėja. Rugsėjo viduryje vien žiedai ir pienas iš grūdų bėga. Nebent smėliai pas tave,tai čia kita kalba tada.

Mano sėta gegužės 19d. vėlokai, kitiems metams taikysiu ant gegužės +-10d, nebent šalnas pranašaus tai tuomet dieną - dvi prieš šalnas. kulta kaip ir kiekvienais metais nuo rugsėjo 20d, šiemet gavosi nuo 26d. Liko ir nedidelis virš hektaro laukas prie namų persėtas lygiai po mėn. birželio 19d. Tai jį kaip ir galmėjo kultis po šalnos, bet vis žvaigždės nesusidėliojo, tai išvažiuot reikia dai dar kas. O dabar lietus. Liks man kaip eksperimentas kiek atsilaikys. O pas tave gal kokia vėlyva veislė? Bet šiaip tai grikis gavęs lietaus vėl naujus grūdus augina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 4 valandas, gerasukis pranešimas:

Mano sėta gegužės 19d. vėlokai, kitiems metams taikysiu ant gegužės +-10d, nebent šalnas pranašaus tai tuomet dieną - dvi prieš šalnas. kulta kaip ir kiekvienais metais nuo rugsėjo 20d, šiemet gavosi nuo 26d. Liko ir nedidelis virš hektaro laukas prie namų persėtas lygiai po mėn. birželio 19d. Tai jį kaip ir galmėjo kultis po šalnos, bet vis žvaigždės nesusidėliojo, tai išvažiuot reikia dai dar kas. O dabar lietus. Liks man kaip eksperimentas kiek atsilaikys. O pas tave gal kokia vėlyva veislė? Bet šiaip tai grikis gavęs lietaus vėl naujus grūdus augina.

Buvau anksčiau pirkęs ūkinę sėklą, tai veislė kaip ir nėra aiški labai. Kokia pas jus veislė? Nes noriu kitiems metams pakeisti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 11 valandų, Grikis1 pranešimas:

Buvau anksčiau pirkęs ūkinę sėklą, tai veislė kaip ir nėra aiški labai. Kokia pas jus veislė? Nes noriu kitiems metams pakeisti.

Bijau sumeluoti, bet lyg ir buvo smuglianka pradinė, paskui dar dvi veislės minimaliai pasimaišė, nes trūko keliems plotams pasisėti. Neatmetu galimybės vis po truputi naujų veislių primaišymą, teoriškai turėtų pasireikšti heterozės efektas, bėda kad tai galima pajausti tik kitais metais sėjant gautą derlių. Net mintis yra auginti įvairių veislių javus, tik reiktų tolygaus sumaišymo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 7 valandas, gerasukis pranešimas:

Bijau sumeluoti, bet lyg ir buvo smuglianka pradinė, paskui dar dvi veislės minimaliai pasimaišė, nes trūko keliems plotams pasisėti. Neatmetu galimybės vis po truputi naujų veislių primaišymą, teoriškai turėtų pasireikšti heterozės efektas, bėda kad tai galima pajausti tik kitais metais sėjant gautą derlių. Net mintis yra auginti įvairių veislių javus, tik reiktų tolygaus sumaišymo.

Na pamąstymai rimti,apie heterozinį efektą.🙂.Bet smagu kai žmonės vadovaujasi protu,ne tik emocijom...Neįsižeisk,ne pačiam taikau🙂

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 59 minutes , Dronni pranešimas:

Sveiki.  Orai turbut jau neduos nukulti grikiu. O jeigu tos grikius suleksciuoti (ir uzdeklaruoti kitais metais) ar bus tada ka kulti. Ir kada juos geriau suleksciuoti? dabar? pavasari? ar geguzes menesi  kaip ir sejami grikiai?

Jei dabar lėkščiuosi, skatinsi tik dygimą, stiebas bus kaip guminis, nes bus šlapias, o pavasarį sutrupės nuo menkiausio sujudinimo. Nebent yra prisiveisę piktžolių tik tokiu atveju geriau būtų sudirbti iš rudens. Tai kad atsėliuot negalima, kaip tu ketini deklaruot kitais metais tą patį? Šiaip tai antrais metais grikiu sėti nereikia jie patys pasisėja - šiemet iš sėtinės pievos kūliau perknykščių grikių pabiras.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...