Jump to content

INVENTORIUS: Ėdžios


Loreta

Recommended Posts

jop nelaiko suvirinimas

Noriu pasitikslinti, tu turi omenyje tinklą rulonuose, t.y. tinklinę? ar segmentinę cinkuotą 4-5mm storio strypeliai? Kažkaip nesitiki, kad nelaiko suvirinimas. Rulonuose, tai taip, gali būti, bet čia man daugiau kyla klausymų dėl akutės dydžio o ne suvirinimo tvirtumo, nors visko gali būti?

 

 

Pagarbiai,

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

Tesiant ankščiau pradėtą temą:

 

 



geriausias kada beišrastas dviratis avims :

Per didelis tarpas dar daug ištrauks. Jei norisi isaugot šieną, tai manau, kad tarpai turėtų būti maždaug 10x20cm taip kad avis ispraude galvą ir būtų sunku ištraukti. Pas mane yra tokią tvorele su panašiais tarpais tai pašaro neištampo, ir pas mane yra apačioje lentą pririšta kad iš apačios nekristu. Koks ruliu diametras pas tave, jei kaip lenkiško dydis, manau
Kad dar tarpą galetum palikti dar turėtų dasiekti.

 

Na avims apvalių ėdžių tarpelis yra 19cm pločio kaip standartas, aišku laikant smulkesnes avis, galima mėgint kažką kitaip gamintis sau..

naudoju penkis sezonus,iš vieno maitinasi apie 50 galvų,išėdų lieka nedaugiau kaip penki-septyni procentai,tuo pačiu patys ir pasikloja sau naują patalą,statant kitą rulį kečiama stovėjimo vieta,tuo budu tolygiai pasiskirsto angare mėšlas,nieks nieko nešsitraukinėja,o stengiasi visi savo galvas sugrūsti gylin,nes ten gi skaniau:)

************
Pasimatavau rulonus, tai rolio skersmuo apie 125cm, aukštis taip pat 125cm.
Nekyla problemų, naudojant 90cm aukščio apvalias ėdžias, kai rulis aukštesnis už ėdžias?
 

 

Lambyland rekomendavo ėdžias Paturos , skersmes 1,7m , aukštis 0,9m , laisvų vietų 19cm tarpeliais yra 24. Lietuvoje agrilita siūlo už 235 eurus+pvm. (Taisyta.Anksčiau nurodžiau ne tą sumą).

Rundraufe_373520.jpg
http://www.patura.com/App/WebObjects/XSeMIPSPatura.woa/cms/page/locale.enGB/pid.102.104.957/agid.1198.1941.1204/ecm.ag/Circular-Feeder-28-feeding-places.html#

Pasiteiravau ką naudoja LAAA pirmininkas Augustinavičius , tai naudoja Kohler produkciją 1,6m skersmes  0,9m aukščio , 19cm tarpeliais yra laisvų vietų 20. Kaina nurodyta 260eurų+pvm.

929_0.jpg

http://shop.koehler-holz.de/Barn-Equipment/Barn-Equipment-Metal/Feeding-racks-and-rings/Round-bale-feed-ring-height-90-cm::929.html

 

Esminis klausimas , gal kam tekę naudoti abi šėryklas, kas geriau šėryklą atskirtais kvadratukais kaip KOHLER siūlo, ar geriau per visą aukšti vientisais stačiakampiais kaip siūlo PATURA?
Neišlanksto avys Patura edžiū pailgų strypų?
Gal kas gali nuomone pasidalint, nes iš esmės, kainos , medžiagos ir visa ktia identiškos beveik.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, na ir aš įkesliu savos gamybos ėdžias, naudoju dabar laukuose avims šerti.

Nepykit už nuotraukų kokybę :) .

Tvartines ėdžias jai nepamiršiu įkelsiu vėliau.

Geras dalykas turėt kaip dar laukuos pasert. Gražiai žiūrisi. ant viršaus kokio politileno ir nesulyja net. 

