Jump to content

Grikiai


Jonas2

Recommended Posts

Prieš 4 valandas, voras pranešimas:

Ačiū, apie fuzilad nežinojau. Pavasarį glifosuodavau, po sėjos mcpa ir jokių volų.

Esu bandęs voluot pravažiavimą, tai ir liko perpus mažesni, nepatinka jiems paspaustas dirvožemis

Esu girdejas kad ir po sejos kiti glifosuoja pries sudygima. Sakykit kuo mcpa geriau nei glifosatas po sejos? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 30 minutes , voras pranešimas:

Bet ne mcpa super.

Paprastą, tikrą mcpa.

Prieš lendant grikiams lauk

O tai koks skirtumas tarp jų apart veikliosios medžiagos 500 vs 750? Gal galėtum plačiau dėl purškimo prieš sudygstant? ta prasme poveikis toks pat kaip purškiant ant paaugusių žolių? Labai įdomu pasidarė :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane priesmėlis ir durpė tai su volavimu pirmą kartą girdžiu tokią nesamonę, kad volavimas įtakoja grikio aukštį. Volavimas įtakoja grikio dygimą, bet ne aukštį. Pernai sėjau vienos rūšies grikius į žolėtą dirvą ir į glifosuotą juodąjį pūdymą, laukai šalia, visus laukus volavau. Ten kur grikis kovojo su piktžolėm ir turėjo mažiau naudingų medžiagų, ten jis buvo trumpesnis, o pūdymo lauke jie man visi sugulė, nes į aukštį kilo nerealiai.

MCPA yra sisteminis ir nebūtina, kad būtų sudygę piktžolės, jis patenka į augalus/piktžoles su medžiagų apykaitos produktais per šaknis, kad gerai suveiktų, reikia drėgmės, jei būna saulėtos ir sausos dienos, tai tas jo veikimas, bent man nepasiteisino. Aš renkuosi glifosavimą prieš sėjimą,  o tas mažas plačialapes grikis užstelbia greitai. Kiek šiuo metu kainuoja MCPA/ha? Glifosuoti hektarą Barbarianu man kainuoja 10eur.

Glifosuoti po sėjimo nematau logikos, nes glifosatai yra kontaktinio tipo (jie turi patekti ant piktžolių lapų), o jei po sėjimo piktžolės nespėja sudygti tai ir glifosavimo naudos nebus, plius rizikuoji nukilinti pradėjusius lįsti grikius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Glifosuotą juodąjį pūdymą, turbut turi omeni tiesiog arima? Nes mano ziniomus juodasi pudymas turi but apsetas iki lapkricio 1d, ziemine kultura, ne grikiais. Del purskimo pavasari glifosatu tai tiesa, pats geriausias variantas.], bet pagal kaina suprantu 4l/ha, kazkaip per daug sakyciau. Su kaupu pakanka ir 2,5/3l

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 11 valandų, Arunas S pranešimas:

Glifosuotą juodąjį pūdymą, turbut turi omeni tiesiog arima? Nes mano ziniomus juodasi pudymas turi but apsetas iki lapkricio 1d, ziemine kultura, ne grikiais. Del purskimo pavasari glifosatu tai tiesa, pats geriausias variantas.], bet pagal kaina suprantu 4l/ha, kazkaip per daug sakciau. Su kaupu pakanka ir 2,5/3l

Mano klaida dėl (PDJ). Iš pavasario glifosuota pieva, purkšta didele norma, nes nuo varpučio valiausi, po to kaip tu sakai norma mažinti logiška. Šiemet vėl purškiu tokia norma 4l/ha, nes valausi naują lauką, kai laukas išvalytas kaip tu ir sakai užtenka 2l/ha.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 11 minutes , PArty pranešimas:

O tu daskaityk veikliosios medžiagos pavadinimą iki galo  tai suprasi kad skiriasi ne tik koncentracija bet formuliacija.

Nufarm MCPA – selektyvaus veikimo fenoksiherbicidų klasės sisteminis herbicidas.

MCPA super - sisteminio veikimo, fenoksi klasės herbicidas

Kur tu čia ką išskaitai? Apšviesk mus nesusipratelius. Jei veiklioji medžiaga ir ten ir ten MCPA tai kaip kažkas gali skirtis apart koncentracijos?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 15 valandų, gerasukis pranešimas:

Nufarm MCPA – selektyvaus veikimo fenoksiherbicidų klasės sisteminis herbicidas.

MCPA super - sisteminio veikimo, fenoksi klasės herbicidas

Kur tu čia ką išskaitai? Apšviesk mus nesusipratelius. Jei veiklioji medžiaga ir ten ir ten MCPA tai kaip kažkas gali skirtis apart koncentracijos?

MCPA750  sudaro: MCPA DMA 77,8%,MCPA SUPER sudaro:MCPA DMA 26%,MCPA-K 14,7%,MCPA-NA 10,1%.Nelabai panašu,kad veiklioji medžiaga identiška.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

O šiaip kas  brangiausiai perka grikius? Kažkaip tiek skambių straipsnių apie grikių kainos kilimą ir jų trūkumą su tuštėjančiais sandeliais, o supirkėjai vis dar laiko pernai metų kainas 350-380€....

Lašai 350e

Agerona 380e

Fasma ???

Galinta ???

Ekofrisa ???

Pirmagra 300 spėju senos kainos...

Lenkijoje ~2000 zl ~ 450e

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Pirmi bandomieji grikiai, 90a ~ realiai žiauriai žolėti iš visų turimų prasčiausi, laukas atsėtas antrus metus iš eilės, pravalyta per kombainą ~ 2.5+ kub. grikių tankis 600-650, tai gaunasi ~1.5tonos iš lauko, o iš ha gautusi ~1,66t Masės grėmė ~20+, švarių grikių 17+

 

 

20200913_182429.jpg

20200913_182844.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...