Jump to content

Karbamidas>KAS


PONUPTIA

Recommended Posts

  • po 3 savaičių...

dar vienas klausimas cia buvo apie KAS. rasyta, kad tai brokas ir salietros siuksles... biski ne taip: achema gamindama karbamida, gauna is pradziu tirpala ir po to ji granuliuoja. granuliacija yra brangus reiklas, todel granuliuotas uz skysta visada bus brangiau. taciau skystas karbamidas mazhos koncentracijos ir nelabai vertingas pagr tresimui. be to ir gamyboj zhinoma gaunasi per smulkios frakcijos salietros, taigi sumaisho ir gaunasi KAS.

vienam ukyje jau pernai isbandem ideja, k

KAS imaisyti sulfato, kad atitiktu rapsus... jei kam idomu, smulkiau paaiskinsiu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dar vienas klausimas cia buvo apie KAS. rasyta, kad tai brokas ir salietros siuksles... biski ne taip: achema gamindama karbamida, gauna is pradziu tirpala ir po to ji granuliuoja. granuliacija yra brangus reiklas, todel granuliuotas uz skysta visada bus brangiau. taciau skystas karbamidas mazhos koncentracijos ir nelabai vertingas pagr tresimui. be to ir gamyboj zhinoma gaunasi per smulkios frakcijos salietros, taigi sumaisho ir gaunasi KAS.

vienam ukyje jau pernai isbandem ideja, k

KAS imaisyti sulfato, kad atitiktu rapsus... jei kam idomu, smulkiau paaiskinsiu

Ponas agronomas , gal galetumet placiau apie azoto isisavinima augalu, kada augalai pasims azota is karbamido, salietros, kaso?? Ka sako mokslas ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dar vienas klausimas cia buvo apie KAS. rasyta, kad tai brokas ir salietros siuksles... biski ne taip: achema gamindama karbamida, gauna is pradziu tirpala ir po to ji granuliuoja. granuliacija yra brangus reiklas, todel granuliuotas uz skysta visada bus brangiau. taciau skystas karbamidas mazhos koncentracijos ir nelabai vertingas pagr tresimui. be to ir gamyboj zhinoma gaunasi per smulkios frakcijos salietros, taigi sumaisho ir gaunasi KAS.

vienam ukyje jau pernai isbandem ideja, k

KAS imaisyti sulfato, kad atitiktu rapsus... jei kam idomu, smulkiau paaiskinsiu

Ponas agronomas , gal galetumet placiau apie azoto isisavinima augalu, kada augalai pasims azota is karbamido, salietros, kaso?? Ka sako mokslas ?

NH2, NH4 dirvoje labai nejudrus, garavimas atitinkamai apie iki 10% ir virsh 10%(max 20%). Augalai minta NO3 (smulkios islygos). Kai dirvos temperatura apie 5-6C, NH2->NH3->NH4=4-6 dienos, NH4->NO3= 3-4 savaites. NO3 juda su krituliais gilyn. Saknu zona 4-8 cm. iskritus 100mm krituliu nitratas (analogiskai sulfatas ir kiti oksidai) pajuda gilyn apie 300mm (~smeliai +30%, ~moliai -20%). visa kita, zinant trasu sudeti, tik matematika.

Del sulfato maisymo:

