Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

laba neturiu laiko skaityti visos temos tad noreciau uzduoti kelis klausimus.turiu dvi suaugusias avis ir du ju eriukus.per ziema jas laikiau tvarte o dabar iskilo reikalas isvesti ant zoles tad nutveriau garda is karvems skirtu kuoliuku ir virvutes (virvute dejau trim eilem) ir pajungiau el piemeny.Avys mano labai bailios nedasileidzia nebent prisiviliociau su duona :icon-rolleyes: sendien visa diena buvau palei jas stebejau kad nepaardytu gardo ir nepabektu.norejau paklausti kaip jas pripratinti kad pacios vakarais sueitu y tvarta?ar gali jos pabegti taip kad visiskai ju nerasiu :icon-rolleyes: ?tiesa sendien prisiviliojau duona viena eriuke drasesne ir ja tempdama link tvarto suvaria ir kitas :) avys kirptos eriukai ne tai viena eriuke kabino virvute ir biskely suarde garda.ar galima jas laikyt tokiam garde ir isvis gal nors minimaliai galit papasakoti apie aviu laikymo ypatybes :icon-rolleyes: negi man reiks palei jas tupet ir saugot kad nepabektu :D

na sakyciau truputuka pavelavai su prisipratinimu,dar tvarte reikejo eit su pilnom kisenem tai dabar is kaliosu isverstu. bet kokie skanestai tinka: duona,morkos,ir t t. svarbu kad butu duodama is ranku. nepamaisytu pratinti prie pasaukimo komandos(pavyzdziui mano avys buvo pripratintos prie plojimo) suploji ir avys suoliuoja is paskos. ismokyt nera sunku ,tik reikia kekviena karta kazka turet pries plojant. o i tvarta pareit pripratint irgi labai paprasta,reikia kad ju lauktu pavyzdziui avizu davinys. be to vakare jos ir pacios turetu noret namo.. galiu paguosti,dabartinis ganymas yra gelytes,nes zoles istroskusios avys buna labai ramios ir niekur nebega,bet kai ateis ruduo tai kai prisimenu tai siurpas ima( del to ir atsisakiau aviu auginimo) zole netinka,lekia ieskot kriausiu,obuoliu. tad tikrai patarciau pasidomet el piemeniu stipresniu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki, turiu tik dvi ėringas aveles. Neturiu galimybių jas ganyti pievoje. Jos po lauką vaikšto, bet žolės ten tik keliom dienom buvo. Aš jom prišienauji ir atvežu. Bet va klausimas : ar galima avim duoti su trimeriu nušienautos žolės ? Ten gi vis tiek papuola šiek tiek žemių, ji būna susmulkinta. Ar bandėt kas tokį dalyką :D ?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Pas mane asmeniskai tai tuos sniurus vasarai atejus pleso kaip siulus. Ekotomas kaip minejo pasistate gera is avenos pirkta piemeni tai net nesiartina. O tie lenkiski piemenys tai niekam tike tik galvijams tinka nes jie jautresni, o avys kai vilna paauga ir nebebijo. Avys pas mane kad ir po piemeniu paleistos buna, tai vistiek gryzta pietums ir nakciai i pasiure. Kaip sakant iseina paeda ir gryzta atgal.

Pas mane taip pat avys per atstuma laikosi.Kad ir ka duotum neina prie priemenio arti.Nes keleta kartu gavo tai net i ora isoko :D

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki, mes esam aptvere lenkisku piemeniu, tai pora kartu prisilete ir daugiau nesiartina prie jo, bet kai tik pastatem piemeni ir pamirsom priristi suni ir paleidom avis tai piemo nepadejo teko gaudyt po pieva. bet kai priartejo prie tvarto tai pacios suejo. o buna aptvertos kartu su trimis versiais ir draugauja.

pirma karta bandem kirpti avi. kirpom su zirklem. Tai buvo labai sunku ir baisu. tai 4 kartus ikirpom ir tokia sukem gavosi apkirpta. vilna tai buvo susivelus labai. tai gal jau per velu kirpt nes dar liko 2 nukirpti.

dar klausimelis nuo keliu menesiu eriukai gali sokti ant avies.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Kuo nevertesnis, pats maižiausias ir baisiausias ėriukas jau 3 mėn gali sugadinti bandą. Matyt veikia kažkokie išgyvenimo dėsniai. Veisliniai paprastai ne tokie greiti, bet 5 mėn tikrai pajėgūs.

Visiška tiesa, Debora. Lipa ir 4 mėn., ypač mišrūniukai, ir pridaro bėdos (man užpernai pridarė). Romanovai gal dar anskčiau gali?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki, mes esam aptvere lenkisku piemeniu, tai pora kartu prisilete ir daugiau nesiartina prie jo, bet kai tik pastatem piemeni ir pamirsom priristi suni ir paleidom avis tai piemo nepadejo teko gaudyt po pieva. bet kai priartejo prie tvarto tai pacios suejo. o buna aptvertos kartu su trimis versiais ir draugauja. - MES LENKIŠKU PIEMENIU TVĖRĖM TRIS METUS, VARGOM, BET JIS MUMS GELBĖJO, KAI KITOKIO NETURĖJOME. SVARBIAUSIA, KAD BŪTŲ PAKRAUTAS AKUMAS IR GERA. PIRMĄ KARTĄ SUVARYTI PATARTINA NUKRIPTAS, KAD GERAI GAUTŲ. PO VIRVĖM REIKIA NUŠIENAUTI ŽOLĘ, NES KITAIP LABAI GREITAI IŠSIKRAUNA.

