Jump to content

vaismedziai ir vaiskrumiai musu sode


sonata ukininke

Recommended Posts

Prieš 10 valandų, vk_ pranešimas:

Neplanuotai sugalvojome dar kelias vyšnias pasisodinti. Domina veislės Notė, Grabauskinė, Sabina, Molodiožnaja, Pandy, North star, Lucyna. Ketinu vyšnias formuoti žemu vainiku, gal iki maždaug 2.5 metro aukščio. Gal galite pakomentuoti išvardintas veisles arba parekomenduoti kitas jums patinkančias veisles? Man būtina sąlyga - atsparumas ligoms, aš jų niekuo niekada nepurkšiu nuo ligų.

Užsisakiau vyšnias Molodiožnaja, Turgenevka ir Pandy bei abrikosą Ritausma. :)

Ech, kaip malonu ką nors naujo gero pasisodinti. :music-guitarred:

Iš seniau auginu vyšnias Vytėnų žvaigždė, Žagarvyšnė (atsiuntė per klaidą, pats nebūčiau pirkęs), Pandy, Groniasta, Debreceno, North star, Lucyna, Kero ir Keleris, bei abrikosus Kauno, Dzintars, Raudonskruostis (Krasnosčiokij) ir Maskvos didieji.

Kero vyšnios nepateisino didelių vilčių ir tinkamos tik uogienėms. Iš likusių prasčiausiai atrodo Žagarvyšnė. Dar duodu joms laiko, bet jos pirmos sąraše pakeitimui geresnėmis veislėmis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
Prieš 20 valandų, ARUNASAS0 pranešimas:

Pas mane pradeda zydeti persikas Maira. Pirmi metai,idomu ar labai jau lepus naktinems salnoms. Galvoju bandyt apsukt nakti.

Pas mane abrikosas Kauno pradėjo žydėti, tai irgi suku galvą kaip apsaugot. Vienais metais vyšnias buvau apsukus agro keliais sluoksniais, nepadėj, vistiek nušalo. O viena pažįstama kai pas ją žydi persikas( o gal abrikosas, neprisimenu) ir praneša šalnas, po juo prideda ilgai degančių kapų žvakių nakčiai. Niekada nenušala, vaisių būna daug :rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 42 minutes , Linuxx pranešimas:

Pas mane abrikosas Kauno pradėjo žydėti, tai irgi suku galvą kaip apsaugot. Vienais metais vyšnias buvau apsukus agro keliais sluoksniais, nepadėj, vistiek nušalo. O viena pažįstama kai pas ją žydi persikas( o gal abrikosas, neprisimenu) ir praneša šalnas, po juo prideda ilgai degančių kapų žvakių nakčiai. Niekada nenušala, vaisių būna daug :rolleyes:

Pas mane irgi pirmas pražydo abrikosas Kaunas. Truputį vėliau ėmė skleistis abrikosas Dzintars. Ant rudenį pasodintų dvimečių abrikosų (kuriuos stipriai prikirpau) taip pat yra po keletą žiedų.

Saugant nuo šalnų užtektų labai mažai šilumos, jei ją pavyktų kažkaip sulaikyti. Pavyzdžiui, jei pastatyti palapinę, kad sulaikyti orą, ir po ja uždegti vieną ilgai degančią žvakelę, tai jos pilnai užtektų. Arba kažkaip uždegti žvakelę apsukimo agroplėvele viduje.

Dar kitas variantas, kurį naudoja, tai apipurškimas vandeniu iš vakaro. Jei augalas šlapias, vėjo nėra, tai vandens sušalimui į ledą reiks  daug energijos ir šlapias augalas ne atšals iki minus1 ar minus 2 laipsnių, o bus 0 temperatūra, kol visas vanduo pavirs ledu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 6 valandas, vk_ pranešimas:

Pas mane irgi pirmas pražydo abrikosas Kaunas. Truputį vėliau ėmė skleistis abrikosas Dzintars. Ant rudenį pasodintų dvimečių abrikosų (kuriuos stipriai prikirpau) taip pat yra po keletą žiedų.

Saugant nuo šalnų užtektų labai mažai šilumos, jei ją pavyktų kažkaip sulaikyti. Pavyzdžiui, jei pastatyti palapinę, kad sulaikyti orą, ir po ja uždegti vieną ilgai degančią žvakelę, tai jos pilnai užtektų. Arba kažkaip uždegti žvakelę apsukimo agroplėvele viduje.