KAS 27-5 norma 500l/ha + (700l vandens+450kg sulfato)=600 l/ha kai atiduodama N155-S45. zinoma kiekvienas pagal skoni gali dalinti norma, tik sulfato tirpinimas geriausias nurodytu santykiu. istirpsta per kokia 10-15 min. tikrai uztenka laiko kol gryzta is lauko purkstuvas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ūkininkai pradėjo pardavinėti 5 metų purkštuvus. Ir man kyla klausimas ar ne su KAS juos pribaigė, kad taip greit parduoda. Čia kaip auto dujos-viena vertus lyg taupai, kita vertus žiūri, kad po metų variklis užsilenkia. Kol kas nesu nusiteikęs šlakstytis tom skystom trąšom. Būtent su skystom daugiau manau darbo ir yrangos reikia. Didmaišiam kiloti keltuvėlį galima susikonstruoti už kelis šimtus litų, peiliu maišą šmaukšt ir tiek tų darbų. Kita vertus ir pats barstymas bent 2 ar 3 kartus spartesnis, nes barstyklės beria iki 36 m. ir daugiau, purkštuvai 12-24 m. dažniausiai. Barstyti galima apie 15 km/h, purkšti apie 10-12 km/h. Aš už birias trąšas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nezinau ka ponas agronomas atstovauji, tik noreciau pastebet, kas naudoja kasa su siera, labai slogus prisiminimai, du trecdalius ispurski, kita trcdali su sufeliu iskasi lauk. cia is savo praktikos, tai kas pasakys kad ten koncentracija normali , 600l/ha tokiom normom purskiant reikia turet purkstuvus damanus. As asmeniskai bandziau, man nepatiko, as uz birias trasas, truputi kazka galima pataisyt, bet ne tokiais kiekiais .Apie azoto formas uzklausiau del to kad yra forma kuria augalas pasiima is karto NH2, tai jei tik augalas pradeda vegetuot normaliai ir normalios oro salygos, nuostoliai minimalus ir dar NH4 prie dirvos temperaturos 5laipsniu kol pereis i augalam prieinama forma NO3 6savaites, kazi per tiek laiko kur jis plauks. kai azoto tokia kaina manau reiketu protingai pamastyt, as ne pries ankstyva tresyma, as uz protinga N panaudojima.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ūkininkai pradėjo pardavinėti 5 metų purkštuvus. Ir man kyla klausimas ar ne su KAS juos pribaigė, kad taip greit parduoda. Čia kaip auto dujos-viena vertus lyg taupai, kita vertus žiūri, kad po metų variklis užsilenkia. Kol kas nesu nusiteikęs šlakstytis tom skystom trąšom. Būtent su skystom daugiau manau darbo ir yrangos reikia. Didmaišiam kiloti keltuvėlį galima susikonstruoti už kelis šimtus litų, peiliu maišą šmaukšt ir tiek tų darbų. Kita vertus ir pats barstymas bent 2 ar 3 kartus spartesnis, nes barstyklės beria iki 36 m. ir daugiau, purkštuvai 12-24 m. dažniausiai. Barstyti galima apie 15 km/h, purkšti apie 10-12 km/h. Aš už birias trąšas.

manau ir as, kad KAS neprideda amziaus purkstuvui. KAS pH stipriai rugstus, tai purkstuvas negali nereaguoti. Tokia pH gerai laiko polietilenas, o visa kita tirpsta ir pan. tai tik laiko klausimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nezinau ka ponas agronomas atstovauji, tik noreciau pastebet, kas naudoja kasa su siera, labai slogus prisiminimai, du trecdalius ispurski, kita trcdali su sufeliu iskasi lauk. cia is savo praktikos, tai kas pasakys kad ten koncentracija normali , 600l/ha tokiom normom purskiant reikia turet purkstuvus damanus. As asmeniskai bandziau, man nepatiko, as uz birias trasas, truputi kazka galima pataisyt, bet ne tokiais kiekiais .Apie azoto formas uzklausiau del to kad yra forma kuria augalas pasiima is karto NH2, tai jei tik augalas pradeda vegetuot normaliai ir normalios oro salygos, nuostoliai minimalus ir dar NH4 prie dirvos temperaturos 5laipsniu kol pereis i augalam prieinama forma NO3 6savaites, kazi per tiek laiko kur jis plauks. kai azoto tokia kaina manau reiketu protingai pamastyt, as ne pries ankstyva tresyma, as uz protinga N panaudojima.

