Jump to content

rimtas skelbimas del darbo


gediminaske

Recommended Posts

kaip sako mano tevas i kapus mes nieko nenusinesim viskas liks jum :D nesakau, kad man trukdavo pinigu ar kazko tai, bet dirbti tekdavo ir nemazai, budavo grudus baigi valyti 12-1 nakties lendi po dusu ir i sokius, gryzti pora valandu nusnaudi ir vel i laukus. kaip sakant pirma darbas paskui pramogos, jei turi sveikatos ir ukvatos :D ir ka, nenumiriau vis dar gyvas.

jei jau labai nori pabuti savarankisku tai tavo atveju man rodos geriausia butu uzsienis. is ten niekur nedingsi niekam nepasiskusi kitaip tariant pajusi tikra savarankisko gyvenimo skoni :D

p.s. pinigu uz dyka niekas nedalina viska reikia uzsidirbti

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Perskaiciau tema ir susidariau dvejopa nuomone. Visu pirma tai gediminaskes pirmas pranesimas priverte mane pati mintimis nuklysti i savo jaunyste panasaus amziaus. Prisipazinsiu buvau didesnis "sunus palaidunas" negu mano sunus isivaizduoja. Na bet gyvenimas sustate viska i vietas ir as pats to nebenoriu prisiminti o gal netgi padekoti gyvenimui , kad taip susikloste.

Kagi kaip atrodo is tevo puses (bet ir sutapimas Tevo diena :icon-wink: ). 17-18m. vaikinukai lipa per slenksti is paauglystes i suaugusiuju gyvenima ir tai jiems viskas nuja . Bando maistauti, nesutinka su nusistovejusiomis gyvenimo taisyklemis viska nori daryti patis , viresniuju patarimai siutina ,reikia visko iskarto ir dabar ir pagaliau atejus 19m. pradeda apsiprasti prie tu taisykliu. Tevams taipat siutas yma kada nebesugeba kontroliut savo atzalu ir mato jog slista is ju globos jaunas zmogus. Beje jiems vaikas ir liks vaiku netgi kai tam vaikui 40m. Gal ir persistengiau su filosofija, bet taip jau yra. Beje yra toks pasakymas tevams , kad geriausia i savo vaika zvelgti kaip i svetima, tada pamatai ko nematai zvelgdamas i savaji.

Kadangi turiu ir as sunu kuriam po menesio bus 20m. tai galiu pasakyti jog ir musu tevo-sunaus santikiai nevien ziedlapiais nubarstyti , pasitaiko ir spygliu. Pirmiausia tai norisi , kad sunus taptu draugu. Mano pozicija tokia jog reikia jaunam zmogui duoti uzsidirbti. Prisipazinsiu stebiu ar protingai isleidzia :icon-redface:

Kas liecia musu uki tai mano kaip ir kiekvieno tevo noras uki perduoti sunui. Na o kaip pritraukti ji i uki cia jau reikia kloti pamatus isanksto. Reikia , kad jaunuolis matytu ukio perspektyva. Dirbdamas turi ir uzsidirbti. Taip moku savo vaikui alga min. men. 1000lt. ir nuo darbo kiekio priklausomi priedai. Derliaus nuemimo metu samdausi dar pora jaunuoliu ir maniskis gauna ne cento maziau. Beje kada panores ikurti savo uki tam priestaravimu nebus ir suteiksiu visokeriopa parama, tegu tik noras buna o vien tam , kad paimti jaunojo parama ir nupirkti kazka , neverta. Iniciatyva turi buti is jauno zmogaus , o kiek tokiu iniciativu suzlugdyta paciu tevu...

Nenoreciau sutikti su dzukijos teiginiu, kad vaikui reikia sakyti jog mama tave maitina, skalbia ar panasiai. Cia jaunam zmogeliui skamba kaip supratymas tipo tu nieko nesugebi ar panasiai. Dekinguma jie ir patis jaucia tik sugebekim tai suprasti.

