Jump to content

Kukurūzų silosui auginimo technologijos


ricardaas

Recommended Posts

  • po 4 mėnesių...

Tikriausiai "aminagra" seminare buvote, labai įdomu ir man,  ar Lietuvos sąlygomis, tų pupų ankštys - neatsidarys ir neišbarstys pupų, kai reiks imt kukurūzus ;

Su  purškimų suderinimu, iš vis sunkus klausimas, o dar šiemet pupos ir labai rimtai norėjo sirgti, tai be fungicido ar bus kažkas "padoraus"

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

O gal geriau pakalbėkim kokios veislės nuvylė kurios nudžiugino? Nuo 1 ha sejos vieno 10-15euru galbūt skirtumas tik. Mano patirtis tokia, kad turėjau 3 veisles. Viena buvo pagrindinė agiraxx kurios augo apie 6ha(190fao), 1,5ha belmondo(fao 220) ir maždaug 0,5ha iš kaimyno sėklos (pavadinimo nežinau bet fao 190)užsisėjo, nes buvo likę. Agiraxx lyginant buvo sprindžiu mažesni nei kitos dvi, burbuolės mažesnės, vizualiai viskas matėsi. Be to kai pjovėm, pas kaimyna buvo 190fao veisle, bet jau pradėjusi gelsti, o mano agiraxx visiškai žalias. Belmondo likau visai patenkintas, augalai aukšti ir brandino po 2-3 burbuoles. Manau kitam metui sėsi šitą vėl. Kaimyno atvežta sėkla nežinau iš kur traukta buvo, bet atrodė įspūdingai. Augalų aukštis 2,4-2,7 metro. burbuolės labai stambios. Pas kaimyna virš 50rulonu pribiro iš ha.Sėkla pirkta iš agrokoncerno, pavadinimo nežinau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 1 valandų, Juodas pranešimas:

O gal geriau pakalbėkim kokios veislės nuvylė kurios nudžiugino? Nuo 1 ha sejos vieno 10-15euru galbūt skirtumas tik. Mano patirtis tokia, kad turėjau 3 veisles. Viena buvo pagrindinė agiraxx kurios augo apie 6ha(190fao), 1,5ha belmondo(fao 220) ir maždaug 0,5ha iš kaimyno sėklos (pavadinimo nežinau bet fao 190)užsisėjo, nes buvo likę. Agiraxx lyginant buvo sprindžiu mažesni nei kitos dvi, burbuolės mažesnės, vizualiai viskas matėsi. Be to kai pjovėm, pas kaimyna buvo 190fao veisle, bet jau pradėjusi gelsti, o mano agiraxx visiškai žalias. Belmondo likau visai patenkintas, augalai aukšti ir brandino po 2-3 burbuoles. Manau kitam metui sėsi šitą vėl. Kaimyno atvežta sėkla nežinau iš kur traukta buvo, bet atrodė įspūdingai. Augalų aukštis 2,4-2,7 metro. burbuolės labai stambios. Pas kaimyna virš 50rulonu pribiro iš ha.Sėkla pirkta iš agrokoncerno, pavadinimo nežinau.

Pernai koncernas pionieriaus viena veisle pardavinėjo, kaip ir šiemet.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kažkaip galvoju kad augalo aukštis neturėtų būti vertinamas kaip normatyvas, lyg ir pagrindas yra burbuolių skaičius ir jų bendras svoris...Gal klystu 

pernai turejau IDA FGT 230 , tai man patiko 2-3 burbuoles  dviejų burbuolių svoris nuo 350 iki 500

kolega turejo aminagros, pats lygino su pioneer, jam kiek suprantu patiko labiau aminagros, viena burbuole bet didesne negu dvi pioneer,  bet tos vienos svoris apie 250 g. (3 foto) . 
 

Mano nuomone, kad aminagra yra kažkoks nesusipratimas sėklos kaina visdelto skiriasi ne 15 eur o apie 40-50, vieno maišo. Toks jausmas kad jie tik ir parduoda po kelis ha tik pabandymui...

 

 

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 9 valandas, niino pranešimas:

Siemet sejom sphinxx is dotnuvos ir pioneer'iu fao 200-210. Pioneerius kaip ir geriau gal pasirode, tai kitamet pioneeriaus sekla ir aminagros aga saat pabandymams keli hektarai.

 

Sphinxx praėjusį sezoną kaip išsprotėjęs buvo, burbuolės nuo svorio lūžo. 2018 m Agiraxx sėtas, tiek nedavė. Keista tai, kad praėjusį sezoną sausra buvo daug didesnė nei užpraeitą sezoną. 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kiekvienas ukis skirtingai turi rinktis. Kukuruzai del mases tada kai turi mazai zoles. Kad didele dali raciono sudarytu kukuruzai, mazesne zole. Musu atveju zoles yra, tad reikia krakmolo, o "ant mases" eiti neapsimoka, nebent kaip sakiau pardavimui.

Per seminara minejo vokieciuose kas augina bio jegainems tai parduoda ~30eur/t kukuruzu nuo lauko, silosuota kukuruza is transeju 50-85 eur/t.

Pas mus is transejos perka ~30 eur/t, tad uzsejus tokiu "ant mases" kukuruzu geras biznis gautusi ...

Per seminara snekejo apie Fao 130 veisle, jei matai kad neuzteksi kukuruzu iki normalaus laiko kai reikia pjauti tokius kaip fao 200+,  nusalusius kukuruzus atseti ar gauti dviguba derliu is to paties lauko (zieminiai nupjauti silosui ir paseti kukuruzus veliau ir panasiai ).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Prieš 5 valandas, Pienmėgys pranešimas:

Kukurūzų kokybės rodiklis labai paprastas... Krakmolo kiekis siloso sausos medžiagos masėje. Galima, žinoma skaičiuoti grūdus, grūdų kiekį ant augalo, bet tai subjektyvus labai rodiklis.. Lauko pakraštyje gali būti vienoks kiekis ir grūdų ir burbuolių, viduryje kitoks..

Ar turi kažkokiu pastebejimu kokios veislės duoda didesni krakmolo kiekį? Ar teko pačiam su aminagros susidurti, kainų skirtumas didelis, O nauda? 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 3 mėnesių...

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...