Jump to content

MANO ŪKIS


Vidas

Recommended Posts

DABAR JAU NEMAŽAI TABALUOJAME ČIA, FORUME. DAUG KAM IŠKYLA ĮVAIRIŲ KLAUSIMŲ, ABEJONIŲ APIE VIENO AR KITO FORUMIEČIO KOMPETENCIJĄ VIENOJE, KITOJE SRITYJE(PVZ. ar gerai pataria, gal jis grūdus augina, o patarinėja kaip karves melžti ir pan.) TAIP KAD SIŪLAU PAPASAKOTI, KAS NETINGI IR NEBIJO, APIE SAVO ŪKĮ :D:D:D [/b]

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai gal ir pradėsiu... :D

Auginu galvijus - pagrindinė banda 30 melžiamų karvių. Auginu viską, ką "dievulis davė", taip kad kada būna pieninės krypties, kada mėsinės, nors pagal verslo planą, nuo 2008 metų pajamos už realizuotus mėsai turi viršyti pajamas už pieną(kai pirkau techniką pagal "investicijos į žemės ūkio valdas, verslo planą darė Lietuvos agrarinės ekonomikos institutas). Pagrindinė problema - žemė. Savos - ašaros - 20 ha, kita nuomojama. Su žeme susiję ir pašarai, su pašarais susiję ir produkcija, su produkcija ir pinigai.......užburtas ratas :D

Iki praeitų metų kankino sena technika, kuri buvo pirkta, kai buvo 5 karvės :lol:, prieš 4 metus pirkta buvusi kolūkio karvidė, nepastebimai padaugėjo gyvulių, pašarai buvo ruošiami nuo 05.15 iki 10.01 :lol::lol::lol: Gal tai ir juokinga, bet taip jau būdavo tokia žiauri realybė, su tokiais pašarais ir primilžiai ir....

Dabar su technika viskas gerai, reikia laukti rezultatų

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na man 23m, tevas ukininkauja jei taip galima pavadinti, turim 13ha nuosavos dar siemet gavom 15ha nuomotis :), nieko nesejam, tik del saves apie 20-30aru darzas :) , taip pat jau isigyjom 4 avis, turim viena telycia ir dar viena jaunute isigyjom, dar laksto pas mus 9 ozkos :).

Kadangi siemet isigyjau truputuka technikos, nuo kitu metu planuoju stipriau sokti i uki ir periimti is tevuko viska. Kol kas esu zalias ukininkavimo srityje :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Darzininkystes ukis, savos 25 ha, nenuomojam , nes nelabai is ko ir yra, uztenka ir savos, pagrinde darzoves: bulves, kopustai, morkos, burokai. Turim dar karve del saves viena, bet siemet zadam naikinti ir pievas arti, tik neaisq kaip su NMA seksis susitart, nes jie tipo del vabalu neleidzia arti pievu ( o jei tiksliau, tai del pinigu stokos, neleidzia isarti pievu kurios uzdeklaruotos 2004m. - kazkoks nonsence'as)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bulvinskiui,

Žiūrint kaip tavo pievos uždeklaruotos. Jei pagal kodą pievos ir ganyklos iki 5 metų tai arti galima ir Agentūra nieko nesikabins. O jei pagal kodą Daugiametės pievos ir ganyklos tai :icon-evil: reikia tokį plotą pievų ir turėt.

Dabar apie save.

Grynai augalininkystė ir dar ekologinė sėklininkystė. Todėl tik tose srityse ir patarinėju, nair apie techniką šiek tiek nes Inžinierius ir pagal išsilavinimą.

Yra du atskiri ūkiai tėvuko - 50 ha nuusavos, ir mano - nuosavos gal dabar apie 95 ha, dar truputį nuomuoju iš visų pakampių. Praktiškai vienas kitam daug talkinam ir technika ir patarimais ir dokumentų sutvarkymais. Bendroj sumoj šiemet deklaruosiu apie 180 ha, (ekologinio 100 ha)

Kur tik būna koks įdomesnis seminaras ar pasitarimas visad nuvažiuoju, ypač ekologiniai, todėl kartais naujienas sužinai dar tas kurios nėra paskelbtos. Ir pas save per metus kokį 1 ar 2 seminarus padarau. Bet pastebėjau tendenciją, kad jau visur tie patys veidai kažkaip dalyvauja, nėra naujų. O gal jie viską žino? Šaunu tikriausiai kai apie viską nusimanai. Aš tai dar daug ko nežinau, nors atrodo ir nemažai diplomų turiu ir kvalifikacijos pažymėjimų, ir žemės ūkio konsultanto darbą 4 metus dirbau, ir prie žemės praktiškai 18 metų, bet kai pažiūriu tai daug dar mokytis turėčiau :icon-rolleyes:

