Jump to content

zieminis rapsas


Algis...

Recommended Posts

Escalibura jau seju treti metai tai dar ni kart nenuvyle, siemet dave po 3.8t. Kiek buvau lauko dienose taj Visby lb jau gyre, na pas mus kraste irgi prisejo, vertinsim pavasari ir per kulima

o cia tos 3.8t tai is normalaus lauko(nei kiek neapsalusio)? Pavyzdziuj siais metais mano Excaliburas labai apsalo tai tik 2 tonas tekuliau :( . Ir isvis koki max derliu esi pasiekes su Excalibur veisle ? :icon-question:

dvi tonas prikulei ir dar nepatenkintas? as prikuliau tik po 1.3t, daugiau Excaliburo nebesesiu. o tos 3.8t tai cia kazkas is fantastikos srities 2010 metais :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

  • po 2 savaičių...
"Masinio žydėjimo metu, apdorojant pasėlį fungicidais, verta papildomai pridėti 20 kgN/ha azoto trąšų"

Kas galit pakomentuot, nes mano praktika šitoje vietoje silpnoka.

Ir mane tai nustebino, nes ne tiek seniai kolegų tuo klausimu buvau stipriai "apskalpuotas" forume. :) Sulips žiedeliai, piesteliai, kuokeliai, derliaus nebus ir pan. Pasirodo vokiečių patirtis sako ką kita. :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Bet ten lygtais ėjo kalba apie grūdines kultūras kiek pamenu. Pernai esu matęs kaip kaimynas antroje žm. rapsų žydėjimo pusėje purškė 20 kg/ha karbamido (teko pasikalbėt, todėl ir žinau). Bet čia gaunasi pusė normos nei siūlo vokiečiai ir be to antra žydėjimo pusė. Tai būtų įdomi ir kt. forumiečių patirtis šitu klausimu (kas kaip purškia ar nepurškia ir t.t.).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gali varyt ir ant pacio geltonumo ir nieko neatsitiks, isbandyta su 50kg karbamydo fiziniu svoriu :icon-wink:

sakai nedegina azotas tavo rapso ziedu? :eusa-think: mano logika yra tokia: rapsas ne vienu metu nuzydi iskarto,bet kas zydi kai purski tai turetu nusvilti,bet kuldamas tu to -200kg/ha nepajusi,arba atiduotas azotas islygins tavo prarastus nuostolius. :eusa-think:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Aiškiai parašyta Aleksyno straipsnyje, jog 1999 - 2001 m. buvo atlikti bandymai žm. rapsui žydint. Išpurškus 20 kgN/ha azoto gautas derliaus priedas 0,14 t/ha rapso sėklų. Taip išeina, kad išpurkšt azotą su fungicidu apsimoka. O jei netiki tais bandymais, reik pačiam atlikt kokį tyrimą :eusa-whistle:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...