Jump to content

zieminis rapsas


Algis...

Recommended Posts

Žiūriu gimsta nauja ŽŪ sritis ant LT. Tai "draudiminis ūkininkavimas". :lol: Labiausiai pelninga gaunasi taip auginti žieminius rapsus, nes jie beveik garantuotai iššąla. Berods 3/4 atvejais iššąla. Gerai pasistengus, parinkus atitinkamas veisles, nepatręšus, nepurškus fungicidu, suvėlinus sėją gal galima iššalimą priartint prie 100%. Tik pavasarį nebegalima sėt vasarinių rapsų, nes ir tuos reiktų drausti. O šiaip biznis visai nieko žiūriu. Sėklos pasilikai savos, pasėjai ant durniaus, apdraudei maxi suma. Pavasariui priešsėlis neblogas javam. Bizniukas. :)

reiks varyt toki bizni prastose zemese tik va reik kad neparistu kai taip mintis tau protingos kyla :) ar pats draudei lauku dali kokia?

Nedraudžiau. :icon-rolleyes: Pats nežinau kodėl. Gal tikiu ta patarle, kuri teigia, kad: žaibas į tą pačią vietą du kart netrenkia. Kadangi pernai nudegiau smagiai su žieminiais kviečiais. Tai sakau pagal visas patarles ir tikimybės teorijas, kaip ir neįtikėtina, kad vėl tokie pat metai pasitaikytų. Kita vertus yra dar ir kita patarlė: viltis durnių motina. :lol: Tai bala žin kaip čia bus. Bet žieminiai kviečiai, vis tik ne žieminiai rapsai, o ir veisles šiemet pasirinkau atsparesnes. O dėl tų visų draudimo įmokų, bent jau kiek aš girdėjau. Jei ši draudimo bendrovė dirbtų vien LT, tai būtų patyrusi per 2 mln lygtai nuostolio. Bet reikalas tarptautinis, taip kad mūsų nuostolius padengė iš nenukentėjusių šalių. Kita met gal bus atvirkščiai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Rapsai kaip kopustai kur vederis baisiai nesumyne.. nors tankumas nera didelis sakyciau pats tas... ir apdraudziau nes pranasavo salciu o po savaites dingo visos snekos ir dbr vos -5 laipsniai :eusa-think: bala nemate kai tiek sukista i rapsa.....

O ka reiskia tankumas nėra didelis? ;D Kaip ten pas tave Viliau ?

Asmeniškai pas mane tai maždaug apie 25 augalai kvadrate ? Manau, kad šiek tiek mažoka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Krona pasejau rugpjucio 18, o excalibur 19-25, tai del issivystimo krona daugiau dave lapijos, tai teko stabdyt augima, ir tikrai is rudenio daug graziau atrode. Bet gerai issivyste ir excalibur, ir pasiruose ziemai. Man lb patinka excalibur del dvieju punktu, labai vienodai nubresta ir ankstaros lyg uzklijuotos, po stipriu veju kaip siemet tai tik viena kita ankstele asidarius buvo, ir tikrai gera derliu dave :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Escalibura jau seju treti metai tai dar ni kart nenuvyle, siemet dave po 3.8t. Kiek buvau lauko dienose taj Visby lb jau gyre, na pas mus kraste irgi prisejo, vertinsim pavasari ir per kulima

o cia tos 3.8t tai is normalaus lauko(nei kiek neapsalusio)? Pavyzdziuj siais metais mano Excaliburas labai apsalo tai tik 2 tonas tekuliau :( . Ir isvis koki max derliu esi pasiekes su Excalibur veisle ? :icon-question:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

per tris metus siemet geriausias derlius buvo, mat pas mus ziema musu pasigailejo, pries tuos salcius sniego gerai mesteljo, tai gerai ir issilaike, pavasari taj ne vienas zmogus neatsejo ni gabaliuko, manyciau 5t galima pasiekt,. Dabar laukai be sniego taj nezinau kaip ce bus :icon-confused:

kuriam cia zemes kampeli? :eusa-think: taip buvo?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti



×
×
  • Create New...