Jump to content

Šienainio gamybos rulonuose reikalavimai


marius0722

Recommended Posts

Gal galėtum plačiau.Kaip tas vokietis atskiria iš pieno kuo karvės šertos -šienu ar šienainiu?Prie ko karvių ragai?Beje,apie mišinį-net pavydas suėmė ,kad išaugo iki 1,5m.,pas mane tik pusmetris.Atolo mažai.Nupjoviau šienainiuitruputį,turbūt teks "auginti"likusius laukus šienui.Svidrė visai neauga.

Jus Kazimierai netikekit tais 1.5m  ,cia daug galima pripasakoti -kad zole 2m bet su siupeliu reikia semti nes per sakes isbyra ...  va kai foto ikels su centimetru pridetu tada patiket galima bus 

Zole ir mano baznytkaimi neauga ,ir tresiau ..  nera dregmes 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš kelis mėnesius turėjau diskusija, kurioje buvo išreikštas vokiečių pasiūlymas, kad jie norėtų ekologiško pieno iš nenuragintu karvių, ir karvių šertu šienu.Tu nemanai, kad šiuo metu tai būtų perspektyviau negu atiduoti Pieną po 8 ct, kam melžti daug ir pigiai, jei gali mažiau bet brangiai.

Įdomūs tie vokiečiai... Na, nenuragintos, tai streso nepatyrusios.???nuraginimo metu?... O šeriant TIK šienu, koks jis geras bebūtų, šiuolaikinių genetinių rodiklių karvę labai lengva po apsiveršiavimo padvasinti.. Ji gi pieną duos ėsdama save.. Kadangi iš TIK šieno, maisto medžiagų produktyvumui tikrai neužteks... Bus taip, kaip ganėtinai tankiai buvo 2004- 2006 metais, kai mūsų ūkininkai ir bendrovės vežėsi didelio genetinio potencialo karves, o šerti dar nebuvome išmokę..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki.

Reikalas nutiko toks. Šiemet nusprendžiau pasidaryti šieno ritinių, nevyniodamas į plėvelę. Šieną smulkinu, šienas labai sausas. Iškarto vežu ir kraunu į angarą. Bet šiandien angare užuodžiau "garų" kvapą. Patikrinus radau ritinių vidurius kaistančius. Ten jau drėgnas šienas ir karštas. Bet tik vidurys karštas. Nevynioju pirmą kartą Gal kažką ne taip darau? Ritiniai suspausti labai stipriai, net skamba.

Tai ir galvoju ar nebus hajuk mano šienui?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nebus,ritinių viduryje šienas bus rudas,jį karvės ypatingai gerai ėda,man taip yra buvę,kad net iš ritinių vidurių putojo,galvojau,kad viskas šienui.Šiaip daugelis šieną veža mažiausiai po savaitės po suruliavimo,kai jis būna perkaitęs,nes yra rizika,kad tuoj pat suvežtas gali užsidegt.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nebus,ritinių viduryje šienas bus rudas,jį karvės ypatingai gerai ėda,man taip yra buvę,kad net iš ritinių vidurių putojo,galvojau,kad viskas šienui.Šiaip daugelis šieną veža mažiausiai po savaitės po suruliavimo,kai jis būna perkaitęs,nes yra rizika,kad tuoj pat suvežtas gali užsidegt.

Isl auko vezam kazkur tai po menesio, reikia leist perkaist sienui. Kazkada kai suvezem po keliu dienu tai darzinei taip pat pradejo kaist, pavirsius vietom supuves buvo, pradejo musmires aukt... :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Isl auko vezam kazkur tai po menesio, reikia leist perkaist sienui. Kazkada kai suvezem po keliu dienu tai darzinei taip pat pradejo kaist, pavirsius vietom supuves buvo, pradejo musmires aukt... :D

po menesio as tai jau atola pjaunu, o ne vezu pirmos zoles likucius... aisku jeigu daugiau pjaut neketinat ir isvazinet negaila, tai nieks nedraudzia pudyt ant lauko...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jus Kazimierai netikekit tais 1.5m  ,cia daug galima pripasakoti -kad zole 2m bet su siupeliu reikia semti nes per sakes isbyra ...  va kai foto ikels su centimetru pridetu tada patiket galima bus 

Zole ir mano baznytkaimi neauga ,ir tresiau ..  nera dregmes 

Nereik netiket, reik augint moket  :icon-mrgreen:

 

Sejau ji kaip antseli iselio po 100 kg/ha. Iselis po 30 cm buvo.

Pas mane ir kitais metais misinys gerai dera, gal tik pernai kiek kuklesnis (iki 1 m) buvo, bet kai paziurai kaip pas kitus, tai net ant puses tokie nera.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nereik netiket, reik augint moket  :icon-mrgreen:

 

Sejau ji kaip antseli iselio po 100 kg/ha. Iselis po 30 cm buvo.

Pas mane ir kitais metais misinys gerai dera, gal tik pernai kiek kuklesnis (iki 1 m) buvo, bet kai paziurai kaip pas kitus, tai net ant puses tokie nera.

nebutina teisintis   viskas imanoma --pernai is 1,8ha misinio  gavau 38rulius tiesa aukscio nematavau  pjoviau kai uzsimezge pirmieji zirniai  bulai ede kaip pablude net islaizydavo edzias   siemet kitame lauke --spyga tiek nebus kita met bandysiu toki varijanta---iseti ankstinius   po kiek laiko avizas +zoliu iselis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

po menesio as tai jau atola pjaunu, o ne vezu pirmos zoles likucius... aisku jeigu daugiau pjaut neketinat ir isvazinet negaila, tai nieks nedraudzia pudyt ant lauko...

NA dar nepasiekem tokio lygio, o turbut ir nepasieksim, kad galetumem atola sienaut. Kad ir po 3 menesiu pas mum ne i visas pievas verta su sienapjove vaziuot. jei sakykim sieno padarot 10 ruliu is 1ha, tai kiek ruliu padarot is atolo ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

jei suki iš 1ha 10 rulių,  rulio savikaina gaunasi 3pjovimas 2 vartymas 2 sukimas 1 vyniojimas 3 plėvelė. 2 10km spinduliu atvežimas ir krovimas , aš bent sau taip skaičiavausi, nepridėjau  dar tinkliuko, nes sukam virve, tai jinai pigiau grybo .

aišku jei pievos kultūrinės ir lygios kaip stiklas, duobių nėra, kampų nėra, arba išvis žolės nėra, visada galima nuolaidas taikyt :)

aš šiemet dalį rulių laukiau +- 3-5 dienas prieš vežant, o per joninių karščius, iškart sukom ir vežėm klėtin, kroviau kaip pakliuvo netaikant, tai oro tarpų sočiai, o klėtis tik su stogu, be sienų, tai vėdinasi puikiai, nors šienas giliau buvo kiek šiltas ir kvapas jutosi.
 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...