Jump to content

Kodel ukis?


velniuxx

Recommended Posts

prieš kokias 3 savaites kažkokią laidą rodė apie iš miesto kaiman pasitraukusią šeimą (5-6 asmenų). Vyras dirba mieste kaip supratau... tai jie sakė iš pradžių nieko sau neaugino maistą pirko mieste išleisdavo 1500 per mėnesį, dabar kai augina sau (deja nepasakė ką, atrodo tik dažoves, vaisius) išlaidos maistui sumažėjo iki 500

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • Atsakymai 52
  • Sukurta
  • Paskutinis įrašas

Daugiausiai įrašų parašė

Daugiausiai įrašų parašė

Tas gyvenimo kaime pigumas tai labai sąlyginis... Miesčioniui tai tikrai nesuprast šito, jie įsivaizduoja, kad va, po truputį juda žmonės, paršą va pasipjauna, mėsos jau va turi, bulvę nusikasė ir vėl jau va turi... Kad už viską irgi litai mokami tai nedaeina . Ką padarysi. Šildymas kaime tiksliai pigiau nei mieste. Pavyzdys: už gruodžio mėnesį Prienuose žmogeliai mokėjo po 830 Lt už 49 kvadratų butuką... Už 700 Lt pernai prisipirkau iš lentpjūvės rastigalių ir matau, kad dar truputį liks kitai žiemai :icon-confused: Iš 10 ha išgyventi ? nemanau, kad realu... Prisidurti prie uždarbio - taip, pragyventi - tiksliai ne (nebent auginti vaistažoles ar dar kažką tokio).

o tarkim darzines kulturas auginant irgi neymanoma? tame tarpe uogas? gal kokius sodinukus? dekoratyvinius medelius, geles ar pan? mano supratimu tokio zemes kiekio pilnos akys :) paciai pradziai sakyciau gal ir per daug

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o mano atsakymas butu toks [ypac naujokui blickrygui] mokinkis kol nevelu , ir i univera tiesiu taikymu , geriau uk , danija , norvegija . is tavo pasisakymu sprenziu , kad tevai nera stiprus ukininkai , tai ko tamstai lyst i pekla?

mokykis mokykis ir dar karta mokykis geras patarimas, bet ysivaizduokit situacija kad salyje 95% dirbanciu asmenu baige aukstajy tai kyla klausimas kas nores sluot mokykloi klases? valyt savivaldybes kabinetu? kas noresi pakeles sienaut? ar dirbt koky kita darba uz minimuma? visi mokyti negali but, bet jei gerai sekasi mokytis tai ir mokykis :) o kai baigsi mokslus ir vis dar noreis ukininkaut tai galesi ukininkaut :) o duona visur pluta turi

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

o mano atsakymas butu toks [ypac naujokui blickrygui] mokinkis kol nevelu , ir i univera tiesiu taikymu , geriau uk , danija , norvegija . is tavo pasisakymu sprenziu , kad tevai nera stiprus ukininkai , tai ko tamstai lyst i pekla?

mokykis mokykis ir dar karta mokykis geras patarimas, bet ysivaizduokit situacija kad salyje 95% dirbanciu asmenu baige aukstajy tai kyla klausimas kas nores sluot mokykloi klases? valyt savivaldybes kabinetu? kas noresi pakeles sienaut? ar dirbt koky kita darba uz minimuma? visi mokyti negali but, bet jei gerai sekasi mokytis tai ir mokykis :) o kai baigsi mokslus ir vis dar noreis ukininkaut tai galesi ukininkaut :) o duona visur pluta turi

na manau rimciau pasimokius ta pluta gerokai suploneja. Siais laikais ukininko be normalaus issilavinimo neissivaizduoju. Beje kalbant apie zemes kieki, tai as turiu tik 1,28 ha. Ir uztenka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Beje kalbant apie zemes kieki, tai as turiu tik 1,28 ha. Ir uztenka.

Užtenka pragyventi ? Kuom tenais užsiimi tuose 1,28 ha ?

o tarkim darzines kulturas auginant irgi neymanoma? tame tarpe uogas? gal kokius sodinukus? dekoratyvinius medelius, geles ar pan? mano supratimu tokio zemes kiekio pilnos akys :) paciai pradziai sakyciau gal ir per daug

Nelabai kokios mano turimos žemės tokiems prajovams... O ir pasodinus, tai paskui sargaut naktim su šautuvu :) Aš į grūdines kultūras taikua, tai jom kuo daugiau ha tuo geriau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Beje kalbant apie zemes kieki, tai as turiu tik 1,28 ha. Ir uztenka.

Užtenka pragyventi ? Kuom tenais užsiimi tuose 1,28 ha ?

o tarkim darzines kulturas auginant irgi neymanoma? tame tarpe uogas? gal kokius sodinukus? dekoratyvinius medelius, geles ar pan? mano supratimu tokio zemes kiekio pilnos akys :) paciai pradziai sakyciau gal ir per daug

Nelabai kokios mano turimos žemės tokiems prajovams... O ir pasodinus, tai paskui sargaut naktim su šautuvu :) Aš į grūdines kultūras taikua, tai jom kuo daugiau ha tuo geriau.

Neaišku kurioje vietoje Prienų rajone, bet šiaip bulvės tikrai augs, dar morkos iš daržovių nelabai reiklios dirvožemiui. Su uogom nelabai ką galiu pasakyt, bet manau galima surast ką nors.
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Beje kalbant apie zemes kieki, tai as turiu tik 1,28 ha. Ir uztenka.

