Jump to content

Avininkystė.


petged

Recommended Posts

Aš supratau taip: už dvylika ėriavedžių kaip mokėdavo, taip ir mokės. Dabar dar mokės už bandos dydį. Terminai skirtingi, reikia juos kažkaip suderinti, jei yra noras.

Bet jeigu visi laikys avis iki spalio 1 d. ir paskui puls jas pardavinėti, kris kainos. Aš pardavinėsiu kai visi laikysite avis užspaudę ir lauksite spalio 1 d. :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Atsiskaičiuok 5 mėn. Spalį sukergsi, turėsi kovą. Žieminiai ėriukai laikomi stipriausiais, geriausiai auga.

tai as sita zinau kad geriau kaip prie salcio atsiveda bet matot pas mane tvartas saltas tai siemet per pacius salcius vedes tai puse tik isgyveno :(

Tokiu atveju, jeigu yra galimybės, geriausia būtų žinoti, kada susikergė ir kada ėriuosis, tada galima būtų pabudėti ir padėti aviai.

Šaltis neturėtų būti problema. Kokia temp žiemą būna tvarte?

Kokia avių veislė?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Atsiskaičiuok 5 mėn. Spalį sukergsi, turėsi kovą. Žieminiai ėriukai laikomi stipriausiais, geriausiai auga.

tai as sita zinau kad geriau kaip prie salcio atsiveda bet matot pas mane tvartas saltas tai siemet per pacius salcius vedes tai puse tik isgyveno :(

Tokiu atveju, jeigu yra galimybės, geriausia būtų žinoti, kada susikergė ir kada ėriuosis, tada galima būtų pabudėti ir padėti aviai.

Šaltis neturėtų būti problema. Kokia temp žiemą būna tvarte?

Kokia avių veislė?

temperatura tai minusine nes vanduo usala.

as sufolkus laikau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kad ir kaip atidžiai skaičiau, vistiek nesupratau, dėl to naujo nurodymo dėl mėsinių galvijų ir avių...

klausimas-prie galvijų parašyta, kad ne jaunesni nei 12 mėn., o va prie avių lyg ir ne...o kaip jūs suprantat-ar avys visokio amžiaus tinka :icon-rolleyes:

Gal čia bus aiškiau (dar pati neskaičiau): http://www.manoukis.lt/?s=13218&m=2&t=22

Man VIC darbuotojas aiškino, kad šitos išmokos bus už visus, net ką tik gimusius, bet jau suženklintus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tokiu atveju, jeigu yra galimybės, geriausia būtų žinoti, kada susikergė ir kada ėriuosis, tada galima būtų pabudėti ir padėti aviai.

Šaltis neturėtų būti problema. Kokia temp žiemą būna tvarte?

Kokia avių veislė?

temperatura tai minusine nes vanduo usala.

as sufolkus laikau.

Safolkų ėriukai turi vieną būdingą bruožą, kuris matosi net ant mišrūniukų (šįmet mano ėriukų tėvas buvo safolkas): pirmomis valandomis jie būna vangūs ir neieško spenio, kad pažįstų pirmųjų krekenų. Jų negavę jie ir stimpa (nebūtinai nuo šalčio). Safolkiukai pažvalėja tik antroj dienoj, tuo tarpu romanoviukai ir jų mišrūnai striksi jau vos ne antrą savo gyvenimo valandą.

Radau internete paminėta, kad dideliuose safolkų ūkiuose niekas nelaukia, kol ėriukas pats susiras spenį (nes gali praeiti keletas brangių valandų) ir automatiškai visiems iš eilės sugirdo pirmųjų krekenų. Girdo per ilgą vamzdelį, kurį įleidžia giliai į gerklas. Aš tokį pasidariau iš didžiausio švirkšto (davė vaistinėje) ir pridėjau ilgoką žarnlę nuo lašelinės.

Girdant ėriuką geriausia atremti jį nugara beveik stačią į save (aš atsiklaupiu), kuo giliau įleisti tą žarnelę ir sušvirkšti šiltų krekenų ne daugiau kaip 50 ml. Jei pakankamai giliai neįleisite, ištekės, nes neryja. Tik atsargiai kad neįleistumėte į kvėpavimo takus.

Tinka ir karvės krekenos, laikau prisišaldžiusi šaldiklyje po 50-100 ml. Kai neturėjau, radau pas kaimynus - laimė, tik ką buvo apsiveršiavusi jų karvė.

Jeigu nežinote ėriavimosi datos, reikai stebėti avis, laiks nuo laiko pačiupinėti tešmenį (jei dažnai čiupinėsite, pripras). Prieš ėriuojantis būna karšti speniai. O geriausias ir aiškiausias rodiklis - avis ima ieškotis sau guolio, kapsto kojomis žemę - žinok, kad po kelių valandų gimdys.

