Jump to content

PRIEŽIŪRA: Avių ženklinimas


baiselis

Recommended Posts

Aš visą laiką naudoju RVAC įsagus. Būna gal po kokių 8-9 nulūžta. bet ir tai ne masiškai, vienas kitas. Kasmet darau "gyventojų surašymą", tai iš 150 avių bandos gal būna, kad per metus reikia kokį vieną nulūžusį auskarą atgaminti. :) arba būna, kad krūmuose kokiuose išsiplėšia visai. Bet čia jau ne auskarai kalti, o pačios avys. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o gal avims galima apvalius auskarus sekt, tokius kaip kiaulėm sega ? :icon-geek:  

Kazkaip as anksciau tuo domejausi -sake tokia forma patvirtinti ir vsio. daug kam nepatinka kai isegu -sako grozio nera ir t.t   

Del numeriu paziurejimo tai as is tolo vistiek neperskaitau ,reikia avi pagauti kad numeri normaliai paerskaitytum. 

Man asmeniskai patiko tokia kaip guzikai -sagos ..ne taip kliutu ir neissiplestu ausu .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Norint matyti iš toliau, reikia dėti numerius/pakabukus ant kaklo. Turėjau, naudojau, bet kažkaip nepasiteisino. nuėmiau visoms prieš kelis metus. Nes reikia jau vesti savo atskirą apskaitą avių. Susižymėti, koks numeriukas atitinka kokį ausų įsagą. Jei jau matai, kad aviai kažkas negerai, vistiek ją gaudai. :) O jei ji patenka į kokią nors, pavadinkim, rizikos grupę, naudoju markerį tam tikros spalvos (dažus gyvuliams žymėti). Gimdymus planuoju tvarte, tai bet kokiu atveju avis kaip ir rankose, ir tas numeris aiškus ir ryškus nereikalingas. :)

 

 

Dar jei jau tie auskarai Jums per dideli, tai kokios tos ausys??? man visai normaliai jie. O suaugusiai aviai išvis nesimato (praktiškai ausyse viduj gaunasi). O ir įsegti reikia mokėti. :) 

Dar praktinis patarimas. :DDD Jei norite padidinti ėriukų ausis, kergti avis reikėtų su merinosu. :) Pamatysit, su kokiom drabliuko ausim gimsta. Vos paneša. :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Norint matyti iš toliau, reikia dėti numerius/pakabukus ant kaklo. Turėjau, naudojau, bet kažkaip nepasiteisino. nuėmiau visoms prieš kelis metus. Nes reikia jau vesti savo atskirą apskaitą avių. Susižymėti, koks numeriukas atitinka kokį ausų įsagą. Jei jau matai, kad aviai kažkas negerai, vistiek ją gaudai. :) O jei ji patenka į kokią nors, pavadinkim, rizikos grupę, naudoju markerį tam tikros spalvos (dažus gyvuliams žymėti). Gimdymus planuoju tvarte, tai bet kokiu atveju avis kaip ir rankose, ir tas numeris aiškus ir ryškus nereikalingas. :)

 

 

Dar jei jau tie auskarai Jums per dideli, tai kokios tos ausys??? man visai normaliai jie. O suaugusiai aviai išvis nesimato (praktiškai ausyse viduj gaunasi). O ir įsegti reikia mokėti. :)

Dar praktinis patarimas. :DDD Jei norite padidinti ėriukų ausis, kergti avis reikėtų su merinosu. :) Pamatysit, su kokiom drabliuko ausim gimsta. Vos paneša. :D

ikelsiu foto savo arsenalo :) veliau vakarop ...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O ar žinojai, kad juos reikia į ausį įsegti, o ne kaip klipsą ant ausies uždėti? :D :D :D

 

Juokauju. :) Ir suprantu, ką norėjai padoryti. Bet pas mano avis ir ėriukus ausys didelės tai gal taip ryškiai tie auskarai ir nešviečia. :)

Sitam eriukui 2menesiai .kita kart gimsta mazesni tai ausys mazesni uz auskarus ..luzta pats galas ir iskrenta 

post-6634-0-83269800-1424542714_thumb.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

as tas zirkles galiu padovanot jai kam reik, paskutinis sudas tos reples. ta blekute kur laiko auskara pagaminta is aliumo turbut kad po kiek vieno auskaro ikalimo reik ja tiesint. o gal tik man tokios papuole.

 

Avenos įsagams be problemų tinka, o va su RVAC jos sunkiai suderinamos. Matyt taktinė gudrybė :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na nežinau, bet pats naudoju avenos įsagus ir reples, tai reples kaip reples, šaudo gana patogiai ir gerai, bent į 1-2mėn mažių ausiukus, į suaugusių kol kas neteko šaudyt, tai gal ir linktų. O dėl įsagų formos , dydžio ir kokybės jau kita kalba. Treška , lūžta, krenta. O atgamint kainuoja brangiau nei naujus nusipirkt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Avenos įsagams be problemų tinka, o va su RVAC jos sunkiai suderinamos. Matyt taktinė gudrybė :)

turiu -made in china -tai kai pirkau buvo dvi adatos -storesne ir plonesne .. reiia pakoreguoti ,kai kuria vieta . rvac eina su metaliniu smaigaliuku ilyditu i plastmase ir paskutiniai trys skaiciai gerai matosi, nereikia gaudyti aviu kad nuskaityti nr . 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vienareikšmiškai tik RVAC. Auskarai žymiai geresnės kokybės, o replės tik apie 15 eur tekainuoja. Aš jau gal 7 metai tas reples naudoju ir susegiau nemažiau 1500 auskarų. Ir nė karto nereikėjo ko taisyti, lankstyti ar dar ko. Sumokėsit tuos 50 litų ir užmirškit. Turėsit gerą daigtą. O tos avenos nemokamos... tai ne be reikalo jas dovanoja. Nes jos nieko vertos, tai ir dalina.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

32.2. avių ir ožkų prieauglį būtina paženklinti per 6 mėnesius nuo atvedimo, bet ne vėliau kaip prieš išvežant iš laikymo vietos, o siekiant valstybės pagalbos, avių prieauglį būtina paženklinti per 30 kalendorinių dienų nuo atvedimo:“.

Dabar irgi 30 dienu terminas galioja?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...