Užtenka pragyventi ? Kuom tenais užsiimi tuose 1,28 ha ?

o tarkim darzines kulturas auginant irgi neymanoma? tame tarpe uogas? gal kokius sodinukus? dekoratyvinius medelius, geles ar pan? mano supratimu tokio zemes kiekio pilnos akys :) paciai pradziai sakyciau gal ir per daug

Nelabai kokios mano turimos žemės tokiems prajovams... O ir pasodinus, tai paskui sargaut naktim su šautuvu :) Aš į grūdines kultūras taikua, tai jom kuo daugiau ha tuo geriau.

nu jo su grudinem kulturom zemes reik daug :) 10ha ne nematyt

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Beje kalbant apie zemes kieki, tai as turiu tik 1,28 ha. Ir uztenka.

Užtenka pragyventi ? Kuom tenais užsiimi tuose 1,28 ha ?

o tarkim darzines kulturas auginant irgi neymanoma? tame tarpe uogas? gal kokius sodinukus? dekoratyvinius medelius, geles ar pan? mano supratimu tokio zemes kiekio pilnos akys :) paciai pradziai sakyciau gal ir per daug

Nelabai kokios mano turimos žemės tokiems prajovams... O ir pasodinus, tai paskui sargaut naktim su šautuvu :) Aš į grūdines kultūras taikua, tai jom kuo daugiau ha tuo geriau.

Na dar nepragyvenu, bet zadu. Triusius auginu, seriu komb. pasarais, tai zemes tik fermai tereikia.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žinot su savo medeliais jei 10 ha užimčiau, tai milijonierius būčiau :D To reikia ir siekt. Teko Lenkijoj vienam didesnių medelynų būt 21 ha, tai žmonių dešimtys, traktorių traktoriukų, mašinų ..., kontora, sandėliai, šiltnamiai, motinmedžių parkas... O vasarą grožis ...

Šiaip ūkis traukia dėl laisvės pasirinkti kryptį, galimybės kurti, planuoti, įgyvendinti savo mintis, dėl ryšio su žeme ir gamta, dėl erdvės, dėl apčiuopiamo darbo rezultato.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na zmogus tikrai protingas. Jei jis tokia suma gaus uz ji, tai protingai gyvenant, uzteks ne tik jam, bet ir jo vaikam :) Ir kas man labiausia patinka, kad vietoj to, kad ta uki isdraskytu, isparduotu atskirai viska, ir taip sunaikintu visa savo gyvenimo darba ( o tam sukurti manau tikrai labai labai daug laiko, darbo, uzsispyrimo ir proto reikejo) jis palieka ji pilna, ir manau gyvibinga.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

dabar pamastykim: kuris pirktumet toki uki (kad ir tokius pinigus turetumet) nes tokiam ukiui suvaldyt reikia nemazai koseles galvoje turet, apie 10 geru darbininku, agronomo vieno irgi jau maza (nes reik spaust maximuma), atsakomybe ir nemaza reikia nesti ant savo peciu, bet visu esme yra ta kad komanda turi dirbti kaip kumstis, o tokia komanda surinkt sunku (nuo traktorininku, slaveju-sandelininku, iki valdytojo) visko pats juk neapziosi, palaipsiui geriau eina negu viska is karto

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na zmogus tikrai protingas. Jei jis tokia suma gaus uz ji, tai protingai gyvenant, uzteks ne tik jam, bet ir jo vaikam :) Ir kas man labiausia patinka, kad vietoj to, kad ta uki isdraskytu, isparduotu atskirai viska, ir taip sunaikintu visa savo gyvenimo darba ( o tam sukurti manau tikrai labai labai daug laiko, darbo, uzsispyrimo ir proto reikejo) jis palieka ji pilna, ir manau gyvibinga.

Man toks vaizdas kad ūkis jau padraskytas, nes visa technika išskyrus pastatus senesnė kaip 5 metai. Negi dirbo su senukais?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

teisungai pastebeta, ten yra Airiu ukis,o parduodamas manau del to kad savininkai karo kirvi niekaip negali uzkast,tarpusavi, nuo to manau mums tik i nauda, tai dar karta irodo kad verslininkai ateina ir iseina, o ukininkai lieka.

Puikiai pasakyta: "verslininkai ateina ir iseina, o ukininkai lieka", tik pavojus slypi tame, kad verlsininkai gali pridaryti daug žalos aplinkai ir dingti, dėl ko ir baiminamasi tų užsieniečių, kuriems mūsų žemė - dzin.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Taip, tresiam ir mes, taciau zemes ukyje, meile zemei suteikia ir proto, mes viska darome su protu, tresiam ir purskiam tik tiek kiek reikia. Mes paprasciausia mylim savo zeme, o jie musu zemes nemyli, lygiai taip pat kaip ir mes nemylim ju zemes. Jie net savo zemes nemyli. Danai jau pas save issinaikino gandrus, ir dar daug visokiu gyvunu, o dabar naikina ir pas mus, todel juos reikia vyt is cia :D Tetis pasakojo, kaip kolukis ant zvyriaus, ten kur dabar yra karieras, vesdavo simtais tonu azota, ir viskas augo nesveikai, bulves didziules, morkos, kukuruzai, ir visaka valgydavo, tai ar cia protas. . . o kaip jau sakiau, dabar ten karjieras :D:D:D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...