Dar kitas variantas, kurį naudoja, tai apipurškimas vandeniu iš vakaro. Jei augalas šlapias, vėjo nėra, tai vandens sušalimui į ledą reiks  daug energijos ir šlapias augalas ne atšals iki minus1 ar minus 2 laipsnių, o bus 0 temperatūra, kol visas vanduo pavirs ledu.

Pas mane medis jau kokių 3-3,5 metrų, palapinę statyti nebėra kaip, apdengti irgi niekaip. Kiekvienais metais žydi, bet nušąla. Vandeniu purškiu šilauoges, jei žydėjimo metu būna šalnos. Bet purškimą darau visą naktį, labai pasiteisino. Pernai uogų buvo daug. O su tuo abrikosu tai net nežinau...nebent apsukti aplink tokį kaip ratą su plėvele ir apačioj keletą žvakių. Šiluma nesisklaidys, kils į viršų. Kitų variantų nėra .

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

prieš 49 minutes , Linuxx pranešimas:

Pas mane medis jau kokių 3-3,5 metrų, palapinę statyti nebėra kaip, apdengti irgi niekaip. Kiekvienais metais žydi, bet nušąla. Vandeniu purškiu šilauoges, jei žydėjimo metu būna šalnos. Bet purškimą darau visą naktį, labai pasiteisino. Pernai uogų buvo daug. O su tuo abrikosu tai net nežinau...nebent apsukti aplink tokį kaip ratą su plėvele ir apačioj keletą žvakių. Šiluma nesisklaidys, kils į viršų. Kitų variantų nėra .

Va kaip gelbėjo tavo dydžio abrikosą: :)

Tiesa, šis saugojimas video baigėsi juokingai - kažkur išvažiavo kelioms dienoms palikę apsuktą ir abrikosas iškepė saulėje.

Vietoje žvakių galima apačioje padėti kibirų su šiltu vandeniu. Dienai kibirus su vandeniu palieki šiltnamyje, o vakare šiltus pastatai po abrikosu. Vanduo yra geriausias šilumos akumuliatorius. :)

Keista, kad tau apšąla Kaunas. Turiu dvi versijas:

1) jis pas tave pasodintas dauboje?

2) jis pas tave ne Kaunas, o kitos veislės, kuri yra kryžmadulkė ir jis tau ne apšąla, o paprasčiausiai neapsidulkina. :music-listen:

Tiesa, aš ir šilauogių niekaip nuo šalnų nesaugau, ir gyvenu šaltoje vietoje, bet irgi jos žydėdamos neapšalo dar nė karto.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 21 valandas, vk_ pranešimas:

Va kaip gelbėjo tavo dydžio abrikosą: :)

Tiesa, šis saugojimas video baigėsi juokingai - kažkur išvažiavo kelioms dienoms palikę apsuktą ir abrikosas iškepė saulėje.

Vietoje žvakių galima apačioje padėti kibirų su šiltu vandeniu. Dienai kibirus su vandeniu palieki šiltnamyje, o vakare šiltus pastatai po abrikosu. Vanduo yra geriausias šilumos akumuliatorius. :)

Keista, kad tau apšąla Kaunas. Turiu dvi versijas:

1) jis pas tave pasodintas dauboje?

2) jis pas tave ne Kaunas, o kitos veislės, kuri yra kryžmadulkė ir jis tau ne apšąla, o paprasčiausiai neapsidulkina. :music-listen:

Tiesa, aš ir šilauogių niekaip nuo šalnų nesaugau, ir gyvenu šaltoje vietoje, bet irgi jos žydėdamos neapšalo dar nė karto.

Sodinau 2016 rudenį,pirkau Vitaflora.lt 2 abrikosus : Kauno ir Raudonskruostis paprastasis. Prigijo, augo puikiai. Pernai vasarą vienas per labai stiprų vėją nulūžo nuo pat apačios...toks vaizdas kad buvo pagraužtas apačioje...tai va kuris liko, nebežinau :rolleyes: kažkodėl galvoju, kad liko Kauno abrikosas. Bet juk būna, kad perki vieną, o gauni kitą veislę :D Auga tikrai ne dauboje, bet pas mus lygumos, kalvelių nėra, vietą rinkau kuo šiltesnę. Nors Lietuva nedidelė, bet klimato sąlygos tikrai nevienodos.