Kokio pločio tarpai tarp virbų?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na nežinau, aš neturėčiau laiko tiek žaist ir kaišiot šieną pastoviai. Tie kas nenaudoja viso rulono ėdžių mantyt nustebtų kaip puikiai viską išvalgo iš jų, su minimaliu darbu :) Jau iš bėdos darytis medines ėdžias kad rulonas tipltų. Kad ir tris avis laikyčiau vistiek statyčiau visą rulį. :)

 

Aišku geriau virintis pagal papraščiausią technologija, kažin ar savikaina viršytų 30€ - 50€ aišku neskaitant darbo ir virinimo darbų o tik metalo :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=KXTtTGUT-jY

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na nežinau, aš neturėčiau laiko tiek žaist ir kaišiot šieną pastoviai. Tie kas nenaudoja viso rulono ėdžių mantyt nustebtų kaip puikiai viską išvalgo iš jų, su minimaliu darbu :) Jau iš bėdos darytis medines ėdžias kad rulonas tipltų. Kad ir tris avis laikyčiau vistiek statyčiau visą rulį. :)

 

Aišku geriau virintis pagal papraščiausią technologija, kažin ar savikaina viršytų 30€ - 50€ aišku neskaitant darbo ir virinimo darbų o tik metalo :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=KXTtTGUT-jY

Man medines atlaike 3menesius ir su medvarsciais buvau susukes ... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Viskas atrodo tikrai šauniai ir dailiai, tik mano galva mažoki atitvėrimai. Grupuoti reikėtų po 30 50 avių. O jei nešeri pagal svorį įmitimą ar dar pagal biesas žino kokius savo kriterijus patogiausia laikyti palaidai, ir tik prieš pat ėriavimasi suskirtyti pagal susikergimo savaites po 30 - 50, kad pačiam patogiau būtų. Nes juk kiekvieną gardą papildomai dėti šiaudų ar pan. o ir tos tvoros žiauriai daug erdvės atima.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mano ferma siauroka, 3 m. plotis gardelio iš vienos ir iš kitos pusės o per vidurį pravažiavimas. Šėrimas pas mane bus toks, jog ant pravažiavimo bus išvyniojami rulonai ir pristumiami prie aviu gardelių šonų. Valgys šieną iškišusios galvas per tuos tarpus tarp lentų. Tavo tiesa ,,gerasukis" jog atima daug erdvės bet užtat bus patogu prieiti prie kiekvieno gardo, nereiks lipti į gardą norint įpilti vandens, paduoti šieno ar grūdų, tai toki mano pastebėjimai. Mano pirmi normalūs daryti gardai, kaip sakoma iš klaidų mokomasi, arba tobulėjama. :))

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mano ferma siauroka, 3 m. plotis gardelio iš vienos ir iš kitos pusės o per vidurį pravažiavimas. Šėrimas pas mane bus toks, jog ant pravažiavimo bus išvyniojami rulonai ir pristumiami prie aviu gardelių šonų. Valgys šieną iškišusios galvas per tuos tarpus tarp lentų. Tavo tiesa ,,gerasukis" jog atima daug erdvės bet užtat bus patogu prieiti prie kiekvieno gardo, nereiks lipti į gardą norint įpilti vandens, paduoti šieno ar grūdų, tai toki mano pastebėjimai. Mano pirmi normalūs daryti gardai, kaip sakoma iš klaidų mokomasi, arba tobulėjama. :))

o darei kad tik snapus prakištų ar visas galvas iki menčių?  čia panašus modelis šėrimo kaip karvėms duoda ėst.

Turbut meslas bus valomas.. nes kitaip del kraigo avys pakils koki pusmetri ir is vidurio sieno nepasieks.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na štai mano gardelei avims naujoje fermoje.

Oi turėsit vargo su tokiai gardeliais. Dabar tai taip, labai gražiai žiūrisi, bet po poros mėnesiukų avys laipios lauk, nes mėšlo prisikaups. Valyti tokį tvartą su tokiais gardeliais bus didelis galvos skausmas. Patikėkit. Kai tarp tų lentučių prispresuos mėšlo... Save prakeiksit.

 

Edžios rulonams gal ir gražios, bet... Manau, kad dideli pašaro nuostoliai. Labai daug turėtų ant žemės sukristi ir tiesiog būti sutrypta.  Kai rulonas tiesiog dedamas ant žemės ir pastatomos tos apvalios ėdžios, kai byra šienas, jis byra tose ėdžiose ir avys jį vistiek suės. O čia ant žemės nukrito, avis užmynė, dar pamyžo ir viskas.. Dar tokios ėdžios yra sunkios ir kai pritrypia mėšlo, jas pastoviai turėsi kilnoti. O tie skersinia, kur ant žemės bus užpresuoti išėdom ir mėšlu... Nemažai jėgos reikės, kad jas kaskart išpešti iš žemės. Apvalias ėdžias taip pat apkasa išėdom ir mėšlu, bet tik iš išorės. Jų pačių gi nepribetonuoja su mėšlu prie žemės. 

