Jump to content

ES parama 2014-2020 m. Investicijos į materialųjį turtą


Dzūkija

Recommended Posts

prieš valandą, JCB pranešimas:

Per save perlipti būna sunku, tada belieka tokios kalbos. Ir aišku, kad va kiti tik IMA, o aš nieko NEGAVAU, neteisinga. Asmeniškai netaikau, bendrai.

 

Teisingai,perlipt per savo mentaliteta sunku . pvz man reikejo traktoriaus -nupirkau sena tr.peri ji atrestaravau ir jis vaziuoja ,man nereikejo taupyt tos sumos,arba eit i banka .Dirbu esamu laiku .Reikejo irengimo chytro ,paziurejau ir pasidariau (kainavo medziagos,ir mano laikas) 

pajamos :buna taip kad ten ta veikla 0 pelno ,reikia prideti is kitur. Tai labai rizikinga skolintis, o savus kisti gali bet kada jei ju yra .O kisant jei viskas skaidru gali puse atsiimti,tada valio ,jokios rizikos.

prieš 35 minutes , bmarius pranešimas:

nenustebsiu,jei sekanti karta bus +15 balu jei esi gejus,nes mazumas palaikyti reikia

Juokas juokais bet ta valdzia pasikeis ,jei ji atsilaikys ta savo kadencija. netikiu kad bus burdakas ,pvz kaip buvo skyre milijona vabaliuku auginimui

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As nlb suprantu kodel musu visu mokesciu moketoju pinigai atiduodami tik tam tikrai grupeliai, kur ten kazkokie ekspertai nusprende jog jam reikia balu daugiau, ar intensyvumo didesnio. Realybej surenka is visu atiduoda vienetam kurie lipa tiems negavusiems per galvas, iskraipo rinka. Pridetu prie produkcijos tolygiai tuos pinigus tai butu kazkoks zmoniu paskatinimas, o ne supriesinimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 7 minutes , dariius 30 pranešimas:

As nlb suprantu kodel musu visu mokesciu moketoju pinigai atiduodami tik tam tikrai grupeliai, kur ten kazkokie ekspertai nusprende jog jam reikia balu daugiau, ar intensyvumo didesnio. Realybej surenka is visu atiduoda vienetam kurie lipa tiems negavusiems per galvas, iskraipo rinka. Pridetu prie produkcijos tolygiai tuos pinigus tai butu kazkoks zmoniu paskatinimas, o ne supriesinimas.

Arba galima tuos “mokesčių mokėtoju pinigus” visiem po lygiai per pašalpas išmokėti, ir visi laimingi butų...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 42 minutes , kestoxs pranešimas:

Arba galima tuos “mokesčių mokėtoju pinigus” visiem po lygiai per pašalpas išmokėti, ir visi laimingi butų...

Jus dauguma -paeme ,idirbe nemazus ukius galit juokaut ,ziurint i tuos mazus .Tie mazi nelabai supranta pvz kad traktoriu reikia pirkti naudojimui o ne vytis kaimyna kad jis nauja nusipirko. Dabar koks paskaitys; isvis ne kaime gyvenantis kad tai mokesciu moketoju pinigai ir vems visiems: kad va ziurekit kokie tie ukiniai ,gauna ir verkia pastoviai ir dar negana . Beje ir pasalpu daba neduoda .

Reikia neiskraipyt teksto ,tai ES pinigai ,o ne is biudzeto mokesciu moketoju.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 10 minutes , Augunstas pranešimas:

Jus dauguma -paeme ,idirbe nemazus ukius galit juokaut ,ziurint i tuos mazus .Tie mazi nelabai supranta pvz kad traktoriu reikia pirkti naudojimui o ne vytis kaimyna kad jis nauja nusipirko. Dabar koks paskaitys; isvis ne kaime gyvenantis kad tai mokesciu moketoju pinigai ir vems visiems: kad va ziurekit kokie tie ukiniai ,gauna ir verkia pastoviai ir dar negana . Beje ir pasalpu daba neduoda .

Reikia neiskraipyt teksto ,tai ES pinigai ,o ne is biudzeto mokesciu moketoju.

