Jump to content

Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas 2014-2020 m.


MTZokas

Recommended Posts

Vakar atvažiavo presuot šieno man, sakau gyvenimas tikras paradoksas, nu vienu žodžiu:-) atvažiavo gana stambokas ūkininkas apie 50 melžiamų karvių su nauju presu ir nauju traktoriumi kuriuos gavo per jaunųjų ūkininkų įsikūrimą, viska rašė ant dukters kuri mieste gyvena. Tai sakau grynas paradoksas, aš besikuriantis kaime rašiau parama bet negavau o stambus ūkininkas gavo ir aš jam turiu mokėt už supresavimą, kur man tikrai bent jau presas labai palengvintų gyvenimą:icon-smile: kurie iš kart puls kad čia verkiu ir panašiai, tai net nevarkit komentuot gausit į ragus iš kart, nes tik pasidalinu kaip skirstomos paramos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gana stambokas :D, nebent iš liemens ir stuomens, bet ne su tokiu kiekiu karvių. Tikrai kad verki, nes tas presas gal ir tam ūkininkui lygiai tiek pat svarbus, kaip ir tau, neverk. 

Kaimynai su 300ha augalininkyste, rašė taipogi ant dukros, bei iš karto pasiėmė iš dotpro purkštuvą ir barstyklę, bet nepaėjo korta :)

Pačio irgi atmetė paraišką, bandysiu kalėdų senelio laukti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas rytas.kiekvienam forume pasitaiko  ir tokiu,kurie puls,kurie isivaizduojantis geri zinovai ir tik jie moka rinktis ir skaiciuoti...zemaiti o  tu nusisvilpk ant ju ir rasyk ka nori,cia viesas forumas ir visi issisako savo nuomones.Nevisiems turi patikti o atsiras normaliu zmoniu kurie patars ir verksniais nevadins.Na o jai taip sviecia tegul,kodel tau turi tai rupeti???pirk jai tik galimybe yra ir dziaukis,kad bent ka galesi pats nesamdes pasidaryti.Mes ukininkaujam dar tik 5 metai ir pries metus supratom,kad be traktoriaus kaime sunku,nusipirkom T-25 ir labai pajutom palengvejima,isisprende bedos su vandens nuvezimu gyvuliams,malku,darzu...zinoma jau seniena,reikia atnaujinti,bet tikrai tas verta,Matomai cia ponu puolanciu jau paseno technika ir pavydi,kad nauja sansa turi nusipirkti o gal del konkurencijos,juk ir tu galesi nusisienauti ne tik savo laukus ir atvaziuoti pas kitus ne tada kai sienaujantis pardavimui sau ir tiems kas patogesni. Stoji I eile ziema,kad kuo jaunesne zolyte nupjautum o atvaziuoja liepa,zodziu kada jiems patogu ir uz peraugusia zole moki.NEKREIPK DEMESIO! As taip pat negavau,labia tikiuos sia gauti.Sekmes ir tau!! :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 Tikrai kad verki, nes tas presas gal ir tam ūkininkui lygiai tiek pat svarbus, kaip ir tau, neverk. 

 

Nepergyvenk neverkiu. Aišku tam ūkininkui tas presas taip pat svarbus ir reikalingas. Ūkininkaut pradėjau praėjusiais metais nuo 6,5ha kvietrugių, šiais metais dirbu 40ha žemės, mano ir atmetė bet bandau toliau ūkininkaut nenuleidžių rankų kad ten "va kokia tragedija negavau naujų traktorių ir viskas metu ūkininkavimą", žemes deklaravau nelaukiau kito šaukimo nes kiekvienas euras svarbus ūkiui o laukt su 40ha ir nedeklaruot man per didelė prabanga, plotus didinu toliau, gyvulių banda taip pat didinu, verčiuosi su pagyvenusia technika, presą kitą met nuperku ir rami galva bus turėsiu visą šienavimo techniką, ne naują bet smadyti nereiks.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Teisingai zemaiti,as iki siol vargstu su sienavimu,gal kitur ir geriau,bet musu kraste zmones nesilaikantis zodzio jau keli metai vargstu liko 10 ha nupjove,sugedo presas,kita diena pasitaise isleke kitur sienaut ,tokie puikiai zino kur gi desies lauksi o jis ir manes nepraras ir kitu,taip ir laksto po visus kaimus.vakar dar sau dirbo,paskambinau pasidomejau kada uzbaigs man?va cia tai tikra ta zodzio prasme vergti pradejo,kad jie prisipjove  daug,nebespeja...sako jai tau jau rulonu uztenka mes veliau sutvarkysim laukus...zodziu.TIK turint savo technika gyvuliukai bus laimingesni ir mes.Sunus I J.U bande su 75b nepraejo,bet taip pat nors tik 9ha, bet deklaravom,neisejo si karta ,gal bus kitu,bet toliau tesiam darbus