Kitą sezoną nepamirškit įkelti nuotraukas kaip viską pakeisti ir kokius vaistus naudojat nugaros skausmui malšinti. :P 

Aš nepeikiu Jūsų darbo. Tikrai gražiai padaryta ir daug darbo įdėta. Tik įvardiju šiokius tokius trūkumus, kuriuos ir pats tvartinio sezono eigoj pamatysit.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mano ferma siauroka, 3 m. plotis gardelio iš vienos ir iš kitos pusės o per vidurį pravažiavimas. Šėrimas pas mane bus toks, jog ant pravažiavimo bus išvyniojami rulonai ir pristumiami prie aviu gardelių šonų. Valgys šieną iškišusios galvas per tuos tarpus tarp lentų. Tavo tiesa ,,gerasukis" jog atima daug erdvės bet užtat bus patogu prieiti prie kiekvieno gardo, nereiks lipti į gardą norint įpilti vandens, paduoti šieno ar grūdų, tai toki mano pastebėjimai. Mano pirmi normalūs daryti gardai, kaip sakoma iš klaidų mokomasi, arba tobulėjama. :))

Dar klausimas. o kam tų gardelių tiek padaryta? 

Geriausias variantas - kol nesiėriuoja laikyti visas kartu (išskyrus veisliniu ir kitus nekastruotus avinus). Kai pradeda ėriuotis, turėti pora inkubatorių palei sieną, kad galėtum atskirti problematiškesnę avį nuo kitų. O visą tvartą dalini į dvi dalis. Vienoj pusėj jau gimdžiusios su prakutusiais ėriukais, o kitoj pusėj negimdžiusios. 

Kiek Jūs avių šiuo metu turite?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiuo metu turiu 55 motinas. Mėžiama bus 3- 4 kartus per metus, tad mėšlo tikrai neprisikaups, sakyčiau . O kaip ponas sakė vaistų ,, nugarai reiks", tai galiu pasakyti, su protu dirbant tikrai nereikia jokių vaistų, ir plius darbininkai nešliaužios o turės užsiėmimo.

O kas, dėl ėdžių, tai tikrai prikrenta po jomis, bet ir ten suėda šieną( išbandyta). Be to nemanau kad tie skersiniai susispaus po šienu ir reikės daug jiegos ištraukti, nes kai lieka mažai šieno avys kasydamosios į ėdžias jas tiesiog biškutį pastumdo, ir jos nespėja susmegti į žemę.

Na bet, kiek žmonių tiek nuomonių, džiugu, kad kuo daugiau žmonių pasisako ir išreiškia savo nuomones ir pastebėjimus. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aišku, kiekvienas renkasi savo kelią, bet man atrodo, kad turint 55 mamas, jas puikiai galima laikyti palaidas visame tvarte, nedalinant po 5 ar 10 avių (nežinau po kiek į gardą planuojat talpinti). Pastatei pora ėdžių tvarte ir laisvas nuo šėrimo darbų ir rulonų vyniojimo. Pasidarei dar neužšąlančias girdyklas ir girdyti reikės tik avis esančias mano minėtame inkubatoriuje su silpnesniais ėriukais. Rekomenduoju naudotis mano ūkio filosofija: "Kuo mažiau rankų darbo" arba "Daryk taip, kad neskaudėtų nugara (mažiau rankų darbo)". Galit vadinti mane tinginiu, bet tinginiai ir skatina progresą. :D 

Žmogus tingi vaikščioti - išranda transporto priemonę. Tingi plauti indus - atsiranda indaplovė. Tingi su dalgiu šienauti - sukuriamas traktorius + šienapjovė.

Tingi šerti - mėtai rulius į ėdžias ir pamiršti, kas yra šėrimas penkiom dienom (priklausomai nuo ėdžių ir gyvulių skaičiaus). :) 

 

O Jūsų tvartas, kaip supratau yra 3m+3m+šėrimo takas. Tai čia jau daugiau negu reikia. Ne toks jau ir siauras kaip Jums atrodo. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...