Pabaigai, investuoji i savo vaika tai investicija i pati save :icon-wink:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šimtu procentų pritariu Algiui,šis amžiaus tarpas tikrai nėra lengvas nei tėvams nei vaikams,taigi tolerancijos reikėtų iš abiejų pusių.Sūnaus tiesa neturiu,bet dukrai neseniai teko diržą paimt,ko nebuvo anksčiau(beje jai 18 metų).Buvau po to tapęs liaudies priešu,bet šiandien mudu geriausi draugai.O jeigu jaunuolis dirba,jis turi gaut ir atitinkamą atlygį,tas padeda suprast savo vertę,pajusti savigarbą galų gale.O teiginys kad aš tave rengiu,maitinu,manau nelabai tinka,nes dirbt už drabužį ir maistą,kažkaip būtų savo atžalos savotiškas žeminimas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tokio amžiaus norisi turėt savų pinigų, pasiplanuot savo biudžetą į priekį, o ne su ištiesta ranka stovėt ir už menkiausią smulkmeną, kurią nori nusipirkt, duot ataskaitą. Tiesa pasakius, net nepatogu iš tėvų prašyt pinigų... O kalbos apie palikimus dar peranksti. Siūlyčiau palyginti kaimo ir miesto jaunimą. Už tai, kad šunį vedi pavedžiot, kad veją nupjauni, taip atsilyginama už rūbų skalbimą, maisto ruošimą?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tokio amžiaus norisi turėt savų pinigų, pasiplanuot savo biudžetą į priekį,

Nu baikit juokint su biudžeto planavimu kai tau 18 metukų. Aš už tai, kad reikia turėt tų laisvų pinigėlių, bet čia jau gaunasi vos ne tėvų puolimas. O nors vienas paskaičiavot kiek tam vaikinukui duodama konkečiam tikslui. Vaikinukas mokinasi, tai matyt į mokyklą pėsčias nekeliauna ir duonos kriaukšlio kišenėj nesineša. Matyt ir kelionei, ir pietums tėvai duoda. Telefoną irgi ne savais apmoka, rūbų už savus irgi neperka. Kiek tai per mėnesį sudaro? Ar tų tėvų išlaidų jau negalima traktuot kaip dalies darbo užmokesčio?? O dabar sakykim jaunuolis sugalvojo dirbt už 800 Lt. Atskaičius mokesčius jam liks 678,50 Lt. Ar tikrai, norint dirbti svetimiems, ši suma leis pasijusti savarankišku, nes tada jau už viską reiks mokėti pačiam.

100 proc. pritariu tiems, kurie rašė, kad tėvų ūkis visvien liks sūnui. Man išvis nepatinka toks posakis - dirbu tėvų ūkyje. Manau, kad jei jis gyvena pas tėvus, tai dirba šeimos ūkyje. O tėvo ūkyje dirbs tada, kai bus samdomas.

O Kapsukas prajuokino. Niekada už šuns vedžiojimą vaikams nemokėjau, nes buvo priešingas variantas :) O daržus kaime ravėdavom visi ir nei vienas nepareikalavo už tai sumokėti. Beje, iki šiol nei vienas ir draugam nesiskundžia, kokia mama britki. Greičiau atvirkščiai. Nors tikrai neesu angelas.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

biudžetą tik buhalterės gali planuot :lol:

Nesišaipyk, Dyrai :icon-wink: O dėstyk kaip vaikus auklėt- mokėt jiems už darbą ar ne?

Diržu,diržu ir dar kartą DIRŽU :icon-evil: .Nereikia prisidaryt vaikų :lol: Geriau mergaitės :eusa-clap:

Jei rimtai kai amžius 16-20 vajetau vajetau, nors nusišauk :violence-instagib: kaip sunku su jais susikalbėt. Gal kažkas panašiai buvo ir mūs amžiui :eusa-think: . Gal tik ne tai žiauriai

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Na pirmiausia iš esmės samdinys gauna algą savininkas dividendus. Dividendai priklauso nuo įdėto kapitalo. Reik manyt, kad iki 18m jau turėjo šiek tiek įdėt.