Na jau čia į filosofijas patraukiau :P

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Teisingai pastebejo, kad norint patiket patarimu reikia zinot is ko ji gavai.tad truputi apie save, dirbu 400ha augalininkyste.40 ha nuosavos ,visa kita nuomuoju, kulturos ;runkeliai ,rapsas, kvieciai, mieziai. specialybe -mechanikas, 16 metu ukininkavimo padare agronomu.Dalivauju visur kur galima pasitobulint. Dalivavau projektuose.Technikos kaip ir uztenka, tai dabar atidavineju uz ja skolas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Užaugau "ant asfalto" :D Iki to laiko apie žū neturėjau žalio supratimo,bet turėjau svajonę gyventi kaime.Prieš 10 metų baigiau ž.ū.mokyklą,prieš metus-KTU.

Ūkininkauti pradėjom 1990m pagal "Valstiečių ūkio" įstatymą.Per visą tą laiką daug išbandėme-ūkis buvo mišrus:ir pienininkystę,ir kiaulininkystę ir grūdus pardavimui ir t.t.,bet jau kokius 12 metų pagrindinė parduodama produkcija-galvijai mėsai.

Galvijų laikome po kokius 20.

Nuosavos žemės turime 20ha,pastoviai nuomojamos 20 ha,o dar šienaujame nuo 10 iki 50 ha kasmet.Pašarų užsiauginame patys.

Projektuose dar nedalyvavom...tėvai planuoja šiemet pasinaudoti "ankstyvojo pasitraukimo iš ž.ū. gamybos",o aš kitąmet žadu kurti ūkį.Svajonėse-"tikrų mėsinių galvijų ūkis".Tiesa-gal dar ūkį ekologiniu padarysiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pries 5 metus pradejom,ukis misrus augalininkyste ir gyvulininkyste Ukis ekologinis tai derliai nera dideli beveik viska atiduodu galvijam Laikom14 melzemu,3versius,11telyciu,2 ozkas ir kumele su kumeliuku Technika ; mtz-892,mtz-80 ,kombainas,zemes dirbimui ir pasaru ruosimui butini padargai Truksta ;ziniu ,patirties laiko ir pinigu :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na jei baigsis ismokos manau kaina norom nenorom uz parduodama produkcija tures kilti, nes dabar visi naudojasi tuom kad parama mokama ir musa supirkimo kainas. Beto iki 2013m dar toli nemanau kad paramos mokejima nutrauks atejus 2013 metams, taip tik bandoma sumazinti ukininkaujanciu skaiciu nuo 25% iki 15% kaip daugelyje europos saliu, kad atsisijotu pusiau ukininkaujantys. Uz 2013m nieko negalima prognozuoti nes jie patys net nezino kas tiksliai 2007 metais bus :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dabar tu man zmogau pasakyk, ka man daryti turiu 30 ha serbentu kai sodinau savikaina vieno ha gavosi apie 15000, tiesa kompensavo diziaja dali ta galutiniame variante nemaziau kaip 7000 lt/ha, siau metu uz kg nuskinima 50 ct , uz kg supirkima 30 ct, pasakyk man atvirai, ka tu darytum?skintum vien tam kad pasirodytum gerieciu pries kitus??????

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

va taip ir supriesinami zemdirbiai, tipo as nieko nedarau ir gauna dachuja, jo, kreipkites prasau, papasakosiu viska ka reikia zinoti apie serbentus, netgi sodinamaja su atstumu sekimo mechanizmu paidirbau, nes tiikejau ateitimi, o gavosi kaip dabar kad pamazu su mesiniais galvijais, zadejo aukso kalnus, o kai reik, tai palikome sunvotes ir islaikytiniai, linkiu patirti ta jausma kai visa lietuva tave laiko vagimi, paziuresiu ka tada kalbesi

