Jump to content

Kergimas


Seelow(trs)

Recommended Posts

as tai baigiu prieit isvados, kad jei atsiveda daugiau nei 8-9 triusiukus, reik paciam ismest is lizdo pertekliu. palyginus kur atsivede 8 ir kur 11, tai dydzio skirtumas ryskiai matomas.

As ir ne viena karta perkilinejau nuo vienos pas kita patele, nes budavo viena 3-4-5 atsivesdavo kita 9-10 buvo ir 15 ne karta, o kita se ir 1 tesugeba, tai ir tenka permety kad pasilygintu, siuo metu yra viena 8 atsivede kita 5 tai tie 8 atrodo kaip 1men nors jiems 2men2sav

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu laikantis , "kalifornų" normatyvų, nerekomenduojama kergti ankščiau kaip 6 mėn, patinų nenaudoti jaunesnių kaip 7-8 mėn. Taip, sutinku, jos jau gali dirbti nuo 4 mėn, bet... Atlikau eksperimentą. Turėjau 4 kalifornes, visos negiminingos, taip pilnai subrendusi patiną, dvi pradėjau kergt nuo 4 mėn, kitas dvi nuo 6,5 mėn, pirmosios niekada nebuvo atvedę daugiau kaip 7 triušiukų, ir dažniausiai dar po 2-3 krisdavo per pirmas 10 dienų, kai tuo tarpu sekančių patelių iki pat žilos senatvės :D atjunkytos vados buvo vidutiniškai 10-11 triušiukų. Taigi lieka patiems apsispręst ar geriau palaukt ar paskubėt. Beje tai buvo vieni iš pirmų mano triušių, todėl laukt jų brandos irgi neturėjau kantrybės...

Va cia tai atsakymas! :eusa-clap:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki triusiu augintojai,

Kuri laika skaitineju apie Jusu dziaugsmus ir vargus auginant triusius. Nusprendziau siandien prisijungti. Esu naujoke triusiu auginime. Praeita vasara gavau dovanu auginimui dvi jaunas pateles ir patiniuka jauna, misrunus :eusa-clap: Pradziai pats tas. Vasara sedejo garduose lauke, ziema i atskirus gardus isskirstyti buvo ir iskraustyti i ukini pastata. Matyt neapsiziurejom kazkur, bet sumaste spalio gale atsivesti viena patele jaunikliu. Kadangi nebuvo motininio lizdo, ant sieto ir sieno, neisgyveno tie jaunikliai. Paprasciausiai ismete visus po lizda ir susalo vargsai. O buvo ju 8 :icon-cry: Prisviles pirmas blynas. Na ka, vyras sumeistravo du motininius lizdus atskirai prikabinamus prie gardu. Sumastem vasario 16 suleisti pateles po viena pas patina. Taigi pirma patele, pasirodo buvo patinas :icon-eek: O nusprendem taip, nes puole pati patina tvarkyti baisiausiai. Stveriau is narvo ta apsimeteli ir apziurejau,kad styro pimpaliukas. O kadangi musu patinas rimtas toks, tai spejo turbut ir ikasti tam i pimpaliuka, nes anas jau neziurejo kur lipa, ar priekis ar galas, tai pasikruvines biskiuka buvo, bet siai dienai jau gerai viskas. Apsimeteli isgrudau i atskira narva laisva likusi ir imeciau kita patele. palikau ja ten valandziukei kokiai. Manau,kad turetu uztekti laiko, nes po valandos patinas nusiplukes ilsejosi jau. Tai va. Ta proga, ta pacia diena parsivezem kita misrune patele. Sekancia diena imetem ja patinui. Tai cia buvo vasario 17. Palaikem valandziuke ir atgal ja isemem. Vakar sumasciau patikrinti pateles, ar apsikergusios. Imeciau ta naujoke, tai pradejo cypti, kriukseti ir begti nuo patino, o anas gyvulys, didesnis uz ja dvigubai nepasiduoda. Ilgai vargau, kol is jo ja atsiemiau, nes neprileidzia jis manes iki jos ir viskas. Siandien jaunoji jau tokia pikta kaip velnias, kriuksi ir urzgia ant manes, kai maisto atnesu. Vos ne puola i ranka kasti. Kaip cia ja suprasti?? Antros net nepatikrinau, nes kad i kur velnias ta patina. Pavargau vakar galinetis su juo. Imesti imeti, o atiduoti nenori. Tik stresas visiems buna. Nebus per velu rytoj ana patele kergta 16 diena patikrinti? Ar geriau laukti ir tiek?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na nezinau, as tai nepalieku vienu kai kergiu. Tiesiog imetu pas patina, reikalus greit atlieka, ir kol apsiseriu, viena aki i porele uzmesdamas, zinau, prisileido patele, susikerge ir pan. Zodziu, jei susikergia 2 kartus per koki 20 min kol tvarkaus, net netikrinu daugiau, kolkas 100 proc. ir jokiu klaustuku nelieka :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na nezinau, as tai nepalieku vienu kai kergiu. Tiesiog imetu pas patina, reikalus greit atlieka, ir kol apsiseriu, viena aki i porele uzmesdamas, zinau, prisileido patele, susikerge ir pan. Zodziu, jei susikergia 2 kartus per koki 20 min kol tvarkaus, net netikrinu daugiau, kolkas 100 proc. ir jokiu klaustuku nelieka :)

