Jump to content

Kokie žolynai geresni ? Žolių mišinių pasirinkimas.


ausra

Recommended Posts

Mastau susiart pievas ir iš pavasario sėti pievas. Neketinu gamint rulių , nes neturiu kuo, o ganysiu avis.
Norėjau paklausti, dauguma kas sėjat pievas, sėjat baltų rulių gamybai, kaip su gyvulių ganymu?
Sėčiau priemolyje utenos pusėje, kalvotose/nemelioruotose žemėse.
O paklausti norėjau, ar skiriasi žolių mišiniai ruliam, ir ganymui , nes visgi trypimas ir atsparumas, ar nėra bėdų dėl to? Taip pat kyla klausimas ir dėl tręšimo. Ar ganant avis pasėtoje pievoje dar reiktų papildomai tręšti ar visgi užtektų natūralios gyvulinės trąšos?
Taip pat patarkit, ar vykęs planas, pasėjus naują pievą pavasarį, ją jau ganyti kažkur birželio- liepos mėnesį, kuomet karščiai ir žolė nebetaip intensyviai auga, kaip pavasarį?

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Zolių mišini turėtum pasirinkti toki kuris būtu atsparus mindymui, greitai atželtų. Reiketu parinkti žolias kurias noriai ėda avys. Mano manymu reikėtu trešti pieva mineralinėmis trašomis kiekviena pavasari, taip daugiau naudos iš jos ir žolynas produktyvesnis bus. Aš sėčiau daugiamečių svidrių(70proc) ir baltųjų dobilų(30proc) mišini. Ganyti galėtum jau birželio mėn , tik neįsigask kai pirmiau pikdžolės sukils, o ne žolės :D Numulčiuosi ar nupjausi ir žels ysėtas žolynas. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kiek domėjausi yra daug įvairių atsparių mindymui žolių veislių avim, tik reikės pasidomėt, kaip lietuvos sąlygom auga.

Juodas, o kas yra optimaliau sėti kaip siūlai 2 kultūras, ar gal daugiau geriau? skirtingas augimo greitis, galbūt maisto medžiagos įvairesnės? sausrai / šlapumui skirtingi atsparumui , mažiau praradimo šanšų? Na gal ir tiesa, geriau jau tręšti, nei persėti pievas, norėtūsi, kad pieva atlaikytų kokius 5 metus, nes kas 3 būtų pastovus plotų persėjimas..
Na pavasarį, manau visi turim kur ganyti, nes žolė auga ant mielių , man aktualus liepos, rugpjūčio mėnesiai, kad būtų galima jau pradėti ganyti, tai kaip jau supratau pasėta žolė jau bus sudygusi. Pavasarį pikdžlių daugiau nebūna , nei pasėjus pievą pavasarį?
Tarpkitko, iš ekonomijos pusės norejau pasiteiraut, neekonomiškiau išsinuomoti 1 papildomą ha, nei vieną ha sudėti 100eurų trašom?Tuo atveju, jei yra aplink žemės. Nes nederlingom žemėm, nuoma 100 eurų prastesniuose rajuonuose prieeinama kaina. Kaip jūs darot ir kam pririotetus skiriat? gerom ganykloms, ar prastesnėms bet didesnėms?
 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Zolių mišini turėtum pasirinkti toki kuris būtu atsparus mindymui, greitai atželtų. Reiketu parinkti žolias kurias noriai ėda avys. Mano manymu reikėtu trešti pieva mineralinėmis trašomis kiekviena pavasari, taip daugiau naudos iš jos ir žolynas produktyvesnis bus. Aš sėčiau daugiamečių svidrių(70proc) ir baltųjų dobilų(30proc) mišini. Ganyti galėtum jau birželio mėn , tik neįsigask kai pirmiau pikdžolės sukils, o ne žolės :D Numulčiuosi ar nupjausi ir žels ysėtas žolynas. :)

Panasiai pas mus yra vienam ruoze nusienauji ir atolas atauga dobiliena -ganymui, bet jei pjauni vien dobilus sienui tai sunkiau dziuna ...

Pavasari set ir sienaut bet ganyt sunkiai manau pavyks ,bet jei siais metais jau kitais metais pavyktu ir sienaut ir ganyt ... 

Kur trasu beri ten ir derlius zoles didesnis ,ir plius dar galima jei reta zole iseti ir prideda koki 30 40proc 

Beje  gal kazka pakeist po pievos pvz kviecius paset kad pailsetu nei pieva po pievos ...............

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 6 mėnesių...

Aplink mane daug kas seja vien tik vienmetes svidres kartu su daugiameciu zoliu iseliu, tai jaigu dar patresta derliai tikrai dideli buna tik va del pasaro maistines vertes nezinau.

Svidrė, (ir vienmetė) viena vertingiausių varpinių  (dabar reikalauja sakyti miglinių) žolių. Esu matęs tranšėją šienainio su gerokai daugiau kaip 20 proc baltymų.

Žinoma, jei nepasendinsit žolės, masės besivaikydami..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na as planuoju sunazoles, pieviniu migliu ir r.dobilu misini setis kazkur 25kg/ha norma, jei ymaisyciau svidriu vienmeciu 15kg nebus per mazai :icon-confused: Del svidriu maistingumo viskas aisku, jei butu galimybe gausiai tresti dauguma mano zolynu butu su draugiametem svidrems.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...