Čia jis taip išsireiškė, Iš mano puses buvo  ironija, dėl tos priežasties ir buvo kabutėse... Tingejau ilgai rašyti, kad valstybe pati sprendžia į kokia sryti investuoti, net ir tas išsireiškimas, kad parama tik vienai grupei  skirta nėra teisingas, nes balus gali susirinkti vis ir visus išskyrus  amžiaus iki 40 metu ir nederlingų žemių( mano manymu nederlingos žemės turėtų gauti didesni intensyvumą, o ne balus eilėje), o visa kita jei nori paramos tai gali investuoti į ta sryti kuri nurodyta kaip prioritetine ir tau užtenka verslo  plane pasiekti tik 45% pajamų iš prioritetines sryties. Taip, kad prie starto linijos visi lygus...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, panjabis pranešimas:

ar niekam nebuvo kad pildant galutine ataskaita per Zumis.lt prie draudimo polisu neleidzia irasyti ar pasirinkti investicijos. Ir dėl to neleidzia pildyti toliau. Nera nei nurodyta kur pasiskambinti gali del tos bedos.

viršuje,kai suvedi(sukeli) visus polisus,tik tada leidžia priskirinėti polisus prie investicijų

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2021-03-20 at 23:31, kestoxs pranešimas:

Statęs ir pastatęs. Su firma, ir šiaip turiu visiškai priešinga nuomone. Labai dažnai kaina nesigauna blogesne. Aišku nebent planuoji statyti tik pats su savo šeimos nariais ar ukio darbininkais, bet jei samdai atskirai, vieni pamatus, kiti sienas, treti stogą, grindys ir panasiai. Tai pats kiek kainas esu lyginęs, tai negausi pigiau. O poto dar gaudyk vėją laukuose dėl kokybės. Via turi sutartį, turi garantija, ir atsirado problemos žinai kas jas spręs...

Kas dėl projekto, betkokiu atveju ar su parama ar be, statybų  leidimą išimti reikes. 
Jei eini į banka pinigu, tai bankas iskarto vertina teigiamai jei yra gen rangovas, jei nėra, kyla daug klausimu.  Dar yra atvirkštinis PVM apmokestinimas, kas tau leidžia turint rangovą už darbus nemokėti PVM, tai reiškia mažiau pinigu iš banko. Priduoti statinį NMA ir gauti pinigus, esu keletą nusiskundimų girdejas, bet man nekilo tokiu problemu, ten gal nuo sąmata iš labiau priklauso, jei samatoje visi varžtai surašyti ir rozetės  tai teoriškai jie ir turėtų suskaičiuoti kiek varžtų ir rozečių yra...

Nu nu. Paskutinis statinys - be paramos 70 K (skaiciuojant ir vertinant savo atliktus darbus patvirtintais ikainiais), su parama butu (t.y. samdant rangova) - 150 K. Aisku statydamas be paramos daug darbu atlieki ukio budu, bet ivertinus tai, kad butinus elementus samdai rangovus (kas butu subrangovai pas rangova pagal bendra sutarti statant su parama) - moki tiesiai be "pabrangimo". Jei bandysi apeliuot - staciau ir su parama ir be paramos ir ukio budu ir ne kitaip. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 14 minutes , dzipas pranešimas:

Nu nu. Paskutinis statinys - be paramos 70 K (skaiciuojant ir vertinant savo atliktus darbus patvirtintais ikainiais), su parama butu (t.y. samdant rangova) - 150 K. Aisku statydamas be paramos daug darbu atlieki ukio budu, bet ivertinus tai, kad butinus elementus samdai rangovus (kas butu subrangovai pas rangova pagal bendra sutarti statant su parama) - moki tiesiai be "pabrangimo". Jei bandysi apeliuot - staciau ir su parama ir be paramos ir ukio budu ir ne kitaip. 

Neapeliusiu, nes lyg ir aiškiai parašiau kokie skirtumai. O spėlioti kas butų jeigu butų nėra prasmės. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, dzipas pranešimas:

Kodel spelioti, as is patirties rasau ir susirinkes samatas matau kad jos prasilenkia su realiais ikainiais.

Na aš lyg ir parašiau kas ir kaip, turiu ir aš visokios patirties, vien sąmatos surinkimas nerodo tikrosios padėties... Aš minėjai jei darbus darai pats, kaina tikrai bus kitokia, galėčiau palyginti pvz. Silosines tranšėjas, samdant kaina smarkiai didesne, jai samdai iš skelbimu, dažniausia tos kainos nėra pigesnes negu rangovo. Aišku dar klausimas ką statai,  ar iki 500 k.v ar 2000k.v. Ar angarą su lyginom grindimis ar tarkim ferma kokia su kanalais ir panasiai. 
 