na atstovauju ash tik pats save, kaip ir tada, kai pas jus lauke pries kelis metus isbandem tresimo per lapus idejas. :) del NH2, tai kalba eina apie tresima per lapus, tai pats efektyviausias budas ir tai dar visai kita ilga ir idomi tema. esme ta, kad tik per daug nesudeginti. beje gera tema uzkabinom, nes kaip tik ta tema turiu pasiulyma:

pries kelis metus atsirado tokia medziaga, kuri sumazina nudegimus nuo karbamido. pernai ja isbandziau suvalkijos regione. kaip zinia ant veliavinio lapu 50kg/ha karbamido jau degina. tai padariau toki bandyma: 50kg/ha be priedo ir ta pati norma su tuo priedu. su priedu nesigavo jokiu nudegimu. norejau pasiulyti, gal kas noretu isbandyti pas save, tiesiog pagelbetumet pasakydami savo nuomone apie viena is pirmuju Lietuvos mokslininku bandyma isiliet i realius darbus. taigi tai nepriklauso jokiai firmai, tai LZUU kuriamas preparatas. butu labai malonu jei atsirastu entuziastu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nezinau ka ponas agronomas atstovauji, tik noreciau pastebet, kas naudoja kasa su siera, labai slogus prisiminimai, du trecdalius ispurski, kita trcdali su sufeliu iskasi lauk. cia is savo praktikos

Pasirodo ne tik mes šiūpėlm kasėm :lol: , yra daugiau kolegų kuriem pasiraitojus rankoves teko paplušėt .O vadybininkai rėkė kad čia tik mum vis negerai :icon-evil: Nebereikalo šiemet žiemą nevyko prekyba KASU ,ir gamykla neteikia saugojimo paslaugų .Tikriausiai tuo metu savo talpyklas ekskavatoriais šiūpėliavo :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nezinau ka ponas agronomas atstovauji, tik noreciau pastebet, kas naudoja kasa su siera, labai slogus prisiminimai, du trecdalius ispurski, kita trcdali su sufeliu iskasi lauk. cia is savo praktikos, tai kas pasakys kad ten koncentracija normali , 600l/ha tokiom normom purskiant reikia turet purkstuvus damanus. As asmeniskai bandziau, man nepatiko, as uz birias trasas, truputi kazka galima pataisyt, bet ne tokiais kiekiais .Apie azoto formas uzklausiau del to kad yra forma kuria augalas pasiima is karto NH2, tai jei tik augalas pradeda vegetuot normaliai ir normalios oro salygos, nuostoliai minimalus ir dar NH4 prie dirvos temperaturos 5laipsniu kol pereis i augalam prieinama forma NO3 6savaites, kazi per tiek laiko kur jis plauks. kai azoto tokia kaina manau reiketu protingai pamastyt, as ne pries ankstyva tresyma, as uz protinga N panaudojima.

Tai jeigu as gerai supratau vadinasi geriau karbamida islaistyti prasidejus vegetacijai?o kokia norma nedegintu augalu pavasari?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

karbamide degina ne azotas, o biuretas, jo sudedamoji medziaga, pasalinus biureta, normas galima stipriai didint, siemet pirkau karbamida su su mazintu biureto kiekiu, mokslo vyru pas mane apsilanko daug ir ivairiu, rasai lzuu, tokiu neprisimenu, gal Ern.... esi, uzsuk pasikalbesim.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

karbamide degina ne azotas, o biuretas, jo sudedamoji medziaga, pasalinus biureta, normas galima stipriai didint, siemet pirkau karbamida su su mazintu biureto kiekiu, mokslo vyru pas mane apsilanko daug ir ivairiu, rasai lzuu, tokiu neprisimenu, gal Ern.... esi, uzsuk pasikalbesim.

o tai kas prekiauja karbamidu su tuo sumazintu biuretu?nes pagal veiklia medziaga karbamidas pigesnis gaunasi nei Kas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Manau, kad nujaučiu kas prie mūsų prisijungė iš LŽUU. Bet kuriuo atveju, kas bebūtų tai geras žingsnis artinant ūkininkavimą ir mokslą. Galbūt turėsim unikalią galimybę dykai gauti operatyvią informaciją iš laukų, nes eina kalba, kad konsultacijų ūkių laukuose kaip ir nebebus (Linas agro). Aš manau, kad atėjo tas laikas, kai už mokslininkų konsultacijas ir patarimus reikės susimokėti. O be to neapsieisim.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

karbamide degina ne azotas, o biuretas, jo sudedamoji medziaga, pasalinus biureta, normas galima stipriai didint, siemet pirkau karbamida su su mazintu biureto kiekiu, mokslo vyru pas mane apsilanko daug ir ivairiu, rasai lzuu, tokiu neprisimenu, gal Ern.... esi, uzsuk pasikalbesim.

