Jump to content

Česnaku auginimas


alvydass

Recommended Posts

Hm,  nu ir ką? :). Taigi kiekvienais metais atsisijoja vis kas nors. Mes pirkome sėklą iš 3 auginusių, nei vienas iš jų rudenį daugiau nebesodino. Kadangi česnakai reikalauja daug rankų darbo - išlieka tik kantriausi (geriausi, fainiausi ir pan :D ). Nėra ko bijoti. Ar būna pas mus česnakų perteklius? Jei būna, reiškiasi dar ir originaliausi turime tapti. 

As pirkau seklai taip pat is keletos ir mazdaug puse ju sake neaugins daugiau net techniko siule :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

wapswa :) jau turi patirties per akis ir akinius, manau ateinančius metus nemesi česnakų. Aš tai net nesiruuošiu parduot ką užauginsiu tikiuosi savo derlių pateiksiuJūsų teismui ir išsiaiškinsiu ką nupirkau, nes Jūs rimti augintojai, StasKestas ir kiti nuraukia rimtai apie česnakus. Gal kas buvo Hanza dienose kaune? česnakiniu kaip ir nepastebejau, nors manau būtų biznis neblogas, nes pats būčiau pirkęs nesiderėdamas ir pagyrdamas augintoją tokį. aišku ne perekūpa, kur net kalvystėje matėsi, atrodo normaliai, bet puse peilių ne pats pagaminęs. Tokie ir gadina autentiškų vardą nepriklausomai nuo kilmės.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kuo pursket nuo netikrosios miltliges kekerinio ir sakninio puvinio?

Prieš savaitę purškiau fungicidu Dithane NT. Truputį gailiuosi, kad anksčiau nenupurškiau, nes per česnakininkų susitikimą kiek pamenu Staskestas sakė, kad jau porą kartų purškė previkuru. Orai šalti, drėgni- puviniam palankus metas...:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Galiu pasakyti tik tiek, jei bijai konkurencijos, tai visai neapsimoka nieko daryti, tik samdomą darbą dirbti :) Bitininkų susitikime mane norėjo pagąsdinti, kad konkurencija didelė. Sakau, o kur jos nėra? Elektros tinkluose, bankininkystėj :D :D :D IR pelnas žvėriškas :D :D :D

Šiaip su braškėm daugiau darbo, nei su česnakais, o pelnas panašus gaunasi. Taigi, suma sumarum... jei nori gyventi iš žemės ūkio, turi patikti po žemes kapstytis... ir ne aukso ten ieškoti ;)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nuo miltligės galima Dithane NT arba Ataca NT. Abu registruoti.

Nuo puvinių galima Previcur laistyti, bet 2l tirpalo į 1m2 yra daugiau nei žiaurus kiekis... Galima Previcur purkšti, bet tada tik nuo miltligės gelbėja. Beto Previcur nėra registruotas česnakuose ar svogūnuose.

 

Gal STASKESTAS plačiau pakomentuos Previcuro naudojimą. Gal ir nupurkšti pakanka, kad nuo puvinių gelbėtu? Nors, jei žemė "švari" puvinių neturėtu atsirasti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

wapswa :) jau turi patirties per akis ir akinius, manau ateinančius metus nemesi česnakų. Aš tai net nesiruuošiu parduot ką užauginsiu tikiuosi savo derlių pateiksiuJūsų teismui ir išsiaiškinsiu ką nupirkau, nes Jūs rimti augintojai, StasKestas ir kiti nuraukia rimtai apie česnakus. Gal kas buvo Hanza dienose kaune? česnakiniu kaip ir nepastebejau, nors manau būtų biznis neblogas, nes pats būčiau pirkęs nesiderėdamas ir pagyrdamas augintoją tokį. aišku ne perekūpa, kur net kalvystėje matėsi, atrodo normaliai, bet puse peilių ne pats pagaminęs. Tokie ir gadina autentiškų vardą nepriklausomai nuo kilmės.

☺ manau hansa dienose visi tik desreliu ir raugintu kopustu tusonkes susirenka,kas paragaut ,kas parduot ☺ as taip pat nieko panasaus nepastebejau ,matyt ne ta svente ir vieta kad cesnakus demonstruoti,net ir per kaziuka vien kitaicu suniukai lojantys

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nuo miltligės galima Dithane NT arba Ataca NT. Abu registruoti.

