Jump to content

Kokie žolynai geresni ? Žolių mišinių pasirinkimas.


ausra

Recommended Posts

Pernai turejau pabandymui kelis ha. Tai nuimiau  žaliam pašarui, ir berods gegužės 15 pasejau kukurūzus. Įdirbimas minimalus su noraginiu skutiku. Šiemet imsiu panasiai gegužės pradžioje ir dėsiu į tranšė, bent jau taip planuoju, idirbimas vėl planuojama noraginiu skutiku, matysiu ar papildomai kažko reikės. Bet man kaip ekologui pasiteisine, kukuruzas buvo gražus ir tikrai švarus. O rugiai irgi kaip pašarui man tiko. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žaliam pašarui, tai reiškia- tiesiai į dalytuvą. O į tranšėją-  silosui. Neguldžiau aš jų ant žemės. Jokių rulonu nebuvo ir kogero nebus. Pjovimas iki išplaukimo, kol varpos dar neišlindo, arba tik pradėjo lysti.  Silosui galvoju,  kad kai pradeda šviesėti, tuomet turėtų būti sausesnis pašaras truputi, nes visiškai žalias turėtų būti truputi košė. Antri metai, skaitosi dar bandymo stadija, patirtis trumpa, patarimus ir aš vis dar priimu...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 9 valandas, kestoxs pranešimas:

 Antri metai, skaitosi dar bandymo stadija, patirtis trumpa, patarimus ir aš vis dar priimu...

Kaip suprantu daugiausiai patirtiestuo  klausimu  ir turi. Kaip manai ar būtu galimybė i ta mišini anksti pavasari isėti dobilus . Teoriškai būtu galima tais metais nuimti kelis derlius 1 butu mišinys su isėliu  o poto jau įsėlis  + skaičiau, kad žieminiai vikiai atauga  tai duotu daugiau masės . Čia tik teorija.   Ir kur ir po kiek  perki sėkla ? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Teoriškai galima, kaip praktiškai gausis nzn, dėl žoles augimo,  šita variantą kur aš darau, kiek esu girdejas yra paplitęs Lenkijoje, kaip ir patikrintas jau ir pasiteisinęs, esu po rugiu ir avižas sejas, tai gali tiek pjauti tiek kulti. 
nzn apie kurias sėklas klausi bet rugiai iš betkur, kukuruzas pagal FAO ir atstovu, kas ką turi pasiulyti nebeicuotu...Didelio pasirinkimo ten nebūna...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 14 valandų, kestoxs pranešimas:


nzn apie kūręs rokas klausi bet rugiai iš betkur, kukuruzas pagal FAO ir atstovu, kas ką turi pasiulyti nebeicuotu...Didelio pasirinkimo ten nebūna...

Turėjau omenį žieminiu vikiu  sėkla kur perki ir kokia kaina . Mastau apie toki varianta : siemet nupjovus pirma zole  isdirbti sena pieva iseti garstyčiu  po ju zieminiu vikiu -rugiu mišini o kita pavasari kai tik eis ivažiuoti i ta mišini iseti žoles iseli.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 10 minutes , virgis807 pranešimas:

Turėjau omenį žieminiu vikiu  sėkla kur perki ir kokia kaina . Mastau apie toki varianta : siemet nupjovus pirma zole  isdirbti sena pieva iseti garstyčiu  po ju zieminiu vikiu -rugiu mišini o kita pavasari kai tik eis ivažiuoti i ta mišini iseti žoles iseli.

 

Kam tiek vargo? :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na aš taip nerekomenduočiau, po senos pievos pirmi metai pasejus buna prastas dirvos idirbimas ir lygumas. Taip kad iseli daryčiau bent po 2 metu dirbimo. Tai variantas žieminiai su Vikiais( nesu pirkęs, man rodos agrolitpa jų tik ir turi.) jei nori dviejų derliu be kukuruzu, tai avižos po rugiu tinka. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 32 minutes , JCB pranešimas:

Glifosavai pievą? Jei taip, tai su varpiu bus lengviau kovot. Šiaip herbicidų, tai pirmam purškimui arrat, o antram samson, titus. Titus vienus metus naudojau, bet jis labiau patiko. 

Maisteris ne geriau? Rinkausi 2019 sezone tavo įvardyta Mixa tai nekazkas gavosi. Nesakau kad chemija bloga, bet dėl laiko stokos rezultatas netenko. Kitais metais tik maister 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 8 valandas, Juodas pranešimas:

Maisteris ne geriau? Rinkausi 2019 sezone tavo įvardyta Mixa tai nekazkas gavosi. Nesakau kad chemija bloga, bet dėl laiko stokos rezultatas netenko. Kitais metais tik maister 

Arrat+ samson? Šitas ir manęs netenkina, o vat su titus tai liuks, svilina gerai. Reiks gal šiemet maister išbandyt. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bandėm pernai rugius sukt į rulonus. 1,3ha 50 rulonų, bandėm žalius vyniot, paskui apvytinom, laikosi neblogai. Dabar šeriant kvepia namine duona ferma visa :D . Sėti buvo rugsėjo dvyliktą, nupjovėm birželio pirmą, geriau anksčiau ko gero, bet orai neleido. Po jų nieko nebesėjom, stipriai użdżiovino. Šiemet vėl bandysim, tuo paćiu ir įsėli įsėt pavasarį į rugius.

20190603_180521.jpg

20190603_180515.jpg

20190606_141707.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ėda kai racionas platus. Jei kelias dienas šeriant nelabai benori. Smulkint nepavyko, presuot gan primityvūs ir savo presu sunku buvo, šiemet reiks bandyt jungt smulkintuvą, nes ilgi šert nepatogūs, o gyvuliukai juos traukia kaip spagećius kokius :D mano ūgis 192cm tai kaip sausais metais gerai užaugo manau.

20200227_094844.jpg

received_234555940908205.jpeg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 21 valandas, belaruskis pranešimas:

Dėl šilto rudens gerai krūmyjesi, tai sėju 160-180kg/ha. Va apie žieminius vikius ir man teko girdėt, kad derliai įspudingi, tik kur gaut sėklos, jei kur rasi pranešk :)

http://www.agrolitpa.lt/Produktai/seklos/pasariniai-augalai/ruginiai-vikiai-zieminiai-vasariniai/

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...