Jump to content

Viskas apie ėringas avis ir ėriavimasi


Loreta

Recommended Posts

  • po 3 savaičių...
Yra tokia problema, noriu pirkti avis suffolku, bet sake kad jas galejo apkergti pasileides kaimynu patinas romanovo. Kaip galima issiaiskinti ar tikrai jau sukerge ar dar ne?

:lol: Kai sužinosi kada tas pasileidelis Romanas galėjo pasidarbuoti, tada pagal nėštumo laiką galima kalbėti apie pirmus simptomus: tik pačioje nėštumo pabaigoje (maždaug 2-3 savaites iki ėriavimosi ) padidėja tešmuo ir stipriai padidėjęs pilvas nusileidžia į apačią (likus kelioms dienoms iki ėriavimosi ) , o iki tol lieka tik spėlioti :eusa-think: .

Kitas būdas gal suveiktų , gal ir ne suleisti su kitu patinu ir stebėti ar jis domisi ja ar ne . Domėsis jei panelei bus rujos metas.

Dar vienas būdas ehoskopija :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kiek laiko laikote avis su eriukais atskirai, kai apsieriuoja ar isviso neatskiriat?

Aš atskiriu būtinai. O kiek laiko? Tai čia priklauso nuo avies ir ėriuko tarpusavio "santykių". :) Jei avis prižiūri ėriuką, o ėriukas stiprus, ir gerai oreantuojasi aplinkoje, tai aš palaikau gal kokias 3-5 paras atskirai. O jei avis durnesnė, ar ėriukas silpnas, ar jei neduok Dieve ir durna, ir silpnas, tai tada ir mėnesį tenka kartais.

o kaip avis reikia serti kukuruzus ir zirnius. JUos malti reikia?

Kukurūzus ir žirnius (kaip ir kitus grūdus) geriausia yra traiškyti. Jei traiškytuvo aplink niekas neturi, tai tada stambiai sumalti.

Aš tai mąstau, kad geriausias ir ekonomiškiausias variantas avims yra - žirniai ir avižos.

Avižas labai paprasta ir pigu užauginti (ypač ekologiškai), ir baltymingos pakankamai. O ir žirniai pakankamai paprastai užauginami (pasirinkus tinkamą veislę). :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
kiek laiko laikote avis su eriukais atskirai, kai apsieriuoja ar isviso neatskiriat?

Aš atskiriu būtinai. O kiek laiko? Tai čia priklauso nuo avies ir ėriuko tarpusavio "santykių". :) Jei avis prižiūri ėriuką, o ėriukas stiprus, ir gerai oreantuojasi aplinkoje, tai aš palaikau gal kokias 3-5 paras atskirai. O jei avis durnesnė, ar ėriukas silpnas, ar jei neduok Dieve ir durna, ir silpnas, tai tada ir mėnesį tenka kartais.

o kaip avis reikia serti kukuruzus ir zirnius. JUos malti reikia?

Kukurūzus ir žirnius (kaip ir kitus grūdus) geriausia yra traiškyti. Jei traiškytuvo aplink niekas neturi, tai tada stambiai sumalti.

Aš tai mąstau, kad geriausias ir ekonomiškiausias variantas avims yra - žirniai ir avižos.

Avižas labai paprasta ir pigu užauginti (ypač ekologiškai), ir baltymingos pakankamai. O ir žirniai pakankamai paprastai užauginami (pasirinkus tinkamą veislę). :)

Miguelis, kolega... Labai gerą derinį parašėte (žirniai - avižos) ir kad traiškyti reikia irgi labai teisingai... Tik avižos daugiau dėl gero, greitai skaidomo krakmolo šeriamos (tiek gerai skaidomo, kad smulkiau sumalus acidozė gali būti) baltymų juose tik 13 proc (krakmolo virš 50) o žirniai dėl baltymų (juose apie 24 -26 proc baltymų) Gyvulio prieskrandyje avižų krakmolo energija (jei traiškytų tai labai palaipsniui atsipalaiduojanti) padeda mikroorganizmams suskaidyti ir įsisavinti žirnių baltymus....

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...