Jei aviai viskas gerai po ėriavimosi, ji pati geitai nulaižo ėriuką ir jis nesušala, bet jeigu labia šalta ir esate šalia, reikia padėti kuo greičiau jį nusausinti, kad raudoną šildymo lempa įjungti.

Avims šaltas tvartas tikrai ne bėda, tik tada reikia labiau pasirūpinti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Tokiu atveju, jeigu yra galimybės, geriausia būtų žinoti, kada susikergė ir kada ėriuosis, tada galima būtų pabudėti ir padėti aviai.

Šaltis neturėtų būti problema. Kokia temp žiemą būna tvarte?

Kokia avių veislė?

temperatura tai minusine nes vanduo usala.

as sufolkus laikau.

Safolkų ėriukai turi vieną būdingą bruožą, kuris matosi net ant mišrūniukų (šįmet mano ėriukų tėvas buvo safolkas): pirmomis valandomis jie būna vangūs ir neieško spenio, kad pažįstų pirmųjų krekenų. Jų negavę jie ir stimpa (nebūtinai nuo šalčio). Safolkiukai pažvalėja tik antroj dienoj, tuo tarpu romanoviukai ir jų mišrūnai striksi jau vos ne antrą savo gyvenimo valandą.

Radau internete paminėta, kad dideliuose safolkų ūkiuose niekas nelaukia, kol ėriukas pats susiras spenį (nes gali praeiti keletas brangių valandų) ir automatiškai visiems iš eilės sugirdo pirmųjų krekenų. Girdo per ilgą vamzdelį, kurį įleidžia giliai į gerklas. Aš tokį pasidariau iš didžiausio švirkšto (davė vaistinėje) ir pridėjau ilgoką žarnlę nuo lašelinės.

Girdant ėriuką geriausia atremti jį nugara beveik stačią į save (aš atsiklaupiu), kuo giliau įleisti tą žarnelę ir sušvirkšti šiltų krekenų ne daugiau kaip 50 ml. Jei pakankamai giliai neįleisite, ištekės, nes neryja. Tik atsargiai kad neįleistumėte į kvėpavimo takus.

Tinka ir karvės krekenos, laikau prisišaldžiusi šaldiklyje po 50-100 ml. Kai neturėjau, radau pas kaimynus - laimė, tik ką buvo apsiveršiavusi jų karvė.

Jeigu nežinote ėriavimosi datos, reikai stebėti avis, laiks nuo laiko pačiupinėti tešmenį (jei dažnai čiupinėsite, pripras). Prieš ėriuojantis būna karšti speniai. O geriausias ir aiškiausias rodiklis - avis ima ieškotis sau guolio, kapsto kojomis žemę - žinok, kad po kelių valandų gimdys.

Jei aviai viskas gerai po ėriavimosi, ji pati geitai nulaižo ėriuką ir jis nesušala, bet jeigu labia šalta ir esate šalia, reikia padėti kuo greičiau jį nusausinti, kad raudoną šildymo lempa įjungti.

Avims šaltas tvartas tikrai ne bėda, tik tada reikia labiau pasirūpinti.

man vienas ukininkas, kad avis geriau nulaižytų ėriukus, patarė kai apsiėriuos ant nugaros druskos šiek tiek pabarstyt... o kokio ilgio apytiksliai turėtu būti tas šlangelis? ir kaip apsisaugot, kad į plaučius nepripiltum?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

man vienas ukininkas, kad avis geriau nulaižytų ėriukus, patarė kai apsiėriuos ant nugaros druskos šiek tiek pabarstyt... o kokio ilgio apytiksliai turėtu būti tas šlangelis? ir kaip apsisaugot, kad į plaučius nepripiltum?

Dėl druskos - tai čia geras!

Šlangelė gal kokių 30 cm. Dar turi likti galiukas nesukištas, nes gali netyčia nusimauti, juk tam nepritaikyta. Užmauti reikia pašildžius. Jeigu teks šitaip girdyti, patys matysite, kiek įkišti.

Į plaučius pataikyti yra maža tikimybė (man taip nepasitaikė, bet ne tiek jau daug kartų esu taip dariusi), bet reikia būti atidžiam.

jeigu ėriukas sveikas, šitaip girdyti reikia vieną kartą, paskui jau leisti jam veikti. Jeigu gimė silpnesnis, tuomet gal daugiau kartų, bet raginti ėriuką susirasti kur pažįsti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kad ir kaip atidžiai skaičiau, vistiek nesupratau, dėl to naujo nurodymo dėl mėsinių galvijų ir avių...

klausimas-prie galvijų parašyta, kad ne jaunesni nei 12 mėn., o va prie avių lyg ir ne...o kaip jūs suprantat-ar avys visokio amžiaus tinka :icon-rolleyes:

Gal čia bus aiškiau (dar pati neskaičiau): http://www.manoukis.lt/?s=13218&m=2&t=22