Nuo puvinių galima Previcur laistyti, bet 2l tirpalo į 1m2 yra daugiau nei žiaurus kiekis... Galima Previcur purkšti, bet tada tik nuo miltligės gelbėja. Beto Previcur nėra registruotas česnakuose ar svogūnuose.

 

Gal STASKESTAS plačiau pakomentuos Previcuro naudojimą. Gal ir nupurkšti pakanka, kad nuo puvinių gelbėtu? Nors, jei žemė "švari" puvinių neturėtu atsirasti.

Arhitekturas ne taip supratai- Previkura naudoju  max 2 kartus purškiant, 15 litru purkštuvui 15ml previkuro 6 aru plotui,pirma karta 4-5 lapu fazėje profilaktiškai, antra karta iki birželio 10 d jai atsiranda ligos požymiai nes jam suirti reikia 30d o kasima planuoju apie liepos 15 d,šiemet antro karto gal ir nereiks nes pakolkas česnakai puikūs orai mano veislei tinkami pakolkas,kas bus toliau niekas nežino tikėkimės bus gerai.Neužtenka švarios žemės dar ir sėkla turi but švari.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Arhitekturas ne taip supratai- Previkura naudoju  max 2 kartus purškiant, 15 litru purkštuvui 15ml previkuro 6 aru plotui,pirma karta 4-5 lapu fazėje profilaktiškai, antra karta iki birželio 10 d jai atsiranda ligos požymiai nes jam suirti reikia 30d o kasima planuoju apie liepos 15 d,šiemet antro karto gal ir nereiks nes pakolkas česnakai puikūs orai mano veislei tinkami pakolkas,kas bus toliau niekas nežino tikėkimės bus gerai.Neužtenka švarios žemės dar ir sėkla turi but švari.

O iš esmės ar Previcur'as tą patį daro kaip ir Dithane'as?  Kai norėjau pirkti, tai  prekyboje buvo likęs tik Previcur Energy, kurio negalima purkšti, o tik laistyti.  Previcur'a galima purkšti. Ar jaučiasi efektas panaudojus šiuos fungicidus profilaktiškai?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Arhitekturas ne taip supratai- Previkura naudoju max 2 kartus purškiant, 15 litru purkštuvui 15ml previkuro 6 aru plotui,pirma karta 4-5 lapu fazėje profilaktiškai, antra karta iki birželio 10 d jai atsiranda ligos požymiai nes jam suirti reikia 30d o kasima planuoju apie liepos 15 d,šiemet antro karto gal ir nereiks nes pakolkas česnakai puikūs orai mano veislei tinkami pakolkas,kas bus toliau niekas nežino tikėkimės bus gerai.Neužtenka švarios žemės dar ir sėkla turi but švari.

O signum nebandet?
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

tai cia flavor geri ar lietuviski prasti? :icon-smile: nes 3 kartai tai jau sis tas... as keleta kg gavau, vidurkis kokie 15 cm...

Flavor 2 savaitėm anksčiau sudygo ir lapai daug stambesni,jau turi 7-9 lapus ,lietuviški kaip ir kasmet normalūs turi 4-6 lapus, vasariniams dar augti apie 3 mėn dar sunku spresti kurie prasti kurie geri,laikas parodys

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Flavor 2 savaitėm anksčiau sudygo ir lapai daug stambesni,jau turi 7-9 lapus ,lietuviški kaip ir kasmet normalūs turi 4-6 lapus, vasariniams dar augti apie 3 mėn dar sunku spresti kurie prasti kurie geri,laikas parodys

Flavor negavau, bet pats sodinau lietuviskas vasarines is triju zmoniu pirktas rusis (gana smulkius gavau). Isrusiaves susodinau dideles skilteles, zymiai mazesnes ir pacias maziausias.

Siai dienai labai aiskiai visi cesnakai skiriasi, stambiausius stiebus ir apie 6 lapus turi is dideliu skilteliu sodinti cesnakai, apie 15 cm aukscio. Is mazesniu skilteliu isaugo kiek smulkesni ir apie 4 lapus turintys.Is maziausiu - mazi dar. Gliaudydamas esu atrinkes ir 1 vaga pasodines is vienaskilciu svoguneliu (dydziu jie pralenkia didziausias sodintas skilteles), tai si viena vaga issiskiria is viso lauko cesnaku - stiebai stori, tamsiai zali turi 7-9 lapus (kaip mineti Flavor'ai) ir apie 20 cm.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Flavor negavau, bet pats sodinau lietuviskas vasarines is triju zmoniu pirktas rusis (gana smulkius gavau). Isrusiaves susodinau dideles skilteles, zymiai mazesnes ir pacias maziausias.