Dėl Dzūkijos komentarų. Na matyt iš to ir atsiranda anekdotai, kaip Tėvas leidžia sūnų į pasimatymą ir sako žiūrėk neišlaidauk! Kai gryžo klausia "ar daug išleidai?!" sūnus sako 2,5lt. Tėvas "hmm na galėjai ir daugiau..." sūnus atsako " na kad ji daugiau neturėjo". Taigi moralas Dzūkijai: 18 metų vyrui tai ne 18 mėnesių vaikui, vien švarios drapanos ir košės nepakanka.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Visada vaikams mokėdavom ir mokam už darbą . Tada bent jau žino , kad dirbsi turėsi... ir nereikia aiškinti apie skalbimą ir maisto gaminimą: prisidarei vaikų tai rūpinkis.. :D Ir vaikai tikrai moka tvarkytis su pinigais . 16 metų pats pradėjo dirbti mokyklos puslapio adminu. Žinojo kur dėt pinigus. turiu du sūnus vienam 16, kitam 19 ir nė vienas niekada nemaištavo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie savo tėvus negaliu nei vieno blogo žodžio pasakyt, priešingai, esu jiem labai dėkingas už viską. Nesijaučiu nuskriaustas.

Turiu mieste pažįstamų, kiemą pašluot, malkas sunešt, veją nupjaut ir t.t - čia skaitosi "reiks eit dyrbt", aš to nepavadinčiau darbu :) Gavo sandėį pakast grūdus - sekančią vasarą neatvažiavo :lol: Jūs tik pasakykit, kuo kaimo vaikas, lyginant su miesto, kitoks, jei dirba tą patį darbą kaip ir samdomi, plius į šokius gali nueit tik 1 nakties? Ir kodėl keistai nuskambėjo mano pasakymas apie savo biudžetą? Norėsi draugei nupirkt kad ir kokią kvietką ar nueit į filmą, mama duok litų, nes Marytei pirksiu gėlių. Jei pirktum Onytei, tai duočiau, o dabar negausi :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

beje, kas dar del to darbo iki 1 nakties, tai viskam turi buti ribos. Suprantama, kad kartais taip reikiA padirbeti ir nenumirsi, jei pastoviai taip varysi ir nieko nematysi, bet gyvenam visgi 1 karta. Ir ta jaunyste viena karta, kas is to tevu ukio bus, jei graziausios dienos bus like prisiminuose kaip bunant darbiniu arkliu... Ir isvis nelabai suprantu, kaip galima dirbt tikintis gauti palikima :) Man net tokiu minciu gyvenime nekilo, viska ir pats susikursiu, ne vienas susikuret nuo 0. Tevu pagalba visad nepamaisys, bet tokio rezimo tikrai negalima pateisint tuo, kad kazkada tau paliks uki. Ant alksnio grušai, kaip mama sako :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kaip pasiklosi , taip issimiegosi arba kaip issiauklesi ta ir turesi :icon-wink: Jauno zmogaus kalve yra ir bus seima. Tiek tevas tiek mama abu ligeverciai to maistaujancio jaunuolio ar merginos charakterio formuotojai. Yra toks anekdotas kada klausia tevu nuo kiek metu prdeti aukleti vaika. Tevai atsako jog nuo tada kai vaikas jau supranta t.y. mazdaug nuo metu. Tevams atsaunama jog jie jau metus pavelavo.

