Jump to content

vaismedziai ir vaiskrumiai musu sode


sonata ukininke

Recommended Posts

Baigiantis abrikosams Kaunas iškart ėmė nokti abrikosai Dzintars. Nors bijojau, kad bus rūgštesni, bet realiai prinokę taip pat tapo oranžinės spalvos, saldūs ir skanūs. Lengvai pirštais persilaužia per pusę, sultingi, kauliukas atsiskiria labai lengvai. Beje, kauliukų branduoliai taip pat valgomi, pagal skonį primena migdolus, tik turi truputį kartumo.

IMG_20190802_201643_4.jpg

IMG_20190802_201608_2.jpg

IMG_20190802_201513_3.jpg

IMG_20190802_201632_4.jpg

Valgau šiemet abrikosus ir liūdnai galvoju, kad visos slyvos lyginant su jais tapo neįdomios ir neskanios. O slyvų turiu daug prisisodinęs, turbūt reiks porą prastesnių slyvų išmesti. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2019-08-04 at 22:02, vk_ pranešimas:

Linuxx, kokias gervuogiu ir avieciu veisles augini ir kokias parekomenduotum auginti sau valgyti, o ne pardavimui?

Auginu daug veislių... :) ..iš aviečių man labiausiai patinka Polka, dar auginu Poliana, Sugana, Porana rosa( geltonos).Poliana mažos, bet jų daug, Sugana man neskanios, kažkokio surūgusio skonio( čia tik mano nuomonė, pvz. vyrui patinka) nors uogos didelės,bet greitai subyrančios, o geltonosios vėlyvesnės, tikrai ne visos spėja sunokti ir saldumo trūksta. O gervuogės dar ne visos davė derlių. Kai kurios tik šį pavasarį pasodintos, tad derės tik kitą vasarą. Iš tų kurios jau dera...Lochness- rūgštoka, kai jau pernoksta ir tampa labai minšta būna saldi, bet tyžta rankose.Auginu jau treti metai, bet tik šiemet didelis derlius. Perteklių šaldau, rudenį spausiu sultis kartu su obuoliais, bus skanios sultys :eusa-dance: Remontantinė Reuben-labai saldi, bet labai dygliuota, ir pas mane auga plastikiniam tunelyje,( tiksliau šiltnamis be galų)...šitos nori visi, nes tikrai labai skani :romance-heartsthree: dar auginu Chester, Polar ir Brzezina-šios pirmametės.Lyg ir viskas :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Šilauogių tranšėjoje staigiai per trumpą laiką iš sėklos išaugo didelis agrastų krūmas. Įdomu, ar iš sėklos gausis laukinis krūmas, ar gali būti su geromis uogomis? Nerandu jokios informacijos apie agrastus, išaugusius iš sėklos. Turbūt reiks persodinti ir pažiūrėti, kas gausis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 5 savaičių...

Ruduo, stovi medžiai be lapų, tik vienas žalias kaip vasarą: :eusa-shifty:

IMG_20191019_181307.jpg

Kairėje abrikosas Dzintars be lapų, o dešiniau toliau - žalias Kaunas.

Abrikosai šiemet padarė įspūdį, tai dar šį rudenį pasisodinau dvimečius abrikosus Maskvos didieji ir Raudonskruostis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
  • po 2 mėnesių...
On 2019-10-21 at 19:09, vk_ pranešimas:

Ruduo, stovi medžiai be lapų, tik vienas žalias kaip vasarą: :eusa-shifty:

IMG_20191019_181307.jpg

Kairėje abrikosas Dzintars be lapų, o dešiniau toliau - žalias Kaunas.

Abrikosai šiemet padarė įspūdį, tai dar šį rudenį pasisodinau dvimečius abrikosus Maskvos didieji ir Raudonskruostis.

 

On 2019-10-21 at 19:09, vk_ pranešimas:

Ruduo, stovi medžiai be lapų, tik vienas žalias kaip vasarą: :eusa-shifty:

IMG_20191019_181307.jpg

Kairėje abrikosas Dzintars be lapų, o dešiniau toliau - žalias Kaunas.