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

atejo vakaras ir su liudesiu pridursiu tiems kas sakite mane kvaila moteryte kuri nesupranta kaip gyventi geriau....mano krasto ukininkais kalbejausi su tais kas 40 ha sienavo  o likus 10 mete ir nezinia kur dingo (stambieji) aiskiau zinau.meluoja,kad sugedo tuoj atvaziuos zada tuoj paskambint,bet ir nesulaukiau,bet cia gi kaimas greit islenda tiesa.lauksiu ryt ir uz ka jiems moketi?tikiu,kad dauguma tu kas jau paeme uz paramas technika ,bet nesilaiko savo pazadu juos meta, suranda padoresnius ir siunta,kad sunkiau uzdirbti.Skambinausi dar 3 tai uzimti,tai mielai surolonuos,bet suvoluoti neturi....nes jau 2d nupjauta.Kai atvaziuoja ir pasako,kad vokieciu pjauk surolunuosiu be grebimo,bet atvaziuoja su brebimu,pasako smulki zole...uz grebima 15 euru,bet is 4 ha  3 metai surolunuoja 40-42 rulonus.tai ponai tiems kas mus smerkia gyventi geriau,kurie laukia savo loterijos Jus mus skaitot kvailiais?cia Jus ......aisku ne visi yra ir padoresniu,bet jie dar neisponeje ir visko neturi.manau cia zmogaus padorumas o ne technika ir pinigai viska lemia.Ryt vel ieskosiu ir piksiu,kad negaliu dar pati savo pievu sutvarkyt,svajosiu ir tikesiuos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

geriau savo belarusa turet su kreivais ratais, nei kita samdyt, tas pats leicia ir visa kita techniką, nes pirma samdyt yra nezmogiskai brangu, ir net dirbant 10-20 ha, deveta technika atsipirks per 3-5 metus, (nedideli plota dirbant ir pirksi silpna naudota technika kuri pigi) , o antra ne tu darysi zmogui paslauga , kad moki tiek kiek PRASO , ir leidi uzdirbt tiek kiek jis NORI, o visa laika skaitysis , kad jis tau padeda ir daro paslauga, ir turesi lankstytis sekiot, prasinet, kad ka nors padarytu , neskaitant kad dar pinigus paims. o trecia, darbo kokybe, pirmus pora metu gal geriau ir padarys pati tave del patirties stokos, bet po poros metu pramokes, niekas kitas geriau nepadarys kaip pats nori

