Jump to content

Kombaino išsirinkimas


Algis...

Recommended Posts

Na tikrai labai tinka šiuo atveju žodis tormozas, jaunimas gal nežino, kad tai reiškia stabdį, bet man labiau patiko tas "butelio kakliukas". Tai kaip pirštu į akį apibūdina per mažo našumo kombainą ūkyje. O pagrindinė kombaino keitimo priežastis vis tik manau jo našumas. Gal inovacijos irgi svarbu, tik nemanau, kad normaliai einantį 10 ar daugiau metų kombainą vertėtų keisti naujesniu vien dėl inovacijų, jei jie vienodo našumo. Aišku ūkis nelygu ūkiui. Gal yra ir LT tokių ūkių, kuriems ir inovacijos jau yra "butelio kakliuku". O šiaip pats tą puikiai žinau iš praktikos, kad 1,5-2 mėnesiai kulimui rodo garantuotą kombaino keitimo būtinumą ir to atsiperkamumą. Nes vienas dalykas dėl tokios ilgos javapiūtės nėra kada sėti žieminių rapsų, kurie derlingesni ir pelningesni nei vasariniai, jei nevertinant iššalimo rizikos. Kitas dalykas nespėjama po kombaino laiku suskusti dirvų. Ir trečias dalykas labiausiai svarbus, tai nespėjama laiku paruošti dirvų ir laiku pasėti žieminius kviečius. Dar prie viso to tenka kulti ir drėgnesnėm sąlygom, tai prarandama per grūdų drėgnumus. O užėjus drėgniems orams laiku nenukulti ir extra kviečiai labai greitai virsta pašariaku. Yra ir daugiau sąlygų kaip javų sugulimas ir tt, bet pagrinde tokios problemos būna esant kombainui "butelio kakliuku". Ir čia tikrai sunku vienareikšmiškai pasakyti kada tas kombainas jau per mažas. Nes visi darbai susiję. Jei kombainas ištisai lauke stovės su pilnu bunkeriu ir trūks transporto grūdų išvežimui iš lauko, tai iš tokio našumo irgi kaip ir nėra naudos. Tuo atveju kakliuku tampa lyg ir transportas, bet realiai tai reiktų ko gero žiūrėti aplamai į visą grūdų dorojimo mechanizmą. Jei kažkur atsiras tormozas, tai visas reikalas ir stovės, kombainas taip pat.

Cia as tau pritariu 100% , visada stengiausi isspresti transporto problema , kad kombainas nestovetu su pilnu bunkeriu , deja siandien pas mane tinginiauja jau grudu vezejai...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

zinoma ne skaitmenini varianta? :) nes pas mane su kombainu tai buvo tik knyga ir ta pati ten kiek supratau danu kalba tai tiek is jos ir naudos :(

Na taip, tik knygą turiu. Pas mane anglų kalba, jei kada ko nors reiks galėsiu nuskanuot. O ir ta kalba nelabai reikalinga, juk ten praktiškai tik schemos ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Yra google vertejas tai gali pilnai issiverst, is kokios tik nori kalbos, ir susirasyti i savo knyga, neabejoju, kad laiko turi i marias ;)

Net neįsivaizduoju , kas galėtų gerai išverst . Man dominatoriaus vertė krimtusi vokiečių kalbą aukštojoje , tai mieliau naudojausi originalu o ne vertimu .

Jei turit anglišką ar rusišką, galiu padėt su vertimu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Yra google vertejas tai gali pilnai issiverst, is kokios tik nori kalbos, ir susirasyti i savo knyga, neabejoju, kad laiko turi i marias ;)

Net neįsivaizduoju , kas galėtų gerai išverst . Man dominatoriaus vertė krimtusi vokiečių kalbą aukštojoje , tai mieliau naudojausi originalu o ne vertimu .

Jei turit anglišką ar rusišką, galiu padėt su vertimu

Tai kad rusų nuo senų laikų antra gimtoji , o anglų pradeda darytis trečia.... O vat vokiečių lingvistines gudrybes dažniausiai išvytas už durų mokykloj praleidau ( labai patriotas kažkada buvau , ir man įžeidimas buvo mokytis fašistų kalbos ) .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tokia įdomia matematika paskutines porą dienų užsiimt teko. Kiek kainuoja tona grūdų? Tarkim išsinuomavai kombainą už 125000 sezonui, per sezoną nukūlei 3000t gaunasi grubiai 42lt/t + kuras alga kombainiorui ir pan. Čia viskas paprasta

Nusipirkai lyzingu. gaunasi lizingo įmokos+draudimas+ remonto išlaidos- likutinė vertė (grubiai 45%naujo kainos) /prikultų tonų gauni kiek kombainas nugriebs nuo kiekvienos tonos. Esmė juk tame, kad parduodi grūdus už X Lt - išlaidos Y Lt kas lieka tai tavo.