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

siap be serbentu turiu apie 180- 190 ha javu, va cia pasireiskia mano meile zemei, bet , nebijau prisipazinti, labai greitai slopsta optimizmas, nes nuosavos vos 50 ha, vavin siemet nupirkau 9 ha po 5,3 uz ha, tai teko visa metu navara atiduoti, kazkaip nelabai lieka is ko ir gyventi, bet va vis dar tikiuosi kad pasiseks

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dabar tu man zmogau pasakyk, ka man daryti turiu 30 ha serbentu kai sodinau savikaina vieno ha gavosi apie 15000, tiesa kompensavo diziaja dali ta galutiniame variante nemaziau kaip 7000 lt/ha, siau metu uz kg nuskinima 50 ct , uz kg supirkima 30 ct, pasakyk man atvirai, ka tu darytum?skintum vien tam kad pasirodytum gerieciu pries kitus??????

Na tai ką darai pats su tai serbentais, nejau taip į minusą ir eini :icon-eek:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tai ką darai pats su tai serbentais

Itariu kad serbentynas uzregistruotas kaip ekologinis ir gauna nemazas ismokas uz zoles pasienavima tarp uogakrumiu, todel ir sako kad tokius kaip jis Lietuvoj laiko 'oficialiais vagimis'. Nzn kaip jo vietoj elgciausi, kogero irgi neskinciau tu uogu nes durna ir baznycioj musa, nera durniu savo pinigus taskyt, juoba kad sitiek investuota.Aisq reikia stengtis garbingai ukininkauti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na tai ką darai pats su tai serbentais

Itariu kad serbentynas uzregistruotas kaip ekologinis ir gauna nemazas ismokas uz zoles pasienavima tarp uogakrumiu, todel ir sako kad tokius kaip jis Lietuvoj laiko 'oficialiais vagimis'. Nzn kaip jo vietoj elgciausi, kogero irgi neskinciau tu uogu nes durna ir baznycioj musa, nera durniu savo pinigus taskyt, juoba kad sitiek investuota.Aisq reikia stengtis garbingai ukininkauti

gryna tiesa, taip ir darau, sienauju ir laukiu ismoku. Jo taip jau man isejo, kai sodinau visas kaimas juokesi, o kai pradejau gauti ismokas visas kaimas danti griezia

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

va taip ir supriesinami zemdirbiai, tipo as nieko nedarau ir gauna dachuja, jo, kreipkites prasau, papasakosiu viska ka reikia zinoti apie serbentus, netgi sodinamaja su atstumu sekimo mechanizmu paidirbau, nes tiikejau ateitimi, o gavosi kaip dabar kad pamazu su mesiniais galvijais, zadejo aukso kalnus, o kai reik, tai palikome sunvotes ir islaikytiniai, linkiu patirti ta jausma kai visa lietuva tave laiko vagimi, paziuresiu ka tada kalbesi

Siūlau tavo serbentyną sertifikuoti ekologišku manau nauda tikrai pajustum nešneku apie išmokas , būdamas Vokietijoje ekologų parodoje "EKOFAKT" Danas paliko man kontaktus ir patikino, kad supirktu įvairius kiekius sertifikuotų ekologiškų uogų pradedant serbentais ir baigiant braškėmis. Sakyčiau išeitį gali visą laiką rasti :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dabar tu man zmogau pasakyk, ka man daryti turiu 30 ha serbentu kai sodinau savikaina vieno ha gavosi apie 15000, tiesa kompensavo diziaja dali ta galutiniame variante nemaziau kaip 7000 lt/ha, siau metu uz kg nuskinima 50 ct , uz kg supirkima 30 ct, pasakyk man atvirai, ka tu darytum?skintum vien tam kad pasirodytum gerieciu pries kitus??

????

spausk pats sultis ir pilstyk su tokiu kiekiu jau apsimoketu irengimai arba virk dzema uzsieni daug mazu perdirbimo imoniu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jo, dzema, pas mus dar niekas ne ziuret neziuri i ekologinius produktus, na nebent vilniuje ir tai tik per muges, siaip, kad ekologines uogos nestu pelna, kilas turetu buti nemaziau kaip 6 lt, nes ekologiskas derlius tik apie 2 tonas is ha, dar nuskinti reikia, atsaldyti, rusiuoti ir tt ir pns, siap kai sodinau tai perspektyvos buvo fantastiskos, o dabar tik ismokos ir vsio, siap jei atsirastu kam reikia tai prasau skinkites uz simbolini mokesti kad iseitu muilas purskimui po skynimo ir viskas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...