Siai dienai labai aiskiai visi cesnakai skiriasi, stambiausius stiebus ir apie 6 lapus turi is dideliu skilteliu sodinti cesnakai, apie 15 cm aukscio. Is mazesniu skilteliu isaugo kiek smulkesni ir apie 4 lapus turintys.Is maziausiu - mazi dar. Gliaudydamas esu atrinkes ir 1 vaga pasodines is vienaskilciu svoguneliu (dydziu jie pralenkia didziausias sodintas skilteles), tai si viena vaga issiskiria is viso lauko cesnaku - stiebai stori, tamsiai zali turi 7-9 lapus (kaip mineti Flavor'ai) ir apie 20 cm.

Tai patvirtina mano teorija ,kuo didesnias skiltis sodini tuo didesni česnakai užauga. Turiu klausima -kaip suprantu rašai apie vasarinius kur gavai vasariniu vienaskilčiu svogūnėliu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tai patvirtina mano teorija ,kuo didesnias skiltis sodini tuo didesni česnakai užauga. Turiu klausima -kaip suprantu rašai apie vasarinius kur gavai vasariniu vienaskilčiu svogūnėliu?

Ar pasitvirtina teorija dar neaisku,nes bus matyt kai iskasiu :) ,o kolkas tik lapija didesne. Pirkau tiesiog vasarinius cesnakus ir nemazam kieky pasitaiko keliolika tokiu svoguneliu. Kaip speju jie uzauge is mazu skilteliu praeitais metais.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Negi nežinot iš kur atsiranda vasariniuose vienaskilčiai svogūnėliai :icon-eek: .Jie išauga iš vidurinės skiltelės.Turiu ir aš keletą atskirai tokių vienaskilčių pasodinus, grynai pasižiūrėjimui kas iš jų užauga.Dabar laiškai žymiai skiriasi nuo kitų.Kas liečia Flavorus nematau jokio didesnio skirtumo nuo savųjų, ir lapų skaičiumi ir aukščiu jie panašūs.Tik Flavorų kur didelė skiltis tai ir laiškai platesni tokie uh...malonu žiūrėti.Tik ištiko viena bėda Flavorai ne visi sudygo.Iškasus  ir perpjovus skirtelę nematau jokio blogumo joje, sveika sveikutėlė, o vat nedygsta ir viskas.Tai gavosi retokas pasėlis :icon-cry:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Nebutu geda del zoliu,tai ir foto buciau imetes :icon-mrgreen: ,sioj vietoj nesusitvarkau (visa technika - kapliukas).

 

Kaip jus sugebat zoles dideliuose laukuose isnaikint,kad jusu ikeltose foto nelabai matau zoliu ne tik tarpuvagiuose,bet net tarp cesnaku?

Kaip daznai ir kokiom priemonem?

as su feniksu ravejau kolkas zoles neauga,tik reika momenta pataikyt ,ora ir viska pagal instrukcija padaryt,asku dar pas mane dekingas prieselis ir zeme dirbama :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Negi nežinot iš kur atsiranda vasariniuose vienaskilčiai svogūnėliai :icon-eek: .Jie išauga iš vidurinės skiltelės.Turiu ir aš keletą atskirai tokių vienaskilčių pasodinus, grynai pasižiūrėjimui kas iš jų užauga.Dabar laiškai žymiai skiriasi nuo kitų.Kas liečia Flavorus nematau jokio didesnio skirtumo nuo savųjų, ir lapų skaičiumi ir aukščiu jie panašūs.Tik Flavorų kur didelė skiltis tai ir laiškai platesni tokie uh...malonu žiūrėti.Tik ištiko viena bėda Flavorai ne visi sudygo.Iškasus  ir perpjovus skirtelę nematau jokio blogumo joje, sveika sveikutėlė, o vat nedygsta ir viskas.Tai gavosi retokas pasėlis :icon-cry:

Jai teisingai supratau tai vasarinius galima sodinti visas skiltis, vidurines pasodinai  atskirai ir sekančiais metais turi gera sėkla.Jai laiškai stambūs tai ir galvos bus stambios. Na mano vasariniai ir flavorai sudygo labai gerai tik smulkiu skilteliu gal ne visos sudygo,žiurėsiu gal iš tu smulkiu išaugs vienaskilčiai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...