Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

Avims šerti ar ėriukams penėti? Reikia paskaičiuoti, kokia tada būtų parduodamo ėriuko savikaina. Man atrodo, kad tai būtų per brangu.

Paskaičiuoti juk l. paprasta: parduodamo ėriuko kaina - (vieno ėriuko dienos norma x šeriamų dienų sk) - visos kitos išlaidos = ?

G. Prakapavičius pirmoj laidoj sakė, kad jam lieka pusė nuo parduodamos kainos (prieš pstatant savo skerdyklą), aš skaičiavau du kartus - pernai ir šįmet - man taip pat lieka pusė nuo parduotos kainos (kombikorma nešeriu), neskaitant mano darbo.

Apskritai šeriant avis, duodant joms kokių nors koncentruotų pašarų labai žiūrima kainos, kas tuo metu pigiau. Skaitydamas skirtingų šalių literatūrą pastebi ir skirtingą šėrimą, pvz., amerikonai negaili kukurūzų, gal sojos, dar kažko, nes ten tai pigu, o Europoje tai yra brangu ir šeria kitaip.

Dabar ir Amerikoje labiau domimasi natūraliu ganymu, nes įprastinis šėrimas yra grūdais, ir amerikiečiai yra pripratę prie avienos, šertos grūdais (švelnesnė mėsa).

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Avytė, jei gerai prižiūrima, veda sveikus "kokybiškus" ėriukus iki 6-, max 7 metų, tai panašiai kaip ir karvė. O pati jos viršūnė - 3-4 metai. Gyvena ji ilgiau, bet vėliau nebeekonimiška ją laikyti, nes pradeda kristi dantys, ji nebegali gerai sukramtyti pašro, vadinasi, prastai išnešioja vaisių, gali nebeturėti pieno ir pan.

Bet tokio amžiaus - 6-7 m.,avienos gal nebe labai valgysi (gal kas bandėt?), nebent "tušonkėms" tiktų, todėl bent jau mano kaimynės avis pjauna anskčiau, kad dar ir iš mėsa būtų valgoma.

Kas be ko, ir jaunesnių avių, jeigu jos ėriukai neauga (turi mažai pieno),. jeigu antrus metus iš eilės sunkiai ėriuojasi arba nežiūri ėirukų, tokių irg neverta laikyti "veislei", nes kai kurios savybės persiduoda palikuonims ir kam reikia prastų ėriukų.

As bandziau valgyti avina, kuriam buvo ~7 metai, buvo daug tauku, o mesa be priekaistu... :)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Avytė, jei gerai prižiūrima, veda sveikus "kokybiškus" ėriukus iki 6-, max 7 metų, tai panašiai kaip ir karvė. O pati jos viršūnė - 3-4 metai. Gyvena ji ilgiau, bet vėliau nebeekonimiška ją laikyti, nes pradeda kristi dantys, ji nebegali gerai sukramtyti pašro, vadinasi, prastai išnešioja vaisių, gali nebeturėti pieno ir pan.

Bet tokio amžiaus - 6-7 m.,avienos gal nebe labai valgysi (gal kas bandėt?), nebent "tušonkėms" tiktų, todėl bent jau mano kaimynės avis pjauna anskčiau, kad dar ir iš mėsa būtų valgoma.

Kas be ko, ir jaunesnių avių, jeigu jos ėriukai neauga (turi mažai pieno),. jeigu antrus metus iš eilės sunkiai ėriuojasi arba nežiūri ėirukų, tokių irg neverta laikyti "veislei", nes kai kurios savybės persiduoda palikuonims ir kam reikia prastų ėriukų.

As bandziau valgyti avina, kuriam buvo ~7 metai, buvo daug tauku, o mesa be priekaistu... :)

O mes net nežinau kokio amžiaus aviną pasipjovėm, tik tiek, kad senas, bet faršan tiko :D

Turiu 11m. avį kuri dar ir šiemet atsivedė 2 sveikus žvalius eriukus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Gal viena kita reta išimtis, jeigu visą savo gyvenimą buvo labai gerai prižiūrimos arba gero kraujo tai gal. Tokio amžiaus avių jau maisto medžiagų apykaita ne beta, nebe taip pasisavina pašarus (pasižiūrėkite jų dantis, jei dar rastie), o tai atitinkamai veikia vaisiaus išsivystymą ir vlėiau pieno gamybą. Abejoju, ar tie ėriukai tokio pat gero augumo, kaip ji atsivesdavo būdama iki 6 metų. Gamtos dėsniai, čia daug stebuklų nebūna.

Rudenį per Heiferio programą man tikra ta žodžio prasme pakišo kelias senas avis (jeig kas norėtumėt per tą programą gauti avių, paprašykite, papasakosiu, kas ten darosi, jeigu "sudalyvauja" programos direktoirus). Pusė avių (iš 10-ies) senos, apleistos, nebe visi dantys, nebeturi pakankamai pieno savo ėriukams. Kol susigaudžiau kas prie ko - nepagalvojau, kad reikia saugotis, kad neišdurtų.

Aš 6 metų avis arba pjaunu arba atiduodu sukergtas vienai kaimynei su trim paaugliais vaikais ir visiškai nusigėrusiu vyru. Sausį dvi mano avelės jiems jau atvedė ėriukų, tai bent šįmet vaikai nebadaus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki,

Seniai buvau prisedes, nespejau perskaityti archyvo apie ka kalbate, gal jau ir kalbejote. Klausykit ar pas mane viena ar visur siemet silpnesni eriukia. Net keliatai jau reikejo pagalvos su maitinimu ?

Pas mane šitiap buvo masiškai pernai, ypač jauniklės. Dabar galvoju,kad tai dėl šerimo. Šiemt kol kas viskas gerai. tfu tfu tfu:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Išsiparduodu 20 ėriavedžių (nebegaliu laikyti, keičiasi gyvenimo aplinkybės), kelios jau su ėriukais, kitos dar ėriuosis. Jei kas turite šieno, dabar geras metas pirkti, dėl kainos nesunkiai susitarsime.

Avys mišrintos, gerai prižiūrėtos, turi Romanovo kraujo, todėl veda po 2-3; kelios jauniklės turi dar ir safolko kraujo.

Ėriukų tėvas - tekselis.

Taip pat parduodu tinklus ir vilnos kirpimo mašinėlę.

Rašykite į AŽ arba [email protected]

Utenos r. Daugailių sen.

tai kodėl Loreta meti avininkystę? :(

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Žinokit, nebeemigruoju, bent jau kol kas tikrai ne. Draugės atkalbėjo. Gal kaip nors susitvarkysiu, nors ir viena. Sunkiausia yra šieno ruošimas, bet gal kaip nors, su jūsų pagalba:))))

:eusa-violin::eusa-violin::eusa-violin: Kaip gerai kad pasitarėte su protingiausiu patarėju- išversiu su savimi. Na dėl šienelio, tai prieš Joną orgaizuokit talką.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...