Šilauoges saugau nuo šalnų tik ankstyvąsias veisles ir tik tuo atveju jeigu žiedai jau būna išsiskleidę, biškį žemesnė už 0 tempertūra jau yra rizika, kad nušals.                                                                                                                  

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Linuxx, o tau nulūžo didesnis ar mažesnis abrikosas? Teoriškai Raudonskruostis augesnis už Kauną, tai turėjo didesnis išaugti. 

Man Vitaflora irgi yra atsiuntusi kitų veislių ir kai po pusantrų metų auginimo vietoje mėlynų slyvų prinoksta geltonos ir nežinia kokios veislės, tai būna nemažas nusivylimas. Vienu metu buvau nustojęs iš jų pirkti, kai buvo pradėję neklausdami keisti užsakytas veisles. Pernai rudenį irgi iš jų užsisakiau du dvimečius abrikosus, vėliau gaunu pranešimą, kad dvimetis pakeistas vienmečiu. Užeinu į parduotuvę, o jie toliau pardavinėja dvimetį. Klausiu, kodėl pakeitė, jei dar turi, tai atkeitė atgal. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nulūžo mažesnis lygtais... o tas kur likęs tai labai išstypęs. Vaisinės šakelės ant kurių yra žiedai kažkokios lb smailos, atrodo kaip ilgi spygliai. Šį vakarą apsukau su agro plėvele vieną šaką kokiais 3-4 sluoksniais, žiūrėsim ar bus naudos. Iš Vitafloros irgi nebeperku, nes buvo toks atvejis...užsakiau sausio mėn 5 gervuoges, radau vėlyvą veislę Chester, kurios seniai ieškojau, tai atsiuntė gegužės gale, po kokių 2-3 priminimų. O pinigus tai nusiskaičiavo jau užsakymo metu...nu žodžiu geras bardakėlis ten pas juos. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Abrikosų vaisinės šakelės ir turi būti tokios smailios, rusiškai jas vadina "ietimis" arba "spygliais".

Raudonskruostis ir Kaunas abu yra savidulkiai. Tai gal, Linuxx, tau reiktų pamėginti padirbti bitute, pavyzdžiui, nuskinti porą žiedelių ir pamėginti jais apdulkinti kitus žiedus ant kokios nors šakelės, kurią pasižymėti. Arba su kokiu vatos gabaliuku pamėginti apdulkinti vienus žiedus nuo kitų. :)

Man vis truputį mistika kaip apsidulkina abrikosai. Jie žydi, kai dar šalta ir neskraido bitės. Va dabar už kokių 200 metrų stovi 20 avilių, bet ant abrikosų nėra nė vienos bitės. Panašu, kad juos, kaip ir lazdynus, pagrinde apdulkina vėjas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 14 valandų, vk_ pranešimas:

Abrikosų vaisinės šakelės ir turi būti tokios smailios, rusiškai jas vadina "ietimis" arba "spygliais".

Raudonskruostis ir Kaunas abu yra savidulkiai. Tai gal, Linuxx, tau reiktų pamėginti padirbti bitute, pavyzdžiui, nuskinti porą žiedelių ir pamėginti jais apdulkinti kitus žiedus ant kokios nors šakelės, kurią pasižymėti. Arba su kokiu vatos gabaliuku pamėginti apdulkinti vienus žiedus nuo kitų. :)

Man vis truputį mistika kaip apsidulkina abrikosai. Jie žydi, kai dar šalta ir neskraido bitės. Va dabar už kokių 200 metrų stovi 20 avilių, bet ant abrikosų nėra nė vienos bitės. Panašu, kad juos, kaip ir lazdynus, pagrinde apdulkina vėjas.

