Jump to content

PRIEŽIŪRA: Avių ženklinimas


baiselis

Recommended Posts

Sveiki, noriu užvesti temą apie avių ženklinimą. Ši tema manau bus aktualesnė pradedamiesiems aviu augintojams :) Prašau aviu augintojų patarimų, kaip ženklinate savo avis? Kur perkate įsagus? Kokio amžiaus geriausia žymėti jauniklius? Ar būtina suženklinti iki birželio 1 dienos? Kuo tepate avims ausis prieš įveriant įsagą?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pigiausias variantas, tai ženklinti patiems :) nusiperki "auskarų" kartu su replėmis jiems įsegti ("AVENOJ" pirkau 50 vnt. "auskarų" kartu su replėm, tai mokėjau 115 Lt.. Bet prieš tai reikia išsilaikyti ženklinimo kursus rajono veterinarijos tarnyboje. Kam aktualu, tai Prienų rajono veterinarijos tarnybos rengiami kursai bus birželio 8 d. O avis reikia suženklinti iki birželio 1 dienos, tai reiks prašyti kažko pagalbos suvesti į "gyvuliu registrą".

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

mes suzenklinom menesio amziaus kol dar buvo aptvaruose kartu su motinomis, kad butu aisku kokios avies avinukas.pernai avinuku ausys nepuliavo, osimet tai baisios buvo teko gydyti. purskem Charmil aerozoliu,bet galima ir pigesniu Alamycin purskalu.mums zenklino veterinorius, vieno avinuko zenklinimas 10lt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Galima dezinfekuoti purškalu prieš segant, gal tada neužsikrėstų. Šiaip mano ėriukams nė karto taip nebuvo, pati ženklinu jau antrus metus. Tiesa, paženklinus ožiuką supūliavo, prieš segdama niekuo nepurškiau.

Nusipirkau laikinuosius auskarus (iš Avenos) ir pati juose žymėjausi numerius, kad žinočiau kuris kurios vaikas. Ženklinau dar visai mažus, trims tie auskraira išplyšo, matyt, kažkur nors užskabino. Ir tik vėliau, preiš birželio 1 ženklinu tikraisiais auskarais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pigiausias variantas, tai ženklinti patiems :) nusiperki "auskarų" kartu su replėmis jiems įsegti ("AVENOJ" pirkau 50 vnt. "auskarų" kartu su replėm, tai mokėjau 115 Lt.. Bet prieš tai reikia išsilaikyti ženklinimo kursus rajono veterinarijos tarnyboje. Kam aktualu, tai Prienų rajono veterinarijos tarnybos rengiami kursai bus birželio 8 d. O avis reikia suženklinti iki birželio 1 dienos, tai reiks prašyti kažko pagalbos suvesti į "gyvuliu registrą".

na ir as pirkau is avenos tai ir tos zirkles ir tie auskarai sudas. nelyginsi su veterinarijos auskarais ir aflekso zirklemis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šiandien ženklinau savo prieagulį. Ausytes prieš segdama purškiau tokiu bespalviu Kubatolio purškalu (dezinfekuoja, aptraukia žaizdeles plona plėvele, gydo). Turiu ir rudą, tai juo nepurškiau, būtumėm visi išsimozoję.

Dar bet gydytojai turi purškalą, kuris vietiškai nuskausmina.

Jeigu norite panaikinti bet kokią infekcijos tikimybę , reikėtų pamerkti ir auskaro galiuką į spiritą. Aš paleidau paženklintus ėiukus atgal į ganyklą, tai nelabai ir pamatysi, kuriam gerai gyja, o kuriam ne, tad geriau apsidrausti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

EkoTomai, aš turiu Avenos ir man viskas puikiai segasi ir laikos. Nebent būna dar geriau veikiančių?:)

man ir ispradziu segesi gerai , reples kur apacioj yra tas geleziukas kur laiko apatini auskara toj po 30auskaru segimo pradejo lankstytis ir neatlikt funkcijos,auskaro to kuris praduria skyle daznai zirkliu adata pati perlenda per ta plasmase ir auskara neisega. ir jie sunkiau praduria skyle nei is vet tarnybos su geleziniais smeigais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš irgi kažkada pirkau Afflex, bet kai nusipirkau auskarus iš Avenos, teko pereiti ir prie kitų replių. Kas prekiauja auskarais, kuriems tinka Afflex replės?

veterinarija dabar tik uzsakima padaro ir saskaita israso ,o atveza pastas per savaite i namus.Dar galima per VIC svetaine uzsakyt kas pats sega

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 6 mėnesių...