Vaikas ar jis butu 1m ar 18 jis yra toks pat zmogus ir turi butu gerbiamas ir auklejimas taip , kad suprastu viena is desimties dievo isakimu "gerbk savo teva ir motina". Sunku , ka padarysi. Na o bendra kalba reikia surasti ir nereikia vaikui prikaisioti tu toks tu anoks arba as tave maitinu, mokinu ir t.t.Cia jau yra pareiga o ne auklejimas. Viskas grizta bumerangu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nevarykit ant vaikino, nes gali buti jis visiskai teisus, nes kai pagalvoji dar ne taip senai, ir as buvau jaunas, o tevai tik uki kure, ant pliko lauko, statem sandelius, ir dirbti tekdavo iki1 nakties, nes reikejo kazkur derliu supilt, tai diena su kombainu, o vakare i sandeli, nes reikejo lentas pjautis sandeli irenginet, dirbdavau ilgai del to kad sestadieniais reikdavo nuo 19 val i sokius varyt, buvau didzejus :D . o algos negaudavau, nes vis sakydavo kad tau ir taip viskas liks. Bet tada visko neriaikejo, o reikejo tik keliu rubliu, po to vagnorkiu kiseneje. po to apsivedziau ir dar kuri laika dirbau pas tevus, reikdavo pinigu, klausdavo kam, tai negi as turejau sakyt kad prezervatyvus pirksiu ar zmonai naujus apatinius noriu nupirk :icon-eek: tevu nesmerkiu, tik sakau kad kartais jie nesupranta kad ir ju siulomo daug, reikia visai mazai :icon-cool: beje tevai taip ir tebeturi savo uki, o as gyvenu atskirai ir sukuriau savo uki. dabar santykiai su tevais geri, tad ir vaikinukui reikia eiti kazkus padirbeti, gal po desimt ar daugiau metu ir pas tevus sugryst gales, tik bus jau kitaip vertinamas.

P.S parasyk man i privata savo tel jei negavai dar darbo, gal ir padesiu, man asmeniskai neriaikia, bet zinau keleta kuriems reikejo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sutikit diskutuojam jau nebe apie vaika o jauna zmogu kuriam reikia tureti jau kazka savo. Cia apie tai jog jam viskas atiteks negali buti net kalbos. Arba jis gauna normalia alga, arba dalinasi pelna nuo ideto triuso su tevais , arba paprasciausiai eina svais keliais. Ketvirto varianto nera.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano vaikai dar per mazi, bet as net neturiu vilciu, kad jie dirbs ukyje. Jei nores - visada prasom, jei ne - ju reikalas. Del palikimo, tai bet kokiu atveju liks jiems, dirbs jie ukyje ar ne. Koks cia butu palikimas, jei ji turi uzsidirbti... Ir kaimo vaikai turi tureti vaikyste, jaunyste ir galimybe savo kelia pasirinkti patiems.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na nesusilaikiau nes ir mano trys auga .. tai pamastymui jei uz darbus ukyje moketi kaip samdomui tai vėliau uz aukstaji moksla (berods 50 t pagal kubila) jau neprivalau? Kaip nori vaikeli taip kapanokis?

Cia labai daug niuansu yra... Manau, kad pagrindinis kriterijus yra tas, kad reikia ziureti, kaip zmogus kabinasi i gyvenima, kaip leidzia savo uzdirbtus pinigus ir t.t. Juk nebus gaila padeti vaikui pinigais siekiant mokslo, jeigu matai, kad jis gyvenime nori daug pasiekti... Bet galbut pamastysi, jeigu tik siaip durniu volioja ir stumineja laika. Siaip milijonas niuansu cia. Kad ir tarp mano draugu, yra toks, kuris gyvena nuo pirmo kurso savarankiskai, vasara vaziuoja uzdarbiauti, spraudzias barako kambarely ir isgyvena iki kitu metu, yra kitas, kuriam tevas nupirko masina nauja, buta nauja, gyvena sau zmogus, ziema atostogauja, vasara atostogauja, valgo kavinese gera maista... Ir visa tai gauna uz tai, kad tiesiog siekia kazko. Zodziu, nemanau, kad yra kazkoks sprendimas, kuris tiktu visiems vienodai, kaskart reikia ziuret atskirai...

Dar teko bendrauti su panele tokia is gretimo kaimo. Siaip viskas ok, gerai aprengta, pinigu gauna kazkiek ir t.t. bet dirba irgi bele kiek. Taciau kas uzkliuvo artimiau pasikalbejus tai, kad jai viskas ok su finansine padetimi, yra aprupinta kuo reikia, taciau nejaucia jokios meiles is mamos. Priekaistai, sukavimai ir panasiai... cia dar blogesnis avejis...