Ka ten stebi už 70 k angarą? Kiek kvadratu? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2021-04-02 at 22:01, kestoxs pranešimas:

Na aš lyg ir parašiau kas ir kaip, turiu ir aš visokios patirties, vien sąmatos surinkimas nerodo tikrosios padėties... Aš minėjai jei darbus darai pats, kaina tikrai bus kitokia, galėčiau palyginti pvz. Silosines tranšėjas, samdant kaina smarkiai didesne, jai samdai iš skelbimu, dažniausia tos kainos nėra pigesnes negu rangovo. Aišku dar klausimas ką statai,  ar iki 500 k.v ar 2000k.v. Ar angarą su lyginom grindimis ar tarkim ferma kokia su kanalais ir panasiai. 
 

Ka ten stebi už 70 k angarą? Kiek kvadratu? 

Nestebiu, o statau. 54x18

Pats kalbi ir nelabai supranti kurioj vietoj taupyti. Tavo pavyzdys silosines (man pamatus dare tie kurie dirba su imone montuojancia silosines ir meslides). Taigi statinys silosine - pamatas ( grezinai), rostverkas, betonines grindys. Rangovas vienas, subrangovai du. Ar rangovas isstatys saskaita lygia subrangovu sumai? Manau kad ne. Pavyzdys akyvaizdus - rangovas ( laimejes konkursa) uzsimeta savo procentus ir daznai nieko pats nedaro tik samdo subrangovus. Subrangovas savo ruoztu specializuojasi savo srityje ir buti pagrindiniu statytoju net nenori ir net negali.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 

prieš 5 minutes , dzipas pranešimas:

Nestebiu, o statau. 54x18

Pats kalbi ir nelabai supranti kurioj vietoj taupyti. Tavo pavyzdys silosines (man pamatus dare tie kurie dirba su imone montuojancia silosines ir meslides). Taigi statinys silosine - pamatas ( grezinai), rostverkas, betonines grindys. Rangovas vienas, subrangovai du. Ar rangovas isstatys saskaita lygia subrangovu sumai? Manau kad ne. Pavyzdys akyvaizdus - rangovas ( laimejes konkursa) uzsimeta savo procentus ir daznai nieko pats nedaro tik samdo subrangovus. Subrangovas savo ruoztu specializuojasi savo srityje ir buti pagrindiniu statytoju net nenori ir net negali.

Čia tarp musu ir yra esminis skirtumas. Kai aš galvoju ir kalbu apie rangovą, tai kalbu apie įmone kuri uzsiema statybomis turi savo statybininkus kažkiek įrangos ir pagrinde patys atlieka visus darbus, na gal visam objekte paima keliems darbams subranga, bet neesminiams. Nors jei gerai pamenu tai kai įmone ima subranga tai, uzdakovas gali parinkti subrangovą kurio įkainiai mažesni. Jei iš patirties tai tarkim elektros darbams numačius skirta suma rinkomės patys.  O tu tuo tarpu  isivaizduoji įmone kuri atlieka ta tokį organizacinį darbą sėdi ofise, turi kelis darbuotojus, bet patys statybos darbu neatlieka. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 6 minutes , kestoxs pranešimas:

 

Čia tarp musu ir yra esminis skirtumas. Kai aš galvoju ir kalbu apie rangovą, tai kalbu apie įmone kuri uzsiema statybomis turi savo statybininkus kažkiek įrangos ir pagrinde patys atlieka visus darbus, na gal visam objekte paima keliems darbams subranga, bet neesminiams. Nors jei gerai pamenu tai kai įmone ima subranga tai, uzdakovas gali parinkti subrangovą kurio įkainiai mažesni. Jei iš patirties tai tarkim elektros darbams numačius skirta suma rinkomės patys.  O tu tuo tarpu  isivaizduoji įmone kuri atlieka ta tokį organizacinį darbą sėdi ofise, turi kelis darbuotojus, bet patys statybos darbu neatlieka. 

Cia yra siu dienu nudiena. Na nebent samdai alga kaminta mitnija ir panasiu. Bet esu isitikines kad daugelis dirba - generalines rangos principais. Ir apskritai nelabai man rupi tokios diskusijos, nes rangovu ir pats galiu buti ir pasirinkti subrangovus, tuo paciu ir nepermoket, tame tarpe ir zurnalus uzsipildyti statybinius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 28 minutes , dzipas pranešimas:

Jei eini su parama, praktiskai viena rangos sutartis. O tuo jie ir naudojasi.