99,9 Proc.kad Agronomas atstovauja firmą" BEST FERT " ir ęsa Ernestas Petrauskas . 100 procentu jo išsakyti žodžia forume , išspausdinti kovo 20 dienos ŪP .Taip kad turim dar vieną užsakytą reklamą forume . :) O gal jam atlyginimą moka ūkininkai ???????????????????????

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ūkininkai pradėjo pardavinėti 5 metų purkštuvus. Ir man kyla klausimas ar ne su KAS juos pribaigė, kad taip greit parduoda. Čia kaip auto dujos-viena vertus lyg taupai, kita vertus žiūri, kad po metų variklis užsilenkia. Kol kas nesu nusiteikęs šlakstytis tom skystom trąšom. Būtent su skystom daugiau manau darbo ir yrangos reikia. Didmaišiam kiloti keltuvėlį galima susikonstruoti už kelis šimtus litų, peiliu maišą šmaukšt ir tiek tų darbų. Kita vertus ir pats barstymas bent 2 ar 3 kartus spartesnis, nes barstyklės beria iki 36 m. ir daugiau, purkštuvai 12-24 m. dažniausiai. Barstyti galima apie 15 km/h, purkšti apie 10-12 km/h. Aš už birias trąšas.

manau ir as, kad KAS neprideda amziaus purkstuvui. KAS pH stipriai rugstus, tai purkstuvas negali nereaguoti. Tokia pH gerai laiko polietilenas, o visa kita tirpsta ir pan. tai tik laiko klausimas.

galeciau pavardint, kam rajone purkstuvai nuo kaso uzsilenke.....

bent man 4 zmogelius minejo....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ūkininkai pradėjo pardavinėti 5 metų purkštuvus. Ir man kyla klausimas ar ne su KAS juos pribaigė, kad taip greit parduoda. Čia kaip auto dujos-viena vertus lyg taupai, kita vertus žiūri, kad po metų variklis užsilenkia. Kol kas nesu nusiteikęs šlakstytis tom skystom trąšom. Būtent su skystom daugiau manau darbo ir yrangos reikia. Didmaišiam kiloti keltuvėlį galima susikonstruoti už kelis šimtus litų, peiliu maišą šmaukšt ir tiek tų darbų. Kita vertus ir pats barstymas bent 2 ar 3 kartus spartesnis, nes barstyklės beria iki 36 m. ir daugiau, purkštuvai 12-24 m. dažniausiai. Barstyti galima apie 15 km/h, purkšti apie 10-12 km/h. Aš už birias trąšas.

manau ir as, kad KAS neprideda amziaus purkstuvui. KAS pH stipriai rugstus, tai purkstuvas negali nereaguoti. Tokia pH gerai laiko polietilenas, o visa kita tirpsta ir pan. tai tik laiko klausimas.

galeciau pavardint, kam rajone purkstuvai nuo kaso uzsilenke.....

bent man 4 zmogelius minejo....

Na aš čia tik spėliojau, bet rodos, kaip pirštu į akį. Kitaip nesuprantu kam parduoti 5 metų purkštuvą, juk beveik naujas.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

karbamide degina ne azotas, o biuretas, jo sudedamoji medziaga, pasalinus biureta, normas galima stipriai didint, siemet pirkau karbamida su su mazintu biureto kiekiu, mokslo vyru pas mane apsilanko daug ir ivairiu, rasai lzuu, tokiu neprisimenu, gal Ern.... esi, uzsuk pasikalbesim.

grysiu po kelioniu ir butinai uzsuksiu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

as chia siek tiek anksciau buvau uzklauses, gal kam idomu mokslo vardan isbandyt viena medziaga. kaip matau entuziastu atsirado. labai jums dekingas. as pasiruosiu medziagas ir mintis kaip cia viska susistemint ir pora savaiciu iki paties bandymo datu vel priminsiu sia ideja cia forume ir tada pratesim. dekuj.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...