Kad prisileido, tai maciau, bet kaip pirma karta kergiant, tai tu klaustuku pilna :icon-redface: Patikrinsiu ir antra patele, busmaziau klaustuku. Tik baisu man su tais tikrinimais,kad nesusistresuotu ji ir neissimestu :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na nezinau, as tai nepalieku vienu kai kergiu. Tiesiog imetu pas patina, reikalus greit atlieka, ir kol apsiseriu, viena aki i porele uzmesdamas, zinau, prisileido patele, susikerge ir pan. Zodziu, jei susikergia 2 kartus per koki 20 min kol tvarkaus, net netikrinu daugiau, kolkas 100 proc. ir jokiu klaustuku nelieka :)

Kad prisileido, tai maciau, bet kaip pirma karta kergiant, tai tu klaustuku pilna :icon-redface: Patikrinsiu ir antra patele, busmaziau klaustuku. Tik baisu man su tais tikrinimais,kad nesusistresuotu ji ir neissimestu :icon-rolleyes:

Del tikrinimo, tai tikrai neissimes manau, iskart matysi, kad neprisileidzia patino tai ir nelaikyk ilgai kartu

Susikergia, kai patinas nugriuna, pas mane net garsiai snypsdamas is malonumo matyt :))

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na nezinau, as tai nepalieku vienu kai kergiu. Tiesiog imetu pas patina, reikalus greit atlieka, ir kol apsiseriu, viena aki i porele uzmesdamas, zinau, prisileido patele, susikerge ir pan. Zodziu, jei susikergia 2 kartus per koki 20 min kol tvarkaus, net netikrinu daugiau, kolkas 100 proc. ir jokiu klaustuku nelieka :)

Kad prisileido, tai maciau, bet kaip pirma karta kergiant, tai tu klaustuku pilna :icon-redface: Patikrinsiu ir antra patele, busmaziau klaustuku. Tik baisu man su tais tikrinimais,kad nesusistresuotu ji ir neissimestu :icon-rolleyes:

Del tikrinimo, tai tikrai neissimes manau, iskart matysi, kad neprisileidzia patino tai ir nelaikyk ilgai kartu

Susikergia, kai patinas nugriuna, pas mane net garsiai snypsdamas is malonumo matyt :))

