Jump to content

Kaip atlyginama zala uz laukiniu zveriu padaryta zala?


Mantulism

Recommended Posts

Prieš 18 valandų, Virgis. pranešimas:

kam saugoti žirnius nuo šernų, jei medžiotojų būrelį nuo padarytų nuostolių kompensavimo saugo savivaldybės sudaryta komisija!  Iš 3,52 ha žala buvo nustatyta 0,993 aro! Ikeliu šiek tiek video iš komisijos darbo:

 

truputėli pavėluotai kreipiais o šiaip komisijos darbas nestebina.apie panašu darba kai kuriu komisiju rašiau dar prieš keturis metus.Liudna ir tiek - pasirodo niekas nesikeičia dešimtmečiais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 3 minutes , grazbek pranešimas:

truputėli pavėluotai kreipiais o šiaip komisijos darbas nestebina.apie panašu darba kai kuriu komisiju rašiau dar prieš keturis metus.Liudna ir tiek - pasirodo niekas nesikeičia dešimtmečiais.

Komisija čia buvo atvykusi rugpjūčio 6d. O kreipimasis buvo prieš 7 kalendorinės dienas, per tiek laiko jie privalo atvažiuoti.

Čia dar vaizdinga foto:

DSC_1515.JPG

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandų, Virgis. pranešimas:

Komisija čia buvo atvykusi rugpjūčio 6d. O kreipimasis buvo prieš 7 kalendorinės dienas, per tiek laiko jie privalo atvažiuoti.

Čia dar vaizdinga foto:

DSC_1515.JPG

Šaunuoliai kad viešinate, ir aš buvau susidūręs su tokia problema. Bet kai atvažiuoja komisija, o iš komisijos narių pusė jų medžiotojai ir net būrelių vadovai, tai spėkite kuo viskas baigiasi.......

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nezinau nei graudu nei juokinga - vienas iesko roundapo liekanu kitos ankstaru per mazai..... pzdc komisiju nariai - kompetencija afigiena.... kai sakoma kaimo centro bobeles ir ahotnyku pirmynykas.... Kazka bandau pakomentuoti - rankos nusvyra - tokia realija ant Lietuvos likus - fone truksta TV pagalbos "grazuoles" - butu galima ir per telika paleisti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 32 minutes , dzipas pranešimas:

Nezinau nei graudu nei juokinga - vienas iesko roundapo liekanu kitos ankstaru per mazai..... pzdc komisiju nariai - kompetencija afigiena.... kai sakoma kaimo centro bobeles ir ahotnyku pirmynykas.... Kazka bandau pakomentuoti - rankos nusvyra - tokia realija ant Lietuvos likus - fone truksta TV pagalbos "grazuoles" - butu galima ir per telika paleisti.

tokia realybė jei nesi komisijos kokio pirmininko krikšto brolio kumeliukas ar šiaip geras prietelis - rezultatas tas pats visada - nes esi asilas negalintis saves apginti.Nors iš praktikos žinau kad anstolio dalyvavimas tokiose situacijose padeda ir netgi labai.Tik tai turi numatyti iš anksto beabejo tai ir kainuoja.Bet tai jau kiekvieno teisė rinktis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

panasi situacija buvo ir man ..komisija ir medziotojai -visi puole nusistate pries mane, gavosi kad likau vos ne as kalciauses kad sutrukdziau zmonem atostogauti ,sukvieciau komisija..aisku zala nustate menkaverte kad  neapsimoketu kreiptis i teisma.. jeigu dar karta taip man iviks kad reiks vel kirstis su medziotojais ir komisija del paseliu nuniokojimo..kelsiu drona ,nufilmuosiu visa lauka, kviesiu televizija,zurnalistus,imsiuosi visu veiksmu kad sitas medziotoju ir komisijos darbas butu paviesintas,kaip nustatinejama zala... nes mes nuserem ponam sernus savo saskaita ir dar pasityciojama..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 5 minutes , ceck pranešimas:

pas mane  po sejos prasisuko šernai,pranešiau seniūnei tai po šia diena komisija važiuoja,nu nx tvarka

Seniunui dzin yra o jei prades savivaliauti tai dar ir nuobauda gaus tarnybine.tam yra komisijos sudarytos ir jos kompetencijoje viskas yra.be to neuztenka vien tik gyvunu padarytos zalos reikia ir įrodymu kad jus emetes priemoniu kad gyvunai tos zalos nedarytu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 6 minutes , grazbek pranešimas:

Seniunui dzin yra o jei prades savivaliauti tai dar ir nuobauda gaus tarnybine.tam yra komisijos sudarytos ir jos kompetencijoje viskas yra.be to neuztenka vien tik gyvunu padarytos zalos reikia ir įrodymu kad jus emetes priemoniu kad gyvunai tos zalos nedarytu.

kaip tai dzin,rašai seniunui pareiskima,tas turi perduot žemes ukio skyriui,o tas organizuoja komisiją,vadinas mano pareiškimas kažkur nugule :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš valandą, grazbek pranešimas:

Seniunui dzin yra o jei prades savivaliauti tai dar ir nuobauda gaus tarnybine.tam yra komisijos sudarytos ir jos kompetencijoje viskas yra.be to neuztenka vien tik gyvunu padarytos zalos reikia ir įrodymu kad jus emetes priemoniu kad gyvunai tos zalos nedarytu.

pagal įstatymo patvirtintą metodika, priemonės išvardintos tik siais atvejais:

12. Žemės ūkio pasėlių savininkams, auginantiems juos miško apsuptyje iki 3 ha sklype arba ne daugiau kaip 200 m nuo pasėlių savininko sodybos nutolusiame iki 0,5 ha sklype, medžiojamųjų gyvūnų padaryta žala atlyginama tik tuo atveju, jeigu pasėliai buvo saugomi elektriniu piemeniu arba aptverti tvora, neleidžiančia kanopiniams žvėrims patekti į pasėlį.

 

13. Kmynų pasėliams padaryta žala atlyginama tik tuo atveju, jeigu kmynų pasėliai buvo aptverti tvora, neleidžiančia kanopiniams žvėrims patekti į minėtus pasėlius.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane buvo pora teismu del padarytos gyvunu zalos viena net buvau laimejas, bet apskunde ir kauno teisejai panaikino sprendima ten jau matesi puolimas  ir tendencija teisejo ginant medziotojus, kaip paaiskejo ir pats teisejas medziotojas . Kazkaip nesu girdejas kad aplink kazkam butu medziotoju kompensuota nuostolius

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 10 valandų, ceck pranešimas:

kaip tai dzin,rašai seniunui pareiskima,tas turi perduot žemes ukio skyriui,o tas organizuoja komisiją,vadinas mano pareiškimas kažkur nugule :(

yra sudarytos komisijos ir i jas reikia kreiptis.Aš žinau seniuna kuriam labai nedaug truko kad kėdute patrauktu iš po sėdimosios už per dideli iniciatyvos rodyma.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 23 minutes , greitail pranešimas:

Pas mane buvo pora teismu del padarytos gyvunu zalos viena net buvau laimejas, bet apskunde ir kauno teisejai panaikino sprendima ten jau matesi puolimas  ir tendencija teisejo ginant medziotojus, kaip paaiskejo ir pats teisejas medziotojas . Kazkaip nesu girdejas kad aplink kazkam butu medziotoju kompensuota nuostolius

na tikrai yra  kam sumokėjo už padaryta žala kad ir mūsų medžiotojų būrelis yra sumokėjęs už padaryta žala žieminiam rapsui už kuria neturėjome mokėti bet ukinykas pasirodė gudresnis ir išdūrė paprasčiausiai todėl teko du tūkstančius evriku atsegti už pamoka .

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 10 valandų, Virgis. pranešimas:

pagal įstatymo patvirtintą metodika, priemonės išvardintos tik siais atvejais:

12. Žemės ūkio pasėlių savininkams, auginantiems juos miško apsuptyje iki 3 ha sklype arba ne daugiau kaip 200 m nuo pasėlių savininko sodybos nutolusiame iki 0,5 ha sklype, medžiojamųjų gyvūnų padaryta žala atlyginama tik tuo atveju, jeigu pasėliai buvo saugomi elektriniu piemeniu arba aptverti tvora, neleidžiančia kanopiniams žvėrims patekti į pasėlį.

 

 

13. Kmynų pasėliams padaryta žala atlyginama tik tuo atveju, jeigu kmynų pasėliai buvo aptverti tvora, neleidžiančia kanopiniams žvėrims patekti į minėtus pasėlius.