Abrikosai šiemet padarė įspūdį, tai dar šį rudenį pasisodinau dvimečius abrikosus Maskvos didieji ir Raudonskruostis.

Kaip tie Maskvos didieji,gal ir man vertetu pasiieskoti pavasariui. Dar vaisiu neragavai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ne, neragavau, o šias paskutines dvi abrikosų veisles išsirinkau konsultuodamasis su Vitaflora. Vitafloroje yra aktyvus chatas, parašai jiems klausimą ir beveik iškart atsako ir pataria net sekmadienio vakarais.

Norėjau pasodinti dar du abrikosus, vieną iš jų turbūt vėl būčiau sodinęs Kauną, bet nebuvo Kaunų vazonuose, plius dar norėjosi pabandyti ką nors naujo. Vitafloroje veislių aprašymai ne visai tikslūs, žodžiu pataria daugiau. Klausiant ką imti, kad nebijotų mūsų žiemų, iš turimų vazonuose veislių patarė imti Maskvos didžiuosius ir Raudonskruostį. Abrikosai yra augūs medžiai, todėl manau, kad gana svarbu pasirinkti mažesnio, tai yra vidutinio augumo veisles. Iš mano 4 veislių trys yra vidutinio augumo ir tik Raudonskruostis turėtų būti augus. Bet ir augius medžius genėjimu galima palaikyti ne per didelio aukščio.

Iš jau pas mane derančių Kauno ir Dzintars, Kaunas labai mažai auga, nors gausiai dera, net visai nėra ką genėti. Per vasarą ant jo užauga maži ūgliukai su daugybe žiedinių pumpurų. O Dzintars šiemet ir pernai użaugino ūglius virš metro ilgio, pavasarį jau reiks pradėti rimtai genėti, kad jis per daug į aukštį nenueitų. Abu šie abrikosai šiemet gausiai derėjo ir abu primezgė daugybę žiedinių pumpurų, tad ateinančią vasarą derlius bus dar didesnis, jei tik kokios pavasarinės šalnos nepakenks. Bet pernai, kai visoje Lietuvoje sodams šalnos pakenkė, jos mano abrikosams žalos nepadarė, tai gal ir ateityje problemų nebus.

Dar svarbus abrikosų privalumas, kurio turbūt daug kas nežino, yra jų atsparumas sausroms. Jų šaknys nueina labai giliai. Ir tai gana svarbu, kai pas mus dabar dažnai būna ilgos sausros.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Youtubėje yra įdomių videofilmukų apie genėjimą. Man patinka Vitalijaus Orecho filmukai, kuriuose rodo kaip genėjimu galima visus vaismedžius palaikyti patogiai neaukštus, kompaktiškus ir derlingus. Labai pritariu idėjai, kad verta genėjimu riboti vaismedžių aukštį. Jei negenėti, tai yra tokia problema, kad dažnai medis užtankėja, užauga į aukštį ir tada vaisių nebėra medžio vainiko viduje, nes ten per tamsu, ir dar vaisiai nusikelia į viršų, nes apačioje nesiformuoja vaisinės šakelės. O ten viršuje sunkiai pasiekiamame aukštyje vaisiai yra dovana paukščiams, o ne žmonėms.Taip pat sumažėja negenimų vaismedžių derlingumas, nes blogomis sąlygomis jie daugiau augina medienos, o ne vaisių. Todėl genėjimu galima pažeminti vaismedžių vainikus, prašviesinti vainikus ir paskatinti vaisinių šakelių formavimąsi. Viso to rezultate galima gauti patogų neaukštą medį, kuris duoda didelį ir kokybišką derlių. Remdamasis tokiomis idėjomis per šį rudenį ir žiemą kapitaliai nugenėjau didžiąją savo sodo dalį (obelis, kriaušes, slyvas, vaiskrūmius). Iki pavasario taip nugenėsiu ir visus likusius augalus (trešnes, abrikosus, vyšnias). Aš ir anksčiau gana nemažai genėdavau, bet šį kartą skirtumas toks, kad tikslingai žeminu vaismedžių vainikus ir taip pat planuoju pagenėti vasarą ("žaliosios operacijos"), kad paskatinti vaisinių šakelių formavimąsi. 

