Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

Turiu ir aš tokią panašią problemėlę, kaip kai kurie "naujokai". Turiu 1 :lol: LJ su dok., gimė "berniukas", nu bet jis be dok. nors yra tikras LJ, nes iš veislyno. Dabar galvoju, ką čia padarius, jis pas mane vasario 3 gimimo, su auskarais, jau "ieško " panų, nes terorizuoja mano ožkytę, nors dar žinda ir mamą :lol: Mamai reiks naujo "vyro", jai gi "sūnus" netiks.. Be to dar planuoju pirkti keletą avyčių, tai gal šis ir tiktų į "vyrus", bet gi 2 avinų nelaikysi...

Žodžiu, kokie jūsų akimis , man kaip pradedančiąjai , būtų sprendimo būdai, ką siūlot :lol::icon-rolleyes::lol:

as irgi turiu gimininga baroniuka, bet jis Sufolk/juodgalvis.. :icon-rolleyes:

Gita, auginkis mėsytei, bet reikia kastruoti, nes nulaikyti, kad ir atskirai ir toli, labai sunku. Mes kastruojame 3 mėn. (kai vėsesnis oras, tada geriau gyja).

Šios veislės 3 mėn. lipa dar tik žaizdamas, bet vieną dieną gali prisižaisti. Be to kamuoja ožką, jąi reikia ramybės. Jis gali ožką apsėklinti ir ją sugadins, nes jeigu apsisėklins vaisius abortuosis. Kartais gimsta mišrūnai, bet retai.

Jeigu norite užsiauginti veislei, tada varkite. Kad jis gautų dokumentus, man regis, reikia kviestis ekspertus. Avių augintojų asociacijos puslapyje apie tai yra rašoma, yra ir kontaktai.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

sveiki,jei motina su dokumentais ir sukergta su avinu kuris turi dokumentus tai ir avinukas bus su dokumentais,tik reikia kad aviu augintoju asociasija israsytu kilmes dokumenta.o jei veisline avis sukergta su paprastu (misrunu)avinu tai ir eriukai be kilmes pazymejimu.o is veislynu ir veisliniu bandu avys ir eriukai tik su kilmes pazymejimais tik seduva turi israsyti kilme.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Šienainio sudėtis priklauso nuo pievos augalijos sudėties. Daug dobilų šienainyje bus tada, jeigu šienaujama gryna dobiliena, bet taip ne taip jau dažnai pasitaiko. Tiek dobilų, kiek jų pasitaiko, viduriavimą vargu ar sukels. Vasarą, jeigu avys ar ėriukai įpuola į gyną dobilieną, gali išpūsti, suviduriuoti. Avims geriausiai tinka balti dobilai, nuo jų tokio poveikio nebūna. Žiema abejoju ar suviduriuotų.

Turint šienainio ir šieno, rekomenduojama vieną kartą paduoti vieno, paskui kito.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Mano avelės turėtų vaikuotis birželio pabaigoj ( bent jau taip sakė jų buvęs šeimininkas). Rudenį buvo nukirptos. Ką dabar man daryti su jų pavasariniu kirpimu ? Ar netrukdys vilna ėriukam spenelių ieškoti?

Trukdys. Jeigu neįmanoma apkirpti visos, reikia bent apie tešmenį, kad ėriukai greičiau rastų, kad neimtų čiulpti vilnos.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Noriu sukergt avina su avim. Kaip geriau elgtis - ar ganykloj juos palikt ir palikt savieigai ar aptvare uždarius palaikyt? Kaip pažint, kada avis pasiruošus sukergimui?

Kergimo variantų yra daug, galima palikti savieigai. Bet norint žinoti datą (tada lengviau kai ėriuojasi, žinai kada tikėtis, gali padėti jei ką), reikia laikyti atskirai, stebėti. Kad avytė surujojo, matosi iš jos elgesio - jeigu dažnai pas ją einate, labai eina prie žmgaus, meilinasi. Jei tik viena avis, tai turėtų būti nesunku.

Kokia veislė? Jei ne Romanovų ar kitos vislios veislės, ir ne mišrūnai, pradės rujoti tikriausiai maždaug nuo liepos. O jei Romanovų ir pan., gali rujoti bet kada.

Galima suleisti keturiasdašimčiai dienų (ne mažiau) (dabar ar liepą - priklausomai nuo veislės) ir per tą laiką turėtų susikergti, ir bus aišku, kad atsives po 5 mėn. tame 40-ies dienų intervale. Zapasnikienės Knygoje apie ožkas yra lentelė, kuri tinka ir avims : kada susikergė, kada turi atsivesti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...