Jump to content

Viskas apie ėringas avis ir ėriavimasi


Loreta

Recommended Posts

  • po 2 savaičių...
Norejau paklausti ka reiskia kad kai avis nusislapina ir avinas pauosto slapima pakelia savo lupa?

Ir kodel kai paglostau aviai nugara ji pradeda slapinti?

Todėl, kad avis rujoja.

Visiškai neteisingai postringaujate. Toks avino elgesys nereiškia, kad avis rujoja, avinas tik tikrina ar dar neprasidėjo ruja, žinoma, jis gali taip elgtis ir rujos metu, bet tada ta avim jis rūpinsis visą dieną.

O dėl avies reakcijos, na dažnai avis reaguoja į jus kaip ir į aviną, jeigu eisite paskui avį arti, ji taip pat šlapinsis, nes manys, kad jūs - avinas. Kada rujoja avis geriausia suprasti iš jos pasturgalio, o kad galva būtų rami - visada laikyti aviną bandoje.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

As ir jai matau tai padedu kam bereikalingai kankintis ilgai ten tai avei.Ir kiek mates ir didelese fermose padeda tik reikia zinoma zinot ka darai o ne belenkaip belenka...
ir ka darot ? man tik stebet teko as i tokius procesus nelendu ....

As kada jau matau jog gulasi ir stumia tada buna praktiskai eriukas jau pie isejimo jai viskas ok buna prie pat kojytes priekines ir ant ju galva tai su jos saremiu ir istrauki,buve atveju kada atbuli tai realiai net nezinau ar jos pacios isgimdytu atbula.Ir itraukta is karto paduodi jai laizyti zinoma nuo nosies gleves nuvalyti reikia nes kaip kurios kol daeina iki galvos laizyt tai kad nepridustu...Na ir visas menas pagalbos tada jai viskas ok tai gan greit stojasi tai dar padedu greiciau susirasti tesmeni kad pazystu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki, atsivede du eriukus-abu negyvi.Kodel taip ivyko? Gali buti, kad avinas suzalojo avi ? ar tai kita priezastis?Butina atskirti avina nuo aviu bendrame aptvare?kaip elgtis su avies tesmeniu? antibiotai reikalingi ?

aciu

Tesmuo praeina ...turi issivalyti jei neissivalo reikia hormona ileisti kad issivalytu ir stebeti avi ,ar nera uzdegimo.  o ta gimima gal kraujomaisa gal dar koks biesas ...  Kokia veisle ?  pas mane buna pirma karta kai atsiveda kai kuriom ... 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

aciu Augustai, Diuser Berison avis, pernai atsivede viena ir labai nenorejo ziureti, maitinau, Siemet va tai tau..na dar vienam sezonui laikysiu ir ziuresiu.Sakau gal perseriau savo grazuole..

Gera veisle tik kad kirpti nereiketu butu is vis pasaka :) turejau keleta pirma vada ir buvo nekokia vienas tik isgyveno ,po to gerai vede.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

pranas313 perserimas,labai galimas dalykas,jog galejo itakoti,giminingumas taipogi... O tesmeni as tokiu atveju tepu savo pasigamintu tepalu,jaigu labai isbrinksta ir pasidaro kietas,kitu atveju (buvo toks)  :auto-checkeredflag:  Tepalas paprastas lyditi kiaules taukai,actas truputi kamparo spirito,viska gerai ismaisom ir tepam masazuodami tesmeni,kuo dazniau pagal galimybe

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

norejau pasidometi. Jeigu avis atsiveda eriuka arba du eriukus ar galima duoti papildomai jiems karves pieno(cia pagal recepta padarius kad tiktu eriukams tas pienas)?

Manau- isikisti reiketu i ta procesa kai isvis neduoda pieno ....  bet jus vistiek dar ne viska perskaitet ten kazkur net norma buvo kazkas parases pieno  :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Kaip gimdymai šiai metais?

Aš taip pat ramiai iki Lietuvos valstybės atkūrimo dienos gyvensiu. :) Visada planuodavau sausio mėnesiui, bet šiemet nusprendžiau, kad jei gims vasario - kovo mėnesį, pašersiu 2-3 mėnesius tvarte, o tada ant šviežios žolės. 

Mano nuomone pliusai tokie:

1. Reikia ruošti mažiau pašaro žiemai. Kai reikia 5-6 mėnesiu šerti 100-150 ėriukų, tai pasijaučia. Šeriu šiek tiek padžiovintu šienainiu (rulio savikaina ~ 45-50 lt)

2. Mažiau mėšlo (nes pavasarį jau su traktoriaus kaminu lubas grandau) :)

3. Ėriukai ant šviežios žolės labai gerai auga.

4. GAL nebebus tokių šalčių, kad varveklius nuo ausų tik gimusiem ėriukam laužyti reikėtų.

5. Ramus šventinis periodas.

Minusai

1. Pavasarį dar nelabai bus ką parduoti.

 

Daugiau nelabai matau minusų. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Manai, kad 6-7 mėn. amžiaus ėriukai yra mažoki? Patys tie pjovimui. ~15 kg skerdienos. (27-30 lt/kg)

Supirkėjam pardavinėjant tai taip - tikrai maži, bet aš taip nepardavinėju. Todėl mano ūkiui toks "tvarkaraštis" tinka. :) Neperšu kitiems, tik dalinuosi savo pamąstymais. :)

O veislei, manau, ir 6 mėn pirkti galima. Jau tikrai matosi potencialūs veisliniai avinai ( nors aš grynuoju veisimu ir neužsiimu).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano nuomone auginant veislinę bandą optimiausias laikas sausio 5-10 d. iš kart po visų švenčių, naujų ir pailsėjus šiek tiek, eriukai ir avytės bus jau paaugę ant vasaros veislei. Galit sakyt ką tik norit, bet 3-4 mėn eriukai jau puikiai matosi ko iš jų tikėtis. O rudenį pasibaigus galima parduoti visus likusiu eriukus. Pašaro suvalgys daugiau, mamas penėt reiks "riebiau", bet juk ir kainą gaunama už veislę yra kur kas geresnė. Kadangi aš asmeniškai nenoriu būti mėsininku ir mėsos pardavėju sutingu gauti mažesnes pajamas bet užsiimti mėgstamu darbu. Šiais metais mano panos eriuotis pradės apie Vasario 22d t.y ~3-4 savaitėm ankčiau negu praeitais metais. ir kiekvienais metais ankstinsiu kergimą maždaug 3-4 savaites kol gausis ~Sausio 5d. Juk vistiek visi eriukai neiškris per savaitę...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

 jei pradėti gylintis,tai dar reiktu atkreipti dėmesį į patį gyvulį,:

vėlyvą rudeni,žiemą avis grįžusi iš ganyklų yra gero stovio,pilna mineralų ir vitaminų balanso,jai lengviau eriuotis,vaikai statistiškai stipresni,Jos produktyvumas ir ilgaamžiškumas padidėja,kas aišku ekonomine prasme yra efektyviau

Pavasarį avis jau būna išnaudojusi visą sukauptą mikroelementų balansą,ir dar jai reikia papildomai maitinti prieauglį,Tokios avies produktyvumas ir kaip eriavedės,yra ženkliai mažesnis,

Aišku nukėlus eriavimasi į vėlyvą pavasari,vasaros pradžia,gaunasi geresnis rezultatas,bet velgi-ekonomiškai nenaudinga-rudenį yra perkrauta rinka,reikia prieauglį maitinti rudenį,žiemą,kad parduoti gersenėm kainom,kas vėl ekonomiškai nenaudinga

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...