Pirkau nemaza kieki is avenos auskaru, reples dave nemokamai, tad kadangi ju auskarai yra mazesnio diametro o reples splasmasines tikrai lb prastos is ju isemiau ir isidejau adatele i geras reples plienines, kur fiksacija zymiai geresne ir lengviau eina pradurti. Del gyvuliu registravimo ir zenklinimo naudoju ugri, pats viska tvarkau nereik veterinaro esu pabaiges kursus, ir del zenklinimo esu pabaiges kursus, tiesa esu girdejas kad paskutiniu momentu nevien avena pardavineja auskarus, tik konkreciai nesu domejasis, nes avinukus reik suauskaruoti iki puses metu laiko.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Aš naudoju Afflex reples auskarams. Baigiau ženklintojo kursus ir auskarus perku tik iš veterinarinės tarnybos. Tikrai kokybiški. Negaliu pasigirti, kad labai daug avių ženklinau, bet netoli 250. Ir jokių problemų dar nėra buvę, nei su auskarais, nei su replėmis, nei su ėriukų ausimis. Ženklinu eriukus 1 mėn amžiaus. Be to, kadangi prieauglis mano ūkyje gimsta tik žiemą, tai manau, kad ir infekcijoms tikimybė mažesnė įsimesti. Nei musės puola, nei kiti parazitai. :)

O avis į duomenų bazes suvedinėju pats. Ir kursų nebaigiau. Ten gi viskas lietuviškai aiškiai surašyta. Taip pat paprasta kaip ir šiuo forumu naudotis. O veterinarų kainos tikrai gerokai išpūstos. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kadangi atsakingos tarnybos nesuteikia reikiamos informacijos apie žymėjimą tai darom tai patys.

Auskaras turi mamą ir tėtį. Gal ir juokingai tai nuskambės, bet taip bus lengviau paaiškinti.

Tad procesas toksai:

Imame auskarą su mama ir dedame į reples po liežuvėliu, kuris prilaiko auskarą. Ant viršutinės replių dalies- adatėlės, užmauname auskarą su tėčiu. Pastebėjimas, kad auskarus galima pasukioti į reikiamą poziciją, tarkim i kairę jei segam į kairę ausį. Taip lengviau matyti kur bus segamas auskaras. Taip pat prieš galutinai segant auskarą į ausį galima pabandyti imituojant segimą pažiūrėti ar tėtis tiesiai eina į mamą, nes gali būti auskaras su mama stovi ne savo pozicijoje replėse.

auskarureples-vi.gif

Toliau, jeigu viskas yra tvarkoje, reples su auskaru reikia panardinti į dezinfekuojantį skystį.

auskarureplesdezinfekcija-vi.gif

Auskaras segamas taip, kad auskaro dalis su mama, įsegus auskarą būtų vidinėje ausies dalyje.

auskarasteisingas-vi.gif

Sėkmės ženklinant avis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 4 savaičių...

Pametus auskarą ar jį išplėšus yra galimybė atgaminti. Tai yra užsakote per naują tuo pačiu numeriu, jei neturite prisijungimo prie VIC sistemos kreipiatės į savo veterinarą.

Laikinam žymėjimui perkat iš Avenos ir jei avys smulkios ( romanovas ) ar panašiai, juos apkarpote. segat po vieną auskarą ėriukui, kaip paauga iškerpat jį ir į jo vietą įsegat normalų. Galima pagal spec. užsakymą Avenoje užsakyti ir mažų auskarų, bet replės kainuos 70,- lt plius auskarai. spręsti patiems.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...