Jump to content

Jūsų šuo


Kowboy

Recommended Posts

post-11626-141521818528_thumb.jpgKad jau visi uzsakyti , isvaziuoja i Anglija ir tik viena kalyte pasilieka Telsiuose .Jai norite galite rezervuoti is kitos vados kai bus ,o kai bus informuosiu. :wink:Tiesa vienam suniukui dar nera rankpinigiai pervesti ,bet zadejo pervest ,tad kaip sakoma kas pirmesnis to ir bus :D .Suniukai paskiepiti ,nukirptom odegytem ir nukirminti stai jo foto[attach .

post-11626-141521818533_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 141
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Paskelbtos nuotraukos

  • po 2 mėnesių...
Basėtai mano patys mylimiausi šunys. Patys gražiausi ir patys pačiausi. Deja ne mano kišenei basėtų šuniukas. Todėl įsigijau mišrūną. Tipo vakarų sibiro laika. Nesigailiu. Labai lengvai dresuojasi. Sirgo labai mažai. ( 3 metai tuoj jam bus.) Linksmas, draugiškas net per daug, bet ne visada ir ne su visais. Viena bėda - jam reikia fizinio krūvio, o man jau nebe :D . Kai išgirstu dabar, kad mišrūniukai yra š... ne šuva, tai labai supykstu ir laikau tai asmeniniu įžeidimu.

Oje, musu vienas basetas yra pirktas uz kelis simtgus litu, nors ir tai permokejom, kaip uz suni be dokumentu,o kita basetaite kalyte prieglaudos apimta is daugyklos, kurs sunys kergiami kas ruja. Zodziu, nustekeno ir ismete, kaip nereikalinga siuksle. Tai mes ja paemem is prieglaudos. Jei pirkti tikra veislini baseta, tai taip, kainuos daug, nes ir veislynai oficialus per visa LT vos du berods tera. Ir nera retenybe rasti, kad kazkas ismestu baseta. Patikekit, siek tiek padedu vienai prieglaudai, Dieve Dieve, kokiu ten sunu nepatenka....

Niekas nesako, kad bedokumentis misrunas yra sudas, esme, kad nereikia tokio bedokumencio vadinti veisliniu. Musu basetai irgi nera basetai, tik panasus i juos, o vokieciai turi savo veisle patvirtinancius dokumentus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dokumentai ne sunims reikalingi, o mums:). Suo pats sau nei misrunas, nei veislinis. Beje, vokieciu aviganiai turi vilko kraujo, vilkai juju proteviai. Tai gal vilkai ir yra grinakraujai. Hipotetiskai, jei krizmintume kokius 50-100 metu taksus su pudeliais, atrinkinetume tu misrunu individus su ryskiausiais pasikartojanciais bruozais, ir kergtume kergtume kergtume.... galu gale turetume nauja veisle. Aisku yra veisliu, kurios buvo formuojamos simtmecius, taciau tai mizeris palyginus su tuo ka nuveike evoliucija per milionus metu. Apie ka as cia ... gal apie tai, kad zmoniu isvestos veisles, ju grinakraujiskumas tera susitarimo reikalas ir saliginai nesenas reikalas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Dokumentai ne sunims reikalingi, o mums:). Suo pats sau nei misrunas, nei veislinis.Beje, vokieciu aviganiai turi vilko kraujo, vilkai juju proteviai

Tai be abejo, kad šunims dokumentai neaktualu. Tačiau kaip bebūtų, yra tos veislės, yra veislėms būdingos savybės. Dokumentinių veislynų dėka tos smarkiai skirtingos veislės egzistuoja. Jeigu nebūtų dokumentų, nebūtų veislių - tai ką turėtume? Nenuspėjamos išvaizdos ir charakterio miksus, nebūtų galimybės rinktis šunį pagal asmeninius poreikius.