Čia toks B ir piršto lyginimas, tu kalbi apie pastatą kuri pastatei už 70 eur\kvm ir isivaizduoji kad jis kainuotų po 150 eur\kv.m

As kalbu apie pastatą kurio verte su įranga siekia milijoną ir daugiau. Ir kūrimas rangovas pastate už iki 180 eur/kv.m čia dar reiktų lyginti iš ko tas pastatas, kaip pvz manasis ferma, betonas atitinkamas, mėšlo kanalai, grotos, konstrukcijos karšto cinko metalas, stogas sienos Agrosendvic plokštes 60mm storio poliuretanas.  Ventiliaciniai kaminai, dvylika vartų ne paciu mažiausiau. Buitines patalpos, nameliai robotams jų įrengimas, elektra nuotekos, sienutes serimo takams, garsams girdykloms ir panasiai. Lyginam nesulyginamus dalykus. O tikslo jokio. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, kestoxs pranešimas:

Čia toks B ir piršto lyginimas, tu kalbi apie pastatą kuri pastatei už 70 eur\kvm ir isivaizduoji kad jis kainuotų po 150 eur\kv.m

As kalbu apie pastatą kurio verte su įranga siekia milijoną ir daugiau. Ir kūrimas rangovas pastate už iki 180 eur/kv.m čia dar reiktų lyginti iš ko tas pastatas, kaip pvz manasis ferma, betonas atitinkamas, mėšlo kanalai, grotos, konstrukcijos karšto cinko metalas, stogas sienos Agrosendvic plokštes 60mm storio poliuretanas.  Ventiliaciniai kaminai, dvylika vartų ne paciu mažiausiau. Buitines patalpos, nameliai robotams jų įrengimas, elektra nuotekos, sienutes serimo takams, garsams girdykloms ir panasiai. Lyginam nesulyginamus dalykus. O tikslo jokio. 

Nelabai supratau ar cia B pasimatuot norejai ar pats ne iki galo perskaitei. As neisivaizduoju - turiu triju gen rangovu samatas ir galutines sumas. O tamstos pieno ferma irgi galima be gen rangovo paatatyt. Yra techninis projektas ir pagal atskirus punktus samdai atskirus rangovus, gal milijoninis projektas butu sutaupes kazka. :) Ir tikiuosi garantija kaip protingas zmogus turi ir is gen rangovo ir is subrangovu, jei netycia pagrindinis persiregistruotu. Nes faktas kad metalo kontrukcijas dare vieni, kanalus liejo kiti, elektra vedziojo irgi subrangovai. Gali buti kad daugeli darbu tokio masto statyboje atliko viena didele firma, bet kitus specializuotus darbus jie samde speju ramgova uzduotims pagal technini projekta. Nu bet tamstai geriau ten matyt, mes iki tokio lygio dar neuzaugom :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

na ką, daržininkų era baigėsi, labai trumpai truko. kas spėjo įšokti į tą traukinį, tas spėjo :)

 

"Jei pareiškėjas numato keisti specializaciją, paramos intensyvumas apskaičiuojamas pagal paramos intensyvumą to žemės ūkio sektoriaus, į kurį pareiškėjas numato investuoti, o visos projekte numatytos investicijos turi būti susijusios su konkretaus specializuoto žemės ūkio sektoriaus veiklos vykdymu. Svarbu žinoti, kad specializuotam daržininkystės sektoriui priskiriamos investicijos, susijusios tik su šviežių daržovių (t. y. nedžiovintų) gamyba arba perdirbimu (vakuumavimu, konservavimu, atšaldymu, užšaldymu). Ši nuostata taikoma nustatant paramos intensyvumą ir atitiktį atrankos kriterijui, kai valdos specializacija keičiama į daržininkystę."

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, manttys pranešimas:

na ką, daržininkų era baigėsi, labai trumpai truko. kas spėjo įšokti į tą traukinį, tas spėjo :)

 

"Jei pareiškėjas numato keisti specializaciją, paramos intensyvumas apskaičiuojamas pagal paramos intensyvumą to žemės ūkio sektoriaus, į kurį pareiškėjas numato investuoti, o visos projekte numatytos investicijos turi būti susijusios su konkretaus specializuoto žemės ūkio sektoriaus veiklos vykdymu. Svarbu žinoti, kad specializuotam daržininkystės sektoriui priskiriamos investicijos, susijusios tik su šviežių daržovių (t. y. nedžiovintų) gamyba arba perdirbimu (vakuumavimu, konservavimu, atšaldymu, užšaldymu). Ši nuostata taikoma nustatant paramos intensyvumą ir atitiktį atrankos kriterijui, kai valdos specializacija keičiama į daržininkystę."

Ir? Daug kas nesikeičia....tik daugiau rėmelių atsiranda.....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...