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš pvz važiuoju "xalimit" tik tada kada sau apsidirbu,nes kitaip žmonių apgaudinėjimas, sau bedirbdamas gali dar sugest paskui neatvažiuosi kam prižadėjai paliksi kaltas kad apgavai,nors px kad ten traktorius i 3 dalis padalintas ir sau nepadaryta niekas. O pas mus kaime yra gudročių kur px sąrašas dviejų lapų o pats niekur nespėja ir žmonės palei jį laksto. Matyt dėmesys patinka:-) kaip man pvz vakar vežiau sau rulonus ir hidraulis pratrūko, gerai kad kaimynui neprižadėjau nieko, nes zyzė kad ir jam šnd veščiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas rytas.tai kas gi cia mane durino,kad nesuprantu kiek kainuoja moterie.technika.....cia tas pats kai as su seima persikeliau is Vilniaus gyventi I kaima :romance-threesome: ko tik negirdejom,degradai,butus uzstate bankams,prisipirko aviu,kad turetu ka valgyti.....sunus ejo 7 klase ugis 195cm tai puldavo ziureti,klausineti ar neantrametis,interviu eme musu krasto laikrastis.Ir pas mus atvaziavo praitais metais fotografavo,straipsni I laikrasti rase apie ukininkavima.O mes atvaziavom nes pirkom sodyba pries 15m ant ezero kranto ir vasaras leisdavom cia ,taip ir supratom,kad miesto surmulys mums atsibodo ir ,kad traukia kaimas gyvuliai,pradejom nuo ozku :icon-wink: 

Tai va pabudom su galvos skausmu ir vel skambineju,bet nedasiskambinu kas bent suvoluotu,surolonuot yra geras zmogus.zinoma,kad kainos siaubingos mano kraste  nupjovimas 30 e+sugrebimas nuo 15 iki 20 e.rulonai dar net nezinau buvo 46-48 LT,atvezima 10-15 LT priklauso nuo nuotolio.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jo jautiesi siaubingai pazemintas as net kura atiduodu tam kas pjauna virs 2 tonu,bet vistiek turiu visada vargo,kasmet.todel nieko kito neperkam nors daug ko reikia,bet tik technika rinkosi sunus jis tesiog parom gali neislipti is traktoriaus,mazas ir zaislus rinkosi tik traktorius.Nori ukininkauti ir rimtai ir isitikinusi,kad jis vietiniams pazadukams bus didelis konkurentas,kad tik mums nors si karta pasisektu is 3 bandymu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas rytas.tai kas gi cia mane durino,kad nesuprantu kiek kainuoja moterie.technika.....cia tas pats kai as su seima persikeliau is Vilniaus gyventi I kaima :romance-threesome: ko tik negirdejom,degradai,butus uzstate bankams,prisipirko aviu,kad turetu ka valgyti.....sunus ejo 7 klase ugis 195cm tai puldavo ziureti,klausineti ar neantrametis,interviu eme musu krasto laikrastis.Ir pas mus atvaziavo praitais metais fotografavo,straipsni I laikrasti rase apie ukininkavima.O mes atvaziavom nes pirkom sodyba pries 15m ant ezero kranto ir vasaras leisdavom cia ,taip ir supratom,kad miesto surmulys mums atsibodo ir ,kad traukia kaimas gyvuliai,pradejom nuo ozku :icon-wink: 

Tai va pabudom su galvos skausmu ir vel skambineju,bet nedasiskambinu kas bent suvoluotu,surolonuot yra geras zmogus.zinoma,kad kainos siaubingos mano kraste  nupjovimas 30 e+sugrebimas nuo 15 iki 20 e.rulonai dar net nezinau buvo 46-48 LT,atvezima 10-15 LT priklauso nuo n

 

Toks klausimas, kodėl jūs neperkat savos technikos, juk koks grėblys ir sienapjovė lenkiški ganėtinai nedaug kainuoja, ta prasme tikrai įmanoma ipirkt, kiek darbų atkrenta jau iš samdomos pusės

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Labas rytas.tai kas gi cia mane durino,kad nesuprantu kiek kainuoja moterie.technika.....cia tas pats kai as su seima persikeliau is Vilniaus gyventi I kaima :romance-threesome: ko tik negirdejom,degradai,butus uzstate bankams,prisipirko aviu,kad turetu ka valgyti.....sunus ejo 7 klase ugis 195cm tai puldavo ziureti,klausineti ar neantrametis,interviu eme musu krasto laikrastis.Ir pas mus atvaziavo praitais metais fotografavo,straipsni I laikrasti rase apie ukininkavima.O mes atvaziavom nes pirkom sodyba pries 15m ant ezero kranto ir vasaras leisdavom cia ,taip ir supratom,kad miesto surmulys mums atsibodo ir ,kad traukia kaimas gyvuliai,pradejom nuo ozku :icon-wink: 