kai nueisi į teisma taves paklaus kokiu priemoniu ėmeisi kad išvengti žvėriu padarytos žalos.na tu ir pradedi vardinti ,traukti čekius erozoliniu purškikliu atbaidančiu žvėris-parodai nuotraukas kad tvėriai elektriniu piemeniu, pirkai ar nuomavai garsinias patrankas,medžiotojams skambijai varpais ir raštais kad dabotu tavo pasėlius jei viso šito nėra tai pats kaltas medžiotojai ne saugos tarnyba ir jie neprivalo visko žinoti kas pas tave laukuos dedasi.Tokia realybė šiandien su medžiotojais pats saugoti negali o jie saugoti ar žalos mokėti nenori.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 27 minutes , grazbek pranešimas:

kai nueisi į teisma taves paklaus kokiu priemoniu ėmeisi kad išvengti žvėriu padarytos žalos.na tu ir pradedi vardinti ,traukti čekius erozoliniu purškikliu atbaidančiu žvėris-parodai nuotraukas kad tvėriai elektriniu piemeniu, pirkai ar nuomavai garsinias patrankas,medžiotojams skambijai varpais ir raštais kad dabotu tavo pasėlius jei viso šito nėra tai pats kaltas medžiotojai ne saugos tarnyba ir jie neprivalo visko žinoti kas pas tave laukuos dedasi.Tokia realybė šiandien su medžiotojais pats saugoti negali o jie saugoti ar žalos mokėti nenori.

 

Įstatymas pasako kaip turėtų būti atlyginama žala, taip pat yra kažkurioje dalyje parašyta iš kokių lėšų būrelis turi atlygina, o teismai tikėtina kad interpretuoti gali įstatymą savaip tai faktas. Juk parašyta kad ūkininkas pastebėjęs žalą turi kreiptis per tris dienas, del žalos atlyginimo, tai kokias priemones panaudosi kai po laiko. Šiaip būreliai dabar turi draudimą ir kartu su komisija dalyvauja jų draudimo atstovas. Teko girdėti komercinių medžioklės plotų žalą tokios komisijos vertina itin palankiai,  ūkininkai kulia rapso po 9 t/ha ir natūralu kad tada bylinėjasi teismuose.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 10 minutes , Virgis. pranešimas:

Įstatymas pasako kaip turėtų būti atlyginama žala, taip pat yra kažkurioje dalyje parašyta iš kokių lėšų būrelis turi atlygina, o teismai tikėtina kad interpretuoti gali įstatymą savaip tai faktas. Juk parašyta kad ūkininkas pastebėjęs žalą turi kreiptis per tris dienas, del žalos atlyginimo, tai kokias priemones panaudosi kai po laiko. Šiaip būreliai dabar turi draudimą ir kartu su komisija dalyvauja jų draudimo atstovas. Teko girdėti komercinių medžioklės plotų žalą tokios komisijos vertina itin palankiai,  ūkininkai kulia rapso po 9 t/ha ir natūralu kad tada bylinėjasi teismuose.

istatymas ne viska numato yra dar tokia savoka kaip "istatymas taikomas praktikoje" arba tiksliau teismu praktika .kol sužinosi visus niuansus praeis mažiausiai penkmetis - tokia realybė.susidurei su tipišku nenoru fiksuoti padarytos žalos. o toliau tu dar nežinai kiek yra tu "nenoru" ,bet jei busi atkaklus sužinosi visus galimus ėjimus o tada  medžiotojų būrelį laikykis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Apsidirbus pagrindinius ūko darbus atsirado laiko tęsti pradetą kreipimasį dėl komisijos neveikimo, tuo pačiu papildysiu informaciją čia kaip viskas klostosi. Dėl šios komisos veiksmų buvo kreiptasi raštu į žemės ūkio mininsteriją, bet kadangi jie teisiškai negali atlikti tyrimo, jie mano kreipimasį persiuntė tai pačiai Jurbarko administracijai, kuri aišku atsiuntė atsakymą, kad komisija atliko viską pagal nuostolių vertinimo metodiką, taip pat atsakyme meluodami parašė, kad aš po lauko nukūlimo dalyvavau  sugulusių žirnių derliaus nuėmimo vertinime, nors realiai aš apie tą ju vertinimą nebuvau informotas ir užtikau savivaldybės darbuotojus dalinai jau nukultame lauke sekančią dieną  po(mano prašymu) atlikto pasėlių žalos vertinimo, kurį atliko  Aleksandro Stulginskio ūniversiteto docentė, kuri yra pasėlių žalos vertinimo ekspertė. Savivaldybės darbuotojai tame lauke rinko šernų išmatas į plastikinę dėžutę ir teigė kad nemato juose kad būtų suėsti žirniai, gaila kad tuo metu neišsitraukiau telefono neužfiksavau kokiu pagrindu jie ten vaikščiojo.  Žala kurią nustatė docentė yra 1,17 ha arba 33,2 proc pakenkimo.

Dabar belieka toliau kreiptis i Kauno adminstracinį, nors taip pat dar ir nusiųsiu atsakymą ir ministerijai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...