Jeigu žiūrint atgal, tai be veislininkystės ir atrankos šunų dabar visai neturėtume,tik vilkus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai be abejo, kad šunims dokumentai neaktualu. Tačiau kaip bebūtų, yra tos veislės, yra veislėms būdingos savybės. Dokumentinių veislynų dėka tos smarkiai skirtingos veislės egzistuoja. Jeigu nebūtų dokumentų, nebūtų veislių - tai ką turėtume? Nenuspėjamos išvaizdos ir charakterio miksus, nebūtų galimybės rinktis šunį pagal asmeninius poreikius.

Jeigu žiūrint atgal, tai be veislininkystės ir atrankos šunų dabar visai neturėtume,tik vilkus.

Sakai veisle negaletu egzistuot be dokumentu?:) As ne pries veisles, as pries gerokai pervertintus dokumentus. Pats turiu vokieti, palikuoni dirbanciu policijoje sunu, dokumentai jam nei prides nei kazka atims. Pazystu keleta kaviansku su labai kilmingais sunimis, tai yra ju ivaizdzio, statuso dalis. Juokinga kai zmogus dando issikirt is kitu turedamas visiskai neisskirtini suni, galima sakyt serijines gamybos:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sutinku kad dokumentai sunims nereikalingi.Ju tie dokumentai neapsaugo nuo zmoniu ziaurumo.Neseniai pagriovyje radau maza suniuka.Matesi kad buvo ilgai needes.Priglaudziau.Maniau laikui begant rasiu gerus zmones kurie juo rupinsis.Veterinaras patikrines pasake kad tai sveika tik labai issekusi 5-6men anglu buldogo misrune.Greit jau bus keturi mn kaip ji pas mane.Labai draugiska,zaisminga ir labai prisirisusi prie manes.Pamilom ja visi tad ji liko pas mus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na juk taip elementaru... dokumentų išdavimas kontroliuoja, kad šuo atitinka veislės standartą ir yra nemaišytas su kiemo brisium. Ir net su dokumentais ne visi gali būti toliau veisiami, turi gauti bent minimalius reikalingus įvertinimus. O dažnai tie, kurie veisia bedokumenčius (bet tėvai su dokumentais!), veisimui perka pigesnius,išbrokuotus, dokumentuotam veisimui netinkančius šunis.Kas būtų, jeigu tarkim tuos vokiečių aviganius visi veistų be dokumentų - tuoj vokiečių aviganių tarpe atsirastų garbanotų, įvairiausių atspalvių ir dydžių ir taip toliau - metams bėgant, tokio vokiečio aviganio, kaip aukščiau nuotraukoj matom, paprasčiausiai neliktų. Ir tuos bedokumenčius, bet maždaug atitinkančius veislės standartą turim tik todėl, kad greta jų eina grynaveisliai, dokumentuoti ir bedokumenčio bent kažkas iš tėvų ar senelių yra kilmingi, perdavę tos veislės bruožus.

Niekas nesiginčija, kad yra tokių, kuriems dokumentinis šuo yra įvaizdžio dalis, tipo "va, 5 štukės po kiemą laksto", taip pat yra fabrikėlių, kur štampuojami su dokumentais, tačiau prastos veislinės vertės šunys. Tačiau yra entuziastų, kurie pasišventę veislės išsaugojimui ir tobulinimui, ir būtent tokių žmonių dėka veislės gyvuoja. Nedaug kas galim turėti tik originalius daiktus - žiūrim piratinius filmus, klausom piratinę muziką,perkam daiktų ir drabužių kopijas turgeliuose, todėl suprantu, kad ir šunis daug kas perka pigesnius, be dokumentų. Bet pasikartosiu - "bedokumentiniai veisliniai" yra tik todėl, kad grynaveisliai dokumentuoti išsaugo tos veislės standartus. Todėl reiktų suprast, kam iš tikro dokumentai reikalingi, ir vertint tuos žmones, kurie sąžiningai dirba veislininkystėje... Dar beje, veisiant dokumentuotus yra šiek tiek kontroliuojamos įvairios paveldimos ligos.