Tai va pabudom su galvos skausmu ir vel skambineju,bet nedasiskambinu kas bent suvoluotu,surolonuot yra geras zmogus.zinoma,kad kainos siaubingos mano kraste  nupjovimas 30 e+sugrebimas nuo 15 iki 20 e.rulonai dar net nezinau buvo 46-48 LT,atvezima 10-15 LT priklauso nuo nuotolio.

prisimenu ir as tokia situacija kaip ir pas mus buvo,kaime kaimynas is pirmuju turejo traktoriu tai paprasai per vargus nusienauja,orai grazus ateina laikas grebti vel prasai bet va pasako negaliu nes daba pas mane sienapjove uzkabyta,tai grebi pats ir su grebliais ir su arkliu,jau kiek vargo ir nervu buvo tai baisu,kol neisigijom savo traktoriaus,nors visa technika sena bet 40galviju jau patys apsirupinam pasaru,tik aisku norisi dar pasilengvint darba kaip nors is savu nusipirkti viniotuva ir naujesni rulonini presa

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ispradziu renovavom nama,patogumai ir t.t po to pirkom didziuli ukini sovietiniu laiku tvarta,tada zemes ka galejom pirkom,nuomavom is valstybes,pinigeliu nebuvo,Praitais metais nupirkom senuti T-25 jau galvojom pirksimes visa kita,kad susitvarkyti savo pievas,bet sulaike J.U parama,surinkom 75b.tada mes nusprendem eiti toliau su modernizacija supaprastinta tik technika ta ka sunus issirinko.taip ir gavosi,kad nusprendem dar palaukti ir pakenteti,nes labiai tikime,kad turetu si karta jai kas kojos nepakis pasisekti o jai pakis tada tikrai pirksim.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

ispradziu renovavom nama,patogumai ir t.t po to pirkom didziuli ukini sovietiniu laiku tvarta,tada zemes ka galejom pirkom,nuomavom is valstybes,pinigeliu nebuvo,Praitais metais nupirkom senuti T-25 jau galvojom pirksimes visa kita,kad susitvarkyti savo pievas,bet sulaike J.U parama,surinkom 75b.tada mes nusprendem eiti toliau su modernizacija supaprastinta tik technika ta ka sunus issirinko.taip ir gavosi,kad nusprendem dar palaukti ir pakenteti,nes labiai tikime,kad turetu si karta jai kas kojos nepakis pasisekti o jai pakis tada tikrai pirksim.

o as nors ir jaunas ir galiu paramos bandyt ziuret+gyvulininkyste bet stengiuos viska is savu lesu pirkti nors ir kaip sunku yra,ir geriau as biednesnis busiu bet laimingesnis be tu paramu ir paskolu bankams

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

cia jau kaip kas nori.As I banka kreipiuos pirma karta gyvenyme paskolos,baisoka,bet norisi gyvent geriau ir greiciau.Visa gyvenima buvom verslininkais su vyru,apsiskaiciavom is ko galesim grazinti nes daug nesiskolinam.Bus matyti,bet but nesavarankiskiems priklausyti  nuo kitu maldauti uz didziulius pinigus,man tai slikstu ir skaudu kasmet.Dabar jau kitam reikalu atsirado zada po pietu,bet islieka?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O kokiu ziniu reikia? Negausim gi :D visos paramos imamos su kaupu, tai iskur pridet nlb liks. O kazkur skaiciau kad europos komisija nebelabai ir leidzia pridejineti pinigu tiem kuriem truksta. Kaimynas su 90 dar nk nezino tai as bent savo atveju, pirkau suplanuota technika, imiau paskola, ir vykdau ka susiplanaves, deklaravau, ir jau susitaikes kad negausiu, kitamet teks i modernizavima bandyt. Jei kas kokiu ziniu gaus, irgi butu malonu kad pasidalintumet.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...