Na ir pabaigai... Jeigu tikrai myli savo vaikus ir linki visa ko geriausio jiems, matai, kad jie stengiasi, kabinasi i gyvenima, nebus gaila nei kazkiek pinigu moket, nei aprengt, nei pavilgydint, nieko... Be materialiu dalyku reikai nepamirsti ir dvasiniu. Jokie pinigai nepakeis nuosirdziu zodziu. Zinoma, atitinkama pagarba ir dekingumas turi buti ir is vaiku tevams...

p.s. kiekvienam jaunam tikrai verta isvaziuot padirbet i uzsieni pas koki ukininka. Nustebsit, kiek galima pinigu uzsidirbt ir kartu pagyvent savarankiskai bei veliau pajust tu pinigu verte ir kaip greitai jie tirpsta... :icon-redface:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano galva jei jau paleidai vaiką į gyvenimą tai privalai: apaut, aprengt, pamaitint ir išmokint, jei nori ko nors daugiau būk malonus užsidirbk. Todėl savo dukrų mokslam pradėjau taupyt jau nuo pirmų gyvenimo metų (kas perkat kombainus ir kt dėkui nes taip prisidedat prie to fondo ;) ). O vat jei netiks mamos kotletai ar į tuos mokslus norės važinėt mašina o ne autobusu tai jau turės užsidirbti.

P.S visai nieko tema gavosi :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Mano galva jei jau paleidai vaiką į gyvenimą tai privalai: apaut, aprengt, pamaitint ir išmokint, jei nori ko nors daugiau būk malonus užsidirbk. Todėl savo dukrų mokslam pradėjau taupyt jau nuo pirmų gyvenimo metų (kas perkat kombainus ir kt dėkui nes taip prisidedat prie to fondo ;) ). O vat jei netiks mamos kotletai ar į tuos mokslus norės važinėt mašina o ne autobusu tai jau turės užsidirbti.

P.S visai nieko tema gavosi :)

Visiskai pritariu ;) lygiai taip pat gavosi, kad norejau vaziuot su masina, suveziau kokius 4000 rulonu ir galejau isigyti :) tiesa, veliau truputi pradejau kelti reikalavimus pats sau, jog reiketu ne tik sudukus pirkti, bet ir megint gyventi is savu. pernai tik iki nauju istempiau, nes dar skolu turejau, o va siemet pirmi savarankiski metai baigesi. Geras jausmas ir labai naudinga patirtis :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na pas mane seimoje taip pat sunus 19m,nuo 14 m su Niva savarankiskai derliu doroja,visus svarbiausius darbus su technika dirba.Taciau irgi kartais bando pakilti nuo zemes,sako eisiu pas svetimus dirbti.Jaunimas truputi ispaikintas.Nemato vaikai kiek darbo valandu per para dirbo ju tevai, kad fermos naujos traktoriai atsirastu ir sodyba nuo pamatu nauja.Sakau pabandykit viska pradeti nuo nulio,tada zinosit .Bepigu prie placiu tevu nugaru vaikams glaustis,kai viskas sugalvota i ranka paduota,o jei kartais griezciau pareikalauji ,isizeidzia.Santarves ir pagarbos visoms seimoms.

siaip gaila to vaikinuko!!!!!!!!,taciau galbut sunkmecio metu nori i zvalgyba pas kitus ukininkus,turiu pagalbini versliuka tai buna priimi vaikinuka, ismokai dirbti.Jis visas verslo paslaptis istudijuoja ir iseina dirbti savarankiskai.Gaunas jog isugdai sau konkurenta.Manai kad ismokes ji dirbti pats turesi laisvesne minute,tau bus lengviau.Taciau ji mokydamas savo brangu laika aukoji ir dar sau konkurenta sukuri.Manau vaikinui reiktu su tevais normaliai pasikalbeti,jaunyste zmogui viena ir labai greit prabega.Normalus tevai tikrai turetu surasti sunui laisvu dienu ir pinigeliu normalesniam gyvenimui daugiau skirti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sukurkite paskyrą arba prisijunkite

Rašyti gali tik prisijungę nariai

Sukurti paskyrą

Užsiregistruokite, tai užtruks tik akimirką!

Registruotis

Prisijungti

Jau turi paskyrą? Prisijunk!

Prisijungti


×
×
  • Create New...