Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

Jeigu jūsų avys sveikos, o jos ožkos serga, tai jos ganykloje jūsiškės užsikrės (parazitai gyvena žolėje). Bet jūsiškės šiaip ar taip tų parazitų prisigaudys, ypač po tokios šiltos žiemos arba paganius toje pačioje kad ir buvusioje švarioje pievoje kelis metus iš eilės.

Dar nežinia, kas darosi jos tvarte, kaip ji prižiūri ožkas, koks jos požiūris į gyvulių sveikatą.

Šiaip aš su kitų žmonių gyvuliais nenorėčiau ganyti, nes labai skirtingi požiūriai į ligas, priežiūrą. Jau prispirkau sergančių Romanovių, niekaip neišgydau ir vis bijau, kad visa banda neužsikrėstų, vet gydytojas žadėjo kažkokių l. brangių vaistų užsakyti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Jeigu jūsų avys sveikos, o jos ožkos serga, tai jos ganykloje jūsiškės užsikrės (parazitai gyvena žolėje). Bet jūsiškės šiaip ar taip tų parazitų prisigaudys, ypač po tokios šiltos žiemos arba paganius toje pačioje kad ir buvusioje švarioje pievoje kelis metus iš eilės.

Dar nežinia, kas darosi jos tvarte, kaip ji prižiūri ožkas, koks jos požiūris į gyvulių sveikatą.

Šiaip aš su kitų žmonių gyvuliais nenorėčiau ganyti, nes labai skirtingi požiūriai į ligas, priežiūrą. Jau prispirkau sergančių Romanovių, niekaip neišgydau ir vis bijau, kad visa banda neužsikrėstų, vet gydytojas žadėjo kažkokių l. brangių vaistų užsakyti.

del vaistu mane prijunkit,as mielai isigyciau

ps.Donatas pakeite mano nika is eksperimento i Tarpezere-

eksperimentas baigesi....

jis man patiko :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Lai gausiu tuos vaistus ir žinosiu pavadinimą, parašysiu.

Tarpežerė šiek tiek aiškiau, Eksperimentas man kažkodėl siejosi su Matrica. :icon-confused:

Gerb.Loreta,reikia patarimo.Mano vienai avytei kuri turi ėriuotis iškrito makštis .Kai avis atsistojo pavaikščiojo ,iškritimas atsistatė,ėriavimosi stangų nesimato.gal susidūrėte su šia problema .Algimantas

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Ką reiškia "iškrito"? Buvo mano vienai avytei kažkaip truputį išsigaubę į išorę, bet praėjo. Nežinia kaip smarkiai buvo "iškiritę" jūsiškei. Aš klausčiau vet gydytojo, kas ten vyksta jos organizmę (kažkas kažką spaudžia), kam reikia ruoštis, kai ėriuosis. Juk ir kavėms turbūt panašiai būna, tai vet gydytojas turėtų žinoti, nors paprastai retas kuuris turi rikalų su avimis.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kurią dieną neišgirdau, bet tikriausiai pirmadienį, nes šeštadieniais šios laidos nebūna.

o kas pramiegosite nesunkiai šią laidą rasite lrt archyve. Beje prie kiekvienos laidos ten būna ir aprašymas, tai rasti bus lengva :)

Kažkaip neužsuka daugiau čia šis avininkas :icon-confused:

pramiegojau :eusa-think: o tam archyve nerandu, gal kas tiesiogine nuoroda idetu??? :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

http://www.lrt.lt/archyvas/?channel=234933&section=1&filter=&record=49066_1326097572 - visiškai sutinku su Giedriumi - reikia daugiau dirbti, svajoti ir nebūti pesimistu. Aš pati labiau linkusi į nusiminimą, bet juk tur būt bendraujant su linksmais žmonėmis ir pats užsikrėstum optimizmu...Galų gale, kai pasižiūri, tai ko trūksta? Avys sveikos, ėriukai žvalūs, klientų netrūksta, o kad pinigų mažoka, tai parodykit tą, kuriam jų užtenka. Paprastai kuo daugiau žmogus turi, tuo daugiau nori dar. Gal optimizmo šaknys - mokėjimas pasitenkinti mažu ir gyvenimo džiaugsmas,kaip manot?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pritariu deborai šimtu procentų.Man pinigų neužteko kai uždirbau nemažai, neužtenka ir dabar,bet dirbu sau,džiaugiuosi mažais gyvenimo malonumais svajoju šimtui metų į priekį. :P.s. Jaučiu dėkingumą Giedriui Prakapavičiui už telefonones instrukcijas ,kaip ištraukti ,,pastrigusį,, ėriuką

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Avytė, jei gerai prižiūrima, veda sveikus "kokybiškus" ėriukus iki 6-, max 7 metų, tai panašiai kaip ir karvė. O pati jos viršūnė - 3-4 metai. Gyvena ji ilgiau, bet vėliau nebeekonimiška ją laikyti, nes pradeda kristi dantys, ji nebegali gerai sukramtyti pašro, vadinasi, prastai išnešioja vaisių, gali nebeturėti pieno ir pan.

Bet tokio amžiaus - 6-7 m.,avienos gal nebe labai valgysi (gal kas bandėt?), nebent "tušonkėms" tiktų, todėl bent jau mano kaimynės avis pjauna anskčiau, kad dar ir iš mėsa būtų valgoma.

Kas be ko, ir jaunesnių avių, jeigu jos ėriukai neauga (turi mažai pieno),. jeigu antrus metus iš eilės sunkiai ėriuojasi arba nežiūri ėirukų, tokių irg neverta laikyti "veislei", nes kai kurios savybės persiduoda palikuonims ir kam reikia prastų ėriukų.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...