Man VIC darbuotojas aiškino, kad šitos išmokos bus už visus, net ką tik gimusius, bet jau suženklintus.

man nieko neaiškiau 'laikantiems ne jaunesnius nei 12 mėnesių (rugpjūčio 1 dienai) mėsinius galvijus.', o apie avis nieko :icon-rolleyes:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

kad ir kaip atidžiai skaičiau, vistiek nesupratau, dėl to naujo nurodymo dėl mėsinių galvijų ir avių...

klausimas-prie galvijų parašyta, kad ne jaunesni nei 12 mėn., o va prie avių lyg ir ne...o kaip jūs suprantat-ar avys visokio amžiaus tinka :icon-rolleyes:

Gal čia bus aiškiau (dar pati neskaičiau): http://www.manoukis.lt/?s=13218&m=2&t=22

Man VIC darbuotojas aiškino, kad šitos išmokos bus už visus, net ką tik gimusius, bet jau suženklintus.

man nieko neaiškiau 'laikantiems ne jaunesnius nei 12 mėnesių (rugpjūčio 1 dienai) mėsinius galvijus.', o apie avis nieko :icon-rolleyes:

į paštą man rašė, kad su avim tas pats (turiu juos būt išlaikęs ne mažiau metų), bet ant kiek tas rašias nusimano pats, tai nežinau..

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

nė velnio jie žūm nei nma nenusimano- gal net tvarto nematė. jie atsakinėja tik taip kaip parašyta, lyg patys nemokam skaityti.

Buvo toks atvejis-paskambinau į nma, ten autoatsakiklis-spauskite tą, aną...atsiliepia-klausiu:iki kada priimamos paraiškos pagal 'nykstančias veisles', sako: tuoj sujungsiu su konsultantu...neatsiliepia, užimtas, perskambins jums dienos bėgyje....Tai kokio velnio atsiliepia ar persijunginėja, jei tokio elementaraus dalyko , kaip data nežino. paskambinau į arministravimą-tai iškarto pasakė iki 15. kyla saveikas klausimas-kam ta informacinė linija...Gal čia sujauktai nupasakojau, bet nelaiko nervai, ne pirmas kartas :lol:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Patarkit žaliam :icon-mrgreen: . Turiu dvi avis, senas šeimininkas sakė, kad jos ėriuosis maždaug birželio pabaigoj. Na, vienos tešmenukas lyk jau ir darosi, o kita tai man po nukirpimo iš viso atrodo be pilvo :). Jos abi naktį būna garde 2m.x2m. Noriu paklausti : jei aš kokį rytą rasiu apsiėriavusią vieną, ar būtinai atskirti tetą, kad naujagimių nesutryptų? Ar jos abi naktimis gali būti tuose 4 kvadratuose?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

isigijau 2 baroniukus kad pieva nuskabytu per vasara, amziu ju apie 5-6 men. tvarto neturiu tai ganosi lauke. paskutinemis dienomis pradejo triesti skystai, kas galetu jiems but? miltu gauna retai, karta gavo pradejus lyti. kokios butu patyrusiu nuomones?

raudonu dobilu nesimato...

beje,o kokius vaistus nuo kirminu reikia duoti ir kokiu daznumu?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Sveiki. Patarkit žaliam :icon-mrgreen: . Turiu dvi avis, senas šeimininkas sakė, kad jos ėriuosis maždaug birželio pabaigoj. Na, vienos tešmenukas lyk jau ir darosi, o kita tai man po nukirpimo iš viso atrodo be pilvo :). Jos abi naktį būna garde 2m.x2m. Noriu paklausti : jei aš kokį rytą rasiu apsiėriavusią vieną, ar būtinai atskirti tetą, kad naujagimių nesutryptų? Ar jos abi naktimis gali būti tuose 4 kvadratuose?

Visaip žmonės laiko, bet šiaip jau avys l. nemėgsta svetimų vaikų. Preiš ėriavimąsi ir apie 10 d. gimus ėriukams reikėtų palaikyti atskirai. Gimę ieško pažįsti, svetima avis gali ir netyčią užgauti ar numinti.

Antrojį gal jauniklė? Tada tešmuo gali susidaryti gana vėlai, o jeigu turi vieną ėriuką, tai iį pilvo nelabai matosi. Laukite ir pamatysite:))))

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Apie veislių maišymą - ką, su kuo ir dėl kokų savybių maišyti - rasite čia nuo 74 psl. - http://vddb.library.lt/fedora/get/LT-eL ... .0.01.BOOK

O šiame str yra vaislių kryžminimo lentelės- irgi pravers:

"LIETUVOJE AUGINAMŲ IR IMPORTUOJAMŲ AVIŲ VEISLIŲ PANAUDOJIMAS

Birutė Zapasnikienė"

Str yra doc formate, susirasite per google

Nuoroda į komentarą
Dalintis kituose puslapiuose

Svečias
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...