O mėto į griovius visokius, čia nesusiję su dokumentais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sutinku kad dokumentai sunims nereikalingi.Ju tie dokumentai neapsaugo nuo zmoniu ziaurumo.Neseniai pagriovyje radau maza suniuka.Matesi kad buvo ilgai needes.Priglaudziau.Maniau laikui begant rasiu gerus zmones kurie juo rupinsis.Veterinaras patikrines pasake kad tai sveika tik labai issekusi 5-6men anglu buldogo misrune.Greit jau bus keturi mn kaip ji pas mane.Labai draugiska,zaisminga ir labai prisirisusi prie manes.Pamilom ja visi tad ji liko pas mus.
\

Kazkuriam kitam puslapyje yra maniske rodezijos ridzbeke. As nezinojau ir nezinau jos kilmes, galbut ji maisyta, o gal tik savo veisles brokas ( r. ridzbekam ties stuburu yra juostele kailio auganti priesinga kriptimi, maniskei tokia juosta atsirasdavo tik susijaudinus, supykus), turbut tas trukumas ir buvo ta uogyte puosianti torta :)

Esu gydes i koja persauta rotveilerio ir vilksunio misruna, labai bjaurus buvo reikalas, langete, didele puluojanti zaida, kasdieninis perrisimas, zaizdos plovimas... ir issiepti nasrai padaro sverusio apie 70kg man prie pat ranku. Tas misrunas suprato, kad jam padedu, as jam iki gyvenimo galo buvau alfa patinas. Sekmes su buldoge! :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jevgenijau,turiu ir rotveileri.Jis labai mielas.Daug kas sako kad jie agresyvus.Tai didziausia nesamone. :eusa-naughty: Agresyvus tik tada kai gina savo namus ir seimininkus.O misrune buldoge tapo pacia geriausia mano drauge.Nezinau kodel juk mylim ja visi.Bet nuo manes nesitraukia ne per zingsni.Man bent trumpam isvaziavus guli prie mano tapkiu ir gailiai inkscia.Net su vaikais neina zaisti nors siaip labai megsta zaisti.Zaisdama niekada neuzmirsta pasitikrinti ar as namie.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai vat neturėjo bobutė vargo.... Isitaisiau (atseit dukrai su gimtadieniu)vakarų škotijos baltajį terjerą (ir kas tokį pavadinimą sugalvojo) kambarinis variantas primena mano vaikystės laikų Šampūną (vardas toks šuns buvomanau daug sakantis) o dėl sargumo... uošvio lenciūgini s rotveileris viso kaimo siaubas bet vaikų nebijau su juo palikti. Iš kitos pusės kadaise turėtas nors ir mažiukas kubizdalis tais baisiais 1993-1995 laikais mamaite kioskelije dirbančią ne kartą apgynė. nuo šeimininko daug priklauso.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai vat neturėjo bobutė vargo.... Isitaisiau (atseit dukrai su gimtadieniu)vakarų škotijos baltajį terjerą (ir kas tokį pavadinimą sugalvojo) kambarinis variantas primena mano vaikystės laikų Šampūną (vardas toks šuns buvomanau daug sakantis) o dėl sargumo... uošvio lenciūgini s rotveileris viso kaimo siaubas bet vaikų nebijau su juo palikti. Iš kitos pusės kadaise turėtas nors ir mažiukas kubizdalis tais baisiais 1993-1995 laikais mamaite kioskelije dirbančią ne kartą apgynė. nuo šeimininko daug priklauso.

Apie tai ir kalbu, kad nuo seimininko daug kas priklauso, turim ir lenciugini, tai kur tau katinai per kilometra negyvena nes bijo, lapes seniau ateidavo i kiema, tai ir tos jau senai bebuvo, toks arsumas, kad net bijau pats kartais :) :) :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...