Jump to content

vaismedziai ir vaiskrumiai musu sode


sonata ukininke

Recommended Posts

Šeštadienį šalia Vilniaus pas seserį aktinidijos nušalo (pajuodo), o pas mane Zarasų rajone aktinidija visai neapšalo, nors visa žolė buvo balta ir aukščiau ore prie lango termometras taip pat rodė nedidelį minusą. Man labiausiai būtų gaila, jei būtų nušalę jau nužydėję ir užmegzti abrikosiukai. Iš pirmo žvilgsnio po šalnos nuostolių nesimato, o ar žiedai netapo steriliais - čia jau tik laikas parodys.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki sodininkai.Kas kaip siemet kovojat su skruzdem? 2017m tiek purskiau nuo amaro kad net vaisiu valgit nebesinorejo,tai pernai apklijavau spec.lipnia juosta. Vargo buvo bet pasiteisino,jokiu purskimo ir jokio amaro.

Taigi siemet izbandziau purskiamus klijus,paprasta ir efektinga(kolkas)nes nezinau kiek jie isliks lipnus  (juosta islaike iki velyvo rudens)

20190506_095712.jpg

20190506_095439.jpg

20190506_111809.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Medlieva Northline: 

IMG_20190508_184407.jpg

Aktinidijų lapų kraštai apšalę, dalis vyšnių ir trešnių žiedlapių parudavę, bet šiaip viskas atrodo gerai, abrikosiukai ir slyvukai bei sausmedžių uogos auga, daug kas gražiai žydi. Šilauogės atrodo pamėlynavusios ir susigūžusios, bet manau, kad su jomis viskas bus gerai. Net šiemet pasodinta maža medlieva, atrodo, kad per šalnas sėkmingai peržydėjo ir užmezgė uogų. :)

Vyšnia Debreceno:IMG_20190508_182706-EFFECTS.jpg

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
On 2019-05-05 at 17:42, Linuxx pranešimas:

Vyšnių žiedai po šalnų tampa sterilūs, jie ir toliau gražiai žydi, bet uogų nemezga...gal Kero vyšnios bus išimtis :eusa-think:

Rezultatas:

IMG_20190531_190802_7.jpg

Tiesa, taip gerai užmezgė tik Kero vyšnios, o paprastose vyšniose maždaug pusė žiedų nubyrėjo, kai kur daugiau, kai kur mažiau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nera ji labai skani, gana rugsti. As pradzioje pasisodinau dvi ir galvojau, kad pabandes plesiu. Bet pabandes nusiminiau, aprasymuose raso, kad ji sukaupia dvigubai daugiau cukru nei lietuviskos vysnios, bet pagal fakta jos nera skanesnes uz lietuviskas vysnias. Na tik tiek, kad jos abi isaugo i tokius rutulinius 2 metru aukscio krumus, nereiklios, neapsala, zydi graziai. Kokia viena galima pasisodinti del ivairoves, jei vietos yra. Tiesa, pas mane jos savasaknes, neskiepytos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...

Pas mane medlievos pradejo nokti baigiantis sausmedziu uogoms. Medlievos noksta palaipsniui, tai jas galima valgyti gal net menesi nuo vieno krumo. Dabar labai skaniai valgome Northline uogas. Is siemet pasodintu medlievu nudziugino Martin - uzderejo 3 kekes dideliu ir skaniu uogu. O dar ir lapai grazios tamsiai zalios spalvos, reiks dar viena toki kruma ateinanti pavasari pasisodinti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...

Kaip pas jumis siemet persiku derlius? Pas mus gausiai, bet pernai beveik nebuvo. Turim viena medeli. Tik didelis minusas tas, kad kai ateina laikas labai greit prinoksta, ir nukrenta. Ir nuskynus nesilaiko, pajoduoja. Bet seip skanus, labai sultingi, ir su trupuciu rugsteles. Tik veisles nezinau.

Mastau abrikosa pasisodinti dar, kokia veisle atspari salciui ir skani?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aš seniau apsisprendžiau persikų išvis nebandyti auginti dėl jų lepumo, tik abrikosus. Pas seserį persikas auga, tai irgi vaisiai labai greitai genda.

Aš iki šiol bandžiau auginti 4 abrikosų veisles. Pirmiausia pasisodinau Šiaurės triumfą. Prisiskaičiau, kad jis atspariausias šalčiui ir galvojau, kad pas mus jis tiks. Pasirodo, klydau. Kol žiema dar buvo gana klasikinė - su sniego danga, be didelių atlydžių, tol jis augo. O kai tik prasidėjo permainingos žiemos su daug atlydžių - iškart jis ėmė nykti. Man vieną žiemą numirė pusė medžio, per vasarą gana neblogai atsistatė, bet kitą žiemą numirė tiek šakų, kad medis jau nebeatsistatė. Lygiai tas pats pas pažįstamus, auginusius Šiaurės triumfą kituose Lietuvos rajonuose. Šiaurės triumfas atlaiko didelius šalčius, bet neatlaiko šiltų permainingų žiemų.