pirma karta bandem kirpti avi. kirpom su zirklem. Tai buvo labai sunku ir baisu. tai 4 kartus ikirpom ir tokia sukem gavosi apkirpta. vilna tai buvo susivelus labai. tai gal jau per velu kirpt nes dar liko 2 nukirpti. - KIRPKIT IR IŠMOKSIT. NE DIEVAI PUODUS LIPDO, VISIEMS BUVO PIRMAS KARTAS. KADA KIRPSITE VISA NESVARBU, SVARBIAUSIA, KAD ANT AVIES NEBŪTŲ VAILOKŲ, KAD AVIS PRIEŠ ĖRIAVIMĄSI BŪTŲ SU NEPERAUGUSIA VILNA, GERIAU KIRPTI KAI NESULYTA, BALANDĮ - GEGUŽĘ PATS KRIPIMAS, NORS KAI REIKIA KERPI IR BET KURIUO METU (IŠSKYRUS ŠALČIUS). VISAI NESENIAI BUVAU ĮDĖJUSI NUORODĄ Į STRPS APIE KIRPIMĄ, PAIEŠKOKITE.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na jau avytes mano kaip ir nieko vakare pareina y pasiure ir is gardo nebega.bet ka daryti su 4men.baroniuku?taip iseina jy parduot reiks?o jeigu tokio amziaus jie jau gali palakstyt avis tai gal galima toks variantas su kuo nors apkeist jy ant kito panasaus amziaus kad nebutu giminingas?nes seip barono neturiu suaugusio.laukiu atsakymo

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

na jau avytes mano kaip ir nieko vakare pareina y pasiure ir is gardo nebega.bet ka daryti su 4men.baroniuku?taip iseina jy parduot reiks?o jeigu tokio amziaus jie jau gali palakstyt avis tai gal galima toks variantas su kuo nors apkeist jy ant kito panasaus amziaus kad nebutu giminingas?nes seip barono neturiu suaugusio.laukiu atsakymo

o kokios veisles avinukas?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turiu ir aš tokią panašią problemėlę, kaip kai kurie "naujokai". Turiu 1 :lol: LJ su dok., gimė "berniukas", nu bet jis be dok. nors yra tikras LJ, nes iš veislyno. Dabar galvoju, ką čia padarius, jis pas mane vasario 3 gimimo, su auskarais, jau "ieško " panų, nes terorizuoja mano ožkytę, nors dar žinda ir mamą :lol: Mamai reiks naujo "vyro", jai gi "sūnus" netiks.. Be to dar planuoju pirkti keletą avyčių, tai gal šis ir tiktų į "vyrus", bet gi 2 avinų nelaikysi...

Žodžiu, kokie jūsų akimis , man kaip pradedančiąjai , būtų sprendimo būdai, ką siūlot :lol::icon-rolleyes::lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turiu ir aš tokią panašią problemėlę, kaip kai kurie "naujokai". Turiu 1 :lol: LJ su dok., gimė "berniukas", nu bet jis be dok. nors yra tikras LJ, nes iš veislyno. Dabar galvoju, ką čia padarius, jis pas mane vasario 3 gimimo, su auskarais, jau "ieško " panų, nes terorizuoja mano ožkytę, nors dar žinda ir mamą :lol: Mamai reiks naujo "vyro", jai gi "sūnus" netiks.. Be to dar planuoju pirkti keletą avyčių, tai gal šis ir tiktų į "vyrus", bet gi 2 avinų nelaikysi...

Žodžiu, kokie jūsų akimis , man kaip pradedančiąjai , būtų sprendimo būdai, ką siūlot :lol::icon-rolleyes::lol:

as irgi turiu gimininga baroniuka, bet jis Sufolk/juodgalvis.. :icon-rolleyes:
Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Turiu ir aš tokią panašią problemėlę, kaip kai kurie "naujokai". Turiu 1 :lol: LJ su dok., gimė "berniukas", nu bet jis be dok. nors yra tikras LJ, nes iš veislyno. Dabar galvoju, ką čia padarius, jis pas mane vasario 3 gimimo, su auskarais, jau "ieško " panų, nes terorizuoja mano ožkytę, nors dar žinda ir mamą :lol: Mamai reiks naujo "vyro", jai gi "sūnus" netiks.. Be to dar planuoju pirkti keletą avyčių, tai gal šis ir tiktų į "vyrus", bet gi 2 avinų nelaikysi...

Žodžiu, kokie jūsų akimis , man kaip pradedančiąjai , būtų sprendimo būdai, ką siūlot :lol::icon-rolleyes::lol:

as irgi turiu gimininga baroniuka, bet jis Sufolk/juodgalvis.. :icon-rolleyes:

man atrodo pasikeiciat nuotraukom avinuku,ziurit kad nebutu koks skurdukas,ir jei viskas gerai tai keiciates. abu isspresit problema del giminingo kergimo,ir abu turesit reproduktorius. :eusa-dance:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...