Jump to content

Dvejybinė ar supaprastinta apskaita?


Recommended Posts

Šiandien teko pasitobulinti VMI seminare apie ūkininkų mokesčius. Tik kad ūkininkų (kam ir buvo skirta) ten nebuvo rasta :eusa-doh:

Ir viena naujiena kaip ir nustebino. Kai ūkininkas yra PVM mokėtojas arba savo individualiai veiklai priskiria ir joje naudoja ilgalaikį turtą, individualios veiklos pajamas privalo pripažinti pagal kaupimo apskaitos principą (deklaruojant pajamas už 2010 metus). :icon-exclaim::icon-exclaim:

Kaip žinome, supaprastinta apskaita remiasi pinigų gavimo principu :icon-exclaim: Išvadas padarysite patys.

Ar šitas reikalavimas dėl privalomos dvejybinės atsirado šiemet?Ir kaip dabar suktis ,jei tai buvo jau nuo 2010m. pradžios?Ačiū.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ar šitas reikalavimas dėl privalomos dvejybinės atsirado šiemet?Ir kaip dabar suktis ,jei tai buvo jau nuo 2010m. pradžios?Ačiū.

Ko jūs čia parinatės. :eusa-doh: Vedat dvejybinę nuo 2011 m. Tik nepamirštat, kad jei pardavėt produkciją 2010 m. ir su jumis neatsiskaitė 2010 metais, tai pajamas deklaracijoje visvien priskiriate 2010 m. :icon-exclaim::icon-exclaim: Tai ir bus ale pagal kaupimo principą.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 8 mėnesių...

Gal ir ne visai į šią temą rašau, bet gal kas nors man galit paaiškinti. Kadangi esu tik ūkininko žmona ir ne buhalterė, o teisininkė, gal kas nors greitai galėtų pasakyti (kad nereikėtų knistis po teisės aktus, kur manau rasčiau atsakymą), ar vedant ūkininko buhalteriją dvejybinio įrašo sistema, bet nesant PVM mokėtoju, ar yra privaloma kasos knyga ir paimant už prekes pinigus grynaisiais kasos pajamų orderius išrašyti? Ūkininko buhalteriją veda Konsultavimo tarnybos buhalterė ir ji to nežino! Sako, gal ir reikia, bet kadangi nesat PVM mokėtojai, tai niekas šito netikrina... Man, kaip teisininkei, toks pasakymas siaubą kelia... Tai privaloma ar neprivaloma? Šiais metais vyras registravo ekologinį ūkį, tai gali patikrinti ne tik VMI, bet ir Ekoagros, o jiems tai nepasakysi, kad buhalterė nežinojo...

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nu pasiskaitinėjau, paieškojau... Esmė ne ta pati - kvitai naudojami pinigų judėjimui tarp pirkėjo ir pardavėjo (net jei kvitą išduoti neprivaloma, dienos pabaigoje išrašomas vienas kvitas (2007-10-12 VMI išaiškinimas Nr. (18.18-31-1)-R-10124)), o kasos pajamų/išlaidų orderiai - tarp pardavėjo ar atskaitingo asmens ir ūkio subjekto kasos, be to kvitas pajamų orderio pakeisti negali(2005-08-12 Fin min. įsakymu Nr. 1K-240 patvirtintų taisyklių 4 p.).

O jei aš ūkyje vienas pats sau viršininkas? Tai dar turėsiu 2 popierius rašyt kiekvienai sumai į kasą įnešt? Absurdiškas orderis būtų "pardavėjas Marius sumoka N Lt į ūkininko Mariaus kasą" :eusa-shifty:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 9 mėnesių...
  • po 2 mėnesių...
  • po 1 metų...

Sveiki, daug maž viskas aišku, kur ką vesti supaprstintoje buhalterijoje, tik niekaip nesuprantu gale metų išmokas už pasėlius ir pievas rašyti į balansą – DOTACIJOS, SUBSIDIJOS ar į pelno ataskaitą Dotacijos, susiję su pajamomis (+)?

Kaip suprantu pinigų žurnale ( žalia ar raudona knyga) jas reikia pridėti prie pajamų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 1 metų...

Sveiki,gal pasidalintumete kiek mokate uz dvejybine apskaita,be darbuotoju.As paemiau parama ir tapau PVM pries 2.men Buhaltere uzprase 550 e.Bet jau pasake,kad kitais metais kels kaina,nes jai nepriklauso skaiciavimai gyvuliu judejimo,ju pasaru suedimo...kad si paslauga bus atskirai mokoma.Bet brangs ir pacios buhalterijos darbas,nes pas mane per daug gyvuliu judejimu...zodziu man tai naujas etapas ir nujauciu,kad ko gero esu mulkinama.Patarkit,pasidalinkit,kokios kainos buhalteriu darbo ir gal kas pasiulysit Utenos kraste buhaltere.

Aciu

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,gal pasidalintumete kiek mokate uz dvejybine apskaita,be darbuotoju.As paemiau parama ir tapau PVM pries 2.men Buhaltere uzprase 550 e.Bet jau pasake,kad kitais metais kels kaina,nes jai nepriklauso skaiciavimai gyvuliu judejimo,ju pasaru suedimo...kad si paslauga bus atskirai mokoma.Bet brangs ir pacios buhalterijos darbas,nes pas mane per daug gyvuliu judejimu...zodziu man tai naujas etapas ir nujauciu,kad ko gero esu mulkinama.Patarkit,pasidalinkit,kokios kainos buhalteriu darbo ir gal kas pasiulysit Utenos kraste buhaltere.

Aciu

550eur už metus? tada dar puse bėdos..panašiai moku..ukis augalininkystė samdomu nera..yra nedidelis projektas..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na, už 550 eurų ne tik judėjimą, pašarus, etc. sužiūrėt turėtų, bet ir tas karves pamelžt bei sūrius suspaust

Pasirodo, čia 550 ievrikų už metus, o ne už mėnesį. 

Žinau, Šrekas pasakys ir aš pritarsiu, tvarkykis pats tai bus už dyką.

 

Vaikinai, baikit voveres juokint. Tai juk 100 su krapais senųjų litų už mėnesį. Čia apskaita už dyką.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 savaičių...
  • po 4 savaičių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...