Sekantis mano bandymas buvo vienos veislės du abrikosai. Deja, gavau blogus sodinukus plikomis šaknimis, jie truputį bandė lapus leisti, bet taip ir neprigijo. Veislės neminėsiu, ne veislė kalta. Po jų nutariau kad dar kartą pabandau vietines aklimatizuotas veisles ir jei vėl nepasiseks, tai daugiau su abrikosais nebebandysiu. Užsisakiau abrikosus lietuvišką veislę Kaunas (plikomis šaknimis) ir latvišką veislę Dzintars (vazone), pasodinau juos 2017 metais, prigijo abu gerai. Antrą vasarą - pernai - užaugo ant abiejų po 1-2 abrikosiukus, o šiemet užaugo jau po keliasdešimt abrikosų. Po pasodinimo praėjo 2 žiemos, abi jas abu abrikosai pergyveno gerai, be jokių apšalimų. Dzintars augesnis, jo šakos kasmet nemažai paauga, o Kaunas kažkodėl neaugus, ūgliai mažai auga. Šiaip rinkdamasis veisles aš ir ieškojau mažiau augių veislių, nes sunku prižiūrėti labai didelius medžius. Vakar po Kaunu radome nukritusius 8 vaisius, jie gana kieti, gana nedideli, bet visai valgomi ir gana saldūs. Dzintars kiek vėlyvesnė veislė ir jos vaisiai geltoni, kai Kauno - abrikosinės (morkinės spalvos). Pernai pasirodė, kad Dzintars rūgštesni, na dar reiks šiemet patikrinti.

Sodinukų pardavėjas man sakė, kad abrikosai atsparūs šalčiams ir didžiausias pavojus auginant abrikosus yra pavasariniai žievės saulės nudegimai. Todėl aš juos iškart nubaltinau ir pernai rudenį dar kartą papildomai nubaltinau, kad jie būtų idealiai balti.

Beje, gal kas negirdėjote istorijos apie veislę "Kaunas". Niekas jos specialiai neišvedinėjo, tiesiog kažkur Kaune jau daug metų auga, puikiai žiemoja ir kasmet gausiai geros kokybės vaisius veda kažkoks nežinomos veislės abrikosas. Tai sodinukų augintojai tiesiog ėmė skiepyti jo šakeles ir pardavinėti sodinukus, kuriuos pavadino "Kaunu" pagal motininio augalo augimo vietą.

Įdedu nuotraukas. Kad būtų lengviau palyginti, nuotraukas įdedu didesnio plano ir natūralių spalvų be pagražinimų.

Kaunas:

IMG_20190719_171606_1.jpg

Dzintars:

IMG_20190719_171614_9.jpg

Beje, abrikosai labai anksti žydi - kartu su sausmedžiais, jei ne dar truputį anksčiau. Šiemet panašiai tuo metu ir vėliau buvo šalnų, bet kaip matote, mano abrikosams jos nepakenkė, vaisių užmegzta daug.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

:handgestures-thumbupleft:

Na auga jis gan stipriai ir gerai, beveik neapsala. Turbut todel nes pasodintas prie namo pietines sienos. Bet uztat labai dekoratyviai zydi, visi "ciudyjasi" kas per medis toks graziai zydintis.

Jo, tie permainingi orai ziemomis dabar labiau kenkia nei saltis. Galima sakyt, saltis jau zalos nepadaro. Bent jau pas mus. Aisku, tada reiks pasieskot kazkur to lietuvisko. Beje, "Kaunas" savidulkis? Pradziai pasisodzinciau viena medeli.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sūnui patiko Kauno abrikosai, nueina, nusikrato prinokusius ir valgo. Paaugliui siaip nieko neisiulysi, tad tikrai skanūs. :)

Taip, Kaunas savidulkis, va ka apie ji raso:

KAUNAS - Lietuvoje atrinkta veislė. Vaisiai stambūs ir vidutiniai, apie 35-40 gr. svorio, suploti iš šono, 45-60 mm aukščio, sunoksta liepos antroje pusėje, pilnai sunokę greitai nukrenta. Odelė oranžinė su gana nedaug raudonai išsiliejančių taškelių. Minkštimas oranžinis, vidutiniškai sultingas, minkštas, skanus, saldus, nuo kauliuko atsiskiria labai gerai, kauliuko branduolys taip pat valgomas, skoniu primena migdolo riešutus. Medis vidutinio augumo, labai atsparus šalčiui, atsparus ligoms ir kenkėjams, derėti pradeda greitai, dera gausiai, savidulkis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...