Patikrinau ka tik ir antra patele. tai sita prisileido, kitaip nei vakarykste. Tai palaukiau, kol patinas pora kartu nugrius susnypsdamas ir traukiau ja lauk :) Tai sita dabar verta vel po 5 dienu kokiu tikrinti, kol neprisileis patino? Jei triusiuosis, tai bus savaites skirtumas tarp pateliu turbut, nes ana vakar nesileido. O taip norejau,kad panasiu laiku butu, kad jei kas ko, tai butu galima triusiukus permesti kitai, jei vienai kas nors bus. Na bus matyt dabar. Nieko nepakeisi :icon-rolleyes: Pranesiu kai jau apsitriusiuos :eusa-whistle:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolegos, nieko nesuprantu. Patelė 10mėn, kaimo mišrūnė. Lapkritį turėjus vaikų. Suleidau sausį. Pakartojau po 5d -nesileido. Apie vasario 21 turėjo triušiuotis. 22d suvijo lizdą, pūkų krūva. Jos sesuo atsivedę triušiukų (kartu leistos). O šita siust pradėjo. 24d vėl įmečiau pas patiną, bet jaunesnį (pagrindinis deja krito). Ta jo vos neišprievartavo. Galiausiai viskas įvyko. Bet man neramu, ko ji sausį nesusikergė? Sveria dama 7,2kg. Negali čia būt dėl storumo? Tą lizdą vis patvarko. Nu nesuprantu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kolegos, nieko nesuprantu. Patelė 10mėn, kaimo mišrūnė. Lapkritį turėjus vaikų. Suleidau sausį. Pakartojau po 5d -nesileido. Apie vasario 21 turėjo triušiuotis. 22d suvijo lizdą, pūkų krūva. Jos sesuo atsivedę triušiukų (kartu leistos). O šita siust pradėjo. 24d vėl įmečiau pas patiną, bet jaunesnį (pagrindinis deja krito). Ta jo vos neišprievartavo. Galiausiai viskas įvyko. Bet man neramu, ko ji sausį nesusikergė? Sveria dama 7,2kg. Negali čia būt dėl storumo? Tą lizdą vis patvarko. Nu nesuprantu.

Tikėtinas variantas, ypač jeigu kuri laiką buvo nekergta. Pjaudami turbūt visi atkreipėt dėmesį, kiek būna tauku aplink gimdos kanalą( ar kaip ji pavadint, bo ne mano sritis), tai vat tie taukai jį užspaudžia ir patino darbas būna per niek. O patelei užsifiksuoja,," kad ji jau patvarkyta" ir laikui atėjus elgiasi pagal visas normas. Dar vienas variantas, nors ir retas, bet įmanomas, tai viena iš listeriozės formų, kai vaisius mumifikuojasi gimdoje ir patelė lieka nevaisinga. ji rujoja, kergiasi, atėjus laikui ruošia lizdą, tačiau nieko neatsiveda....ir akivaizdžiai tunka....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kol keleta dienu pratinosi prie nauju namu, tai tikrai rami buvo. O po sukergimo, tai kaip velnias. Urzgia, kai narva atidarau, soka ant ranku priekinem letenom :D Grynai kaip musu vienas patinas. Tikekimes,kad mama bent is jos gera bus, nes jei dar ir su vaikais busimais negraziai elgsis, tai ilgai netrauks :eusa-whistle:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

maniškes tokios yra dvi. šeip piktokos, bet jau kai sukergi ypac agresyvios pasidaro, puola, urzge, kanda, avine aršiause nors ir zinau kad tokia,grudus kai pilu iš kibiriuko stengiuosi tvirtai laikyt, bet vistiek ji jį man iš ranku išmuša :icon-redface: , švelnei tarent šuva tikras :icon-twisted:

bet ji pimas mano triušis, tai laikau

padariau erdve deze, maziukam atskirai, tai lengviau truputi lizda apziuret

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano pagrindinis patinas krito. Esu nusipirkusi dar vieną. Jam 6mėn (drugelio mišrūnas). Bet kokią patelę jam beįdedu -jis jam muša. O tom tai meilės norisi. Turiu kelis 4mėn kaimietukus. Bet jiems juk anksti. Kaip tam ponui :animals-bunny: paaiškinti, kam jis gyvena - kaip haremą aptarnauti?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...