Va čia vienas iš V.Orecho filmukų, skirtas abrikosui: 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2020-01-20 at 09:37, vk_ pranešimas:

Youtubėje yra įdomių videofilmukų apie genėjimą. Man patinka Vitalijaus Orecho filmukai, kuriuose rodo kaip genėjimu galima visus vaismedžius palaikyti patogiai neaukštus, kompaktiškus ir derlingus. Labai pritariu idėjai, kad verta genėjimu riboti vaismedžių aukštį. Jei negenėti, tai yra tokia problema, kad dažnai medis užtankėja, užauga į aukštį ir tada vaisių nebėra medžio vainiko viduje, nes ten per tamsu, ir dar vaisiai nusikelia į viršų, nes apačioje nesiformuoja vaisinės šakelės. O ten viršuje sunkiai pasiekiamame aukštyje vaisiai yra dovana paukščiams, o ne žmonėms.Taip pat sumažėja negenimų vaismedžių derlingumas, nes blogomis sąlygomis jie daugiau augina medienos, o ne vaisių. Todėl genėjimu galima pažeminti vaismedžių vainikus, prašviesinti vainikus ir paskatinti vaisinių šakelių formavimąsi. Viso to rezultate galima gauti patogų neaukštą medį, kuris duoda didelį ir kokybišką derlių. Remdamasis tokiomis idėjomis per šį rudenį ir žiemą kapitaliai nugenėjau didžiąją savo sodo dalį (obelis, kriaušes, slyvas, vaiskrūmius). Iki pavasario taip nugenėsiu ir visus likusius augalus (trešnes, abrikosus, vyšnias). Aš ir anksčiau gana nemažai genėdavau, bet šį kartą skirtumas toks, kad tikslingai žeminu vaismedžių vainikus ir taip pat planuoju pagenėti vasarą ("žaliosios operacijos"), kad paskatinti vaisinių šakelių formavimąsi. 

Va čia vienas iš V.Orecho filmukų, skirtas abrikosui: 

 

 

On 2020-01-20 at 09:37, vk_ pranešimas:

Youtubėje yra įdomių videofilmukų apie genėjimą. Man patinka Vitalijaus Orecho filmukai, kuriuose rodo kaip genėjimu galima visus vaismedžius palaikyti patogiai neaukštus, kompaktiškus ir derlingus. Labai pritariu idėjai, kad verta genėjimu riboti vaismedžių aukštį. Jei negenėti, tai yra tokia problema, kad dažnai medis užtankėja, užauga į aukštį ir tada vaisių nebėra medžio vainiko viduje, nes ten per tamsu, ir dar vaisiai nusikelia į viršų, nes apačioje nesiformuoja vaisinės šakelės. O ten viršuje sunkiai pasiekiamame aukštyje vaisiai yra dovana paukščiams, o ne žmonėms.Taip pat sumažėja negenimų vaismedžių derlingumas, nes blogomis sąlygomis jie daugiau augina medienos, o ne vaisių. Todėl genėjimu galima pažeminti vaismedžių vainikus, prašviesinti vainikus ir paskatinti vaisinių šakelių formavimąsi. Viso to rezultate galima gauti patogų neaukštą medį, kuris duoda didelį ir kokybišką derlių. Remdamasis tokiomis idėjomis per šį rudenį ir žiemą kapitaliai nugenėjau didžiąją savo sodo dalį (obelis, kriaušes, slyvas, vaiskrūmius). Iki pavasario taip nugenėsiu ir visus likusius augalus (trešnes, abrikosus, vyšnias). Aš ir anksčiau gana nemažai genėdavau, bet šį kartą skirtumas toks, kad tikslingai žeminu vaismedžių vainikus ir taip pat planuoju pagenėti vasarą ("žaliosios operacijos"), kad paskatinti vaisinių šakelių formavimąsi. 