Bet dabar jau darbuojasi kamanės :eusa-dance: šalia auga slyva Kometa, kuri pilna žiedų jau prasiskleidusių, ir kamanės ją mielai lanko :D o ant abrikoso iš tikrųjų neužmačiau nei vienos... teks darbintis bitute :icon-biggrin:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Viena iš priežasčių, kodėl Lietuvoje persikai numiršta po kelių metų, yra tai, kad jie apsikrauna per dideliu derliumi, nusialina, o vasaros pas mus trumpos ir po derliaus jie nespėja atsistatyti, o po to nusilpę neatlaiko nei žiemų, nei ligų. Todėl mūsų sąlygomis auginant persikus būtina normuoti jų derlių, reikia arba apgenėti, arba praretinti užuomazgas, o ne džiaugtis labai gausiu derliumi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kometa žydi, dešiniau - Empress, kurios slyvos pas mane didžiausios:

IMG_20200504_173546-EFFECTS.jpg

Žmona sumąstė sujungti šiuos du krūmus, darysime trumpą gyvatvorę iš medlievų, kad lengviau būtų šienauti:

IMG_20200504_173441.jpg

Iš lazdynų labiausiai lapai išsiskleidę Sirenos, beje, ji vėliausiai dulkėjo:

IMG_20200504_173238.jpg

Iš medlievų šiuo momentu gražiausi lapai yra Martino:

IMG_20200504_173206.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Vėl raudonų "piktžolių" priaugo. Pačios savaime daug metų auga, nors tą vietą šienaujame ir jomis visai nesirūpiname:

IMG_20200514_181844-EFFECTS.jpg

Iš mano mėgstamiausio trejeto - šilauogių, abrikosų ir medlievų - šiemet geriausiai laikosi medlievos. Abrikosai nužydėjo, bet užmezgė prasčiau nei tikėjausi. Jei visi užmegzti abrikosiukai užaugs, tai bus gana normalu, bet jei dar pusė nubyrės, tai šiemet bus silpnokai. Šilauogės vis apšalusios stovi ir neauga. Pernai jos žydėjo kartu su kriaušėmis, o dabar pas mane kriaušės žydi visa jėga, o šilauogėms dar toli gražu iki žydėjimo. Ir tik medlievos jaučiasi idealiai - pilnai žydi, mezgasi, lapeliai auga, ir joms nerūpi nei rekordiškai šilta žiema, nei keistas šaltas pavasaris, nei sniegas. :)

IMG_20200514_180847.jpg

IMG_20200514_180953.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Pernai pas mus kriaušės pirmą kartą labai sirgo rūdimis. Žinojau, kad kadagiai platina rūdžių grybelį. Paieškojau info youtube, radau: 

Vis bandau ką nors tokio rasti ant savo šliaužiančių kadagių, pakilnoju šakas, bet nieko nerandu. Nors pamenu, kad kažką panašaus mačiau ant kažkurio kadagio prieš kelis metus. Šiandien vėl paieškau ant kadagio prie takelio, nėra, pažiūriu į toliau augantį kadagį ir negaliu patikėti - pilna tokių grybų, matosi net nepakėlus šakų. Kadagys senas, turbūt virš 10 metų. Visą išpjoviau, realiai ant jo šakų buvo virš 100, o gal net keli šimtai tokių grybų. O šalia auga kitos veislės irgi šliaužiantis kadagys, kurį vis tikrindavau, ir jis visai neserga. Patikrinęs dar trečią kadagį irgi radau tokių grybų, tik gerokai mažiau, tai išgenėjau visas jo šakas su grybais, bet turbūt kitą pavasarį ir jį reiks visai išpjauti. Dabar reiks kriaušes purkšti fungicidu Score, tuo pačiu ir kadagį nupurkšiu. Ant vienos kriaušės, kur anksčiau išsiskleidė lapai, jau matosi rūdžių mažos dėmelės, bet kitos kriaušės dar žydi, tai dar palauksiu kelias dienas. Mano grybai ant kadagio:

IMG_20200522_171650.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 2 valandas, šilauogės pranešimas:

Sveiki, gal pas ką nors taip buvę ir ką daryti toliau? jauna kriaušė "Conference". 

20200529_171250.jpg.5dce8d536f812ae85d6dc7c412e1c9c2.jpg

20200529_171258.jpg.d13403b8cf715411009664ab83664806.jpg

20200529_171312.jpg.a7ca44a24ead391f0762e3b5c695b392.jpg

Panašiausia į rauples. Gydymui reikia purkšti fungicidais. Yra kelios grybinės kriaušių ligos ir visos jos gydomos tais pačiais fungicidais. :)

Iš savo patirties galiu pasakyti tik tai, kad čia ne rūdys. :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 mėnesio...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...