Kol kas gaunasi, kad lipant didyn gaunasi daugiau mokėt per metus bet didesnis našumas kompensuoją tą augimą ir sąnaudos litais tonai mažėja (skaičiai realūs realių ūkių).

Taip pat priklauso ir nuo naujo kombaino kainos, kuo daugiau navarotų, to didesnė pradinė kaina (atitinkamai ir likutinė) didesnės draudimo įmokos ir palūkanos (skaičiuojant lizingą) gaunasi daugiau Lt/t nei imant panašaus laidumo pliką nuogą. Žinoma reikia atsižvelgti, kad kai kurie navarotai didina našumą, kiti gali turėti kitos naudos.

Be to skaičiavau kombainus be paramų pirktus ar nuomuotus!

Dar labai priklauso kaip kombainas išnaudojamas. Radau tokių atveju kur nuoma/tonų gaunasi 54lt/t kiti gaunasi 36lt/t. tokie vat skirtumai. padaugink iš tonų per sezoną ... skaičiai įspūdingi

Žodžiu įdomu ir manau naudinga taip paskaičiuot bet trūksta duomenų, pagal 3 ūkius negaliu labai rimtų išvadų daryti. Tai gi kas norit pasidalinti savo skaičiukais pirmyn, laukiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai taip gaunas, kad vidutiniam augalininkystes ukiui (nuo 150 iki 250 ha) naujo kombaino pirkt neapsimoka (jei nera ES paramos), apie nuoma net nekalbu. Skaiciuojant vidutiniskai nuo tavo pateiktu sumu 45lt/t. Ir priedo siandienai devetu pasiula gan tikrai nemaza, tai tikrai gali nusipirkt kombaina (tarkim iki 10 metu senumo) ir 30 proc. nasesni negu tavo ukiui jis reikalingas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žiūrint pagal mano ūkį, prikuliam vidutiniškai 700t per sezoną. Tai jei nuomotis kombainą vieną, tai išeina kad reikėtų susimokėti (imant 54 lt/t), tai gaunasi 378000 Lt. Dabar turim du class dominatorius 108 ir 98. Jiems išlaidos prieš sezoną būna apie 10000 Lt abiems. Jie abudu man perkant tiek nekainavo kiek kainuotų nuoma. Šioje vietoje manyčiau mano ūkyje du labiau apsimoka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tokia įdomia matematika paskutines porą dienų užsiimt teko. Kiek kainuoja tona grūdų? Tarkim išsinuomavai kombainą už 125000 sezonui, per sezoną nukūlei 3000t gaunasi grubiai 42lt/t + kuras alga kombainiorui ir pan. Čia viskas paprasta

arba dar kitas varijantas yra: gali uz 150000 nusipirkt koki pvz 480 lexa, atkult kelis sezonus ir parduot uz tuos pacius pinigus. nereiks nei nuomos moket, nei banku labai selpti. o be paramos tai aisku kad naujo neapsimoka pirkti. jau geriau 3 devetus :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tokia įdomia matematika paskutines porą dienų užsiimt teko. Kiek kainuoja tona grūdų? Tarkim išsinuomavai kombainą už 125000 sezonui, per sezoną nukūlei 3000t gaunasi grubiai 42lt/t + kuras alga kombainiorui ir pan. Čia viskas paprasta

arba dar kitas varijantas yra: gali uz 150000 nusipirkt koki pvz 480 lexa' date=' atkult kelis sezonus ir parduot uz tuos pacius pinigus. nereiks nei nuomos moket, nei banku labai selpti. o be paramos tai aisku kad naujo neapsimoka pirkti. jau geriau 3 devetus :)[/quote']

uz tokia suma nupirktas lexion'as bus nuvarytas iki grabo lentos... manau uz toki kombaina minimum 200.000 Lt palikti reiketu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...