Va čia vienas iš V.Orecho filmukų, skirtas abrikosui: 

 

As taipat ziuriu Vitalijaus keliamus video,man jo ir patinka. Apie graikinius ir parodo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
Prieš 3 valandas, lunacy pranešimas:

Jau galima pradėt genėti? Rusų nemokančiam žmogui gal gali paiiškinti kodėl pagrindinę viršūnę pašaliną ir palieka, kaip ir dvi? Arba ne taip rezultatą supratau :D

Pagrindinį kamieną specialiai pašalina tam, kad suformuotų platų vazos formos vainiką be jokių užtankėjimų viduryje. Iš savo genėjimo patirties su tuo pilnai sutinku - be kamieno centre daug lengviau suformuoti gražų neužtankėjusį platų vainiką.  Jei pažiūrėti į seniai negenėtą medį, tai svarbiausias dalykas bus išretinti prašviesinti vainiko centrą. :) Negenimame medyje vaisiai iškeliauja į periferiją ir į viršų. O pagal video rodomą metodiką galima pasiekti, kad visi vaisiai bus neaukštai lengvai pasiekiamame aukštyje ir gausiai derės visas vainikas. Ir santykinai mažas medis duos tokį patį derlių kaip didelis negenėtas medis.

V.Orecho genėjimo video išsiskiria tuo, kad jis visus medžius palaiko labai žemus visą jų gyvenimą.

Pašalinus viršūnę (pagrindinį kamieną) lieka kelios pagrindinės šakos, o ne viršūnės.

Kadangi didesnių šalčių nebus, tai aš jau geniu ir kaulavaisius. O sėklavaisius buvo galima genėti nuo rudens.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

On 2020-02-24 at 21:46, vk_ pranešimas:

Pagrindinį kamieną specialiai pašalina tam, kad suformuotų platų vazos formos vainiką be jokių užtankėjimų viduryje. Iš savo genėjimo patirties su tuo pilnai sutinku - be kamieno centre daug lengviau suformuoti gražų neužtankėjusį platų vainiką.  Jei pažiūrėti į seniai negenėtą medį, tai svarbiausias dalykas bus išretinti prašviesinti vainiko centrą. :) Negenimame medyje vaisiai iškeliauja į periferiją ir į viršų. O pagal video rodomą metodiką galima pasiekti, kad visi vaisiai bus neaukštai lengvai pasiekiamame aukštyje ir gausiai derės visas vainikas. Ir santykinai mažas medis duos tokį patį derlių kaip didelis negenėtas medis.

V.Orecho genėjimo video išsiskiria tuo, kad jis visus medžius palaiko labai žemus visą jų gyvenimą.

Pašalinus viršūnę (pagrindinį kamieną) lieka kelios pagrindinės šakos, o ne viršūnės.

Kadangi didesnių šalčių nebus, tai aš jau geniu ir kaulavaisius. O sėklavaisius buvo galima genėti nuo rudens.

As noreciau be virsunes isgeneti persika,o kaip tas sonines sakos neišpleš medzio augdamos i virsu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 18 minutes , ARUNASAS0 pranešimas:

As noreciau be virsunes isgeneti persika,o kaip tas sonines sakos neišpleš medzio augdamos i virsu.

Šakos gali išplėšti tik tuo atveju, kai jos nuo kamieno nueina smailiu kampu. Tokias šakas reikia iškart pilnai nukirpti. Va minėto V.Orecho video apie persiko genėjimą: 

O čia visas jo grojaraštis, skirtas persikams (pasibaigus vienam video automatiškai prasidės kitas, čia 17 persikams skirtų video). Arba galite užeiti į jo youtube kanalą ir patys išsirinkti dominančius video.

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...